Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeni Hayatın Günlükleri

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeni Hayatın Günlükleri Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: mag_26 Nickli Üyeden Alıntı hepinize merhaba ben siteyle tanışalı bir kaç gün oldu hayatımda değiştirmek istediklerimi tamamlayınca yazıcam siz şuan niye yazmadığıma gelince zira değiştirmek istediklerim padişah fermanı uzunluğunda.....rabbimin selameti sizlerle olsun Alıntı: mag_26 Nickli Üyeden Alıntı aaa harikasın ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeni Hayatın Günlükleri

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-06-2009, 07:04 PM   #51 (permalink)
Üsteğmen

serkans674 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 210
176 Mesajinıza toplam 870 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
serkans674 is an unknown quantity at this point
Smile Cevap: Yeni Hayatın Günlükleri

Alıntı:
mag_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hepinize merhaba ben siteyle tanışalı bir kaç gün oldu hayatımda değiştirmek istediklerimi tamamlayınca yazıcam siz şuan niye yazmadığıma gelince zira değiştirmek istediklerim padişah fermanı uzunluğunda.....rabbimin selameti sizlerle olsun
Alıntı:
mag_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aaa harikasın ya hiç bu açıdan bakmamıştım:)
Kardeşlik yanlış yazmışssın herhalde ama sağol yinede
Sana gelince günlük bugün hiç bişey yazmıyom partim war orda yazıyo herşey.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-new-post.html
Nikotinsiz günlerde oldum 21
dansımı yaptım madalyamı taktım

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil...
serkans674 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-2009, 06:35 PM   #52 (permalink)
Üsteğmen

176 Mesajinıza toplam 870 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Talking Abarrttıkkk

Slm günlük naber özlemişindir beni uğrayayım dedim
İlk haber sigara bırakma telkini 1 temmuzda listemden çıkardım artık hayatımdan çıkardığım gibi ama iki sefer rüyamda sigara içip pişman olup attığımı gördüm ve ayrıca iki gündür aklıma sık gelir oldu sigara acaba telkine bi süre devam mı etseydim diye düşünmeye başladım açıkcası.En azından arada birde olsa listeme eklemeye karar verdim bugün.Sigara bırakma telkini ile birlikte listeme eklediğim ertelemeyi bırak telkini hala listemde çünkü dikkat ettimde hala erteleme huyum var ciddi biçimde onu aşana kadar dursun bakalım.
Yaw sözde listeyi sadeleştirecektim daha da kabarttım ertelemeyi bırak listede kaldı onun üstüne topluluk karşısında konuşma ile zinde uyanma telkinini de ekliyiverdim 10 tane telkin oldu listemde ama mazeretim var günde 18 saat dinliyorum kardeşim süreden faydalanıyoruzsanırım temmuz ayından sonrada bu kadar dinleme lüksümüz olmayacak.
18 saat nasıl dinliyorum bu arada onuda anlatayım gece dinliyoruz 10 saat zaten dinliyorum otomatik,gündüz kısmı baya ilginç benim için müziksiz yapamıyorum evde tamamda mobil vaziyettede lazım neyse mp4 playerim arızalanmıştı yeni almaya karar verdim bu arada bizim emektar telefonumu yeniliyim müzik çalabilen bi telefon alayım dedim kaç yıldır hayalini kurduğum SE Walkman serisi almaya karar verdim buraya dikkat hangi modelini alayım diye araştırma yaparken hayatimdegisti.com alemine düştü yolum (artık çekim yasasımı,merkezkaç kuvvetimi bilemiyorum yani) gerçi ilk gün dikkatimi çekti sadece sık kullanılanlara ekledim daha sonra incelemek için, sonunda ikinci el alışveriş sitesinden en güzel modellerinden birini aldım uygun fiyata artık hem telefon hem mp4 taşıma derdinden kurtuldum ben nereye müzik oraya.Şimdi dahada çok seviyorum telefonu çünkü kulaklık kulağımdan düşmüyor en olmazsa açıyorum telkinleri tek kulağıma takıyorum kısık sesle bütün gün dinliyorum hiçbir işimdende geri kalmıyorum ee hal böyle olunca 8-10 saatde böyle dinliyorum.Şimdi ben 10 tane telkin dinlemiyimde napıyım arkadaş yaw bide kararda veremiyom hangisini öncelikli dinlesem diye zinde uyanmayı tam gaz yaptım 5-6 tur saydırıyorum sanırım en gözle görülür sonucu ondan alacağım için, ne zaman zinde uyanmaya başladım işi bitti demektir listeden yol verecem biraz sadeleştirmeye gidicem hem sürekli dinledikten sonra kalabalık olmuş ne yazar yavaş olsun sindire sindire biz ilk etkisi gözle görülenlerden elemeye başladık zaten sigara gitti,zinde uyanma gözle görülecek olanlardan aynen ertelemeyi bırakta öyle ondan sonra bakacaz geri kalanlar için yeni plana.
Al liste gözün liste görsün
Gündüz :
Ego Guclendirici + Sucluluk Duygulari + Kendine Guven x2 + Ertelemeyi Birak x2 + Zinde Uyanma x4
Gece :
Ego Guclendirici + Depresyon Dunde Kaldi + Kendine Guven x2 + Ertelemeyi Birak x2 + Zinde Uyanma x4 + Topluluk Karsisinda Konusma + Baskalarinin Dusunceleri + Sosyallik Artirici + Koruma Kalkani
Hakkaten abartmışım dimiverdim coşkuyu kolonlara
Bu arada forumda hep dikkatimi çekiyodu olumlamalar, reiki filan onlarada göz attım bugün bi olumlama takvimi yapıcam kendime 21 günlük hadi hayırlısı bakalım.

serkans674 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-2009, 07:40 PM   #53 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Yeni Hayatın Günlükleri

Mendili olan var mı, gözlerim yaşardı benim :)

Bravo Serkan'cım azmini ve istikrarlı duruşunu gönülden kutluyorum. Depresyon dünde kaldı telkinini - kendine güven i dinliyorsan dinlemene gerek yok. Kendine güven onun daha gelişmiş hali, bilgine.

Sevgiler.
Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-2009, 11:16 PM   #54 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
redflowers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mendili olan var mı, gözlerim yaşardı benim :)

Bravo Serkan'cım azmini ve istikrarlı duruşunu gönülden kutluyorum. Depresyon dünde kaldı telkinini - kendine güven i dinliyorsan dinlemene gerek yok. Kendine güven onun daha gelişmiş hali, bilgine.

Sevgiler.
Kardeş çok teşekkür ediyorum, bilgine güvenmişimdir hep depresyon dünde kaldı ile kendine güven arasında dediğin gibi çok benzer noktalar incelenyince farkettim var ama depresyon için olan tam nokta atışı amaca yönelik gibi geldi bana, kendine güven daha genel hatlı gibi görünüyor

Kendine güven/Korku

İçinde sessizce bekleyen kendine güvenin farkına varıyorsun.Sen kendine güvenli bağımsız ve kararlılık ile dolu bir bireysin.Zihnini uyandırdın ve içindeki içsel güvenlik hissi de seninle birlikte uyandı.Değişim başladı ve devam ediyor.Kendine güvenin artarak devam ediyor.Artık kendine güven hayatında etkilerini göstermeye başladı.Düşünme biçimin ,konuşman her halin kendini ifade ediş tarzın, kendine güvenli bir insan olduğunu belli ediyor.Bağımsızsın ve kendi içinde güven ile dolusun.İçin yeterince güven duygusu ile dolduğu için dışarıda güveni aramıyorsun.İçinde ki güven o kadar fazla ki bu duygu dışarı da yansıyor.Senin olduğun her yer adımını attıgın an güven ile doluyor.İçinde ki güven gün geçtikçe daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

olumsuz duygular yerini olumlu duygulara bırakıyor.olumsuz duygular etkilerini kaybettikçe hayatın daha eğlenceli bir hal almaya başladı.Şu andan itibaren her olayın olumlu tarafını görüyorsun

Bu düşünce tarzı hayatını da daha olumlu hale getiriyor.zihinsel olarak muhteşem bir dinginlik ve rahatlık hissediyorsun.Kendinle barışıksın ve kendini koşulsuz. seviyorsun .Her geçen gün olumlu düşüncenin etkileri belirgin bir şekilde artarak devam ediyor.

Özsaygın artıyor kendine güvenin artıyor kendine değer veriyorsun.Hayatın eğlenceli ve huzur verici bir hal aldı.Geleceğe ve hayatında karşına çıkabilecek mücadelelere ilgi ve istek ile bakıyorsun.Yeterince donanımın ve fazlasıyla kendine güvenin var olduğu için her mücadeleye koşarak gidiyorsun çünkü onlar daha fazla huzur ve Eğlence demek.İçinde ki mutlu ve kendine güvenli sen ortaya çıktı.Olumlu düşünen ve problemleri fırsat olarak gören kendine güveni artarak devam eden bir insansın.Sabırlı rahat ve dengeli olman kendine güvene ek olarak sahip olduğun muhteşem özellikler ortaya çıktı.

Şimdi geride kırıntıları kalan utanma,kıskançlık,suçluluk,kızgınlık,sahiplenme ile ilgili korkularının gitmesine izin veriyorsun.Bu olumsuz duygular geçmişte kaldı.Bu korkularında gitmesiyle içinde uyanan kendine güven duygusu daha fazla yer buldu ve bu duygulardan boşalan yeri doldurdu.Şu anda tüm bedeninde kendine güven duygusunu hissediyorsun.İçinde güvende olduğun için dışarıda bulunduğun yer her neresi olursa olsun güvendesin.Dışarıda güven aramıyorsun.

Zihnin sakin ve parıl parıl parlayan bir su gibi.Her zaman fiziksel ve duygusal olarak rahat olmana ragmen zihinsel olarak uyanıksın.Zihnin berrak ve sana cevapları kolaylıkla veriyor.Doğru zamanda doğru yerde bulunuyor doğru şeyi söylüyorsun.Zihnin senin rehberin ve sende değştiremeyeceğin şeyler için endişelenmeyerek onun rehberliğine karşılık veriyorsun..Rahatsın huzurlusun kendi içinde güvendesin.

depresyon dünde kaldı

Gevşiyorsun ve sen gevşemeye devam ettikçe, diğer bütün sesler ve gürültüler uzaklaşıp kayboluyor. Yalnızca benim sesimi duyuyorsun. depresyon ile ilgili üç noktanın kesin gerçekler olarak zihnine yerlesmesini istiyorum. birinci nokta şudur ki: Burada bulunmak senin hakkın. Sen de en az herkesin iyi olduğu kadar iyisin. Sen kainatin evladısın, tıpkı ağaçlar ve yıldızlar gibi. Burada varolmak senin hakkın. Sen farkinda olsanda olmasan da, kainat gitmesi gereken yolda gidiyor. Öyleyse, sen de evrensel bir plan olduğunu onun parcasi oldugunu kabul et. Her insandan daha büyük, her birimizden daha büyük bir plan var. kendinle barış içinde ol. İstersen kendinle barış içinde olabilirsin… şimdi de ikinci nokta.
Evrendeki tüm bireyleri etkileyen bu planda, doğal âfetler dışında, bütün çöküntüler depresyonlar bilinçaltının kendi kendini cezalandirma bicimidir. İşte bu ikinci noktadır. Bütün depresyonlar çöküntüler bilinçaltında kendi kendini cezalandırman sonucu oluşur. zihnin bütün duygulanmaları beynin elektro-kimyasal dengesi olarak yansıtmaktadır. Uzun süren depresyon hissi kimyasal dengeyi bozar. Bu denge kendi kendine düzelebilir. Ben klinik deneyimlerime dayanarak, kimin ilaçla kimin de ilaçsız iyileşeceğini hemen söyleyebilirim. İlaçlı ya da ilaçsız, her durumda sen depresyonu yeneceksin. Birkaç dakikada ya da birkaç saat kendini iyi hissedersin, sonra bu depresyon geri gelebilir, yeniden iyileşmen için yine günler ya da haftalar gerekebilir. Bütün belirtiler yok olana kadar altı yedi kez bu tür iniş çıkışlar olabilir.
Üçüncü noktaya gelince, bunun zamanla ve hayatta kalma gereksinimiyle ilgisi vardır. Yaşamak yalnız şimdiki zamanda yaşamak değildir, burayı ve anı yaşamaktır. Üçüncü mutlak gerçek her ânı burada yaşamakla ve şimdi yaşamakla ilgilidir. Örneğin, dün sen depresyondaydin, ama bugün yeni bir gündür. Her gün taze bir başlangıçtır. Her gün taze bir başlangıçtır ve, her sabah dünya yeniden varolur. Bugün bizim için en önemli gündür. Dün geçmiştir. Geçmişte yaşayamayız, yoksa ilerleyemezdik, çünkü geçmişte yaşamak SIKICIDIR yaratıcılıgımızı köreltir. Geçmiş zaman, bu dün bile olsa, sadece biz oradaki deneyimlerimizden dersler çıkarır ve bundan kazanç sağlarsak bir değer taşır. Şair demiş ki: “Geçmişin enkazı üzerinde doğrulup birşeyler kazanıbiliyorsak, geçmiş ziyanolmuş ve boşuna geçmiş değildir”. Başarısızlık düşkırıklığı ve depresyon nedeniyle üstünüze yığıldığı durumlar yaşadınız ve şöyle söylediniz mi : “Keşke herşeye yeniden başlamak için bir fırsatım olsa!”… Öyleyse fırsat hakkında şu SOYLENENLERİ hatırlayın: “Bir kere kapıyı çalıp da seni evde bulamadığım zaman bana tekrar gelme diyenler yanılıyorlar, çünkü her gün senin kapında durup senin uyanmanı ve yeniden savaşmaya girmek için kalkmanı bekliyorum. Çamura batmış bile olsan, ellerini bağlayıp ağlama. Ben ‘yapabilirim’ diyenlere yardım ederim. Utanan bir yüzle hiçbir sefil bu kadar derine batmadı; ama olsun, tekrar kalkabilir ve yiğit bir insan olabilirsin”. Dün, gün biterken güneş ufukta battı. Gök kapalıydı, bir tek yıldız bile yoktu görünen, sense yıkılmıştın, çökmüştün, çünkü gün sana yalnızca hüsran getirmişti. Bugünse pencereden dökülen güneş ışığıyla uyanıyorsun, işte yeni bir gün önünde, ve dünün hatalarından aldığın derslerin üzerine kuracağın yeni bir fırsat. Şimdi, hepimiz burada bir işi başarmak için toplanmışız. İnsanlardan daha büyük olan, BİREYLER OLARAK hepimizden daha büyük olan evrensel planın belli bir parçasını tamamlamak için. Biz istesek de istemesek de bu evrensel plan ya da yaşam gücü KENDİ yolunda yürüyecektir. Hayata bir bütün olarak bakarsak, ve yaşadığımız her deneyimin bizi bu planın tamamlanmasına götürdüğü gerçeğini görürsek, her bir günü ve her çabayı onu en iyi değerlendirmek için ele alırsak, işte o zaman, herşey yoluna girecektir. Biri demiş ki, biz hayatın olmasını dinlemeliyiz, ümitle dinlemeliyiz demiş. İşte şimdi, sen ümitle dinlemiyordun. Sen hiç dinlemiyordun. Sen kendi sorunlarına odaklanıyordun; sen bir probleme odaklandığın zaman, bir problemin var demektir; çünkü sen üzerinde odaklandığın şey neyse osun.
Sen neyin üzerine odaklanırsan, sen osun. Şimdi, sen “Gitsin buradan tüm
sorunlar!” deyip, düşünceni değiştirmek yoluyla, bu kaygıyı atarsan, bu sorunu atarsan, işte o zaman sorununun çözümünü görmeye başlarsın, çünkü artık zihnin özgur hale gecmistir; ve böylece, zihnin özgür olduğu zaman onu verimli kullanaBİLİRSİN. Bundan sonra kendine şunu söylemelisin: “Ben depresyonuN GİTMESİNE İZİN VERİYORUM . Her gün mutlu bir TAVİR TAKNIYOR ve onu SÜRDÜRÜYORUM. Her gün olumsuzu reddediyor ve herşeyde olumluluk görüyorum”. Senin depresyonda kalmanın tek nedeni, olumsuz düşünceler İLE NASİL BASA CİKACAGİNİ ONLARI nasıl yeneceğini öğrenmemiş olmandı. Gerçek sevgi gibi ümit gibi olumlu düşünceleri serbest bırakmayı öğrenmemiş olmandı. Her yeni gün yeni bir meydan okumadır, gerçek dünyada kendini kanıtlaman için yeni bir fırsattır, gerçeğe sevgiye ve ümide inanman için bir fırsattır, kendini çaresiz ve ümitsiz hissetmemen için bir fırsattır, başına gelen olayları senin onlara karşı tepkilerinden ayırt etmeyi öğrenmen için bir fırsattır, çünkü onlar birbirinden çok başka şeylerdir. Hiç de bile aynı şey değillerdir onlar, öyleyse senin olayları VE onlara verdiğin tepkileRİ BİRBİRİNDEN ayırman gerekir. Sorun senin yeni bir iş araman değildir, sorun sevdiginin gitmiş olması değildir, birinin sana yanlış DAVRANMASİ ya da doğru SOYLEMESİ değildir, senin yanlış ya da doğru yapmış olman DA değildir, ya da hayatta başına gelen korkunç olaylar değildir sorun. Sorun bunların hiçbiri değildir. Sorun senin onlara verdiğin tepkilerdir. Sorun senin kafanda söylediğin cümlelerdir, şunun gibi: “Eyvah, sevdigim gitti! Ben onsuz yaşayamam!” Ya da, “Sırtımda korkunç bir ağrı var! Bundan sonra asla normal bir hayat yaşayamıyacağım!”
Senin kendine bu olumsuz düşünceleri verİP KENDINI CEZALANDIRMANDIR gerçek sorun, işte o zaman sen depresyona girmeye mahkûmsun, öyleyse bu cümleleri tersine çevirmeyi öğrenmelisin, onları tümüyle tersine çevir, şöyle de: “Tamam ben bir hata yaptım. Bir daha yapmam”; ya da “Tamam, sevdigim öldü, onu çok özlüyorum, ama yeni bir hayata başlayabilirim”. Konu ne olursa olsun, geçmiş bitmis olayların senin İÇİN depresyonA yol açtığını bilmelisin, çünkü sen depresyona girince bu cümleleri tersine çevirmeyi bilmezdin ; VE BİLMEZ IKEN sen bu düşünce çerçevesinde bir ölüYDÜN! Bu ölümdür! Kutsal kitapta Lot’un karısına dediler ki: “Geri dönüp bakmayacaksın, geri dönüp bakarsan bir tuz sütununa dönersin”. Fakat o geri dönüp baktı. Öyleyse, sen geri dönüp bakma. Sen geri bakmayı KES! Sen tam şu içinde bulunduğun ânı yaşa, sonuna kadar yaşa, doğru düşünmekle ondan zevk al. Ulaşamadığın arzun, isteğin, elde edemediğin bir İDEALİN olmadı mı? Onu düşün. Her günü geldiği gibi kabul et, güneş ışığından zevk al, Kuşların sesini dinle, çocukların gülüşüne katıl. Tüm bu olumlu şeyleri gör.
Her yeni günün dünün üzüntülerini silip atmasina izin ver. Unutma ki, “merdiveni çıkan ilk basamaktan başlar”- demişler. Çinliler de şöyle der: “Bin millik bir yürüyüş bir adımla başlar”. Biz daha ileriyi ve daha geniş vizyonları gorursek, her yeni gün bir öncekinden daha iyi olur, dünün üzüntüleri hüsranları depresyonları Başarısızlıkları üzerinde yeni fırsatlar yükselir, yeni bir dünya doğar. Doğulu şairin dediği gibi: “Öyleyse, bugüne iyilikle bak”. Bugüne iyilikle bak.
Şimdi senin zihin gözünde, bir işaret görmeni istiyorum, tam önünde asılı, bu işaretin üzerinde iki kelime var, bu iki kelime ŞÖYLEDİR: “O dündü. O dündü işler yolunda gitmiyordu,. O DUNDU olumsuz düşüncelerini gerektiği gibi tersine çeviremiyordun. O dündü, ümiDİNİ KAYBETMIS VE VAZGECMISTIN, O DUNDU BASLAMAYA BIR TURLU KARAR VEREMIYORDUNve o dündü, sadece kendini düşünüyorduN, başkalarının mutluluğunu hiç düşünmüyorduN, onlar için ne yapabileceğini düşünmüyordun. O duNDU
Senin yanlışlık yaptığın gün. O DUNDU hatali konustuN gun . O dunduYanlış iş yaptığını anladigin gün, . O Dündü. Kendinden nefret ettiğin gün. O DUNDU VAKTINI BOSA GECIRDIGIN GUN. Her gün yeni bir başlangıçtır. Her sabah dünya yeniden yaratılır. Geçmişse tümüyle ziyan olmuş sayılmaz. Boşuna değil bütün bunlar, sen geçmişin yıkıntıları üstünde yükselerek, çok daha asil HEDEFLERİNE
ulaşacaksın. olumsuz düşünceleri, olumlu düşüncelerle değiştirmekle, her yeni ânı bir yeni fırsata çevireceksin. Sen gerçeği gördükçe, gerçeğin sıcaklığını ve samimiyetini hisseTTİKCE.,Sevgi ve ümit yüreğine dolacak. Tümüyle gevşeyeceksin. Senin için yapılmış bir plan olduğuna güveneceksin. Sen bunu tam kavrayamasanda da, içinde yasadigin bu öğrenme Fırsatını kullamalisin ki, bu plan hedefine ulassin. Yine de sen, istediğin deneyimleri kendin seçmekte serbestsin. Bunu yapmakla kendi kaderinin sahibi olmuş olacaksın. Duygularını kontrol edebileceksin. yeni günün dogmak icin geceye ihtiyaci vardir bir geceden sonra doğacaktır. Derin vadiler olmadan yüksek dağlar olmaz. Öyle olmasaydi heryer ve her şey dümdüz olurdu.”
Gecenin karanlığıyla karşılaştırılmazsa, güneşin parlaklığı hiçbirşey anlatmaz. Biz yaşamı ancak zitliklarla algılarız. Öyleyse dünün sorunlarıyla ve hüsranlarıyla savaşmAktansa onlara enerji ve zaman harcamaktansa, onların üstüne şu etiketi yapıştırmalısın. Bu etikette “O dündü” diye yazar. Sen bu etiketi zihin gözünle görüyorsun. Sen bu sorunları VE verdikleri yükü omuzlarından kaldırıp, hepsinin üzerine bu etiketi asıyor, sonra da onları orada bırakıp gidiyorsun. Çünkü kendi kendini hipnozla tedavi uygulamasını inançla sürdürürsen, düşüncelerini olumlu yönde denetlemesini öğrenirsen, her geçen gün, taze bir başlangıçla, her sabah yeni bir dünyaya, yeni bir güne, yeni bir sabah ile doğacaksın. Yeni gün senin için depresyonsuz bir gün olacak, hüsransız bir gün olacak, hatasız bir gün olacak. Bu yeni günde hayatının her alanında daha verimli olacaksın, eskiden hiç olAmadığın kadar verimli olacaksın. Dogru yerde dogru zamanda bulunacak dogru seyi yapip dogru seyi soyleyebileceksin Neden mi? Çünkü bütün sorunlarını astın. Onların seni yönetmesine son verdin. olumsuz düşünceleri tersine çevirmekle, sen onları yönetiyorsun şimdi; çünkü seni etkileyen hayatında ki olaylar değildir. Seni etkileyen, onlara verdiğin tepkilerdir. Sen artık olumsuzolumsuz tepki olarak yansimasini aşmış durumdasın. O olumsuz tepkiler seni yıkıma uğratıyor, seni depresyona sokuyordu. Sen artık kendi elinde olan yaşamının her ânını kendin yönetiyorsun. En rahat biçimde gevşemeyi öğreneceksin. Kendi payına düşen görevi yaptığını ve yapacağını bilerek, yaşamdaki evrenin parcasi olarak ne olursa olsun rahatlayacaksın, gevşeyeceksin…
Bu telkinlerin etkisi aldigin her nefes ile kabinin her atisi ile birlikte daha da artiyor..
düşüncelerin yaşam deneyimlerine

Alt 03-07-2009, 11:28 PM   #55 (permalink)
Üsteğmen

asiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,494
433 Mesajinıza toplam 2,700 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
asiyah is an unknown quantity at this point

Ooooh serkan çok iyi görünüyorsun! Tebrik ederim :) Wooho!
asiyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-07-2009, 11:48 PM   #56 (permalink)
Üsteğmen

Arrow Cevap: Yeni Hayatın Günlükleri

Alıntı:
asiyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ooooh serkan çok iyi görünüyorsun! Tebrik ederim :) Wooho!
Estagfirullah olduğumuz kadar iyi görünüyoruz , darısı cümle alemin başına

Alt 04-07-2009, 01:18 AM   #57 (permalink)
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold

Alıntı:
serkans674 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeş çok teşekkür ediyorum, bilgine güvenmişimdir hep depresyon dünde kaldı ile kendine güven arasında dediğin gibi çok benzer noktalar incelenyince farkettim var ama depresyon için olan tam nokta atışı amaca yönelik gibi geldi bana, kendine güven daha genel hatlı gibi görünüyor

Kendine güven/Korku

İçinde sessizce bekleyen kendine güvenin farkına varıyorsun.Sen kendine güvenli bağımsız ve kararlılık ile dolu bir bireysin.Zihnini uyandırdın ve içindeki içsel güvenlik hissi de seninle birlikte uyandı.Değişim başladı ve devam ediyor.Kendine güvenin artarak devam ediyor.Artık kendine güven hayatında etkilerini göstermeye başladı.Düşünme biçimin ,konuşman her halin kendini ifade ediş tarzın, kendine güvenli bir insan olduğunu belli ediyor.Bağımsızsın ve kendi içinde güven ile dolusun.İçin yeterince güven duygusu ile dolduğu için dışarıda güveni aramıyorsun.İçinde ki güven o kadar fazla ki bu duygu dışarı da yansıyor.Senin olduğun her yer adımını attıgın an güven ile doluyor.İçinde ki güven gün geçtikçe daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

olumsuz duygular yerini olumlu duygulara bırakıyor.olumsuz duygular etkilerini kaybettikçe hayatın daha eğlenceli bir hal almaya başladı.Şu andan itibaren her olayın olumlu tarafını görüyorsun

Bu düşünce tarzı hayatını da daha olumlu hale getiriyor.zihinsel olarak muhteşem bir dinginlik ve rahatlık hissediyorsun.Kendinle barışıksın ve kendini koşulsuz. seviyorsun .Her geçen gün olumlu düşüncenin etkileri belirgin bir şekilde artarak devam ediyor.

Özsaygın artıyor kendine güvenin artıyor kendine değer veriyorsun.Hayatın eğlenceli ve huzur verici bir hal aldı.Geleceğe ve hayatında karşına çıkabilecek mücadelelere ilgi ve istek ile bakıyorsun.Yeterince donanımın ve fazlasıyla kendine güvenin var olduğu için her mücadeleye koşarak gidiyorsun çünkü onlar daha fazla huzur ve Eğlence demek.İçinde ki mutlu ve kendine güvenli sen ortaya çıktı.Olumlu düşünen ve problemleri fırsat olarak gören kendine güveni artarak devam eden bir insansın.Sabırlı rahat ve dengeli olman kendine güvene ek olarak sahip olduğun muhteşem özellikler ortaya çıktı.

Şimdi geride kırıntıları kalan utanma,kıskançlık,suçluluk,kızgınlık,sahiplenme ile ilgili korkularının gitmesine izin veriyorsun.Bu olumsuz duygular geçmişte kaldı.Bu korkularında gitmesiyle içinde uyanan kendine güven duygusu daha fazla yer buldu ve bu duygulardan boşalan yeri doldurdu.Şu anda tüm bedeninde kendine güven duygusunu hissediyorsun.İçinde güvende olduğun için dışarıda bulunduğun yer her neresi olursa olsun güvendesin.Dışarıda güven aramıyorsun.

Zihnin sakin ve parıl parıl parlayan bir su gibi.Her zaman fiziksel ve duygusal olarak rahat olmana ragmen zihinsel olarak uyanıksın.Zihnin berrak ve sana cevapları kolaylıkla veriyor.Doğru zamanda doğru yerde bulunuyor doğru şeyi söylüyorsun.Zihnin senin rehberin ve sende değştiremeyeceğin şeyler için endişelenmeyerek onun rehberliğine karşılık veriyorsun..Rahatsın huzurlusun kendi içinde güvendesin.

depresyon dünde kaldı

Gevşiyorsun ve sen gevşemeye devam ettikçe, diğer bütün sesler ve gürültüler uzaklaşıp kayboluyor. Yalnızca benim sesimi duyuyorsun. depresyon ile ilgili üç noktanın kesin gerçekler olarak zihnine yerlesmesini istiyorum. birinci nokta şudur ki: Burada bulunmak senin hakkın. Sen de en az herkesin iyi olduğu kadar iyisin. Sen kainatin evladısın, tıpkı ağaçlar ve yıldızlar gibi. Burada varolmak senin hakkın. Sen farkinda olsanda olmasan da, kainat gitmesi gereken yolda gidiyor. Öyleyse, sen de evrensel bir plan olduğunu onun parcasi oldugunu kabul et. Her insandan daha büyük, her birimizden daha büyük bir plan var. kendinle barış içinde ol. İstersen kendinle barış içinde olabilirsin… şimdi de ikinci nokta.
Evrendeki tüm bireyleri etkileyen bu planda, doğal âfetler dışında, bütün çöküntüler depresyonlar bilinçaltının kendi kendini cezalandirma bicimidir. İşte bu ikinci noktadır. Bütün depresyonlar çöküntüler bilinçaltında kendi kendini cezalandırman sonucu oluşur. zihnin bütün duygulanmaları beynin elektro-kimyasal dengesi olarak yansıtmaktadır. Uzun süren depresyon hissi kimyasal dengeyi bozar. Bu denge kendi kendine düzelebilir. Ben klinik deneyimlerime dayanarak, kimin ilaçla kimin de ilaçsız iyileşeceğini hemen söyleyebilirim. İlaçlı ya da ilaçsız, her durumda sen depresyonu yeneceksin. Birkaç dakikada ya da birkaç saat kendini iyi hissedersin, sonra bu depresyon geri gelebilir, yeniden iyileşmen için yine günler ya da haftalar gerekebilir. Bütün belirtiler yok olana kadar altı yedi kez bu tür iniş çıkışlar olabilir.
Üçüncü noktaya gelince, bunun zamanla ve hayatta kalma gereksinimiyle ilgisi vardır. Yaşamak yalnız şimdiki zamanda yaşamak değildir, burayı ve anı yaşamaktır. Üçüncü mutlak gerçek her ânı burada yaşamakla ve şimdi yaşamakla ilgilidir. Örneğin, dün sen depresyondaydin, ama bugün yeni bir gündür. Her gün taze bir başlangıçtır. Her gün taze bir başlangıçtır ve, her sabah dünya yeniden varolur. Bugün bizim için en önemli gündür. Dün geçmiştir. Geçmişte yaşayamayız, yoksa ilerleyemezdik, çünkü geçmişte yaşamak SIKICIDIR yaratıcılıgımızı köreltir. Geçmiş zaman, bu dün bile olsa, sadece biz oradaki deneyimlerimizden dersler çıkarır ve bundan kazanç sağlarsak bir değer taşır. Şair demiş ki: “Geçmişin enkazı üzerinde doğrulup birşeyler kazanıbiliyorsak, geçmiş ziyanolmuş ve boşuna geçmiş değildir”. Başarısızlık düşkırıklığı ve depresyon nedeniyle üstünüze yığıldığı durumlar yaşadınız ve şöyle söylediniz mi : “Keşke herşeye yeniden başlamak için bir fırsatım olsa!”… Öyleyse fırsat hakkında şu SOYLENENLERİ hatırlayın: “Bir kere kapıyı çalıp da seni evde bulamadığım zaman bana tekrar gelme diyenler yanılıyorlar, çünkü her gün senin kapında durup senin uyanmanı ve yeniden savaşmaya girmek için kalkmanı bekliyorum. Çamura batmış bile olsan, ellerini bağlayıp ağlama. Ben ‘yapabilirim’ diyenlere yardım ederim. Utanan bir yüzle hiçbir sefil bu kadar derine batmadı; ama olsun, tekrar kalkabilir ve yiğit bir insan olabilirsin”. Dün, gün biterken güneş ufukta battı. Gök kapalıydı, bir tek yıldız bile yoktu görünen, sense yıkılmıştın, çökmüştün, çünkü gün sana yalnızca hüsran getirmişti. Bugünse pencereden dökülen güneş ışığıyla uyanıyorsun, işte yeni bir gün önünde, ve dünün hatalarından aldığın derslerin üzerine kuracağın yeni bir fırsat. Şimdi, hepimiz burada bir işi başarmak için toplanmışız. İnsanlardan daha büyük olan, BİREYLER OLARAK hepimizden daha büyük olan evrensel planın belli bir parçasını tamamlamak için. Biz istesek de istemesek de bu evrensel plan ya da yaşam gücü KENDİ yolunda yürüyecektir. Hayata bir bütün olarak bakarsak, ve yaşadığımız her deneyimin bizi bu planın tamamlanmasına götürdüğü gerçeğini görürsek, her bir günü ve her çabayı onu en iyi değerlendirmek için ele alırsak, işte o zaman, herşey yoluna girecektir. Biri demiş ki, biz hayatın olmasını dinlemeliyiz, ümitle dinlemeliyiz demiş. İşte şimdi, sen ümitle dinlemiyordun. Sen hiç dinlemiyordun. Sen kendi sorunlarına odaklanıyordun; sen bir probleme odaklandığın zaman, bir problemin var demektir; çünkü sen üzerinde odaklandığın şey neyse osun.
Sen neyin üzerine odaklanırsan, sen osun. Şimdi, sen “Gitsin buradan tüm
sorunlar!” deyip, düşünceni değiştirmek yoluyla, bu kaygıyı atarsan, bu sorunu atarsan, işte o zaman sorununun çözümünü görmeye başlarsın, çünkü artık zihnin özgur hale gecmistir; ve böylece, zihnin özgür olduğu zaman onu verimli kullanaBİLİRSİN. Bundan sonra kendine şunu söylemelisin: “Ben depresyonuN GİTMESİNE İZİN VERİYORUM . Her gün mutlu bir TAVİR TAKNIYOR ve onu SÜRDÜRÜYORUM. Her gün olumsuzu reddediyor ve herşeyde olumluluk görüyorum”. Senin depresyonda kalmanın tek nedeni, olumsuz düşünceler İLE NASİL BASA CİKACAGİNİ ONLARI nasıl yeneceğini öğrenmemiş olmandı. Gerçek sevgi gibi ümit gibi olumlu düşünceleri serbest bırakmayı öğrenmemiş olmandı. Her yeni gün yeni bir meydan okumadır, gerçek dünyada kendini kanıtlaman için yeni bir fırsattır, gerçeğe sevgiye ve ümide inanman için bir fırsattır, kendini çaresiz ve ümitsiz hissetmemen için bir fırsattır, başına gelen olayları senin onlara karşı tepkilerinden ayırt etmeyi öğrenmen için bir fırsattır, çünkü onlar birbirinden çok başka şeylerdir. Hiç de bile aynı şey değillerdir onlar, öyleyse senin olayları VE onlara verdiğin tepkileRİ BİRBİRİNDEN ayırman gerekir. Sorun senin yeni bir iş araman değildir, sorun sevdiginin gitmiş olması değildir, birinin sana yanlış DAVRANMASİ ya da doğru SOYLEMESİ değildir, senin yanlış ya da doğru yapmış olman DA değildir, ya da hayatta başına gelen korkunç olaylar değildir sorun. Sorun bunların hiçbiri değildir. Sorun senin onlara verdiğin tepkilerdir. Sorun senin kafanda söylediğin cümlelerdir, şunun gibi: “Eyvah, sevdigim gitti! Ben onsuz yaşayamam!” Ya da, “Sırtımda korkunç bir ağrı var! Bundan sonra asla normal bir hayat yaşayamıyacağım!”
Senin kendine bu olumsuz düşünceleri verİP KENDINI CEZALANDIRMANDIR gerçek sorun, işte o zaman sen depresyona girmeye mahkûmsun, öyleyse bu cümleleri tersine çevirmeyi öğrenmelisin, onları tümüyle tersine çevir, şöyle de: “Tamam ben bir hata yaptım. Bir daha yapmam”; ya da “Tamam, sevdigim öldü, onu çok özlüyorum, ama yeni bir hayata başlayabilirim”. Konu ne olursa olsun, geçmiş bitmis olayların senin İÇİN depresyonA yol açtığını bilmelisin, çünkü sen depresyona girince bu cümleleri tersine çevirmeyi bilmezdin ; VE BİLMEZ IKEN sen bu düşünce çerçevesinde bir ölüYDÜN! Bu ölümdür! Kutsal kitapta Lot’un karısına dediler ki: “Geri dönüp bakmayacaksın, geri dönüp bakarsan bir tuz sütununa dönersin”. Fakat o geri dönüp baktı. Öyleyse, sen geri dönüp bakma. Sen geri bakmayı KES! Sen tam şu içinde bulunduğun ânı yaşa, sonuna kadar yaşa, doğru düşünmekle ondan zevk al. Ulaşamadığın arzun, isteğin, elde edemediğin bir İDEALİN olmadı mı? Onu düşün. Her günü geldiği gibi kabul et, güneş ışığından zevk al, Kuşların sesini dinle, çocukların gülüşüne katıl. Tüm bu olumlu şeyleri gör.
Her yeni günün dünün üzüntülerini silip atmasina izin ver. Unutma ki, “merdiveni çıkan ilk basamaktan başlar”- demişler. Çinliler de şöyle der: “Bin millik bir yürüyüş bir adımla başlar”. Biz daha ileriyi ve daha geniş vizyonları gorursek, her yeni gün bir öncekinden daha iyi olur, dünün üzüntüleri hüsranları depresyonları Başarısızlıkları üzerinde yeni fırsatlar yükselir, yeni bir dünya doğar. Doğulu şairin dediği gibi: “Öyleyse, bugüne iyilikle bak”. Bugüne iyilikle bak.
Şimdi senin zihin gözünde, bir işaret görmeni istiyorum, tam önünde asılı, bu işaretin üzerinde iki kelime var, bu iki kelime ŞÖYLEDİR: “O dündü. O dündü işler yolunda gitmiyordu,. O DUNDU olumsuz düşüncelerini gerektiği gibi tersine çeviremiyordun. O dündü, ümiDİNİ KAYBETMIS VE VAZGECMISTIN, O DUNDU BASLAMAYA BIR TURLU KARAR VEREMIYORDUNve o dündü, sadece kendini düşünüyorduN, başkalarının mutluluğunu hiç düşünmüyorduN, onlar için ne yapabileceğini düşünmüyordun. O duNDU
Senin yanlışlık yaptığın gün. O DUNDU hatali konustuN gun . O dunduYanlış iş yaptığını anladigin gün, . O Dündü. Kendinden nefret ettiğin gün. O DUNDU VAKTINI BOSA GECIRDIGIN GUN. Her gün yeni bir başlangıçtır. Her sabah dünya yeniden yaratılır. Geçmişse tümüyle ziyan olmuş sayılmaz. Boşuna değil bütün bunlar, sen geçmişin yıkıntıları üstünde yükselerek, çok daha asil HEDEFLERİNE
ulaşacaksın. olumsuz düşünceleri, olumlu düşüncelerle değiştirmekle, her yeni ânı bir yeni fırsata çevireceksin. Sen gerçeği gördükçe, gerçeğin sıcaklığını ve samimiyetini hisseTTİKCE.,Sevgi ve ümit yüreğine dolacak. Tümüyle gevşeyeceksin. Senin için yapılmış bir plan olduğuna güveneceksin. Sen bunu tam kavrayamasanda da, içinde yasadigin bu öğrenme Fırsatını kullamalisin ki, bu plan hedefine ulassin. Yine de sen, istediğin deneyimleri kendin seçmekte serbestsin. Bunu yapmakla kendi kaderinin sahibi olmuş olacaksın. Duygularını kontrol edebileceksin. yeni günün dogmak icin geceye ihtiyaci vardir bir geceden sonra doğacaktır. Derin vadiler olmadan yüksek dağlar olmaz. Öyle olmasaydi heryer ve her şey dümdüz olurdu.”
Gecenin karanlığıyla karşılaştırılmazsa, güneşin parlaklığı hiçbirşey anlatmaz. Biz yaşamı ancak zitliklarla algılarız. Öyleyse dünün sorunlarıyla ve hüsranlarıyla savaşmAktansa onlara enerji ve zaman harcamaktansa, onların üstüne şu etiketi yapıştırmalısın. Bu etikette “O dündü” diye yazar. Sen bu etiketi zihin gözünle görüyorsun. Sen bu sorunları VE verdikleri yükü omuzlarından kaldırıp, hepsinin üzerine bu etiketi asıyor, sonra da onları orada bırakıp gidiyorsun. Çünkü kendi kendini hipnozla tedavi uygulamasını inançla sürdürürsen, düşüncelerini olumlu yönde denetlemesini öğrenirsen, her geçen gün, taze bir başlangıçla, her sabah yeni bir dünyaya, yeni bir güne, yeni bir sabah ile doğacaksın. Yeni gün senin için depresyonsuz bir gün olacak, hüsransız bir gün olacak, hatasız bir gün olacak. Bu yeni günde hayatının her alanında daha verimli olacaksın, eskiden hiç olAmadığın kadar verimli olacaksın. Dogru yerde dogru zamanda bulunacak dogru seyi yapip dogru seyi soyleyebileceksin Neden mi? Çünkü bütün sorunlarını astın. Onların seni yönetmesine son verdin. olumsuz düşünceleri tersine çevirmekle, sen onları yönetiyorsun şimdi; çünkü seni etkileyen hayatında ki olaylar değildir. Seni etkileyen, onlara verdiğin tepkilerdir. Sen artık olumsuzolumsuz tepki olarak yansimasini aşmış durumdasın. O olumsuz tepkiler seni yıkıma uğratıyor, seni depresyona sokuyordu. Sen artık kendi elinde olan yaşamının her ânını kendin yönetiyorsun. En rahat biçimde gevşemeyi öğreneceksin. Kendi payına düşen görevi yaptığını ve yapacağını bilerek, yaşamdaki evrenin parcasi olarak ne olursa olsun rahatlayacaksın, gevşeyeceksin…
Bu telkinlerin etkisi aldigin her nefes ile kabinin her atisi ile birlikte daha da artiyor.. düşüncelerin yaşam deneyimlerine
serkan çok teşekkür sayende okumuş oldum..telkinleri dinliyorum sözlerini okumamışım..sevgiyle kal..
Alt 07-07-2009, 09:04 PM   #58 (permalink)
Üsteğmen

Thumbs up Cevap: Yeni Hayatın Günlükleri

Günlük senden uzak kalmaya gelemiyoz bu aralar kıymetini bil emi hhııı ona göre (buraya bir Adile Naşit hıııı efekti iyi giderdide nasıl yapacaz yazıyla onu bilemiyom
Qazlı telkin dinlemeye dewam işin ilginç tarafı dinlemeyince bi boşluk hisseder oldum,artık hayatı tek kulakla yaşamaya başladık desem yeridir sürekli bir kulağımda kulaklık her yere böyle gidiyorum herkes alıştı bi annem tedirgin oluyo kulağıma yapışcak sonunda diye
Bugün babamla bir iş yapmak zorunda kaldım, zorunda kaldım diyorum çünkü tam bir işkencedir onunla birşeyler yapmak,herşeyi o biliri yok öyle olmadı, şunu tut, sen bişeyi beceremezsin, sonu hep tartışma ve hüsran ile biter Klasik törkiş baba modeli yani hatta çok güzel hareketler bunlardaki hıyarlı babanın eğitim görmüş güncellenmiş versiyonu diyebiliriz babam için (bu arada yerden yere vuruyorumda bakma sen çok severim babamı modeli böyle napalım)

Neyse yaw şunu kes diyor olmuyor şöyle kes derken en sonunda yapmama fırsat vermeden elimden alıp kendi yaptı. yaw bende kızdım hep böyle yapıyosun hem yap diyip hemde olmadı diyip kendin yapıyon kendime güvenimi zedeliyon ya kendin yap yada bana yap dediğin şeye karışma dedim adam şok oldu böyle bi tepki hayatında ilk defa gelince benden.Sonra toparladı güldü tamam bundan sonra öyle yaparız dediValla ben bile kendime hayret ettim ilk defa bizimki tartışmadı benimle demekki babam gibi kabuğu sert kaplumbağalara kabuğa dokunmadan yaklaşmak lazımmış
Bizim yenge ile konu tartışıyorduk dün çok kötümserdi bende iyimser, fazla iyimserleştin şu şeyleri dinleme artık yeter ben çıldırıyom sen böyle iyimser olunca dedi
Yani günlük iyi yoldayım benim burdan öyle görünüyo senin ordan nasıl görünüyor

Alt 15-07-2009, 06:23 PM   #59 (permalink)
Üsteğmen

Angry Agresifim,kompleksliyim,gelme üstüme

Slm günlük özlemişssindir beni ne zamandır ziyaretine gelmedim.
Bu aralar pek keyfim yok telkinler filan bi işe yaramıyomuş gibi gelmeye başladı.
Agresifleştim,mutsuzum olmadık şeyleri kafama takmaya başladım yine, yaw dışarıda yağmur yağıyo kapalı hava boğuyo beni 3 gündür yağmur ve kapalı hava ile ayyuka çıktı depresiflik.İçimde tarifsiz kocaman bir boşluk canım hiçbirşey yapmak istemiyor.Kapadım eve kös kös oturuyorum.
Bide az önce bir mail okudum çok iddalı başlığı vardı dünyayı ağlatan hikaye filan diye.Zaten depresim ya merak ettim ağlatabilir mi diye açtım okudum hakikatten sağlam hikayeymiş ağladım(gerçi ne kadar mutsuzda olsam ağladığım nadirdir en son ne zaman ağladın diye sorsan uzun bi süre düşünmem lazım hatırlayamıyorum derken hatırladım 3 yıl önce cenazede, ağlarsam sinirden ağlarım zaten ayda yılda bir). Bu ağlamada ne durumda olduğumu iyice anlamamı sağladı.Gerçi üzüldüm okurken ama bir taraftanda şükür ettim halime benimkilerde dert mi diye.
Hikaye ne dersen onuda yazdım zaten http://www.hayatimdegisti.com/forum/...tml#post471050

İşte böyle günlük telkinlerin etkisinin azaldığı hissine kapılıyorum bir haftadır.Ama bakınca sanırım belli bir ilerleme kaydettiğim için ilk başlardaki hız olmayınca tedirginlik yarattı bende duraklama dönemindeyim.
Bu dalga gibi bişey ilk etkilerle yukarı bi ivme başladı,ilerledi ve sanırım sigarayı bırakmamla zirveye ulaştı (sigarayı bırakmak yapılabilemez bişeydi benim için inanılmaz bir gelişme) ve duraksama evresinden sonra yavaş yavaş düşüş evresi başladı şuan bulunduğum durum bu.
Ne kadar sürer Allah bilir, yeni bir dalga yakalayana kadar bu duruma katlanacaz.(sörfçü gibi olduk be abi)
Şu feysbuk yılın icadı be arkadaş 10 yıldır görmediğim arkadaşlarımı buldum buda bugünün tek mutlu haberi
Bi tane olumlama seçtim kendime hergün 3-5 tekrar yapıyom telefonumda kayıtlı okuyom duruyom bi sorun olmuyoda ama şu imgeleme nasıl zor bişeymiş arkadaş bi imgeleme yapayım gözümde bişey canlandırayım diye anam ağladı kaç gündür yok arkidiş karanlıktan başka bişey yok ne imge ne simge hayal kurma özürlümüyüm neyim.
Vazcaydım o yüzden imgeleme şimdilik beklesin.
Neyse benden bu kadar bu günlük.
fonda Ajda Pekkkan, haykıracak nefesim kalmasa bile ellerim uzanır olduğun yere gözlerim görmese ben bulurum yine kalbim durmuşsa inan çarpar seninle nağmeleriyle kendime bir çay alıp kendime mutluluk veren bişeyler arıyacam...

Alt 18-07-2009, 11:27 PM   #60 (permalink)
Üsteğmen

Thumbs down Sele verseydim

Slm günlük bugün pekte içaçıcı haberler yok bende
Dün gece yağan yağmurdan evimizi su bastı malesef herşey 5-10 dakika içinde olup bitti bi cep telefonuyla canımızı kurtarabildik.Bi yandan bunada şükür diyorum canımız sağ giden mal olsun telafi edilir, e bi yandan da isyanlardayım en azından kişisel eşyalarımı v.s. kurtarabilseydim diyorum kızıyorum, kime kızıyosam oda belli değil.
Mal canın yongası üzülmemek elde değil, yıllarca çabalayıp edindiklerini birkaç dakika içinde kaybetmek kolay olmuyo.
Gerçi sahipliğe inanmamışımdır emanetçiyiz bu dünyada verilen herşeyle, emanetin süresi dolmuş demekki.Ben durumu kabulllendim, ailem için durum o kadar içacı değil üzgünler ne kadar belli etmemeye çalışsalarda.Bi üst katta kardeşimin yanında kalıyoruz şimdi evdeki çamur yığınlarıyla boğuştuk bütün gün eşyaları çıkarttık v.s.
Neyse işte böyle sanırım bir haftam bu işlerle geçecek, son haftadırki huzursuzluğumun üzerine tuz biber oldu ama başa gelen Allah'tan katlanacaz.

Bookmarks

Etiketler
gunlukleri, hayatin, yeni