Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Zaman Dinlemeyi Bırakmalıyım? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/)
-   -   Ne zaman birakmali? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ne-zaman-dinlemeyi-birakmaliyim/413-ne-zaman-birakmali.html)

hayatimdegisti 15-11-2006 11:37 AM

Ne zaman birakmali?

Telkinler davranış değişikliği amaçldır.Telkinleri dinleyen kişiler genellikle iki amaç için dinlerler.Kişisel gelişim amaçlı olanlar.
Fobi,depresyon gibi sorunlara karşı destek amaçlı olarak.

Telkinlerin etkisini göstermesi diğer yöntemlere göre daha kısadır.Ancak fobsi olan depresif olan kişiler hemen telkinleri bırakmamalıdır.En azından bir yıl boyunca 3-4 gün ara ilede olsa tekrar etmeliler.
Kişisel gelişim için dinleyenler ise diledikleri zaman bırakabilirler.
Ancak olumlu düşünme alışkanlığı tam olarak kişide yerleşmişse yani artık bireyin içsel konuşmaları olumluya dönmüşse telkin dinlemek yerine kendi içsel konuşmaları onun için yeterlidir.

Aslında bir döngü vardır.Eğer olumsuz düşünürsen olumsuz şeyler seni bulur.Kendini kötü hissetikçe hata yaparsın.Hata yaptıkça kendini daha çok eleştirirsin.Ve bu döngü kişiyi gittikçe olumsuzluğa sürükler.
Bunu bir bisiklet ile yola devam ederken bir yokuşta takılıp kalmaya benzetebiliriz.
İşte telkinler o çıkmakta zorlandığınız yokuşta sizi düz yola doğru iter.Ondan sonrada o hizla yolunuza devam edersiniz.

Dileyenler bu yolda devam ederken haftada bir iki kere telkin dinleyip daha fazla hiz alabilirler.
Dileyenler ise olumlu düşünme alışkanlığını hayatlarına uyarlayıp sürekli içsel konuşmalar yaparak pedal çevirirler.

Diyelim ki olumlu düşünmednizi yani pedal çevirmedini telkinde dinlemediniz ve bsikletten düştünüz.O zaman tekrar kalkıp yolunuza devam edebilirsiniz.Artık karşınızda engeller yoktur.Yokuş yukarı çıkmak zorunda değilsiniz.
Ne olursa olsun o aldığınız yol alınmıştır.

Özetle davranış değişkliği kalıcı değşime neden olur.Bu değşimi dahada ileri götürmek sizin elinizdedir.Dileyenler degisim gerceklestikten sonrada arada bir telkin dinlerler.Dileyenler ise içsel konuşmalar yaparlar.

Telkinleri dinlemeye geçen mart ayında başlayan bir üyemiz.Şu an telkin dinlemeye ihtiyaci olmadigini soyluyorVe aylardır dinlemiyor.Çünkü zaten bu aldığı destek sayesinde hayatında bir çok güzel gelişme meydana geldi.Artık düz yolda ilerliyor.Olumsuz döngü artık olumluya döndü...
Davranış değişikliği ile düşünce biçimini değiştirenler olumsuz düşnceden her geçen gün daha fazla uzaklaşırlar.

25889http://images.google.com.tr/images?q...yy_bicycle.jpg blook

bademmm 16-11-2006 08:58 AM

Ynt: Ne zaman birakmali?

merhaba ,
benim bir sorum olacak.şimdi ben birkac mp3 birden dinliyorum kendine güven ,ego, mutluluk ve tiiyatro scripti dinliyorum her zaman dinliyorum bunları mesela okuldadersten cıkınca kendimi kötü hisseddiyordum ve hemen müzikleri dinliyordum ama artık sanki dinlemezsem kötü hissederim gibi bi baskı geldi üstüme
bugün hiç dinleyemedim mutsuzum gibi bii psikolojiye girdim .yani bu delilik boyutunda değil tabiikii ama bazen mutsuz olduğumda bi bakıyorum o gün dinlememişim gibi bi durum oluyor . sizce dinlemeyi bıraksam daha mı iyi olur.

hayatimdegisti 16-11-2006 09:02 PM

Ben soyle cevap vereyim..

Eger telkinler bagimlilik yapar mi diye soruyorsaniz.Dünyada telkinli kisisel gelisim cd si dinleyen milyonlarca insan vardir.Ve bagimlilik yaptigina dair bir bilgi yoktur.
Tam tersine kisi tv bagimliligi alkol bagimliligi sigara bagimliligi gibi bir cok bagimliliklardan kurtulur.

Telkin konusu bizim ülkemizde cok bilinmiyor.Belkide degisime karsi olan bilincalti hemen bahaneler one suruyor.
-Ya bagimlilik yaprsa diye..
Boyle bir sey yoktUR.

Ancak ilk etapta kisi eger telkinleri duzenli. dinlemiyorsa bu tur gereksiz endiselere kapilabilir.

susogeliy 21-04-2007 02:02 PM

Ne zaman birakmali?

Ana tema ne? "NE DÜŞÜNÜRSEN BAŞINA O GELİR" Senin başına da; Telkin dinlemeyi bırakırsam acaba mutsuz olur muyum? korkusu geliyor. Önce bu korkuyu aşmalısın...
Saygılar...

lalezar 21-04-2007 07:29 PM

Ne zaman birakmali?

Düşündüğün şey büyük oranda başına geliyor evet..ama bende şöyle oldu..bir iki gün neredeyse hiç dinleyemedim bazı sebeplerden dolayı..ve hemen gerilemeyi anında hisettim..oysaki bunu hiçç ama hiçç beklemiyordum..aklımda asla böyle bişey yoktu...bazı şeylerin bende eskiye meylettiğini ve segirttiğini görünce yeniden son sürat dinlemeye koyuldum...
.. super bun a ragmen eskiye göre çok daha neşeli ve rahatım..nasıl teşekkür edecegimi bilmiyorum...sanırım ben de uzun bi süre dinlemeliyim,yo hoşuma gidiyo baya alıştım...hatta kendimi çok daha güçlü hissediyorum,sanırım dünyaya açılan kameranın ayarları bende oynadı,bu da hoşuma gidiyor..eski görüntü iyi degildi zaten..karlı ve siyah beyazdı...

esinti 29-04-2007 03:01 PM

telkin dinleme süresi

belki hemen hemen aynı şeylere cevap vermekten yorulmuşsunuzdur çünkü kişilere verdiğiniz cevapları incelediğimde cevaplarınız genelde benzer. fakat ben şunu tam anlayamadım.bir günde 10-12 saat dinlemek mümkün olabilir mi? yada etkiyi görebilmek için günde en az kaç saat yada dakika dinlemek gerekir?eğer günde 10-12 saat dinlemek gerekiyorsa insanlar bunu nasıl başarabilir?sorularıma açıklayıcı olarak cevap vereceğinizi umuyor, teşekkür ediyorum.

turgay0101 29-04-2007 06:20 PM

Ynt: telkin dinleme süresi

Alıntı:

esinti Nickli Üyeden Alıntı
belki hemen hemen aynı şeylere cevap vermekten yorulmuşsunuzdur çünkü kişilere verdiğiniz cevapları incelediğimde cevaplarınız genelde benzer. fakat ben şunu tam anlayamadım.bir günde 10-12 saat dinlemek mümkün olabilir mi? yada etkiyi görebilmek için günde en az kaç saat yada dakika dinlemek gerekir?eğer günde 10-12 saat dinlemek gerekiyorsa insanlar bunu nasıl başarabilir?sorularıma açıklayıcı olarak cevap vereceğinizi umuyor, teşekkür ediyorum.

Öncelikle hoşgeldiniz telkinlerin etkileri derken öncelelikle ego ve suçluluğu günde 10 12 saat dinledikten sonra diğerlerine geçmen gerektiğini biliyorsundur herhalde büyük ihtimal etkiler bir haftada çıkacaktır uzun dinlemenin tek yolu uykuda dinlemektir mp3 çalar işini görür ucuzladı bu günlerde onayi bunun büyük avantajı olacaktır en az 7 8 saat uykuda geçiriyoz kulaklığın çıkma sorunu olabilir ben bantla yapıştırmakta çözüm buldum khkh56 hismiley

alalev61 14-06-2007 05:44 PM

peki bu cd leri illa kulaklıklı bir cihazda mı dinlemeli bu kısmını anlamadım :(

alalev61 01-07-2007 03:21 PM

kimse bişey yazmamış sorduğum sad456soruya

Deria 01-07-2007 03:29 PM

alev senin bu sorunu forumda başka bir yerde daha gördüm ve orda taa ne zaman cevaplamıştım. madem görmedin bir daha cevaplayayım.
hayır ila kulaklıktan dinlemen gerekmiyor şekerim.
hoperlerden de açıp dinleyebilirsin.

uzunoğlu 13-08-2007 05:47 PM

merhaba arkadaşlar,
ben telkinleri dinlemeye 10 gün önce başladım ve hemen hemen 2 günde değişimleri hisseder hale geldim.açıkçası o 2 gün içinde beni üzen bişi yoktu ama sonra ailevi bazı problemler yaşadım.şu anda da hala devam etmekte ve çok üzüldüğüm konular.telkinleri dinliyorum ama sürekli bir üzüntü halinde olduğum için açıkçası etki ediyor mu etmiyor mu pek anlayamıyorum sad456 ego ve suçluluğu artık dinlemeyi bırakıp başka telkinlere mi geçmeliyim çok kararsız kaldım sadanim siz ne dersiniz? 12389

YAZGÜLÜ_81 13-08-2007 07:15 PM

Merhaba,
ego ve suçluluğu dinlemeyi bırakmadan üzerine diğerlerini ekleyebilirsin, ben de sorunlu zamanlarımda dinledim, etki eder mi diye düşündüğüm oldu fakat şu an sonuç mükemmel 1,5 ay oldu ve gerçekten hayatım değişti, dinlemeye devam etmelisin sevgiler music45

uzunoğlu 13-08-2007 07:27 PM

Teşekkürler Elif sapkal89 umarım ben de 1 ay sonra bu cümleleri kurabilirim smiliyface
sevgiler....

needtradee 21-12-2007 01:13 AM

::::::
Gerçekten Teşekkürler Daha Yeni Dinledime Rağmen Hemen Etkisini Gösterdi gERÇekten Müzik Dinlemek Kolay Oluyor Yaklaşık 1 saattir bunu dinliyorum
Çok Rahatlatıcı bir müzik Teşekkür Ederim tüm emeği geçenlere Editörlere Teşşekkürler... idea3 hpm1 blissy

hakan85 16-01-2008 10:55 PM

TEŞEKKÜRLER

jilek 25-01-2008 03:51 PM

Bu telkinler üzün bir süre dinledikten sonra bırakmak acaba kazanmış oldugumuz olumlu düşünceleri ve olumlu davranışlarında son bulmasına sebep olurmu? yani telkinlerin etkisi kalıcımıdır?

sarıgüller 31-03-2008 11:32 AM

Bende dınlıyorum aynı zamanda ılaç tedavısıde var ve cok ıyı gelıyor ama sureklı olması onemlı bırakmadan ... blissy b456 gssmile

McMelewen 08-04-2008 01:31 PM

ben daha 3 günlük bile sayılmam ama bu müzikleri kişesel gelişim için dinlere söyleyeyim çevrenizden eğer olumsuz tepkiler alıyorsanız sevinin çünkü o tepkiler size pozitif olarak yansıma yönelik davranışlardır. siz olumlu ve neşeli olursanız çevrenizede bu enerjiyi yayıp sizdeki etkinin olumlu olduğunu daha iyi görebilme şansını yakalarsınız. bağımlılık dediğin tamamen bilinç altına yerleştirdiğin korkunun sonucu.insan bağımlılıktan kurtulabilir sadece öz güvenin olsun bunu yitirmemek lazım.ben kendim adıma sigara dahil tüm şeylerden kurtulurum. tabiki benimde bazı endişelerim var kendi hakkımda ama bu huylarımdan hem nefret eder hemde çok severim bu da kendimi suçluluk pisikolojisinden atarsam kurtulabileceğimi biliyorum.zor olacak belki ama olacak. sende böyle düşün ama sadece düşünme onu yaşa ki olsun. ek bilgi olsun diye söylüyorum olgunluk deneyimini yeni tanıyan insanlar adına kendi görüşüm ; kendininzi rüzgara bırakın çünkü hayatta hiç bir şey size üzüntü vermemeli.çok takmamalı. düşün düşün b. işin derler.salla gitsin hayatın dertlerini. :P saygılar site güzel ama umarım her zaman daha iyisine sahip olursunuz.

kürşad 17-04-2008 01:45 PM

herkese merhabalar
ne zaman bırakılması konusunda Atakan Bey'in üzerine laf söylenmez ama ben de bi yorum yapmak istedim bence ne böyle bi site ne de hayatımızın bu kadar değişmesine vesile olan telkinler bırakılmaz değişimi tamamen yaşasak bile yani telkinleden tam sonuç aldıktan sonra site ile alakayı kesmek büyük bir vefasızlık olur onun için telkinleri dinlemeyi tam sonuçaldktan sonra bıraksak bile arada bir de olsa siteye girip birşeyler yazmak gerekir ki yeni üyeler için bu harika olur ben nasıl olsa alacağımı aldım deyip site ile irtibatı koparmak çok büyük bencillik olur tabiki bu sözlerim herhangi birini eleştirmek için değil yanlış anlaşılmasın sadece tavsiye hepinize hayırlı değişimler inşallah istediğiniz değişimi yaşarsınız allaha emanet olun saygı ve sevgilr

mahooni 13-05-2008 01:25 PM

ben uykudayken günde 6 saat dinliyorum. ancak telkinleri cep telefonuna yüklemişim ve kısık sesle kulaklık takmadan bir aydır dinliyorum.şu ana kadar kendimde bir değişiklik görmedim.yinede ben ümidimi kesmedim.dinleme yöntemim doğrumu acaba?

shamanic 13-05-2008 03:16 PM

merhabalar mahooni..

müziğin sesini duyuyorsanız telkinleri bilinçaltınız alıyordur mutlaka..

bazı üyelerimiz değişim sürecinin farkına varmayabiliyorlar..

değişimlerimiz düz bir çizgi üzerinde olmaz.. sipiral şekilde yukarıya doğru genişleyen bir enerjidir..

bunu bazen bizler farkedemyiz tıpkı bir annenin bebeğinin büyüdüğünü çok farkedememesi gibi..
halbuki dışardan onu hafta bir görenler bile şaşırtıcı derecede büyüdüğünü geliştiğini anında farkederler..

sizde uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarla bulunacağınız bir sohpet ortamında
farklılıklarınız olup olmadığının yansımalrını takip edebilirsiniz..

telkinlerin amacı doğru davranış modellerini edinebilmemizdir..

örneğin; kilo vermeye çalışan birisi kendine güven ego ve suçluluk telkinlerini dinlerken zayıflamaya başlar.. sağlıklı beslenmeye başlar..
abur cubur yemez.. bir diyet yapar ona sadık kalır .. yürüyüş yapar..

özetinde yaptıklarından dolayı zayıflamıştır ama içsel olarak gücünü telkinler harekete geçirmiştir..
kendine güveni geldikçe sağlığına dikkat etmeye başlamış.. suçluluktan özgürleştikçe kendini sevmiş sevdikçe mutlu olacağı tercihlere yönelerek
kalıcı davranış değişiklikleri oluşturmaya başlamıştır..

dilerim kısa sürede sizdende amaçlarınıza ulaştığınız ile ilgili mutlu haberler alırız..

sevgiler..

fe 16-05-2008 12:16 PM

dinleme

merhaba ben sadece arabada olduğumda dinliyorum mp3 ler çok güzel çok güzel 10 12 saat uzun bir süre bir etkisi varmı da bilemiyorum sanırım neye inanırsan o olur.

Su_Duru 07-07-2008 12:03 AM

Ben 2 hafta sucluluk..ego.. surekli olarak dinledim... bu bir haftadir kendine guveni ekledim ve bunlari gunde en az 8 saat surekli dinliyorum.. geceleri yatarken hep doga telkinlerini dinliyorum.. fakat gunduz newage, ney ve doga karisik dinliyorum
simdi benim bir sorum olacak.. ben cok unutkanim ve benim kosantreyle ilgili sorunum var...cok cabuk dikkatim dagiliyor ve bu beni rahatsiz ediyor... buna gore ekliyebilecegim telkinler varmi?

shamanic 07-07-2008 12:43 AM

merhabalar Su_Duru..

suçluluk.. ego .. kendine güven gibi telkinlerin ortaya çıkardığı etkilerden bazılarıda konsantrasyonda artış.. hafızanın daha güçlü olması v.b super

ancak bu etkilerin ortaya çıkması zaman alabileceği için benim tavsiyem kişiye özel alarak hazırlanan hafıza ve konsantrasyon telkinlerinden
müsait olduğunda sipariş vermeniz .. thumbsanim

böylelikle konuyla direkt olarak ilgileneceğiniz için yaşamınızda olumlu etkilerin yansımalarını daha kısa vadede görebilirsiniz.. thumbsanim

sevgiler.. actionsmile

Theli 04-08-2008 06:32 PM

Telkinler konusunda yeniyim ve burası yeri mi emin değilim ama benim de şöyle bir sorum olacak:
Kişisel gelişim için telkinleri dinleyeceğim ve bir gün bırakacağım, bıraktığımda kaydettiğim gelişmeleri kaybetme gibi bir durum olabilir mi? Sanki hiç dinlememiş gibi dusun

CeM 05-08-2008 02:05 AM

Alıntı:

Theli Nickli Üyeden Alıntı
Telkinler konusunda yeniyim ve burası yeri mi emin değilim ama benim de şöyle bir sorum olacak:
Kişisel gelişim için telkinleri dinleyeceğim ve bir gün bırakacağım, bıraktığımda kaydettiğim gelişmeleri kaybetme gibi bir durum olabilir mi? Sanki hiç dinlememiş gibi dusun

Merak etme kardeşim bu telkinlerin en büyük özelliklerinden birisi zaten kalıcı olmalarıdır,sen yeterki önerildiği gibi dinle ve maksimum etkiyi gör arasıra dalgalanmalar olur bunlar normaldir,ama azar azar da olsa etkileri gördükten sonra devam et dinlemeye zaten bırakman gerektiği zaman sen kedini hazır hissedeceksin super

hayatnegarip 14-10-2008 05:38 PM

Sitedeki deneyimli kişiler gerçekten içten, sabırlı ve bir okadarda samimi cevaplar veriyorlar ki, sırf bu muamele yüzünden sanıyorum ki siteyi bırakmayan umudunu kaybetmeyen bir sürü insan vardır... 6-7 ay önce bi süre dinlemiştim mp3leri, şimdi azimle tekrar başladım....

saygılar....  25889

ark5

stubborn 07-11-2008 10:59 PM

Telkınlerı dınleyelı baya yol kat ettım..artık hayatımda olumsuz dusunceye yer yok herşeyı olumlu yonlerınden bakıp utlu olabılcek bır yan bulabılıyorum..hatta işyerınde adım pozıtf pozıtıf e cıktı:)) mıllet ısmımı soylemeyı bıraktı benı pozıtıf dıye cagırmaya basladı wave ve gelıp benle konustuklarında rahatladıklarını soyluyorlar..bu super bır olay benım için ..hersey cok guzel olmaya basladı ve dahada ıyı olacagna emınm..bu sıte benım kendımı bulmama neden oldu..tesekur ederım

sefa46 30-12-2008 08:33 PM

mrb telkin müziklerini toplam kaç saat dinlemeliyim açık bir şekilde bilgilendirirmisiniz

shamanic 31-12-2008 11:54 AM

merhabalar sefa..
yanımıza hoşgeldin.. actionsmile

bu bölümde açıklamalarımız var.. keyifli incelemeler ..
Nasıl Dinleyebilirim - Hayatım Değişti Telkinli Cd'leri

sevgiler..

Aragonit 02-01-2009 10:22 PM

Merhabalar,
Ne kadar sure ile telkinleri dinlemeliyim acikcasi karar veremiyorum. Ego guclendirici ve sucluluk duygulari ile basladim. Daha sonra sosyallik artirici ve kendine guven telkinlerini ekledim. Biraz aceleciyim sanirim :) 2. Haftam. Ancak gunde sadece 2 yada 4 saat dinleyebiliyorum. Bu sekilde devam etmem bana yarar saglar mi ? Yoksa gunicinde daha fazla dinlemem mi gerekir ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,
Sevgiler...

shamanic 03-01-2009 04:23 AM

merhabalar aragonit..
( bu arada rumuzun muhteşem.. gücünü en çok hissettiğim taşlardan birisidir.. sevincli )

dinleme süresi ile ilgili olarak bir örnek vermiştim onu yinelemek istiyorum..

"
telkinleri dinlerken tekrar etmesi önemlidir.. bunun için ortalama günlük 8 saat kadar öneride bulunuyoruz.. ego suçluluk kendine güven en önemli 3 telkinimizdir.. tüm sorunlarımızın kaynağında bu üç telkinin vermek istediği olumlu mesajın eksikliği yatar..

olumlu süreç kişinin bireysel hedefine göre değişeceğinden süreye takılmak yerine düzenli dinlemeyi seçtiğinizde daha başarılı sonuç alacaksınız..

örnek vermek gerekirse..
sizinle benim hedefim 10 üzerinden 5 e çıkmak olsun ayşenin hedefide 7 ye çıkmak olsun..

benim şu anki durumum - 3
sizin +2
ayşenin - 5

siz günde 4 saaat dinleyip 3 ay sonra hedefim gerçekleşti diye sevinirken ben günde 9 saat dinleyip evet olumlu etkiler yaşıyorum ama hedefim hala gerçekleşmedi diyebilirim... ayşe günde 3 saat dinleyip bunlar pek te işe yaramıyor diyebilir..

tekararlamayı sağlamak için düzenli dinlemek önemlidir.."

sevgiler..

Okan Tag 23-01-2009 04:03 PM

yeni başladım eğer etkisini görürsem aynen devam hiç bırakmayı düşünmüyorum:)

disev-05 25-01-2009 11:56 PM

cevremdekı çogu ınsan telkınlerın gecıcı cozum urettıgını, ve varolan kişiligi degistiremeyecegımızı soyluyor.. düşünceler davranısa donuyorsa, ve bız dusuncelerımızle varsak, ınsanın cok zor degısme durumunuda goz onune alırsak, "bu tarz gırısımler gecıcıdır" dıye dusunenler ve savunanlar haklımıdır...yanı cok duygusal olan bır ınsanın yapısı budur,, bu aşılırmı. "bu senın karakterın, degısmez" dıyenler ne kadar haklı.. bu telkınler gecıcı bır suremı ınsanı dengede tutar, yoksa koklu degısımler saglıyormu,, ben on gundur gece gunduz dınlıyorum, ani çıkışlarım oluyor zaman zaman, baş agrısı, bazen agresıflık, ılgınc ruyalar..ıyı olacagına ınanıyorum ve ınanmak ıstıyorum.. ama ılk cumlelerde soz ettıgım durumlar ıcın, bana acıklayıcı bılgıyı bu konuya vakıf bır arkadasım verebılırmı.. sımdıden tesekkur ederım...

disev-05 26-01-2009 12:10 AM

bısey sormak ıstıyorum. verdıgınız ornekte gunde 9 saat dınleyıp sonuc alamayabılır , 4 saat dınleyıp 3 a y sonra hedefıne ulasabılır derken, hedefe ulasmakdan kastınız, dogru telkını dınlemekmı.. ,gunde 9 saat dınleyıp hedefe ulasamamakdan kastınız nedır.. yanı şu uc kısılık ornek bana pek karmasık geldı.. rıca etsem daha acıklayıcı olabılırmı..

yeni bir hayat 26-01-2009 01:34 AM

Alıntı:

disev-05 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 307572)
cevremdekı çogu ınsan telkınlerın gecıcı cozum urettıgını, ve varolan kişiligi degistiremeyecegımızı soyluyor.. düşünceler davranısa donuyorsa, ve bız dusuncelerımızle varsak, ınsanın cok zor degısme durumunuda goz onune alırsak, "bu tarz gırısımler gecıcıdır" dıye dusunenler ve savunanlar haklımıdır...yanı cok duygusal olan bır ınsanın yapısı budur,, bu aşılırmı. "bu senın karakterın, degısmez" dıyenler ne kadar haklı.. bu telkınler gecıcı bır suremı ınsanı dengede tutar, yoksa koklu degısımler saglıyormu,, ben on gundur gece gunduz dınlıyorum, ani çıkışlarım oluyor zaman zaman, baş agrısı, bazen agresıflık, ılgınc ruyalar..ıyı olacagına ınanıyorum ve ınanmak ıstıyorum.. ama ılk cumlelerde soz ettıgım durumlar ıcın, bana acıklayıcı bılgıyı bu konuya vakıf bır arkadasım verebılırmı.. sımdıden tesekkur ederım...

Merhaba disev-05,

Bilgim dahilinde merak ettiklerini cevaplandırmaya çalışayım.
Telkinler, bizim içimizdeki potansiyeli ortaya çıkarıyor.Bizler aslında küçük yaşlardan itibaren çevremizdekilerin,ve yaşadığımız toplumun telkinleri ile bugünlere geldik..Bizim hırslı,sakin,güçlü ya da başka birşey olduğumuza hep başkaları karar verdi..
Telkinler ile kendimize saygı duymayı öğreniyoruz..Kendimizin bir birey olarak değerli olduğunu vurguluyoruz.(Ego güçlendirici)
Geçmişte kendimize ve başkalarına karşı duyduğumuz nefret ve kötü hislerimizi serbest bırakıyoruz..Daha affedici oluyoruz bu da bizi oldukça hafifletiyor.(suçluluk telkini)
Kendimize daha fazla güven duyarak,daha cesaretli kararlar alabiliyoruz..Daha aktif bir hayatı seçiyoruz.(kendine güven telkini)
Kendimizi çok iyi ifade etme yeteneğimiz varken,hep birilerinin önünde küçük düşme endişesi ile ya da cesaretimizin olmayışı nedeniyle kalabalık gruplara hitap edememe korkusunu aşıyoruz..(topluluk önünde konuşma telkini)
En önemlisi sahip olduklarımızla mutlu olmayı öğreniyoruz.
Yaşadığımız anın değerini anlıyoruz. Geçmiş ve gelecek kaygısını üzerimizden atıyoruz.
Örnekler daha da çoğaltılabilir..

Kişilikler farklıdır.Telkinler bizim içimizdeki negatif durumları pozitife çevirir.
Yoksa, çok konuşmayan,sakin kişilikteki bir insanı çok atak,konuşkan bambaşka bir kişilik haline dönüştürmez.
Ben eskiden de sakin biriydim,hala da öyleyim.Fakat farkındalıklarım arttı..

Alıntı:

disev-05 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 307575)
bısey sormak ıstıyorum. verdıgınız ornekte gunde 9 saat dınleyıp sonuc alamayabılır , 4 saat dınleyıp 3 a y sonra hedefıne ulasabılır derken, hedefe ulasmakdan kastınız, dogru telkını dınlemekmı.. ,gunde 9 saat dınleyıp hedefe ulasamamakdan kastınız nedır.. yanı şu uc kısılık ornek bana pek karmasık geldı.. rıca etsem daha acıklayıcı olabılırmı..

Hedefe ulaşmaktan kasıt, dinleme süresidir.Kimileri kısa sürede (birkaç gün)sonuç alırken, kimileri de uzun vadede (birkaç ay)sonuç alabilir. Önemli olan sürekliliktir.hergün dinlemenizdir..

Sevgiler..actionsmile

kayrasu 24-02-2009 04:49 PM

merhaba ben birşey ögrenmek istiyorum şimdi yönetimdekiler kayrasu ne çok soru soruyorsun diyecekler::) nerdeyse telkinleri dinlemeye başlayalı tam emin olmasam da 3-3,5 ay gb bir süre oldu belki de daha fazla ama dikkatimi çeken ilk 1,5-2 ay sonrasında suçluluk telkinini çıkardım ve yine kendimle bir savaş haline girdim hatta öyle ki köpegim öldügü zaman neden o esnada uyudum diye aylarca kendimi harap etmişken tlkinleri dinledigimde ii ama sucluluk telkinini çıkardıgımda aynı duruma düşüyorum ve bu yüzden suçlulugu listemde hala tutmaya devam ediyorum hatalı mıyım yoksa olması gereken bu mu umarım beni aydınlatırsınızhy789

Belgin ∞ 24-02-2009 05:10 PM

Kendinizi bu kadar kasmanızı gerçekten anlamsız buluyorum. Telkinleri dinlerken yanlış ya da doğru yoktur. Dinlerken iyi olursanız dinlersiniz, kötü oluyorsanız dinlemezsiniz. Kötü oluyorsanız dinlerken ve dinlemeye devam ediyorsanız bu size göre yanlıştır, bana göre de yanlıştır. Neden kendimi kötü hissettiğim bir şeyi yapmak zorunda kalıyım ki.

listenizden çıkartınca kötü oluyorsanız o zaman neden çıkartıyorsunuz? anlam veremiyorum üzgünüm.

kayrasu 24-02-2009 05:27 PM

Kendinizi bu kadar kasmanızı gerçekten anlamsız buluyorum. Telkinleri dinlerken yanlış ya da doğru yoktur. Dinlerken iyi olursanız dinlersiniz, kötü oluyorsanız dinlemezsiniz. Kötü oluyorsanız dinlerken ve dinlemeye devam ediyorsanız bu size göre yanlıştır, bana göre de yanlıştır. Neden kendimi kötü hissettiğim bir şeyi yapmak zorunda kalıyım ki.

listenizden çıkartınca kötü oluyorsanız o zaman neden çıkartıyorsunuz? anlam veremiyorum üzgünüm.

sevgili redflowers dikkat ederseniz çıkarttım önce listemden dedim ve tekrar ekledim dilerseniz yazımı bir daha okuyun nedeni şu burda ki insanlar bizlerden daha tecrübeli ve genelde ilk 3 haftadan yada başka bölümde 1-2 aydan sonra suçlulugu çıkarın arada bir tekrar listenize aktarın demişler bende dogal olarak böyle konulara yabancı oldugumdan işin uzmanlarının verecegi tavsiyelere göre hareket ediyorum ayrıcı iyi oluyorsanız dinlersiniz kötü oluyorsanız dinlemezsiniz derken bu sitede uzun süredir varsınız gözlemlediğim kadarıyla telkinleri dinleyenlerin bazılarında baş agrısı mide bulantısı vs vs seyler oldugu zamanda dogaldır beyin tepki veriyor yada faydasını görmeye başlamışsınız gb açıklamalar yapılıyor bakın simdiye kadar hiç bu sitede tereddüt yaşamıyorken hatta pazar günü gidecegim semineri sabırsızlıkla bekliyorken sayenizde inanın kafam karıştı şimdi madem ben kötü oluyorsam başım agrıyorsa vs vs bırakmam gerekiyorsa buna ben karar veriyorsam işin uzmanıymışım gb sorulan sorulardan da rahatsızlık duyuyorsanız ve rahatsızlık veriyorsak üzgünüm o zaman bende size anlam veremiyorum

Belgin ∞ 24-02-2009 05:46 PM

Yazılı iletişimin gerçekten eksik iletişim olduğuna bir kez daha karar vermiş bulunuyorum. sevincli Sanırım sert algılandı yazım. hiç bir rahatsızlık verdiğiniz yok öncelikle, bıkmadan ve usanmadan sorulan her soruya tekrar tekrar cevaplar veriyoruz elimizden geldiğince.

Baş ağrısı ya da mide bulantısı ya da herhangi başka bir etki evet telkinlerin yan etkileri olarak biliniyor, ama bu etkiler olmuyorsa da telkinler etki etmiyor demek değil. Sizi bilmiyorum ama ben başım ağrıdığı zaman birkaç saat,ya da birkaç gün ara verir sonra tekrar başlarım. Bırakmaktan kastım bu. Baş ağrınız, yada etki her neyse geçene kadar ara vermeyi kastediyorum, tamamen bırakmayı değil elbet.

Suçluluğu listenizden çıkarabilirsiniz denmesinin sebebi en büyük yan etkinin suçluluk telkini yüzünden görülmesi, yineliyorum baş ağrısı, ağlama hissi, mide bulantısı gibi etkiler devam ediyorsa 2 hafta sonunda aralıklı olarak dinlemeniz daha faydalıdır. Ama yan etki görmüyorsanız da çıkartmanıza gerek yok. Ben 9 aydır sabit dinliyorum, arada bi mola derim kendime bakarım, sonra tekrar devam ederim.

Başlangıç olarak ego+suçluluk 80 saat civarı sabit kural tamam ama, sonraki dinleme şekilleriniz tamamen size ait. Yanlış ya da doğru yok derken bunu kastediyordum. Kendiniz nasıl istiyorsanız ona göre şekillendirin listenizi. Yaptığınız işlemin bütünü doğru iken, içinde yanlış aramak asıl anlamlandıramadığım. :)

Umarım doğru ifade edebilmişimdir. Buradan edemediysem de Ankara' da ederim artık :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:56 PM.