Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Nefes Çalışmaları

Uyarılar

Nefes Çalışmaları nefes çalışmaları, nefes çalışması, müzik etkinliğinde nefes açma çalışmaları, ses ve nefes çalışmaları, nefes açma çalışmaları, nefes alma çalışmaları, holotropik nefes çalışması,

60 NEFES ÇALIŞMASI

Alternatif Kişisel Gelişim ve Nefes Çalışmaları 60 NEFES ÇALIŞMASI Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Örnek bir nefes çalışması; 60 NEFES ÇALIŞMASI Nefes çalışmasına başlayanların her gün yapmasını tavsiye ettiğim bu çalışma çok amaçlı olarak birçok farklı konuda fayda sağlamaktadır. Bu çalışma öncelikle; doğru nefes alıp vermeyi kazandıran bir çalışma olarak değil, fizik bedene bilinçli ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Nefes Çalışmaları telkin cd indir izle İstanbul Nefes Çalışmaları nerededir kimdir Nefes Çalışmaları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Nefes Çalışmaları hipnoz Nefes Çalışmaları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Nefes Çalışmaları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Nefes Çalışmaları kuantum düşünce kitap haberi

60 NEFES ÇALIŞMASI

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14-01-2012, 09:46 PM   #1 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart 60 NEFES ÇALIŞMASI

Örnek bir nefes çalışması;

60 NEFES ÇALIŞMASI

Nefes çalışmasına başlayanların her gün yapmasını tavsiye ettiğim bu çalışma çok amaçlı olarak birçok farklı konuda fayda sağlamaktadır. Bu çalışma öncelikle; doğru nefes alıp vermeyi kazandıran bir çalışma olarak değil, fizik bedene bilinçli zorluk hazırlayarak direnç kazandıran ve nefeste güçlenmeyi sağlayan bir çalışma olarak düşünülmelidir.

Çalışma, bir dakika içerisindeki 60 saniyede 60 nefes alma esasına dayanır. Bir saniyede alıp verilecek güçlü nefeslerin her biri derin ve hızlı olmalıdır. Başlarken ilk yirmi nefeste daha yavaş olmalı, fakat nefes alışverişlerinin bir bine bağlı ve hiç bekleme yapılmadan gerçekleştirilmesi gerekir. İkinci yirmi sayıda 40’lı sayılara yaklaşılırken nefes alışverişleri hızlandırılır. Son 20 nefeste iyice hızlanarak neşe ve coşku içinde çalışma sonlandırılır.

Nefes alışverişleri ağız iyice açılmış olarak, ağızdan ve burundan beraberce yapılmalı, alt ve üst solunum birlikte gerçekleştirilerek ciğer hacminin tamamı kullanılmalıdır.

Nefes alışverişlerinin İlk yirmi sayında baş dönmesi başlar, kırklı sayılara doğru avuç içinde terleme, parmaklarda uyuşma görülür. Çalışmanın sonuna doğru iç sıkıntısı, çalışmayı bitirme isteği ve duygu kontrolünde zorlanma görülebilir. Çalışma bittikten sonra ağlama hissi, gülme ve aşırı sinirlilik ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir insanda çalışma bittikten 15 saniye sonra tüm geçici rahatsızlıkların sonlanması gerekir. Çalışmayı bir süre yaparak dayanıklılık arttığında da bu geçici rahatsızlıklarda ortadan kalmaya başlar. Geçici rahatsızlıklar kısa zamanda iyileşmiyor ve uzun süre devam ediyorsa öncelikle alyuvar sayısında düşüklük ve böbreklerde yavaş çalışma sorunları akla gelmeli ve iyileştirmek için üzerinde durulmalıdır.

Çalışma bittikten 15 saniye sonra tüm beden gevşer, düşüncede sessizlik ve sakinlik ortaya çıkar. Saf bilinç/saf tanıklık durumu denilen bu ruh halinde tam bir denge durumu vardır. Her şeye eşit uzaklıkta, ön yargısız, akışa izin verilen bir dinginlik durumu gözlenir. Bu durum farkındalık öğretilerinin hiçlik veya boşluk diye tanımladığı durumdur. Mutluluk ve huzur hissi vardır.

60 nefes çalışması, sempatik sinir sisteminin uyarılarak harekete geçirilmesini, sol beynin uyarılmasını sağladığı için uyanıklık, farkındalık artımı ve beta zihin seviyesi sağlar. Dikkat ve konsantrasyon artırır. Çalışmadan hemen sonra parasempatik sistem aktive olarak derin düşünce, yaratıcı zekâ ve tüm potansiyelleri kullanabilme kazancı oluşur.

Çalışma her yerde ve har zaman yapılabilmesine rağmen sabah uykudan uyanıldığında gerçekleştirilirse çok hızlı uyanmak, kendine gelmek ve güne iyi bir başlangıç yapmak mümkün olabilir.

Bu çalışma tüm heyecan kontrolsüzlükleri, konsantrasyon eksikliği, duygu bozuklukları, panik atak, anksiyete, depresyon ve polar bozukluklar gibi psikolojik sorunlarda etkindir. Her türlü nefes sorununu gidermek için kullanılır. Özellikle nefes çalışmalarına başlayanların karbondioksit toleransını artırmaları ve kan PH’ı üzerinde dengeleme sağlamaları açısından çok önemli bir çalışmadır. İstenilen performansa ulaşmak için günde üç kere değişik zamanlarda yapılması önerilir.

Çalışmanın farklı bir getirisi de tüm hormonları ve beyin kimyasını fabrika ayarlarına geri döndürerek orijinal ayarlarına çekmesidir.

Bu uygulama her yerde her zaman yapılabilmesine karşın, geçici refleks kaybı yaratabileceği için araba veya iş makinesi kullanırken yapılmamalıdır.

Mustafa KARTAL

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2012, 01:34 AM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

pinky9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,738
484 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pinky9 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 60 NEFES ÇALIŞMASI

çok ilginçmiş,deniycem bunu teşekkürler sweet:)

Lavinya'nın Güzel Günler Günlüğü

pinky9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2012, 02:03 AM   #3 (permalink)
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold

Denediğim ve kullandığım bir yöntem. Aynı etkileri ben de yaşadım. Çok teşekkürler paylaşım için.
Alt 23-01-2012, 04:01 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

484 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

tam yapamadım sanırım :/ nefes alırken hem ağız açık dursun hemde burnunuzdan alın diyo onu tam anlayamadım. ağzım açıkken burnumdan nefes alamıyorum ki:D şimdi yaptım öle bi duygu yoğunluğu flnda olmazdı biraz rahatladım ve uykumu açtı ama :)

Alt 23-01-2012, 08:03 PM   #5 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Alıntı:
Nefes alışverişleri ağız iyice açılmış olarak, ağızdan ve burundan beraberce yapılmalı, alt ve üst solunum birlikte gerçekleştirilerek ciğer hacminin tamamı kullanılmalıdır.
Yani ağzın açıkken nefes alarak yapılacak çalışma ben öyle yapmıştım. Bunun amacı yukarıda yazdığı gibi alt ve üst solumunu birlikte gerçekleştirerek alınabilecek maksimum nefes miktarını almak. Nefesin vucuduna dolduğunu hissedin. Nefes almak hayattır. Nefes almak yenilenmişlik hissi veriyor bana. Bu çalışma baş döndürücü. Kısa bir kopukluk oluyor hayattan. Sonrasında faydalarını gördüğümü düşünüyorum. Özellikle konsantrasyon sorunu yaşadığım zaman yapmayı tercih ediyorum. Kitabı açıp da okumam gereken konular önümde dururken ilerlemekte zorlanıyorsam işe yarıyor. Yaradı. :))

Alt 23-01-2012, 08:36 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani ağzın açıkken nefes alarak yapılacak çalışma ben öyle yapmıştım. Bunun amacı yukarıda yazdığı gibi alt ve üst solumunu birlikte gerçekleştirerek alınabilecek maksimum nefes miktarını almak. Nefesin vucuduna dolduğunu hissedin. Nefes almak hayattır. Nefes almak yenilenmişlik hissi veriyor bana. Bu çalışma baş döndürücü. Kısa bir kopukluk oluyor hayattan. Sonrasında faydalarını gördüğümü düşünüyorum. Özellikle konsantrasyon sorunu yaşadığım zaman yapmayı tercih ediyorum. Kitabı açıp da okumam gereken konular önümde dururken ilerlemekte zorlanıyorsam işe yarıyor. Yaradı. :))

anladım sweetcim , bir de ben çok hızlı yaptım galiba 30 saniyede bitmişti

Alt 23-01-2012, 08:50 PM   #7 (permalink)
Administrator

Ben son 20 de yani en hızlı olan kısımda zorlanıyorum yaparken. Gerçekten çalışmayı bırakma isteği duyuyorum ilk yaptığım denemelerde tamamlayamamıştım zaten. Sonra sonra alışıyorsun.

Alt 23-01-2012, 09:48 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

her saniyede 1 nefes alıyosak hızını nasıl ayarlıyabiliriz ki sweetcim anlamadım ya ay aptal gibi oldum kusura bakma:D

Alt 23-01-2012, 10:07 PM   #9 (permalink)
Administrator

Ben dakikaya değil de saymaya odaklanıyorum. Parmaklarımı da kullanıyorum bazen sağdan sola soldan sağa 20 hızı değiştir. Zaten zaman tutmaya falan kalbim dayanmaz. Kalp atışlarım da hızlanıyor sanki. Çalışmadan sonra baş döndürücü hissi hala her denemede yaşıyorum. O yüzden aslında tam olarak anlatamıyor olabilir olabilirim. Denemeye devam ettikçe bulursun en doğrusunu. Önemli olan yavaştan hızlıya doğru 60 nefes vermek. Çalışmada zamanla nefes sayısının ayarlamasının nedeni de bence nefes alış hızımızı aşağı yukarı belirlemek için. Yoksa hızlı ama kaç nefes/saniye :D onu matematiksel olarak bir hesaplamak gerek aslında bir standarda bağlamayı düşündüm. Hatta paylaşımın altına bir metronom linki koymayı düşündüm. Sonra metronum sürelerine göre hız iyi oturmadı. O yüzden ben zamana pek takılmıyorum. Zorlamayacak şekilde hızımı ayarlamaya çalışıyorum. Bence çalışmaya zaman verince vaktinden önce bitirmek bir drt vaktinden geç bitirmek başka bir dert. :)

Alt 23-01-2012, 10:17 PM   #10 (permalink)
Administrator

Standart Çalışma için örnek zaman-nefes formülü :))

Çalışma için örnek zaman-nefes formülü :))

Bir formül buldum. :) Basit aslında.

İlk hız = 30 saniyede 20 nefes (3 saniyede 2 nefes )
İkinci hız = 20 saniyede 20 nefes (1 saniyede 1 nefes)
Son hız = 10 saniye 20 nefes (1 saniyede 2 nefes)

Nasıl sizce uygulanabilir mi arkadaşlar? Fikirlerinizi merak ediyorum.

NOT: Yine de ben zamana bağlı kalmadan aşağı yukarı hızımı kendim ayarlayarak yaparım bu çalışmayı.

Bookmarks

Etiketler
altmış, nefes, nefes çalışması