Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Ne Yapmalı?

Uyarılar

sessiz ve konuşkan

Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler ve Ne Yapmalı? sessiz ve konuşkan Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Çekingen insanların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de sessiz olarak algılanmak istememesi. Sessiz algılanmak çekingen insanları çok kötü hissettirir. Şimdi sessiz ve konuşkanlığın nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışacağım. İnsanlar ne konuşur?? Yeni öğrendiği şeyleri paylşır. Ama insan her an yeni ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Ne Yapmalı? telkin cd indir izle İstanbul Ne Yapmalı? nerededir kimdir Ne Yapmalı? çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ne Yapmalı? hipnoz Ne Yapmalı? olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ne Yapmalı? hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ne Yapmalı? kuantum düşünce kitap haberi

sessiz ve konuşkan

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-09-2014, 03:11 PM   #1 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
21 Mesajinıza toplam 121 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayko is an unknown quantity at this point
Standart sessiz ve konuşkan

Çekingen insanların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de sessiz olarak algılanmak istememesi. Sessiz algılanmak çekingen insanları çok kötü hissettirir. Şimdi sessiz ve konuşkanlığın nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışacağım.

İnsanlar ne konuşur??
Yeni öğrendiği şeyleri paylşır. Ama insan her an yeni birşey öğrenmediği için genelde çoğu konuşmaları tekrar eder. Yani kendini sürekli tekrar eder. Geçmişte konuştuğu şeyi sürekli anlatır. Bu biraz aptalcadır. Ama insan sıkılmamak için tekrar eder. Herkesce bilinen birşeyi dışa vurur. Örneğin burada hız sınırı 90 der tabelada 90 yazısını görünce. Basit bi örnekti. Bu da aslında aptalcadır. Spor hakkında konuşursa mesela çoğu zaman aynı şeyleri tekrar tekrar konuşur. Mesela yabancı teknik direktör bilmiyo türk teknik direktör lazım. Bu cümleyi belki 1 sene içinde 10 defa kullanmıştır.

Yani şu noktaya gelicem. Konuşkanlık bi nevi aptalca şeyleri gerektitir. Konuşkan insan aptal değildir ama eğlenceli olmak için sıkılmamak sıkmamak için aptalca şeyler yapar.
Sessiz insan akıllıdır. Ve bu aptalca davranışlar konuşmalar ona zor gelir. Küçük düşeceğini düşünür. Ne gerek var der.

Konuşkanlık aptalca şeyler gerektirir. Bunun sonucunda eğlece doğar.
Sessizlik akıldan doğar. Bunun sonucunda sıkıcılık getirir.
Yani ne sessiz algılanmak küçümsenici birşey ne de konuşkan algılanmak.

Sessizliğin ikinci nedeni de kırılgan alıngan olmaktır. Bunun çözülmesi gerekir. Örneğin bi dışlayıcılığa maruz kaldığında bundan etkilenen kırılan insan sessizleşir. Buna rağmen konuşmaya istekli olursa dışarıdan kendisinin muhtaç aciz olarak algılanacağını düşünür. Ve böyle algılanmak istemez. Aslında herkes bazen dışlanmaya maruz kalır. Bunu kendine özel algılamayıp gurur yapmamak lazım. Sorun bu. Herkes gurur yapsa herkes sessiz ve küs kalır.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-09-2014, 10:11 PM   #2 (permalink)
Teğmen

Funk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 146
61 Mesajinıza toplam 92 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Funk1903 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: sessiz ve konuşkan

Eskiden sessiz kişi özelliklerine sahip biriydim ve bu bana çok olumsuzluk getirdi.Çalıştığım yerden bile kovuldum sırf sessiz biriyim diye işimi yapardım ama.Bende bunun böyle olmayacağı bunun sadece zühürt tesellisi olduğunun farkına vararak bol bol konuşma tekrarları yaparak bol bol kitap okuyarak bol bol sosyalleşerek atlattım o durumu gerçekten güzel gibi geliyor olabilir ama o an yaşadığım o duyguları bir ben bilirim :) Çekingenlik utangaçlık özgüvensizlik zirvede olduğu için o zamanlar hiçbirşey yapma imkanıda doğmuyor buda benim şahsi fikrim :)
Sevgiler...
Alt 19-09-2014, 12:47 AM   #3 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 32
47 Mesajinıza toplam 77 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shadow_walker_ is an unknown quantity at this point

bu anlattıklarınız hepsini yaşadım ve hala daha yaşıyorum .. sosyallik gerektiren bir işte çalışıyorum ama ne yazık ki yeteri kadar sosyal olamıyorum . fazla sesim çıkmıyor .. sadece işimi yapıyorum gidiyorum . insanlarla iş dışında görüşmüyorum hiç arkadaşım yok neredeyse . bildiğim yeni duydum bir şey farklı yerlerde onlarca kez anlatırım söylerim . ve girdiğim hiç bir ortam da dikiş tutturamadım . bir ortama girince iyi kaynıyorum ama bir süre sonra insanlar benden uzaklaşıyor soğuyor ve yine yalnız kalıyorum .. bu durum beni depresyona soktu ne yapsam sosyalleşemedim .. üniversite okudum olmadı işe girdim çalıştım yine olmadı .. yine eski ben .. tabi eskisine göre daha iyiyim ama içimde hep bir isteksizlik bir bıkkınlık var .. insan olan ortamdan bıkıyorum sıkılıyorum .. ne sevgilim var ne de doğru düzgün arkadaşım sosyal fobi gibi ama sosyal fobi de değil tam olarak .. telkinler falan nasıl işe yarar bilmiyorum bende ki durum çok farklı .. bu durumdan kurtulmak istiyorum ama olmuyor bir türlü .. yaş oldu 26 böyle gitmez hiç .. şu an denemediğim tek şey psikolok kaldı .. beni iyi bir hocanın hipnoz edip beni açması lazım .. aslında içimde bir sosyal olma isteği var .. tek başıma çok canım sıkılıyor bunalıma giriyorum ama olmayınca olmuyor .. fazla uzattım ama durumum böyle .. :/
shadow_walker_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-09-2014, 06:46 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Funk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 146
61 Mesajinıza toplam 92 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Funk1903 is an unknown quantity at this point

Bu durumdan sıkkınsan emin ol ilk adımı atmışsındır kendimce :)
Çekirdek inanç çalışması yaptırmayı düşünüyormusunuz bilmiyorum fakat bana kalırsa kesin yaptırmanızı öneririm emin olun bu sorunlar ortadan kalkıcaktır
Sevgiler...
Alt 19-09-2014, 04:56 PM   #5 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 2
54 Mesajinıza toplam 81 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tuna123 is on a distinguished road

Alıntı:
Funk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu durumdan sıkkınsan emin ol ilk adımı atmışsındır kendimce :)
Çekirdek inanç çalışması yaptırmayı düşünüyormusunuz bilmiyorum fakat bana kalırsa kesin yaptırmanızı öneririm emin olun bu sorunlar ortadan kalkıcaktır
Sevgiler...
Arkadaşım benim anlamadığım bişey var. Şu dünyada okadar psikolojik rahatsızlığı olan onca insan var. Yıllarca aylarca terapi gören ve psikologlara yüksek miktarda para bayılan insanlar var. Psikiyatrlık olanlarda ilaç kullanıyolar. Peki telkin diye de bi gerçek var ve insanları değiştirdiği düzelttiği iddaa ediliyo. ozaman ne gerek var terapiye ilaca, herkes telkin dinlesin yani neden yayılmıyo bu telkin olayı anlamış değilim. Gerçekten faydalı bişeyse medyada bunu yaysınlar haberlere çıkıp göstersinler yani, sokaktan 10 insan çevir en az 6sı dertli bunalımda stresli vs. Eğer telkin çözümse bence bunu bütün insanlar bilmeli.
tuna123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2014, 12:11 PM   #6 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
21 Mesajinıza toplam 121 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayko is an unknown quantity at this point

1-Neden sessizlik oluşuyor?
Konuşursam sözlerim gülünç bulunabilir ve benimle dalga geçerler
2-Ama çok iyi arkadaşlar bile kendileri ile dalga geçip eğlenirler bu normal birşey?
Ama dalga geçen insan karşıdakinin yeterli olduğunu biliyor ve öylesine eğlence olsun diye dalga geçiyor Dalga geçilen insan da karşındakine genelde yeterli olduğunu ispatladığını biliyor ve bunun öylesine olduğunu bildiği için gücenmiyor
3-Peki sen neden yetersiz hissediyorsun kendini? Onlardan daha mı güçsü zSün daha mı çirkinsn daha mı bilgisizsin daha az mı zekisin . Yani çoğu şeyde daha az olsan bilse bunların çoğu geliştirilebilir şeyler ?
Çoğu insandan güçlü zeki akıllı yakışıklı bilgili hissediyorum ama bu yeterlilikleri karşı tarafa ispatlamazsam beni yetersiz görürler ve beni küçümserler
4- Peki ispatla o zaman neden yeterli olduğunu billdiğin halde ispatlamıyorsun?
Çünkü ben onlarla iletişime geçmeye çalışırken beni küçümserlerse kendimi kullanılmış hissediyorum. Beni kullanarak onun kendini tatmin ve üstün hissettiğini düşünüyorum. Ve ben kendimi kullandırtmamak için onlara karşı sert olmayı onlarla muhattap olmamayı tercih ediyırum. Çünkü hiçbişi olmamış gibi davranırsam kendimi kullandırmış olucam. Çaresiz ve onlara muhtaç olduğumu düşünecekker.
5-Ama insanlar sosyalleşirken çoğu zaman küçümsenmeye maruz kalırlar . Sadece sana özel yapılan bir durum değil ki bu?
Belki öyledir ama insanların beni küçümseyerek kendilerini tatmin etmelerine fırsat vermemeliyim enayi yerine koydurmam kendimi.

Bence en önemli sorun gurur.
hayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil