Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Reiki

Uyarılar

Reiki reiky, reiki, reiki chakra, reiki hand, reiki inisiyasyonu, reiki masterları, reiki uyumlanma, reiki 4, reiki 5, reiki i, money reiki, park reiki, reiki level, reiki 3a, luck reiki,

Reiki deneyimlerim

Alternatif Kişisel Gelişim ve Reiki Reiki deneyimlerim Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sevgili Karavan, yorumların ve önerilerin için teşekkür ederim.Bende en kısa sürede insiye olmayı düşünüyorum.Şu anda yaşadığım yer bir belde burada reiki master bulamadığım için ertelendi.Zamanı var demeki.Sevgiyle kal ........

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Reiki telkin cd indir izle İstanbul Reiki nerededir kimdir Reiki çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Reiki hipnoz Reiki olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Reiki hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Reiki kuantum düşünce kitap haberi

Reiki deneyimlerim

Like Tree1Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-10-2010, 11:14 AM   #31 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 4
48 Mesajinıza toplam 210 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
altın saçlı kız will become famous soon enoughaltın saçlı kız will become famous soon enough
Standart Cevap: Reiki deneyimlerim

Sevgili Karavan, yorumların ve önerilerin için teşekkür ederim.Bende en kısa sürede insiye olmayı düşünüyorum.Şu anda yaşadığım yer bir belde burada reiki master bulamadığım için ertelendi.Zamanı var demeki.Sevgiyle kal .....

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

altın saçlı kız isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-10-2010, 03:26 PM   #32 (permalink)
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold

Alıntı:
karavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili cliviaf,

Reiki for dummies i yükledim.
Aşağıdaki linkten indirebilirsin zaten küçük boyutlu 3.85 MB lık bir pdf dosyası.

Ben bu kitaptan çok yararlandım.Umarım sana da faydası olur.
Videoların da faydası var elbet madem İngilizcen de var bence faydalanmanda yarar var.

O zaman sen kitabı okumaya başla bu arada ben senin
için hepsini CD ye çeker gönderirim. Nasıl olsa ben indirdim benim hattım sınırsız.
Telekomu kazandırmaya gerek yok zaten hakları olmayan faturaları sürekli gönderiyorlar.

Adresini özelden gönderirsin.

İngilizcesi olan arkadaşlarım da indirsinler güzel bir kitap.

http://hotfile.com/dl/78581988/3c54214/Reiki_For_Dummies.pdf.html

Sevgi ile kal.
Çok teşekkür ederim. Harika çok sevdim. Gerçekten dummies için harika basit anlatmış :) Kitabın printini alıp öyle okumak daha faydalı olacak sanırım. Tekrar teşekkür ederim.

Benim internetim 3G modemlerle o yüzden çok sınırlı. Ondan izleyince çok fatura geliyor O yüzden dedim. Çok düşüncelisiniz gerçekten.
Tekrar teşekkür ediyorum size.
Alt 29-10-2010, 08:57 AM   #33 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 2,333
384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice

Reiki ye inisiye olmak aslında sadece bir başlangıç.

Yeni bir yaşam tarzının yeni bir dünyanın başlangıcı bana göre ve benim öğrendiğim Reikinin önceliğinin başkalarına şifa vermek olmadığı.
Öncelik bize ait.
Öncelik kendimizi iyileştirmemiz ile ilgili.

Çok doğaldır ki kendimizi iyileştirmeden başkalarını iyileştiremiyeceğiz.

Tıpkı kendimizi sevmeden başkalarını sevemiyeceğimiz gibi.

Ben de bu prensipten yola çıkarak öncelikle kendimi geliştirmek ruhsal olarak iyileştirmek için çalışmalar yapıyorum.

Reikinin prensiplerini bir kağıda basıp evimin çeşitli yerlerine astım.Bunlar bildiğiniz gibi..

Yalnızca bugünlhiçbir şeye kızma ....
Yalnızca bugün endişelenme...
Yalnızca bugün müteşekkir ol...
Yalnızca bugün bütün canlılara nazik davran…
Yalnızca bugün ekmeğini dürüstçe kazan...

Mümkün olduğunca uygulamaya gayret ediyorum.

Özellikle kızma konusunda biraz zorlansamda bunun da üstesinden geleceğim.İnanıyorum.

Kendimi geliştirmeye yönelik olarak Hatsurei - ho çalışmaları yapıyorum.
Bu çalışmalara henüz başladım.Umarım güzel sonuçlar alırım.

Bu günlük aktarmak istediklerim bunlardı.

Sevgi ile kalın.
Hepinizi çok seviyorum.
Alt 04-11-2010, 03:19 PM   #34 (permalink)
Üsteğmen

384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice

Alıntı:
cliviaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok teşekkür ederim. Harika çok sevdim. Gerçekten dummies için harika basit anlatmış :) Kitabın printini alıp öyle okumak daha faydalı olacak sanırım. Tekrar teşekkür ederim.

Benim internetim 3G modemlerle o yüzden çok sınırlı. Ondan izleyince çok fatura geliyor O yüzden dedim. Çok düşüncelisiniz gerçekten.
Tekrar teşekkür ediyorum size.
Sevgili cliviaf,

Bugün CD ni kargoya vedim.
Yurtiçi Kargo
Referans kodu
17034608556201
İnternetten takip edebilirsin.

Sevgi ile kal.
Alt 06-11-2010, 04:08 PM   #35 (permalink)
Üsteğmen

Merhaba,
Bugün yine Reiki konusunda öğrendiklerimi aktarmaya devam edicem.

Bilindiği yaşam enerjisi vücudumuzda serbestçe her noktasnda aktığı sürece mutlu,sağlıklı ve yaratıcı oluruz.
Eğer yaşam enerjimiz durgun ve/veya bloke edilmişse,önü tıkanmışsa kendimizi zayıf halsiz ve hatta hasta hissederiz.

Yaşam enerjimizi etkiliyen pek çok etken var.
Bunlardan başlıcaları

İçinde bulunduğumuz çevremiz,
Beslenme alışkanlığımız
Uyku miktarımız ve
Egzersizlerimiz.

Çevremiz dediğimizde içinde yaşadığımız ve çalıştığımız çevremiz akla gelir.İnsanlarla olan ilişkilerimizdir.Eğer etrafımızda pozitif insanlar varsa bu bizi motive eder ve mutlu oluruz.Bu mutluluğun yaydığı enerji titreşimleri yaşam enerjimizin serbestçe ve tam olarak akmasını sağlar.

Eğer etrafımızda negatif insanlar varsa bu bizi olumsuz etkiler ve kızgınlık kendini kötü hissetme gibi duygulara kapılırız ki bunun neticesinde yaşam enerjimizin akışı yavaşlar hatta bazı noktalarda tıkanır özetle enerji bedenimiz rahatsızlanır.Uzun süreli olması halinde fizik bedende birtakım ağrılar rahatsızlıklar görülmeye başlar.

Negatif düşünce ve duygularımız olduğunu ve bunları ifade edemediğimizi düşünelim.

Bu duyguları uzun süreli muhafaza ettiğimizde enerji kanallarımız tıkanır.Yaşam enerjimiz serbest şekilde akamaz ve bir süre sonra astalık belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

İşte bu noktada Reikinin önemi başlıyor çünkü Reiki hem ruhsal hem düşünsel hem de fiziksel bedenimizi iyileştirir ki hepsi birbiri ile bağlantılıdır.

Beynimiz vücudumuzdur vücudumuz beyinimizdir.
Düşüncelerimiz vücudumuzdur vücudumuz düşüncelerimizdir.
Duygularımız vücudumuzdur vücudumuz duygularımızdır.

Dokunmak negatif duyguların topraklanmasıdır.

Bir bebek ağladığı zaman annesi onu kucaklar dokunur onu rahatlatır.

Ayağımızı veya herhangi bir yerimizi bir yere çarptığımızda ilk yaptığımız şey nedir. Orayı offffffffff diyerek avucumuzun içine almak .
Bunu farkında olmadan yaparız .Offffffff demek nefesimizi hızlı ve yoğun şekilde vermektir.Biliyoruz ki hızlı nefes vererek parmak uçlarımızdaki avucumuzdaki enerjiyi yoğunlaştırırız. (Quantum tuch)

Derimizin yüzeyinin altında büyük miktarda bağışıklık sistemi hücreleri vardır.Böyle yapmakla (Dokunmakla bu hücreleri uyarırız.Ayrıca dokunarak ısıttığımız bölgeye daha çok kan akışı sağlarız.Böylece yaralanan yerin onarımı için gerekli olan daha fazla bağışıklık hücresinin etkili şekilde o noktaya toplanmasını sağlarız.

Portland Oragon Araştırma Enstitüsünün araştırma neticelerine göre
Reikinin İmmün (Bağışıklık) sistemi üzerindeki etkileri,

Reiki verilen kişinin beyaz kan hücrelerini çoğalttığı,
Dokunulan yerlerde olumlu neticeler alındığı,
Kan basıncını düşürdüğü,
Stres seviyesini azalttığı,
Bağışıklık sistemini güçlendirdiği,
Hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığı,
Acıları azalttığı ve dindirdiği,
Şeker hastalığında glukoz miktarını düşürdüğü,
Endişeleri azalttığı,
Yaralanmalarda iyileştirmeyi hızlandırdığı,
Kırıklarda iyileşmeyi hızlandırdığı,
Eklem iltihabı,kiraçlenme ve romatizmaya iyi geldiği,
Sonuçlarına varılmış olup araştırmalar hala devam etmektedir.
Reiki stresi düşürmeye yardımcı olur.
Pek çok hastalığın sebebi strestir.
Strese karşı vücut kendi içinde savaş verir.
Bu arada kan basıncı yükselir.
Kalp daha fazla çalışır,
Kandaki glukoz oranı yükselir,
Sindirim sistemi durur,ve
Pek çok değişik hormon salgılanır.
Vücut kendini kurtarma moduna girer.
Artık vücut için başka birşeyin önemi yoktur.
Uzun süreli ve sık sık stres yaşadığımızda vücudumuza görülen zararları veririz.
Eğer vücudumuza uygun çevre (Sakin huzurlu) ve zaman verilirse o kendini iyileştirir.

Eğer vücut iç ve dış sinyallerle çok aşırı uyarılırsa,kendini iyileştirmeye odaklanamaz.
İşte bu noktada Reikinin önemi devreye girer.
Kişinin rahatlamasını sağlar,
Kişiyi meditasyon haline sokar,
İşte bu da vücudun kendini onarması için gerekli olan şeydir.
Ona bu imkanı vermiş oluruz.
Reiki radyasyon ve ilaçların yan etkilerini düşürür.
Ağrı için ilaç gereksimini azaltır veya tamamen ortadan kaldırır.
Stres ve endişeyi azaltır,
Uyku kalitesini arttırır,
İştahı normale getirir,
İyileşme işlemini hızlandırır,
Böylece hastanede yatış süresini kısaltır.
Bu yüzden Amerikanın pek çok hastanesinde reiki uygulamaları vardır.
Hartwood Hastanesi 2001 de uygulamaya geçmiştir ve ilktir.

Alana Tilton un hazırladığı DVD den tercüme ederek yazdım.
Umarım faydalı olur.

Sevgi ile kalın.
Alt 07-11-2010, 02:57 AM   #36 (permalink)
Üsteğmen

delioglan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 182
140 Mesajinıza toplam 335 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
delioglan will become famous soon enoughdelioglan will become famous soon enough

Çok güzel bir yazı olmuş hocam, ayrıca yardımınız için de teşekkür ederim. Bu işe gerçekten emek vermek gerekiyor ve siz bu konuda reiki ile ilgilenenlere çok iyi bir örnek oluyorsunuz.
delioglan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-11-2010, 04:56 AM   #37 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
delioglan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel bir yazı olmuş hocam, ayrıca yardımınız için de teşekkür ederim. Bu işe gerçekten emek vermek gerekiyor ve siz bu konuda reiki ile ilgilenenlere çok iyi bir örnek oluyorsunuz.

İlgilendiğin için ben teşekkür ederim sevgili delioğlan.

Ben paylaşmayı seven birisiyim.Özellikle konu bilgi oldumu sınırsızımdır.

Senin de dediğin gibi sadece inisiye olmak ile bu konu tamamlanmıyor,tam aksine yeni başlıyor.
Kendime şöyle bir bakıyorum da,Bir günde onsekiz ondokuz saat bana yetmiyor.Şu an sabah 04.40 ve ben zevk alarak bu konular ile ilgileniyorum.

Son sıralar oldukça a sosyal birisi oldum diyebilirim çünkü evden sadece ihtiyaçlarım dışında pek çıkmıyorum ve sürekli bu konularla ilgileniyorum ve en ufak bir can sıkıntısı hissetmiyorum.
Kahvelerde parklarda vakit öldüren insanları gördükçe.....ne kadar boş bir yaşam diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Sevgi ile kal kardeşim.
Alt 08-11-2010, 01:04 AM   #38 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future

Sevgili karavan,
Reiki tecrübelerini burada bizimle paylaşman çok güzel..Hem farklı deneyim tanımak hem de bilgi edinmek adına..Ben de reikiye inisiye oldum bir süre önce..Başlangıç dönemlerim çok sancılı oldu..Kimsenin gözünü korkutmamak için hemen paylaşım yapmak istemedim..Güzel gelişmeler de olmuyor değil..Ben de ilerde bir reiki günlüğü açabilirim:)
Teşekkürler herşey için..
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-11-2010, 08:05 PM   #39 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
yeni bir hayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili karavan,
Reiki tecrübelerini burada bizimle paylaşman çok güzel..Hem farklı deneyim tanımak hem de bilgi edinmek adına..Ben de reikiye inisiye oldum bir süre önce..Başlangıç dönemlerim çok sancılı oldu..Kimsenin gözünü korkutmamak için hemen paylaşım yapmak istemedim..Güzel gelişmeler de olmuyor değil..Ben de ilerde bir reiki günlüğü açabilirim:)
Teşekkürler herşey için..

Teşekkür ederim sevgili yeni bir hayat,

Bence bir an önce deneyimlerinzi paylaşmanız güzel olur.
Çünkü insanlar her konuda olduğu gibi aşina olmadıkları konularda çekimser kalıyorlar.
Aslında herbirimizin deneyimlerimizi detaylı olarak anlatmamız gerekiyor ama nedense pek yazan olmamış.

Ben bunun sıkıntısını çektiğim için mümkün mertebe yardımcı olmaya gayret ediyorum.

"Bende biraz sancılı oldu" diyorsunuz.
Olsun insanlar her yönüyle öğrensinler ki kendilerinde olan değişikliklere karşı hazırlıklı olsunlar.

Diye düşünüyorum......

Sevgi ile kalınız.
Alt 12-11-2010, 09:49 PM   #40 (permalink)
Üsteğmen

Reiki yapanlar için vücut anatomisinin çok derin şekilde öğrenilmesine gerek yoktur.
Ancak vücudumuzdaki organların yerleri ile ilgili bilgi edinilmesinde elbette yarar vardır hatta bazı hallerde gereklidir de.
Bazen Reiki uyguladığınız kişinin belirli iç organlarında rahatsızlık olabilir ve iyileştirilmesi gerekebilir veya eğer bir klinik veya hastahanede çalışışacak olursanız tıp doktorları ile daha kolay iletişim sağlıyabilmeniz için de gerekebilir.

Adrenalin bezleri

Endokrin sisteminin bir parçasıdır.Salgıladıkları hormonlar ile pek çok fonksiyonumuzu düzenlerler.

Apandisit
Kalın bağırsağın başlangıcında yer alır.Karın boşluğunun sağ alt bölümünde yer alır.Tıbbi olarak herhangibir fonksiyonu olmadığı söylenir.

Kalın bağırsaklar
Üç bölümden oluşan bu tüp şeklindeki organ ince bağırsak ile karın boşluğunun sağ alt tarafına doğru birleşir.Sindirim işleminin son işlemlerini gerçekleştiren ve atıklardan suyun emildiği bir bölümdür.

Kalp
Kaslı bir organımız olup kanın vücudun bütün organlarına pompalanması görevini üstlenir.DOğum il başlayıp ölüme kadarki süreçte durmaksızın ritmik atımlar şeklinde görevini yerine getiren en kıymetli organlarımızdan birisidir.

Böbrekler
Böbreklerin görevi üre,mineral tuzlrı,toksinler,ve diğer atık maddeleri kandan ayırmak ve suyu,tuzları,ve elektrolitleri koruma görevi vardır.

Karaciğer
Vücudun bezsel olarak en büyük organıdır.Filitre örevi vardır.Kandaki bakterileri ve diğer zararlı olan herşeyi süzer.Fazla karbonhidratları ve proteini yağa dönüştürür.A,D,K,ve B12 vitaminlerini üretir.Aynı zamanda sindirimde kullanılan yağları hazırlamak için safrayı üretir.

Akciğerler
Nefes almamızı sağlarlar ve kana oksijen sağlarlar.

Pankreas
Pankreas da bezsel bie organdır.ve sindirim enzimleri ve hormonlar salgılar.Aynı zamanda kan şekerini düşüren ve karaciğerdeki glikojen (Depo edilmiş karbonhidrat) miktarını yükselten İnsülini üretir

Paratiroid
Bu dört küçük bez genelde tiroid bezlerinin içine gömülmüştür ve kalsiyum ve fosfor metabolizmasını yönetir.

İnce bağırsaklar
Mide ve kaın bağırsak arasında yer alır.İnce bağırsaklar yiyecekleri sindirir ve faydalı gıdaları emer.Bu işlemler karaciğer ve pankreasın salgıları yardımı ile desteklenir.

Dalak
Dolaşım sistemindeki yabancı organizmaları süzer aynı zamanda eski kırmızı kan hücrelerini dolaşım sisteminden ayrıtırarak dışarı atar.

Mide
Sindirim sisteminin bir parçası olup ince bağırsak ile yemek borusu arasında yer alır.

Timus
Timus bezi bağışıklık sisteminin fonksiyonunu gelişimini sağlar.

Tiroid
Endokrin sisteminin bir parçasıdır.Büyüme ve metabolizma için gerekli hormonu salgılar.

Safra kesesi
Karaciğere bağlıdır.Safrayı depo eder ve salgılar.Safra yağların sindirimine yardımcı olur.

"Reiki news magazin" den tercüme ederek yazılmıştır.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg Reiki için anatomi.jpg (95.3 KB (Kilobyte), 82x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg Reiki için anatomi.2JPG.JPG (42.8 KB (Kilobyte), 82x kez indirilmiştir)

Bookmarks