Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   jenny'nin günlüğü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/620332-jennynin-gunlugu.html)

_jenny_ 23-12-2011 01:17 AM

jenny'nin günlüğü

Siteye yaklaşık 10 gündür üyeyim ama son 1 yıldır devamlı takip ettiğim bir forum.. bir arkadaşımın önerisi üzerine girdiğim bu sitede gerçekten bir çok şey öğrendim kendi benliğimin farkına vardım.. bu harika bişey..
Önce telkinlerle çıktım bu yola..telkinler sayesinde kendime güvenim yerine geldi,sosyalleştim,birçok konuya daha olumlu yaklaştım ve en önemlisini bunu tam anlamıyla başaramasamda bi nebzede olsa benim için büyük bir adım olan başkalarının düşüncelerini önemsememeyi öğrendim...

Vee bende kendime bir günlük açmaya karar verdim duygularımı,düşüncelerimi,değişimlerini gün gün paylaşmak istiyorum...
Artık hayatımda keşke cümlesi olmasın istiyorum
Tüm isteklerime birer birer kavuşmak istiyorum..
Bunuda başarıcağıma sonsuz inancım var

Şimdilik sevgilerimi sunuyorum herkeseactionsmile

azraist_24 23-12-2011 08:41 AM

Cevap: jenny'nin günlüğü

Harika bir karar almissin canimcim,

Sabirsizlikla paylasimlarinin takipcisiyim....

Hep mutlu kal....

prenses1 23-12-2011 08:52 AM

günlüğün hayırlı olsun.
güzel paylaşımlarını bekliyoruz.
sevgiyle mutlu kal.

_jenny_ 23-12-2011 01:24 PM

çok teşekkürler arkadaşlar umarım hepimiz hayatımıza iyi,güzel,mutluluk dolu haberleri,olayları,sevinçleri çekeriz..
dün gece günlüğümü açtıktan sonra yıllar önce aldığım (tabi kişisel gelişimden bihaber olduğum zamanlarda) the secret kitabını birkez daha okumaya başladım...O dönem okuyun hayatınız değişir yorumları dün gibi aklımda demek insanlar sırrı ozamanlar çözmüşler bende okuduktan sonra şu yorumu yapmıştm ''okudum hani hayatımmı değişti şimdi''gibi bişey demiştim..şimdi gülüyorum o hallerime tabi:)
yinede hiçbirşey için geç olmadığını düşünenlerdenim,vardır bundada bi hayır diyorum ve yine the secret kitabından beni etkileyen bir cümleyi paylaşmak istiyorum..
'Seçtiğiniz şey her ne olursa olsun;ona sahip olabiliriz.Hedefin büyüklüğü hiç önemli değil'
gerçektende böyle değilmi imkansız varmıdır?tabikide yoktur herşeyi şekillendiren,çeken biziz..

azraist_24 23-12-2011 01:31 PM

Kesinlikle sana herbir cumlene katiliyorum jeny`cim,

Bazen ben deherhangibir konuda hayalkirikligi yasadigimda karsimdakini degil kendimi sorguluyorum`` Ben bu tavri hakedecek birsey yapmis olmaliyim ki bunu cektim su an ve yasiyorum diyorum`` dusunuyorum dusunuyorum... Ve biliyor musun sonunda buluyorum kendi icimde cevabini...

Allah hicbir kuluna cekebileceginden fazla dert, keder vermezmis, verse bile bilirmis ki bu kulu onu tasir...

_jenny_ 23-12-2011 03:07 PM

Alıntı:

azraist_24 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814576)
Kesinlikle sana herbir cumlene katiliyorum jeny`cim,

Bazen ben deherhangibir konuda hayalkirikligi yasadigimda karsimdakini degil kendimi sorguluyorum`` Ben bu tavri hakedecek birsey yapmis olmaliyim ki bunu cektim su an ve yasiyorum diyorum`` dusunuyorum dusunuyorum... Ve biliyor musun sonunda buluyorum kendi icimde cevabini...

Allah hicbir kuluna cekebileceginden fazla dert, keder vermezmis, verse bile bilirmis ki bu kulu onu tasir...

evet azraist cim öncelikle neyi nasıl sorguluyoruz yada olaylara nasıl bakıyoruz bu çok önemli örneğin:'bu kadar işle başa çıkamam'dediğimizde aslında'başa çıkamayacağım kadar çok iş istiyorum'deyip evrene bunu gönderiyoruz ve başımıza geliyor..
isteklerimizi nasıl istediğimizde çok önemli bence bazen yanlış cümleler kurarak erteliyoruz hayallerimizi,isteklerimizi..
Olabildiğince dikkat ediyorum ben artık kurduğum cümlelere,yaptığım olumlamalara çünkü buda önemli noktalardan biri...

_jenny_ 24-12-2011 02:27 AM

ufak şeyleri bile kafama takmamayı ne zaman öğrenicem ben bilmiyorum
kendime kızıyorum bu noktada..
başkalarının düşüncelerinden,görüşlerinden banane bırak salla gitsin
Kendine önem ver jenny,kendi hislerine,kendi duygularına ve kendi fikirlerine!!
sanırım daha çok yolun başındayım...
ama zamanla eminim buda geçicek..
bende insanların düşüncelerini önemsememeyi öğrenicem inş...

sweeet 24-12-2011 11:03 PM

Alıntı:

_jenny_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814666)
ufak şeyleri bile kafama takmamayı ne zaman öğrenicem ben bilmiyorum
kendime kızıyorum bu noktada..
başkalarının düşüncelerinden,görüşlerinden banane bırak salla gitsin
Kendine önem ver jenny,kendi hislerine,kendi duygularına ve kendi fikirlerine!!
sanırım daha çok yolun başındayım...
ama zamanla eminim buda geçicek..
bende insanların düşüncelerini önemsememeyi öğrenicem inş...

Taktığın şeylerden daha somut örnek verebilirsen çok daha faydalı tavsiyeler alabilirsin bence. Hep başkalarının düşünceleri veya davranışları mı?

Başkalarının düşüncesini önemsememe telkini de dinleyebilirsin.

Kendine kızmak çözüm değil bunu bil. Asıl yaptığın yanlışı yakalayıp alternatif üretmek çözüm kızmak yerine ne yapabilirsin o anda seni olumsuz hissettirmeyecek herhangi bir eylem. Kızmak konusunda ben şöyle demeyi tercih ediyorum: "Bu durum beni biraz tedirgin etti veya biraz rahatsız etti." -
"İçinizdeki Devi Uyandırın" kitabında okuduğum bir uygulama. -

Kendime veya çevremdekilere duygularımı ifade ederken hangisi uyarsa birini seçip kullanıyorum.

_jenny_ 24-12-2011 11:36 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814746)
Taktığın şeylerden daha somut örnek verebilirsen çok daha faydalı tavsiyeler alabilirsin bence. Hep başkalarının düşünceleri veya davranışları mı?

Başkalarının düşüncesini önemsememe telkini de dinleyebilirsin.

Kendine kızmak çözüm değil bunu bil. Asıl yaptığın yanlışı yakalayıp alternatif üretmek çözüm kızmak yerine ne yapabilirsin o anda seni olumsuz hissettirmeyecek herhangi bir eylem. Kızmak konusunda ben şöyle demeyi tercih ediyorum: "Bu durum beni biraz tedirgin etti veya biraz rahatsız etti." -"İçinizdeki Devi Uyandırın" kitabında okuduğum bir uygulama. -

Kendime veya çevremdekilere duygularımı ifade ederken hangisi uyarsa birini seçip kullanıyorum.

Bazen öyle bir hevesli oluyorumki bazı şeylerde ama atıyorum o konuyla ilgili 8 kişi bana olumlu destek olduysa 2 kişide olumsuz konuştuysa o 2 kişininki benim için daha önemliymiş gibi gün boyu kafama takıyorum bu özelliğimi yendiğimi sanmıştım ama malesef dün yaşadığım bir olayla yine karşılaştım:(

Bu arada telkinden bahsetmişsin sweetcim en yakın zamanda telkinlerime başlıcam çok baş ağrısı yaptığı için bırakmıştım ama bunun iyiye işaret olduğunu söylemiş atakan bey ve çok sevindim bu duruma..artık gülü seven dikenine katlanır napalım dimi amagirlhaha
Verdiğin örnekte haklısın sweet bunu denicem çok teşekkürlerr956k

kendini arayan adam 25-12-2011 01:10 AM

Evet jenny günlüğün hayırlı olsun. Bu siteyle tanışmadan önce problemlerim oldugunu biliyordum ama sadece bana özel problemler sanıyordum, ama artık herkesin problemlerinin hemen hemen aynı oldugunu ögrendim. Birgün çözülmiycek bir problemin olmadıgınıda ögrenecegim inş. Baaşlangıç için küçük bir tavsiyede bulunayım, ne kadar İLGİLİ olursan o kadar hızlı gelişim gösterirsin. Hiçbir şeyin senden daha değerl olmadıgını ögreneceksin. Bende hala ögrenmiş degilim:) Ama ögreneceğim inş.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:24 AM.