Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

SENİHA'NIN DEĞİŞİM YOLCULUĞU

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri SENİHA'NIN DEĞİŞİM YOLCULUĞU Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: seniha. Nickli Üyeden Alıntı eyleme geçme konusunda sıkıntılar var doğru. ben de genelde şu oluyor:bir çalışmaya başlıyorum birkaç gün devam ediyor sonra çalışma kesintiye uğruyor. ya da çalışmadan hemen fayda almak istediğimden sabırsız davranıyorum.bir şeyi yapmak istediğimizde aklımıza olumsuz ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

SENİHA'NIN DEĞİŞİM YOLCULUĞU

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-07-2013, 09:56 PM   #101 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough
Standart Cevap: SENİHA'NIN DEĞİŞİM YOLCULUĞU

Alıntı:
seniha. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eyleme geçme konusunda sıkıntılar var doğru. ben de genelde şu oluyor:bir çalışmaya başlıyorum birkaç gün devam ediyor sonra çalışma kesintiye uğruyor. ya da çalışmadan hemen fayda almak istediğimden sabırsız davranıyorum.bir şeyi yapmak istediğimizde aklımıza olumsuz düşünceler gelebiliyor. bu da beynin kendini o şekilde eğitmesinden ileri geliyor. mesela toplum önünde konuşamazsın. seni dinlemeyecekler, önemsemeyecekler düşünceleri oluyor. bunlar da çocukluktan oluşan kodlamalar. çocuk konuşur,hiiç çekinmez, içiinden geçen her şeyi söyler.söylerken önemsenmezse çocuk önemsenmek için susar.bu durumu düzeltmek için nöron kodlarını baştan düzenlemek lazım.konsantasyon çalışması ya da farklı bir çalışmayla zihine gelen olumsuz düşünceleri yakalayıp,olumluya çevirmek çok önemli. insan günlük hayat içerisinde olumsuz düşünceleri yakalayabiliyor ama mutsuzken olumsuz düşünceler insanı ele alıyor. zihin egemen olmak istiyor.be egemenliği önlemek için zihni baştan yenilemek lazım. beniim aklıma olumsuz düşünce gelince yakaladım derim veya aklımda derim. çünkü düşünce =enerji. o düşüncenin gerçekleşme ihtimali de yüksek. bir de o düşünceyi sürekli düşünürsen o zaman çok kötü. otoyollar oluşur zihinde. sonra küçük bir tetikleme de ,bir olayda beyindeki kod sinyal verir,mutsuz olursun.şu sıralarda yaptığım geçmiişimde beni üzen olayları düşünüp, o olayı olumluya çeviriyorum. 21 gün buna devam edersem beynimde yeni bir nöron ağı oluşacak ,istediğim yolda adım atmaya başlayabileceğim. olumsuz düşüncelerle enerjimiz azalıyor. bu sefer adım atamıyoruz. olumsuz düşünceler insanı yiyip bitiriyor. hiçbir şey elde edemiyoruz. evet. konsantre olmak,zihni temizlemek en güzeli .

başta bende sabırsız davranıyor ve başladığım çalışmaları yarım bırakıyordum ama o sorundan kurtuldum. Bir şeyi yapmak istiyorsam yapıyorum. Karar verme olayınıda geçtim. İstiyorsam yapıyorum şimdi :)) şöyle bir örnek vermişsin 'Toplum önünde konuşamazsın.' Zaten konuşmak istediğinde aklına ilk bu cümleler geldiği için yapmak istediğin şeyi zaten yapamıcaksın. Çocuklukta oluşan kodlamalarını değiştirmek içinde konsantrasyonda iyiysen 21 günlük süreye ihtiyaç falan duymadan o an bile bu olumsuz düşünceleri zihninden silebilir ve o an topluluk önünde konuşmaya başlayabilirsin. Yeterince iyiysen konsantrasyonda zorlandığın alanları tek tek eline alır ve o konuları lehine çevirebilirsin. Konsantrasyonda iyiysen zihinsel özgürlüğüne kolayca kavuşabilirsin. İstediğin herşeyi yapabilirsin. Kısıtlamadan dilediğin alanda kendini geliştirebilme fırsatı sunarsın kendine. Tabii şimdi neyle ilgileniyorsan ona dikkatini ver. Sadece bir kitaba. Sadece bir konuya dikkatini odakla ve onunla ilgilen.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 11-07-2013, 10:10 PM   #102 (permalink)
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough

ne güzel. konsantrasyonum çok iyi değil. bir işi yaparken sıkılırım, birkaç işi birlikte yaparım. çabuk sıkılıyorum ancak çok sevdiğim bir kitap, geliştiren video bunlarda sıkılmıyorum. sevdiğim şeylere konsantre olabiliyorum. aslında mesela mümin sekman'ın dediği gibi " insan isterse". çok güçlü bir arzuyla istemek lazım.bu yolda bir gün inş. "yaptım " "başardım" "isteediğim niteliklere sahip oldum " deriz.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-07-2013, 10:23 PM   #103 (permalink)
Yüzbaşı

465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

çok güçlü bir arzuyla istemek lazım. Biraz abartmıyormusun. Yaptığın seçimler hayatını etkiliyor. Elinde olan bir şeyi değiştirmek için çok güçlü bir arzuya gerek yok istersen yapabilirsin. Mümin Sekman ve ben en fazla sana kapıyı gösterebiliriz. Kapıdan içeri girip girmemek sana kalmış birşey. Benimde konsantrasyonum iyi değil ama geliştirmek için egzersizler var elimizde. Bunları uygulayarak önce bedenimde sonrada zihnimde söz sahibi olucam. Kişisel gelişim kitapları okuyor ve videolarını severek izliyorsun. Başlangıçta bir egzersiz yaparken sıkılman gayet normal. Ama yaptığın egzersizi tıpkı kişisel gelişim videosunda gelecekteki seni izlediğini hayal ederek yap. Severek yapmaya çalış. Böylelikle yaptığın çalışmayı severek yapabileceksin.
Alt 11-07-2013, 10:41 PM   #104 (permalink)
Üsteğmen

326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok güçlü bir arzuyla istemek lazım. Biraz abartmıyormusun. Yaptığın seçimler hayatını etkiliyor. Elinde olan bir şeyi değiştirmek için çok güçlü bir arzuya gerek yok istersen yapabilirsin. Mümin Sekman ve ben en fazla sana kapıyı gösterebiliriz. Kapıdan içeri girip girmemek sana kalmış birşey. Benimde konsantrasyonum iyi değil ama geliştirmek için egzersizler var elimizde. Bunları uygulayarak önce bedenimde sonrada zihnimde söz sahibi olucam. Kişisel gelişim kitapları okuyor ve videolarını severek izliyorsun. Başlangıçta bir egzersiz yaparken sıkılman gayet normal. Ama yaptığın egzersizi tıpkı kişisel gelişim videosunda gelecekteki seni izlediğini hayal ederek yap. Severek yapmaya çalış. Böylelikle yaptığın çalışmayı severek yapabileceksin.
konuşmasını beğendiğim kişileri izleyerek ,onların yerine kendim konuşuyormuşum gibi o kişileri izlemeyi ve dinlemeyi düşünüyorum. bu yeteneğim var zaten .bir keresinde tv'de izlediğim bir kişisel gelişim uzmanı gibi konuştuğumu fark etmiştim. insanlar sayısınca kişisel gelişime giden yollar var. insanoğlunda çok büyük kapasite var. önemli olan bunu ortaya çıkarmak. inş. hepimiz bu yolda isteklerimizi başarırız.
Alt 17-07-2013, 11:17 AM   #105 (permalink)
Üsteğmen

şu sıralar içimdeki negatif düşünceleri boşaltmakla uğraşıyorum. bunu için yaptığım çalışma var. cıbırca yöntemi. şöyle:
anlamsız sesler çıkarıyorsunuz. bu sesler içimizdeki olumsuzlukları, baskılanmış düşünceleri,duyguları atıyor. ben faydasını görüyorum. bol bol esniyorum. ayrıca eğer ev müsaitse bir odaya kapanın, bağırın. içiinizdeki yükleri atın. (bu bilgiler Kubilay Aktaş'a aittir)
Alt 19-07-2013, 04:45 PM   #106 (permalink)
Üsteğmen

bugün dışarıda yürürken içimden şöyle düşündüm. kendime güveniyorum. düşünce enerji tabi . ilk defa hiç takılmadığım yerde ayağım takıldı. biraz zıpladım.asıl bu durumlarda kendine güvenmenin önemli olduğunu anladım. insan bu durumlarda komik duruma düştüğünü düşünüyor,insanlar ya gördüyse diyor.demek ki bu durumları aşmam lazımmış. :)

Dileyin size verilecektir; arayın buacaksınız; kapıyı çalın size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur ve kapıyı çalana açılır.
Hz. Mevlana “Yiyemeyeceğin kadar büyük lokmaları ağzına al, sana yedirirler. Sen yeter ki uçmak iste, seni doğan kuşu haline getirirler” der. Demek ki herşey size bağlı...
Kubilay Aktaş
Alt 10-08-2013, 05:59 PM   #107 (permalink)
Üsteğmen

günlüğüme yazmayalı biraz zaman geçti. bu arada neler yaptım. kitap okudum. daha çok içsel alemimi geliştirmeye çalıştım. çakra meditasyonu adı altında müzik dinledim.ruhsal olarak gayet iyiyim. zaman zaman geri dönüşler olabiliyor ama o kadar da olsun artık. yaşadıklarım eskisi kadar üzmüyor beni. geçen eğitim yılında tayin istemiştim,çıkmamıştı,bayağı üzülmüştüm. bu yılda istedim, çıkmadı ama üzülmedim. bir şeyde hissetmedim aslında. ne üzüntü,ne mutluluk. ya olayları akışına bırakıyorum ya da sezgilerim arttı. bu senenin güzel geçeceğini hissediyorum.yaşamımı akışa bırakmaya karar verdim.bu şu demek değil, oturacağım ne olursa o olsun. hayır. gerekli çalışmalarımı yapıp, sonuca razı olacağım. cennette olmadığımızı,bu dünyada sıkıntıların olacağını biliyorum. ama bu sıkıntılar için önceden üzülüyordum ve bu üzüntü uzun sürüyordu.artık her yaşanılanın bir gaye için yaşanıldığının farkındayım.her şey bizim emrimizde, sadece farkında değiliz. güneş bizim için ,rüzgar bizim için yağmurlar bizim için, hayvanlar bizim için. bize bu kadar değer verilmişken,biz niye kendimize değer vermeyelim.veya niye başka birisinin bizim hakkımızda düşündüklerini kendimize yapıştıralım. filmi sadece izlemeliyiz. şu an bir filmdeyiz aslında. bu filme yapışırsak üzülürüz,yapışmayıp sadece izlersek olaylar olduğu gibi akar, almamız gereken dersleri alıp,bir adım daha ilerleriz. iki günü eşit olan ziyandadır diyor peygamberimiz. benimle benzer enerjiye sahip insanlarda var çevremde, farklı enerjilere sahip insanlarda. farklı enerjilere sahip insanlar olduklarını şuradan anladım, o kişileri ilk defa gördüğümde sıcaklık hissetmedim. ayrıca olaylara bakış açılarımızda farklı.sonra düşündüm,neden rahatsız olduğum bu insanlarla beraberim.anladım ki o insanlar sayesinde kendimi güçlü yapmaya çalışıyorum. ayette dediği gibi;kötü sandığınız şey sizin için hayırlı, hayırlı sandığınız şey ise kötü olabilir.
Alt 10-08-2013, 07:53 PM   #108 (permalink)
Yüzbaşı

aslında üzüldüğün şeye artık üzülmediğini öğrenmek güzel bir haber ve bu tarz farkındalığı kazandığın için seni tebrik ederim. Bazı şeyleri olduğu gibi kabullendiğin zaman seni üzen birşey artık üzmüyor acı veren şey artık acı vermiyor. Hayatınızda olan değişimleri olduğu gibi kabullendiğimizde ruh halimizi hiçbir olumsuz gelişmeler bozamıcak. Bende önemsiz şeyler için üzülmüyorum. Bir sonraki farkındalığını söyliyim mi :) ? Atıyorum bulunduğun durumda farkındalığının yüksek olduğu bir zamanda yapmak isteyipte yapamadığın birşeyin ne kadar da önemsiz bir sebebi olduğunu farketmen olabilir. Örneğin tek başıma kaldığım zaman düşünüyorum. Eşsiz bir uyum içinde yaratılan evrenin bir parçası olan koca dünyada yaşanılıcak onca güzel olaylar eğlenicek mekanlar gezilecek yerler ve gülüp eğlenceli zaman geçirecek arkadaşlar varken neden ben kendimi bunlardan kısıtlıyorum ki gibi.. Burada sen resmin büyük kısmını görüp küçük bir noktanın seni nasıl bu güzel şeylerden mahrum bıraktığını görüyorsun.

Hiç farkettin mi bilmiyorum ama (bu satırları okurken yaşadığın bir olayı düşün) Bir şeyi yapmayı çok istiyorsun aynı zamanda da içindeki ses yapmak istediğin şeyi yapmaman için düşünce üretiyor. Sen yapmak istiyorsun ama o seni engelliyor. Engelliyor çünkü bunu yaparsan başına kötü birşey geliceğini düşünerek seni korumaya çalışıyor aynı zamanda da seni kısıtlıyor. Sen bu engeli aşıp o yapmak istediğin şeyi yaptığında sonuç ne olmuştu ? Birde şöyle düşün biz hayatımızda her yeni karar almak istediğimizde, farklı birşeyler denemek istediğimizde karşımıza hep iç sesimiz çıkar ve her seferinde yapmak istediğimiz şeye engel olmaya çalışır. Biz bu engeli aşıp kararlı bir şekilde yapmak istediğim şeyi yaptığımızda farklı bir duygu içine giriyoruz. Bu duygu yapmak istediğin şeyi yapabildiğin için seni mutlu eden duygudur. Biz her seferinde birşey yapmak istediğimizde hep bir engelle karşılaşırız bu engel iç sesimizdir. İç sesimiz nederse desin onun dediklerine aldırmadan yapmaya karar verdiğimizde artık değişim kaçınılmaz olucaktır. Önemli olan değişime hazır olmaktır. Sen değişmeye hazırsan değişim seni bulucaktır :)
Alt 11-08-2013, 04:06 PM   #109 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aslında üzüldüğün şeye artık üzülmediğini öğrenmek güzel bir haber ve bu tarz farkındalığı kazandığın için seni tebrik ederim. Bazı şeyleri olduğu gibi kabullendiğin zaman seni üzen birşey artık üzmüyor acı veren şey artık acı vermiyor. Hayatınızda olan değişimleri olduğu gibi kabullendiğimizde ruh halimizi hiçbir olumsuz gelişmeler bozamıcak. Bende önemsiz şeyler için üzülmüyorum. Bir sonraki farkındalığını söyliyim mi :) ? Atıyorum bulunduğun durumda farkındalığının yüksek olduğu bir zamanda yapmak isteyipte yapamadığın birşeyin ne kadar da önemsiz bir sebebi olduğunu farketmen olabilir. Örneğin tek başıma kaldığım zaman düşünüyorum. Eşsiz bir uyum içinde yaratılan evrenin bir parçası olan koca dünyada yaşanılıcak onca güzel olaylar eğlenicek mekanlar gezilecek yerler ve gülüp eğlenceli zaman geçirecek arkadaşlar varken neden ben kendimi bunlardan kısıtlıyorum ki gibi.. Burada sen resmin büyük kısmını görüp küçük bir noktanın seni nasıl bu güzel şeylerden mahrum bıraktığını görüyorsun.

Hiç farkettin mi bilmiyorum ama (bu satırları okurken yaşadığın bir olayı düşün) Bir şeyi yapmayı çok istiyorsun aynı zamanda da içindeki ses yapmak istediğin şeyi yapmaman için düşünce üretiyor. Sen yapmak istiyorsun ama o seni engelliyor. Engelliyor çünkü bunu yaparsan başına kötü birşey geliceğini düşünerek seni korumaya çalışıyor aynı zamanda da seni kısıtlıyor. Sen bu engeli aşıp o yapmak istediğin şeyi yaptığında sonuç ne olmuştu ? Birde şöyle düşün biz hayatımızda her yeni karar almak istediğimizde, farklı birşeyler denemek istediğimizde karşımıza hep iç sesimiz çıkar ve her seferinde yapmak istediğimiz şeye engel olmaya çalışır. Biz bu engeli aşıp kararlı bir şekilde yapmak istediğim şeyi yaptığımızda farklı bir duygu içine giriyoruz. Bu duygu yapmak istediğin şeyi yapabildiğin için seni mutlu eden duygudur. Biz her seferinde birşey yapmak istediğimizde hep bir engelle karşılaşırız bu engel iç sesimizdir. İç sesimiz nederse desin onun dediklerine aldırmadan yapmaya karar verdiğimizde artık değişim kaçınılmaz olucaktır. Önemli olan değişime hazır olmaktır. Sen değişmeye hazırsan değişim seni bulucaktır :)
hayat zaten küçük mutluluklardan oluşur. bu küçük mutluluklar damlar ve göl olur. küçük mutlulukları yaşamasını bilmeyip ,sonra da eve kapanıp,ben neden mutsuzum demek çok biçare bir durum.ama bazen bu küçük mutlulukları yaşayabileceğin bir insan bulamıyorsun. insan var ama konuşmasını bilmiyor. sohbet etse bile bazen öyle bir söz söylüyor ki o mutluluğu,o sohbet anının güzelliğini bozuyor. ben de bu insanlarla uğraşmak istemiyorum. o bana bir söz söyleyince ben de ona yaptığının yanlış olduğunu anlaması için bir söz söylemesem devam edecek bu davranışlarına. açıkçası insanlarla uğraşmakta beni yoruyor. bakıyorum insanlara birbirlerine kırıcı sözler söylüyorlar sonra da bir şey olmamış gibi arkadaşlıklarını sürdürüyorlar. ben bunu çıkar arkadaşlığı olarak görüyorum. fazla dürüst olmak bu zamanda demoda.
iç sesimiz bazen bizi yanıltabiliyor. çok doğru.aslında o ses zihnin oyunu.zihin varlığını sürdürmek için o sesleri bize konuşturuyor. o sesleri dinlemediğimizde aslında en güzeli.o sesleri dinlediğimizde artık o sesler kemikleşiyor, küçük bir olay anında aklımıza o sesler geliyor,iyice mutsuz oluyoruz. o sesleri dinlemeyi bırakıp,beyinde yeni sinapsla oluşturursak, hayatımız daha verimli ve huzurlu geçecek.gülüp eğlenceli zaman geçirecek arkadaşlar var mıdır acaba?erkeklerin arkadaşlıkları daha samimi oluyor. erkekler birbirlerini kıskanmıyorlar. bayanlarda kıskançlık oluyor. bu kıskançlığını bir sözle sana kusuyor. aslında onu da takmamak lazım.o davranışı o kişinin kendine verdiği değeri gösterir. değişim yolunda engeller de olacaktır tabi ki.belki de bu insanlar bizim gelişmemizi sağlıyorlar.
Alt 11-08-2013, 07:36 PM   #110 (permalink)
Yüzbaşı

herşeyi bir kenara bırakıp hayatı yaşamalı. Rahatsız olduğun birşey olduğunda bunu dile getirince insan rahatlıyor. Dile getirmeyince bir türlü rahat edemiyor. Anladığım kadarıyla seni rahatsz eden birşey olduğunda bunu dile getirmekte zorluk çekiyorsun. Önemsiz şeylere takılıp moralinin bozulmasına izin verme. Hatta takılma böyle şeylere. Çıkar arkadaşlığıysa ne olmuş yani boşver ona göre davran fazlasını değil. Eğlenceli arkadaş varmı diyorsun tabikide var. Eğlenmesini bilen insan eğlenceli insandır bence..

Bookmarks