Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız > Telkin Harici Sorularınız

Uyarılar

Telkin Harici Sorularınız Sunuduğumuz Ana Başlıklarda Sorunuza Yer Bulamassanız, Telkinlere Dair Diğer Sorularınız..

Karşı Cinsle bir ilişkiye başlayamamam neden olabilir ?

Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve Telkin Harici Sorularınız Karşı Cinsle bir ilişkiye başlayamamam neden olabilir ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız benim sorunum, evlenme yaşı gelmiş bir bayan olmama rağmen bugüne kadar karşı cinsten hiçkimsenin bana duygularını açmaması, ilan-ı aşk etmemesi veya çıkma, evlenme gibi tekliflerde bulunmaması. daha doğrusu karşı cinsin ilgisini bir şekilde çekmeyi başarıyorum. Baktıklarını ilgilendiklerini, gözlemlediklerini, merak ettiklerini ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Telkin Harici Sorularınız telkin cd indir izle İstanbul Telkin Harici Sorularınız nerededir kimdir Telkin Harici Sorularınız çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Telkin Harici Sorularınız hipnoz Telkin Harici Sorularınız olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Telkin Harici Sorularınız hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Telkin Harici Sorularınız kuantum düşünce kitap haberi

Karşı Cinsle bir ilişkiye başlayamamam neden olabilir ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29-11-2012, 09:17 AM   #1 (permalink)
Teğmen

Eğlenceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 149
86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Eğlenceli is an unknown quantity at this point
Standart Karşı Cinsle bir ilişkiye başlayamamam neden olabilir ?

benim sorunum, evlenme yaşı gelmiş bir bayan olmama rağmen bugüne kadar karşı cinsten hiçkimsenin bana duygularını açmaması, ilan-ı aşk etmemesi veya çıkma, evlenme gibi tekliflerde bulunmaması.
daha doğrusu karşı cinsin ilgisini bir şekilde çekmeyi başarıyorum. Baktıklarını ilgilendiklerini, gözlemlediklerini, merak ettiklerini farkedebiliyorum. çünkü çok belli eder şekilde yapıyorlar ki yanlış yorumluyor olmam mümkün değil. ancak bir kişinin dahi yanıma gelip ve sohbet başlattığını görmüş değilim. Bir süre sonra bana bakmayı benle ilgilenmeyi de kesiyorlar bakmamaya başlıyorlar.

sorunumun sebebinin dış görünüş olduğunu sanmıyorum çünkü son derece üstüne başına temizliğine saçına başına özen gösteren bakımlı bir insanım. Çirkin olduğum da söylenemez. Daha doğrusu sosyal yaşantımı olumsuz etkileyebilecek kadar bariz bir fiziksel görünüş olumsuzluğuna sahip değilim. Sadece dış görünümle kalmayıp iç gelişimim için de kişisel gelişimle uğraşıyorum. Hem iç hem dış olarak kendini geliştirmeye açık bir insanım.

neyi unutuyorum yada eksik yapıyorum diye düşünürken aklıma mizacımın yanlış türde olabileceği ihtimali geldi.
ben tatlı-sert bir mizaca sahibim. acaba bu mizacım ilk anda ilgi çekiyor ama bir süre sonra insanları özellikle de karşı cinsi kendimden kaçırıyor olabilir miyim ?
tatlı-sert mizaç erkeklerde çok beğendiğim ve çekici bulduğum birşeydir. ama acaba erkekler bayanlarda tatlı-sert mizacı çekici bulmuyor olabilir mi ? Bayanlara yakışmayan bir mizaç mıdır ? mizacımı değiştirerek bu sorunumu çözebilir miyim ? görüşlerinizi bekliyorum.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 29-11-2012, 09:48 AM   #2 (permalink)
Banned

Tesekkür: 7
199 Mesajinıza toplam 303 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceko_25 is infamous around these parts
Standart Cevap: Karşı Cinsle bir ilişkiye başlayamamam neden olabilir ?

bi kere bu problemin yok sayarak işe başlayabilirsin eger istedigin bişey olmuyosa daha iyisi olucan için olmuyordur
ceko_25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-11-2012, 10:11 AM   #3 (permalink)
Teğmen

86 Mesajinıza toplam 193 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
ceko_25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bi kere bu problemin yok sayarak işe başlayabilirsin eger istedigin bişey olmuyosa daha iyisi olucan için olmuyordur
öneriniz için teşekkür ederim. ama bu sorunu çok kez yoksaymayı denedim olmadı. Bunu yapabilseydim şu an oturup da bu konuyu açmış olmazdım.
ben yoksaymaya çalıştıkça malesef daha çok yüzüme vuruyor bu durum. Örneğin evden dışarı çıkıyorum daha adımımı atar atmaz dışarıda elele tutuşmuş gezen sevgilileri veya çocuklu ve mutlu aileleri görüyorum. Yolda karşıma çıkıyorlar ve bana nezaket icabı bile olsa çekilip yol bile vermiyorlar. kendilerini benden üstün görüyorlar.Ben onlara özellikle bakıyor değilim ama resmen burnuma çarpıyorlar. Bu manzaralar da bana ister istemez sorunumu hatırlatıyor. yoksayamıyorum ve unutamıyorum.
Alt 29-11-2012, 10:15 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 69
42 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
balkan72 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Eğlenceli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim sorunum, evlenme yaşı gelmiş bir bayan olmama rağmen bugüne kadar karşı cinsten hiçkimsenin bana duygularını açmaması, ilan-ı aşk etmemesi veya çıkma, evlenme gibi tekliflerde bulunmaması.
daha doğrusu karşı cinsin ilgisini bir şekilde çekmeyi başarıyorum. Baktıklarını ilgilendiklerini, gözlemlediklerini, merak ettiklerini farkedebiliyorum. çünkü çok belli eder şekilde yapıyorlar ki yanlış yorumluyor olmam mümkün değil. ancak bir kişinin dahi yanıma gelip ve sohbet başlattığını görmüş değilim. Bir süre sonra bana bakmayı benle ilgilenmeyi de kesiyorlar bakmamaya başlıyorlar.

sorunumun sebebinin dış görünüş olduğunu sanmıyorum çünkü son derece üstüne başına temizliğine saçına başına özen gösteren bakımlı bir insanım. Çirkin olduğum da söylenemez. Daha doğrusu sosyal yaşantımı olumsuz etkileyebilecek kadar bariz bir fiziksel görünüş olumsuzluğuna sahip değilim. Sadece dış görünümle kalmayıp iç gelişimim için de kişisel gelişimle uğraşıyorum. Hem iç hem dış olarak kendini geliştirmeye açık bir insanım.

neyi unutuyorum yada eksik yapıyorum diye düşünürken aklıma mizacımın yanlış türde olabileceği ihtimali geldi.
ben tatlı-sert bir mizaca sahibim. acaba bu mizacım ilk anda ilgi çekiyor ama bir süre sonra insanları özellikle de karşı cinsi kendimden kaçırıyor olabilir miyim ?
tatlı-sert mizaç erkeklerde çok beğendiğim ve çekici bulduğum birşeydir. ama acaba erkekler bayanlarda tatlı-sert mizacı çekici bulmuyor olabilir mi ? Bayanlara yakışmayan bir mizaç mıdır ? mizacımı değiştirerek bu sorunumu çözebilir miyim ? görüşlerinizi bekliyorum.
sevgili eğlenceli, rumuzunuz çok güzel , benim hissettiğim sizin erkeklerle ilgili bir korkunuz var. ondan hoşlanıyor ve sizden de hoşlanıyorlar ama iş yakınlaşmaya gelince bilnçaltınız erkeklerden korktuğu için sizden uzaklaşıyorlar. bunun için siz kendinizi dinleyin bakim orda erkeklerle ilgili korkunuz nedir.
balkan72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-11-2012, 10:43 AM   #5 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
balkan72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili eğlenceli, rumuzunuz çok güzel , benim hissettiğim sizin erkeklerle ilgili bir korkunuz var. ondan hoşlanıyor ve sizden de hoşlanıyorlar ama iş yakınlaşmaya gelince bilnçaltınız erkeklerden korktuğu için sizden uzaklaşıyorlar. bunun için siz kendinizi dinleyin bakim orda erkeklerle ilgili korkunuz nedir.
iltifatınız için teşekkür ederim :) böyle pozitife odaklı bir siteye pozitif bir rumuz seçmek istedim :)
sorduğunuz soru üzerinde biraz düşündüm de...sanırım daha önce hiçkimse bana gelip de açılmadığı için, böyle bir durumu daha önce tecrübe etmediğim için belki o an sakinliğimi koruyamamak ve heyecandan dolayı kontrolumu kaybedip istenmeyecek hareketler yapabileceğimden veya sonradan pişman olabileceğim şeyler söyleyebileceğimden korkuyorum galiba.

teklif anından sonra da ilişki esnasında kırılıp incinmekten ve duygusal açıdan zayıf olarak görülmekten belki korkuyorum.

bir de erkeklere karşı tatlı-sert tarzı duruşumun nedeni ise çok hevesliymiş gibi hemen evet diyecekmiş gibi veya aranıyormuş izlenimi vermemek. kolay lokma olarak görülmemek ve benim için biraz daha uğraşmalarını sağlamak içindi. hatayı işte bu noktada yapıyor olmalıyım galiba. tatlı-sert in sert tarafını abartıyorum sanırım bilmeden.
Alt 29-11-2012, 11:15 AM   #6 (permalink)
Teğmen

42 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

sevgili eğlenceli, sizin söylediğiniz sonuç, benim demek istediğim sizin kafanızdaki erkek figüre karşı beyninizdeki oluşan resim. yani anne-baba rolünde baba erkek modeli nasıl. anne ile babanızın arasındaki dialog nasıl. anne karakteri nasıl, baba karekteri nasıl...bu sorulara cevap verirseniz eğer ,beyninizdeki erkek figürünü değiştirebilirsiniz.beyninizdeki resim değişmedikçe bu sorunlarla hep karşılaşırsınız. çünkü siz, erkekler yanınıza gelmesin diye kendinizce kendinizi koruma altına almışsınız.
Alt 29-11-2012, 12:41 PM   #7 (permalink)

Tesekkür: 34
10 Mesajinıza toplam 16 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dromos is an unknown quantity at this point

teklif anından sonra da ilişki esnasında kırılıp incinmekten ve duygusal açıdan zayıf olarak görülmekten belki korkuyorum.

bir de erkeklere karşı tatlı-sert tarzı duruşumun nedeni ise çok hevesliymiş gibi hemen evet diyecekmiş gibi veya aranıyormuş izlenimi vermemek. kolay lokma olarak görülmemek ve benim için biraz daha uğraşmalarını sağlamak içindi.

Merhaba Eğlenceli;
Anlattıklarınızı okurken bundan 5-6 yıl önceki duygularımı hatırlattınız bana.İnanın aynı cümleleri kurardım ve düşünürdüm.Etrafımda benimle ilgilenen bunca insan varken ben neden kimseyle bir ilişki kuramıyorum derdim.Üniversitedeyken bir arkadaşım 'sana ulaşmak çok zor,insanlar reddedileceklerini düşünüyorlar' derdi.Oysaki bende sizin gibi çok hevesliymiş gibi gözükürüm diye korkuyordum.
Bu durum uzun süre böyle devam etti.Hep ilişkide kırılmaktan,yanlış ilişki yaşamaktan korkuyordum.Sanırım bu yüzden hep duvar ördüm etrafıma.Ciddi ilişkim olsun istediğim içinde günübirlik olabilecekler zaten hep duvarıma takıldılar.Oysaki o ilişkilerde ciddiye dönebilirdi belkide.
Hep aradığım insanı bulamamaktan şikayet ettim.Suçu hep karşı tarafa attım.

En sonunda gerçekten aradığım ilişkiyi buldum.Bulduğumu hissettiğim anda da gerçekten çaba sarfettim.O kişiye duvar örmedim.Şuan 5 senelik evliyiz ve 2.5 yaşında bir kızım var.Sanırım insan doğru kişiyi bulduğunda duvarları kaldırıyor.Ama eşim hala söyler ben senin beni beğendiğini anlamamıştım diye.Sanırım karşı tarafa daha çok mesaj vermek gerekiyor.Umarım faydalı olabilmişimdir.

Sevgilerimle.
Alt 29-11-2012, 02:31 PM   #8 (permalink)

Tesekkür: 0
1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
güzelsözler is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Eğlenceli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir de erkeklere karşı tatlı-sert tarzı duruşumun nedeni ise çok hevesliymiş gibi hemen evet diyecekmiş gibi veya aranıyormuş izlenimi vermemek. kolay lokma olarak görülmemek ve benim için biraz daha uğraşmalarını sağlamak içindi. hatayı işte bu noktada yapıyor olmalıyım galiba. tatlı-sert in sert tarafını abartıyorum sanırım bilmeden.
Merhaba Eğlenceli, yazdıklarında ilgimi çeken bazı yerler oldu. Sanırım şartlı olarak bir ilişkiye başlayacağın için, yani kendini rahat bırakmadığın için bir şeyler engel oluyor buna. Mesela eğer bir ilişki yaşamayı istiyorsan bunun sonucunda kırılıp incinmeyi de göze almalısın. Çünkü her şeyin güzel gideceğinin bir garantisi yok. Bir de hep bir güçlü taraf olma çabası hissettim yazdıklarında. İlişkide zayıf olarak görülmekten korkuyorsun. Senin için biraz daha uğraşmalarını istiyorsun. İstediğin şey bir ilişki yaşamak ve o ilişkide mutlu olmak mı yoksa senin için daha çok uğraşmalarını sağlamak, güçlü taraf olmak mı? Çok hevesli, aranıyormuş gibi, kolay lokma gibi görülmek istemiyorsun. Sen olduğun gibi ol, karşı taraf seni nasıl görürse görsün. Onların seni nasıl gördüğü çok mu önemli? En kötü ihtimalle beni yanlış tanıdı dersin. Bence olduğun gibi ol ve ne hissediyorsan onu göster. Zaten özünde değerli isen ne yaparsan yap bu değerini kaybetmezsin. Umarım en kısa zamanda aradığın kişiyi bulur ve mutlu bir ilişki yaşarsın...
güzelsözler isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-11-2012, 03:34 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
balkan72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili eğlenceli, sizin söylediğiniz sonuç, benim demek istediğim sizin kafanızdaki erkek figüre karşı beyninizdeki oluşan resim. yani anne-baba rolünde baba erkek modeli nasıl. anne ile babanızın arasındaki dialog nasıl. anne karakteri nasıl, baba karekteri nasıl...bu sorulara cevap verirseniz eğer ,beyninizdeki erkek figürünü değiştirebilirsiniz.beyninizdeki resim değişmedikçe bu sorunlarla hep karşılaşırsınız. çünkü siz, erkekler yanınıza gelmesin diye kendinizce kendinizi koruma altına almışsınız.
güzel bir noktaya parmak bastınız teşekkür ederim. evet annem ilgisiz birisidir hiç otoriter değildir, ancak sevgisini gösteren sevecen birisi.duygularını saklamaz ağlayacağı varsa ağlar kendini tutmaz.
babam ise katı kalıpları olan dediğim dedik sert birisidir sevgisini nadiren gösterir güçlü görünmek isteyen biridir zayıflıklarını olabildiğince insanlardan saklar. yani annemle babam taban tabana zıt iki insanlar. ve büyük ihtimal kafamdaki erkek figürü de tıpkı babam gibi sert insanlar olarak görüyor olabilirim.
annemle babam sık sık kavga ederler ve hep genelde annem babamın karşısında aşağılanan ve ezik pozisyonda olan kişidir genelde. belki ben de karşıma çıkacak olan erkeğin karşısında bu duruma düşmekten korkuyor olabilirim.
sizin dediğiniz gibi kafamdaki erkek figürünü değişme yoluna gideceğim.

Alıntı:
dromos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir de erkeklere karşı tatlı-sert tarzı duruşumun nedeni ise çok hevesliymiş gibi hemen evet diyecekmiş gibi veya aranıyormuş izlenimi vermemek. kolay lokma olarak görülmemek ve benim için biraz daha uğraşmalarını sağlamak içindi.

Merhaba Eğlenceli;
Anlattıklarınızı okurken bundan 5-6 yıl önceki duygularımı hatırlattınız bana.İnanın aynı cümleleri kurardım ve düşünürdüm.Etrafımda benimle ilgilenen bunca insan varken ben neden kimseyle bir ilişki kuramıyorum derdim.Üniversitedeyken bir arkadaşım 'sana ulaşmak çok zor,insanlar reddedileceklerini düşünüyorlar' derdi.Oysaki bende sizin gibi çok hevesliymiş gibi gözükürüm diye korkuyordum.
Bu durum uzun süre böyle devam etti.Hep ilişkide kırılmaktan,yanlış ilişki yaşamaktan korkuyordum.Sanırım bu yüzden hep duvar ördüm etrafıma.Ciddi ilişkim olsun istediğim içinde günübirlik olabilecekler zaten hep duvarıma takıldılar.Oysaki o ilişkilerde ciddiye dönebilirdi belkide.
Hep aradığım insanı bulamamaktan şikayet ettim.Suçu hep karşı tarafa attım.

En sonunda gerçekten aradığım ilişkiyi buldum.Bulduğumu hissettiğim anda da gerçekten çaba sarfettim.O kişiye duvar örmedim.Şuan 5 senelik evliyiz ve 2.5 yaşında bir kızım var.Sanırım insan doğru kişiyi bulduğunda duvarları kaldırıyor.Ama eşim hala söyler ben senin beni beğendiğini anlamamıştım diye.Sanırım karşı tarafa daha çok mesaj vermek gerekiyor.Umarım faydalı olabilmişimdir.

Sevgilerimle.
tavsiyeleriniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. inşallah bir ömür boyu mutluluklar dilerim :) Allah bağışlasın yavrucağızınızı :)
üniversiteyle ilgili anlattığınız anınız bende de benzer bir anıyı hatırlattı. Genelde insanlardan "çok sert bakışlı" olmamla ilgili uyarılar alıyordum ben de. belki daha rahat ve daha güleryüzlü sevecen tarafımı daha öne çıkarsam bu sorun çözüledebilir. belki iş o kişiyle gözgöze geldiğimde sadece basit bir gülümsemeden geçiyor da olabilir öyle değil mi ?

Alıntı:
güzelsözler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Eğlenceli, yazdıklarında ilgimi çeken bazı yerler oldu. Sanırım şartlı olarak bir ilişkiye başlayacağın için, yani kendini rahat bırakmadığın için bir şeyler engel oluyor buna. Mesela eğer bir ilişki yaşamayı istiyorsan bunun sonucunda kırılıp incinmeyi de göze almalısın. Çünkü her şeyin güzel gideceğinin bir garantisi yok. Bir de hep bir güçlü taraf olma çabası hissettim yazdıklarında. İlişkide zayıf olarak görülmekten korkuyorsun. Senin için biraz daha uğraşmalarını istiyorsun. İstediğin şey bir ilişki yaşamak ve o ilişkide mutlu olmak mı yoksa senin için daha çok uğraşmalarını sağlamak, güçlü taraf olmak mı? Çok hevesli, aranıyormuş gibi, kolay lokma gibi görülmek istemiyorsun. Sen olduğun gibi ol, karşı taraf seni nasıl görürse görsün. Onların seni nasıl gördüğü çok mu önemli? En kötü ihtimalle beni yanlış tanıdı dersin. Bence olduğun gibi ol ve ne hissediyorsan onu göster. Zaten özünde değerli isen ne yaparsan yap bu değerini kaybetmezsin. Umarım en kısa zamanda aradığın kişiyi bulur ve mutlu bir ilişki yaşarsın...
güzel dileklerin için teşekkür ederim. inşallah sen de hep mutluluk içinde yaşarsın.
evet farkındayım malesef ki kendimi güçlü gösterme takıntım var bunu inkar etmiyorum.neden bilmiyorum ama var. bunu yoksayarak ne sizleri ne de kendimi kandırmak istemiyorum. herşeyi eğrisi doğrusuyla açık açık söylemeliyim ki burada konuşulanlar yararlı olabilsin değil mi ? ama bu güçlü görünme isteğimin sadece bana teklif yapılana kadarki süreç için geçerli. yani arandığımı istenildiğimi beğenildiğimi daha çok görebilmek için, ama bu demek değil ki olmadık eziyeti yapayım peşimden koşturup yorayım süründüreyim anlamında değil tabi ki, sadece ne bileyim kuru kuru bir tekliften ziyade bana şiir yazmasını çiçekler almasını yani daha romantik bir ortam yaratıp beni değerli hissettirmesini isterim.çünkü etrafımda bunları pek haketmediğini düşündüğüm kişilik olarak pek de derin olmayan kişilere bile bunların yapıldığına şahit oluyorum ki benim bunları daha çok hakettiğimi düşünüyorum.
zaten teklif öncesi güçlü görünme isteğimin altında da kendimi daha değerli gösterme çabam yatıyor. hani sanki daha önce de bana teklif edenler olmuş da ben kabul etmemişim imajı vermeye çalışıyordum. bu tür teklifler ayaküstü günlük sohbet esnasında arada sorulan basit bir sorudan farklı olmalı diye düşünüyorum bu teklif konularının. ilişki esnasında güçlü olmak baskın olmak dominant olmak istemem. herşeye evet diyen erkekten ben de sıkılırım. aslında ben de ilişkilerde böyle kendini farklı göstermeleri entrikaları numaraları sevmem ancak bazen oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. toplum bir bayandan nasıl davranmasını bekliyorsa öyle davranmak zorunda hissediyorum kendimi. tekrar teşekkür ederim konuma yaptığın katkı için.
Alt 29-11-2012, 04:15 PM   #10 (permalink)
Teğmen

sevgili eğlenceli, babanın annende yarattığı değersizlik duygusu senin erkeklere karşı korkunun baş sebebi. bilinçaltın kendini korumaya almış. size haddim olmayarak birşey deneyim diyeceğim. çocukluğunuzda hatırladığınız anne ve babanızla ilgili bir kavga sahnesi hayalinizde getirin. anneniz kendini nasıl hissediyordu ve babanız ne durumdaydı.duyguyu yakaladığınız anda sanki bir film senoryası gibi yönetmenin kestik demesi gibi durdur. ve senin istediğin gibi anne ve babanı hayat et. ve bu resmi (artık annen baban aklına geldiğinde senin hayalindeki gibi gelene kadar) beynine kaydet. bu biraz eğlenceli biraz da sabır isteyen bir durum. eğer bu resmi değiştirmezsen üzülerek söylemem lazım sende anne ve babanın evliliğine benzer bir hayat çekersin kendine...

Bookmarks