Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-09-2014, 12:11 PM   #6 (permalink)
hayko
Teğmen

Tesekkür: 0
21 Mesajinıza toplam 121 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayko is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: sessiz ve konuşkan

1-Neden sessizlik oluşuyor?
Konuşursam sözlerim gülünç bulunabilir ve benimle dalga geçerler
2-Ama çok iyi arkadaşlar bile kendileri ile dalga geçip eğlenirler bu normal birşey?
Ama dalga geçen insan karşıdakinin yeterli olduğunu biliyor ve öylesine eğlence olsun diye dalga geçiyor Dalga geçilen insan da karşındakine genelde yeterli olduğunu ispatladığını biliyor ve bunun öylesine olduğunu bildiği için gücenmiyor
3-Peki sen neden yetersiz hissediyorsun kendini? Onlardan daha mı güçsü zSün daha mı çirkinsn daha mı bilgisizsin daha az mı zekisin . Yani çoğu şeyde daha az olsan bilse bunların çoğu geliştirilebilir şeyler ?
Çoğu insandan güçlü zeki akıllı yakışıklı bilgili hissediyorum ama bu yeterlilikleri karşı tarafa ispatlamazsam beni yetersiz görürler ve beni küçümserler
4- Peki ispatla o zaman neden yeterli olduğunu billdiğin halde ispatlamıyorsun?
Çünkü ben onlarla iletişime geçmeye çalışırken beni küçümserlerse kendimi kullanılmış hissediyorum. Beni kullanarak onun kendini tatmin ve üstün hissettiğini düşünüyorum. Ve ben kendimi kullandırtmamak için onlara karşı sert olmayı onlarla muhattap olmamayı tercih ediyırum. Çünkü hiçbişi olmamış gibi davranırsam kendimi kullandırmış olucam. Çaresiz ve onlara muhtaç olduğumu düşünecekker.
5-Ama insanlar sosyalleşirken çoğu zaman küçümsenmeye maruz kalırlar . Sadece sana özel yapılan bir durum değil ki bu?
Belki öyledir ama insanların beni küçümseyerek kendilerini tatmin etmelerine fırsat vermemeliyim enayi yerine koydurmam kendimi.

Bence en önemli sorun gurur.
hayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla