Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Ne Yapmalı?

Uyarılar

20 yasındayım ve kendimi çirkin buluyoru ve artık hayata baslamak istiyorum

Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler ve Ne Yapmalı? 20 yasındayım ve kendimi çirkin buluyoru ve artık hayata baslamak istiyorum Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Sevgili olmak dış güzellikle alakalı bir durum değil bence. Kendini yakışıklı bulmuyorsan bulmamaya devam et (şimdilik) ; ama kendine güven;ego güçlendirici ve suçluluk telkinlerini dinlemeyi sakın aksatma.Becerebiliyosan gece uyurken açık kalsın telkinler gündüz dinlemezsin(ben uyuyamıyorum açıkken :D ) Dene bence ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Ne Yapmalı? telkin cd indir izle İstanbul Ne Yapmalı? nerededir kimdir Ne Yapmalı? çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ne Yapmalı? hipnoz Ne Yapmalı? olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ne Yapmalı? hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ne Yapmalı? kuantum düşünce kitap haberi

20 yasındayım ve kendimi çirkin buluyoru ve artık hayata baslamak istiyorum

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-03-2009, 10:26 PM   #11 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1,234
998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold

Sevgili olmak dış güzellikle alakalı bir durum değil bence. Kendini yakışıklı bulmuyorsan bulmamaya devam et(şimdilik);ama kendine güven;ego güçlendirici ve suçluluk telkinlerini dinlemeyi sakın aksatma.Becerebiliyosan gece uyurken açık kalsın telkinler gündüz dinlemezsin(ben uyuyamıyorum açıkken :D ) Dene bence faydasını göreceksin.Şimdiden başla.1ay ya da 1hafta (o senin gelişim zamanına bağlı)sonra bakalım neler değişmiş.Sen nasıl değişim göstermişsin.Denemekten zarar gelmez yeter ki zamanı erteleme. (ben de ertelemesem keşke bu arada )Bence bu ortadan kalkacak ve yakışıklı olduğunun farkına varacaksın.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

YESHAPPY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 10:36 PM   #12 (permalink)
Üsteğmen

yasal06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,608
515 Mesajinıza toplam 3,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud ofyasal06 has much to be proud of

Alıntı:
murat_10009 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bilmyrum n eyapacagım bunu kafamdan atamıyrumki inandırayım içimden olumlu dusunuyorum ama iç sesin iç sesi durtyor yookk olmuycak basaramaıcaksın ve pes ediyorum aynaya her gecince yuzmu tokat gibi vuryr bu gercek ne yapmalıyım
canım ama bak bu pat diye olacak bişi değil ki..ben sabah kalkınca bana sihirli değnek falan dokunmadı..yavaş yavaş olacak bu.. içsel sesin sana yavaş yavaş söyleyecek bunu..ayrıca birini gördğünde ilk olarak tipine bakarsın doğru ama konuşmaya başladıkça insanın tipi farklılaşıyo bence karşıdakinin gözünde..

bi de işin şu boyutu var tekrar gibi olacak ama bymehmetn dediği gibi hepimmiz toplanıp sana sen yakışıklısın desek de sen yine inkar edeceksin..bu senin deiştirebileceğin bişey.. farkında ol biraz etrafının ve kendinin..

bu konuyu daha önce de açmıştın ve ben sana yine yanıt vermiştim.. üzgünüm ama ağlayıp sızlanarak yapabileceğin bişey değil bu.. ağlanıp sızlanmaya devam edersen yine aynı konu tekrar tekrar açılacak.. sana yardımcı olmaya çalışırız yine ama dediğim gibi iş sende biter ve biz senin özgür iradene müdahele edemeyiz.. sen isteyeceksin, inadına inadına ben böyle mutluyum diyeceksin.. ve bundan vazgeçmemek sadece senin elinde.. umarım anlatabilmişimdir.. sevgiler..
Alt 05-03-2009, 01:21 AM   #13 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
34 Mesajinıza toplam 210 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
murat_10009 is an unknown quantity at this point

tum cevaplar tesekkurler ama bazen bunu kurtulumıycam gibi geliyor ama bilmiyorum dedgiğim gibi aynaya her baktıgımda yuzume carpıyor
murat_10009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2009, 03:20 AM   #14 (permalink)

2 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
redlight_001 is an unknown quantity at this point

sana gerçegi söylememi istermisin. kendini yakışıklı yada çirkin bulman çokta önemli degil, asıl olan karşındakilerin seni nasıl gördüğü.
redlight_001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2009, 03:40 AM   #15 (permalink)
Teğmen

34 Mesajinıza toplam 210 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

redflowers,shmanic yada diger tecrubeli arkadslar sizler bana nasıl tavsiyelrde bulunursun lutfen yardıma ihtyacım var her anda gördgumde delircek gibi oluyrum nefretim artıyr kendime basrız oluyrum hayatta her konuda yardımınıza ihtiyacım var
murat_10009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2009, 11:25 AM   #16 (permalink)
<b>Administrators<br /> MuminOkan</b>

Tesekkür: 15,880
1,898 Mesajinıza toplam 8,534 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
MuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond reputeMuminOKAN has a reputation beyond repute
Smile

murat selamlar.
bilmeni isterim ki çirkin yada güzel ayrımı bize daha evvelden öğretildiği için buna göre bir değerlendirme yapıyoruz.
eğer böyle bir ayrımı bilmeseydik adı anılan iki durumdan birine kendimizi yakıştırmazdık.
nasıl ki balıklar soğuk suda ölme riskinin fazla olduğunu bilmiyorlar.
nasıl ki arılar normal şartlar altında uçamayacağını bilmiyorlar.
ama ne balıklar soğuk su da ölüyor ne de arılar uçamıyor.

öncelikle şunu bilmeni isterim ki herşey içimizde saklı yani bizde... sen hangi kritere göre kendini çirkin yada karizmatik bulmuyıorsun.
richart gere a göre? ...
andy garcia ya göre? ...
brad pitt e göre?...

şunu unutmamanı isterim; senden ve hatta herkesten bir tane var.
bu sebeple kendini nasıl hissettiğin önemli ki burada çekim yasası gibi konulardan da bahsediyoruz. nedir bu çekim yasası? benzer benzeri çeker.
bu sebeple iyi düşünmek ve dünyaya güzel gözlerle bakmak ön şartımız. ve en birinci tercihimiz.

kendini kötü hissettiren durumları bir kağıda yaz ve kendine sor. "bunlar olmasaydı kendimi nasıl hissederdim?" diye. sorular soruları ve cevapları doğuracak.

birde; bugünümüzü, dün düşündüklerimiz oluşturuyor. ve bu hep böyle devam etti. bu bağlamda; bugün düşündüklerimizi yarın yaşayacağız kanısına varırız. dolayısıyla yarın için en büyük yatırımı bugün yapmalıyız. sonuçta bu sitede bulunabilecek envayi çeşit bilgi ve gelişim konsu var.
en güzeli atakan bey milyonlarca insanın bir ton paraya satın aldıkları ürünlerin türkçesini ücretsiz bir şekilde biz sunuyor. ki bu insanlık adına yapılmış çok iyi birşey. kendisine buradan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. telkinlerin faydasını çok etkili bir şekilde kısa vadede aldım ve hala almaya devam ediyorum. sende telkinleri dinle. suçluluk ve egodan başla. ilerleyen günlerde etkiler gözle görülür biçimde sonuç verecektir.
sitemizde kitaplar bölümünde okumuş olduğumuz kitaplardan paylaşımlarımız bulunuyor. oralardan da bilgi edinebilirsin.

şimdilik bu kadar daha sonra yine yazarım.

görüşmek üzere.
mutlu günler.

Elimde mevcut olan >tüm ücretsiz ve isme özel olmayan telkinler<

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin Smootox Buğday Çimi Suyu İçin: https://www.simgeorganik.com.tr

Sana 1π gönderiyorum! Pi Stanford PhD'leri tarafından geliştirilen, dünya genelinde 47 milyondan fazla üyesi olan yeni bir dijital para birimidir. Pi elde edebilmek için https://minepi.com/MuminOkan linkini takip edin ve davetiye kodu olarak benim kullanıcı (MuminOkan) kullanın.
MuminOKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2009, 12:09 PM   #17 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 361
19 Mesajinıza toplam 133 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
traveller will become famous soon enoughtraveller will become famous soon enough

Muratcım güzel kardeşim taktıgın yakısılılık olsun.
bak okan bayulgene neresi yakısıklı:D hatta geçen bi programda "ben bu ülkede çirkin ve kısa boylu erkeklerinde güzel hatunlarla beraber olabileceğinin kanıtıyım" dedi. Bak benzer duygular bende de vardı zamanında, üstelik kız arkdasımda vardı o zaman. Sen eger kendini begenmezsen dısarıdan hiç bir şey seni değiştiremez. ayrıca birisiyle konusurken tutuk olmanın nedeni muhtemelen kendine güvenmediğin için acaba karsımdaki ne der? diye düşünerek kendini kasmandır. bırak yaa ne derse desin. Kızlarla erkeklerle kim olursa olsun konusurken kendine güven, önce kendi kendine bir düşün değerinin farkına var.
Telkinleri dinle ben başlayalı bi hafta oldu, cidden insanın durusunda değişime neden oluyor. spor yap, kitap oku, akışına bırak. surekli isteyerek ve istediğine kanalize olarak birşeyler elde edemezsin.
Bi gün tüm bu düşüncelerini aştığında karşına peri masallarında ki kadar güzel bir kız çıkar, onunla çok mutlu olursun ve bugünleri düşünüp gülersin kendine...
Alt 05-03-2009, 12:19 PM   #18 (permalink)

Redflowers

Belgin ∞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28,441
2,242 Mesajinıza toplam 14,584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Belgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond reputeBelgin ∞ has a reputation beyond repute

Alıntı:
murat_10009 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
redflowers,shmanic yada diger tecrubeli arkadslar sizler bana nasıl tavsiyelrde bulunursun lutfen yardıma ihtyacım var her anda gördgumde delircek gibi oluyrum nefretim artıyr kendime basrız oluyrum hayatta her konuda yardımınıza ihtiyacım var
Merhaba Murat

Aslında yazan diğer arkadaşlarımdan çok farklı şeyler yazacağımı sanmıyorum. Ne demişler aklın yolu bir. Ben kendini çirkin gördüğüne inanmıyorum açıkçası, kendinde beğenmediğin özelliklerin olabilir, geçmişte hala kabullenemediğin yaşadıkların olabilir aynada gördüğün. Ama kesinlikle yüzün olmamalı seni sana küstüren.

Kendimden nefret ediyorum diyorsun, ee peki biz ne yapabiliriz bunun için? Gördüğün gibi elimizden gelen tek şey senin duymak istemediğin şeyleri sana söylemek, çirkin olmadığını. Kabullenebiliyor musun, hayır. Kendine ancak sen yardım edebilirsin, bizler senin önüne yollar koyarız karar senin, ister yürürsün ister dönersin. Yürümeyi seçersen ileride daha seçmeli yollar çıkar karşına, dönersen eğer bir kez daha şansını yitirirsin. Gördüğün üzere bu hayat senin, satranç tahtası ve taşların önünde. Ya ata bin ve kaç, ya yürü ve şah mat yap.

Tavsiye istiyorsan verilecek tavsiyelere uyacaksın anlamına geliyor. Şimdi ego+suçluluk telkinlerini indir ve düzenli olarak dinlemeye başla. Ve lütfen çirkinlik sözcüğünü bir daha ağzına alma. Çünkü hepimiz gerçeği biliyoruz

Sevgiler.

Ben Tanrı'nın bir çocuğuyum ve Dünya denen bu yerde olmaya layığım. Ruhun adına, şifamı birlikte-yaratıyor ve titreşimimin değişmesini seçiyorum. Tanrım, kontratımı gerçekleştirebilmem için bilmemi istediğin şey nedir?
Belgin ∞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-03-2009, 08:57 PM   #19 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Dostum ben kızların yakışıklılarla takıldığını düşünmüyorum...Senin de bunu bildiğini biliyorum :) çünkü hepimiz demişizdir bu kızın bunanla ne işi var diye vs. bunu ilk olarak söyliyeyim...

tam olarak anlayamadığım bir nokta var sen suratına mı üzülüyorsun yoksa kız arkadaşı edinemediğin için mi?

Şimdi acaba ne yazsamda bu çocuk biraz motive olsun yada pollyanacılık yapmak gibi bir düşüncem yok hiç bir şekilde ne süsleme yapmam sözlerimde hiçbir şekilde beyaz yalanlar söylemem...yani yazarken nesnel olacağımdan şüphen olmasın...Ben konuya biraz derinden girmek istiyorum... ilk olarak sorununun temellerininden bir tespit edelim ve sana haksız olduğunu kanıtlarıyla sunalım :)

İlk olarak bence yanlış bir düşünce frekansındasın,fake,gerçek olmayan bir düşünce frekansı veya olumsuz bir placebo etkisi...bunu şöyle açıklayayım,eğer gerçekten tipsiz olduğunu düşünseydin resmini paylaşmazdın bizimle,çünkü çirkin olduğunu düşünenler(dikkat et düşündürülenler demiyorum)resimlerini paylaşmazlar...Suratımı kimse görmesin derler...Asosyal bir yaşam sürerler...
Oysa sen bize resmini gösteriyorsun,sosyalsin(yanılmıyorsan tiyatrocuyum demiştin),espiri filan yaparım diyosun...Şimdi acaba neden böyle düşünüyorsun ona gelelim...yüzlerce sebebden 1 tanesi veya birkaçtanesi olabilir ama bence uğraşın gereği(performans sanatları) belki senin zamanında çok etkilemiş birisi(brad pitt gibi)olabilir,veya yakışıklı adam tiyatrocu olurmu yakışıklı adam çıkıp artist olur gibi akla sığmayacak derecede saçma sözlerden bi tanesi(ben duydum da oyüzden:)) veya televizyonda görüyoruz pek yeteneği olmayan sadece şive ve görünüşünden dolayı hit olan sahne oyuncularından etkilenmiş olabilirsin...acaba insanlar benim tipime mi gülüyo gibi düşünmüş olabilrsin

Şimdi şöyle diyebilirsin yok ben bu anlattıklarını düşünmedim ne saçmalıyorsun :) bence bunun olması için senin düşünmene gerek yok zaten bilinçaltının düşünmesi yeterli...Ben senin tipsiz olduğunu düşünüyormuyum?hayır...ama sen düşünüyorsun çünkü bilinçaltına yakışıklı sözcüğü deneyimletilmedi...Sürekli kendini telkinlemelisin...Ben kendimi çok beğeniyorum de 21 gün boyunca aklına geldiği her an...ve de siteyi biraz sürekli takip edersen aslında yanlış anlama ama düşüncenin ne kadar saçma olduğunu sende anlayacaksın çünkü bende anlamsız şeyler yazmıştım kendim hakkında belli bir psikolojik kademeye ulaştıktan sonra şimdi ne kadar saçma işlerle kafa takmışım diyorum kendi kendime:) umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır,özet olarak dış dünyaya odaklanarak hiçbişey değiştiremezsin ama iç dünyaya odaklanarak ve zihnine yaptıklarınla görüp görebileceğin tüm insanları yönetirsin,hayatı bilgisayar oyunuymuş gibi oynarsın...Bu söylediklerim sana muhtemelen çok fantastik geliyor ama dostum ben seni tanımıyorum ve muhtemelen birbirimizi hiç görmiyeceğiz ben yoluma devam edicem sen yoluna devam edeceksin bana inan yada inanma ikisinde de sen haklısın son cümlemi gece yatakta biraz düşünmeni öneririm acaba neden ikisinde de ben haklıyım diye? Son olarak Tüm zamanların en akıllı adamının,insanlığa en yararlı insanın,ölümünden sonra özel izinle beyni yerinden çıkartılıp normal bir inasandan beyin hücreleri%70 daha falza gelişmiş olduğu görülen birisinin sözünü paylaşmak istiyorum
Bazı çocuklar zamanını kadınları anlamaya çalışmakla geçirirler,ben de görecelik kanunu - Albert Einstein

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-03-2009, 12:16 AM   #20 (permalink)
Teğmen

eeth haklısın bunların farkındayım ben yakıskılı oldugumu düsünmedigim için özguvenim yok bu yuzden kız arkdasım yok korkuyrum cunku bundan dolayı ıstemycekler beni bu yuzden sırf hayatım hep keskelerle pişmanlıklarla dolud artık pişman keske kelimelrini cıkarmak istyrum hayatımdan mutlu olmak ıstıyrum diyorum telkinlemeye olumu dusunmeye calısyrum ama iç sesin iç sesi diyorki hayır bu yalannnn sen yakkıslı degilsin kandırma kendini basaramazsın bunlardan nefret diyorum ve ben morallensemde aynaya baktıgımda diyorum ki nasıl bi yuzun var ki cirkinsin yada yakısklı degilsin burda ama cım show yapmak değil yanlıs anlamayın beni sadcee sizlerirn öykülerin arsına kendi öykümü katmak istiyorum basarımı öykumu belki atacagım kafamdan bunla ve bilmem kac ayt sonra guleceg,im ama simdi öle durumdayımki sanki hep böle kalcakmısıwsm gibi geliyor ben inanyrumki yakıslı olsaydaım cok farklı olurdum ama degiştrmycem tek sey bu ne yazaıkkıi am bunu basarbilcekmyiym bilmiyrum

Bookmarks

Etiketler
baslamak, istiyorum