Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/)
-   -   DKZ DİYETSİZ KALICI İNCELME (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/2706-dkz-diyetsiz-kalici-incelme.html)

Akulina 05-01-2008 09:06 PM

Ynt: DKZ DİYETSİZ KALICI İNCELME

Durucum bugün DKZ grubunun bloğuna göz gezdirdimde ,onlarda çok fazla bir kilo değişimi olmamış ve bununla ilgili yalnışlarını yazmışlar...Yalnışlarını buldukları noktalar bana doğru gelmedi,DKZ'nin anlattıklarıyla çelişiyor gibi geldi...Açıkçası kafam karıştı...Burada anlattın ama sen bu süreçte tam olarak neler yaptın?

duru79 05-01-2008 10:41 PM

canım sana hangi madde için çelişiyor dedin

spor?

Ben spor yapmadım sporu ideal kiloma gelince yapmayı düşünüyorum yaptıklarımı anlatim sana:

1-Acıktığımda yedim doyduğumda bıraktım.mesela bazen acıkmadan yedim ama acıkmayı bekledim

2-olumlamalar yaptım

3-tartılmadım

bu yiyecek zararlı şu yiyecek kilo aldırır kısıtlaması yapmadım

Alıntı:

Sycorox Nickli Üyeden Alıntı
Durucum bugün DKZ grubunun bloğuna göz gezdirdimde ,onlarda çok fazla bir kilo değişimi olmamış ve bununla ilgili yalnışlarını yazmışlar...Yalnışlarını buldukları noktalar bana doğru gelmedi,DKZ'nin anlattıklarıyla çelişiyor gibi geldi...Açıkçası kafam karıştı...Burada anlattın ama sen bu süreçte tam olarak neler yaptın?

Akulina 06-01-2008 12:24 PM

Büyük tabaklar yerine düz tabaklar ve çeşitlemeli yemekler...
pilav varken ekmek yememek fln..Yine beyine bir kısıtlama olmuyormu o şekilde...
Neyse bende başlıyorum tekrardan,1 şubatta tartılıcağım:)

duru79 06-01-2008 12:32 PM

sycoroxcum düz tabak olayı yanlış anlaşılmış düz tabak ta birden fazla çeşiti koyup yiyebilmek için..Pilav varken ekmek yememek sanırım ikisini yediğimzde daha çabuk doyduğumuz için o şekilde yazılmış.Haklısın belki yanlış ifade edilmiş ama yazan arkadaşın kısıtlama yapmadığını biliyorum.Sen o yazılanları takma kafana..Zaten başka arkaaşlarda yanlış anlamış.Sanırım o arkadai düzeltme yazısı yazar yada başka bir yazıyla düzeltme yapar..

hülyaa 06-01-2008 12:52 PM

bende dkz yapıyorum..durucum anlattı sağolsun..ilk başlarda biraz tuhaf geldi..aile ortamında uygulamakta zorlandım açıkcası..yemek saatleri belli olduğu için sanırım...acıkmadan yemek zorunda kalıyordum..sonradan sofraya oturmaya ve acıkmadan yememeye karar verdim..henüz yeni başladım..
ben şu şekilde yapıyorum..evet acıkmayı bekliyorum,ama acıkınca elimin altındaki tüm yemeklere saldırmıyorum..istediğim ne varsa azar azar tabağıma koyuyorum..iyice çiğneyerek uzun sürede bitirmeye çalışıyorum..aralarda atıştırmalar yapmıyorum..sanırım aralarda atıştırma yapmadığım için olsa gerek,çabuk acıkmıyorum da..atıştırdığım dönemlerde daha çabuk acıkıyordum oysa..ilk başlarda dkz yi anlayamamıştım..daha doğrusu acıktığımı biliyordum da doyduğumu anlamıyordum..hele birde sevdiğim yemekse 44
o yüzden kendime dkz yi anlayana kadar hafif diyet uyguladım..mesela doymayı anlamak için..salataya ağırlık verdim...proteinle karbonhidratı karıştırmadım(karışınca daha çabuk acıkılıyor,sade et ve salata daha uzun tok tutuyor)açlık ve tokluk hissini kavramaya çalıştım..ilk başlarda anlama aşamasında kilo alma sorununun olabileceğini okumuştum..bu yüzden böyle bir çözüm buldum..yoksa bunların dkzyle ilgisi yok tabi..bunlar benim kendi yöntemim...ve 2 kilo verdim..devam ediyorum..sanırım çözmemiz gereken sorun şu..dkzyle incelirken,ilk başlarda bunu kavrayamayacağımız için,öncelikle hafif bir diyetle açlık ve tokluk hissini anlamamız gerekli diye düşünüyorum..dkz diyetlere hayır diyor gerçi ama..benim anlatmaya çalıştığım kibrit kutusu diyetleri değil...mesela;sofrada midemizi ekmekle doyurmak yerine,salatayla,yada çorbayla doyurmak...doyma kavramını anladıktan sonra dkz yi tam olarak yapabileceğimizi düşünüyorum..sevgiler..

Akulina 06-01-2008 02:28 PM

Alıntı:

duru79 Nickli Üyeden Alıntı
sycoroxcum düz tabak olayı yanlış anlaşılmış düz tabak ta birden fazla çeşiti koyup yiyebilmek için..Pilav varken ekmek yememek sanırım ikisini yediğimzde daha çabuk doyduğumuz için o şekilde yazılmış.Haklısın belki yanlış ifade edilmiş ama yazan arkadaşın kısıtlama yapmadığını biliyorum.Sen o yazılanları takma kafana..Zaten başka arkaaşlarda yanlış anlamış.Sanırım o arkadai düzeltme yazısı yazar yada başka bir yazıyla düzeltme yapar..

Saol cnm,anladım demek istediğini...
bende başladım bugünden itibaren yapmaya...Bu yöntemi çok doğru ve sağlıklı buluyorum,zamanla hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşacağız ttli3

duru79 06-01-2008 11:15 PM

Syrocoxcum ve hülyacım ilk başlarda bende dkzyi anlamadım,yapamadım,açlık tokluk ne bilmiyoruz ki(ozamanlar diyet yaptığım için acıkmadan yiyordum tabii sık sık)o yüzden kilo veremedim ama sonra düz tabağa herzaman yediklerimden daha az miktarlar aldım mesela önceden 8 kaşık(ç.kaşığı)nohut 10 kaşık pilav alıyorsam.Düz tabağıma 3 kaşık nohut 3 kaşık pilav aldım.Ekmek yersem hemen doyuyordum.Eğer doymazsam 1 er kaşık daha alıyordum.Ve bir süre sonra açlığımı tokluğumu anladım.Tabii arada acabalar oluyor.Yani acaba acıktım mı ya da doydum mu diyorum.Bunun içinde formul var.Eğer acıktığımdan şüphelnirsem 1 bardak su içip yarım saat bekliyorum.Eğer acıktıysam sinyaller geliyor acıkmadıysam yemiyorum.Doydummu acaba dediğimdede bir iki lokma daha atıyorum eğer mideme baskı yapıyorsa bırakıyorum.Mesela açlık tokluk öğrenilince bir süre sonra yediklerinişze göre nezaman acıktığınızı kestirebiliyorsunuz işte bunu anladığınız zaman sosyal hayatınıza göre yemek saatlerini ayarlıyabiliyorsunuz.

ben ilk dkz yapmaya başladığımda ailemle yiyemiyordum ama dişimi sıktım ve uyguladım.Ve sonuçta 10 kilo verdim ve devam ediyorum kilo vermeye...Sizlerinde vericeğine inanıyorum.Herkese başarılar.Sorularınız olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım. super

duru79 06-01-2008 11:20 PM

Hülyacım evet dkz diyete hayır diyor haklısın kendine göre yöntem bulmuşsun buna kimse bişey diyemez ama salatayı hem doymayı öğrenmek hemde sağlıklı beslenmek için yiyorsan sorun değil ama daha çok kilo verim gibi düşüncen olursa kısıtlama mikrobunu bırakmamış olursun canım anlatabildim mi?Unutma kilo verdiren de kilo aldıran yiyecekte yok canım.2 kilo vermişsin tebrik ediyorum seni.Harikasın canım benim super gulensmiley hismiley k8908 kiss3

hülyaa 06-01-2008 11:30 PM

durucum salatayı doyma hissimi öğrenebilmek ve bu öğrenme sürecinde kilo almamak için yiyorum..bunu ekmekle ya da benzerleriyle denersem ilk başta psikolojık etkilenirm düşüncesiyle yemiyorum..yani kilo almamak adına yemiyorum..salata hem sağlık açısından iyi bir besin hemde lifli olduğu için sindirim zorluğu yok..teşekkür ederim..hep birlikte sağlıklı güzel günlere... kiss3

tubikkos 08-01-2008 09:59 AM

merhabalar arkadaslarım,

Dkzgrubum sitesindeki yazı hakkında yorum yapıldığını gördüm ve ben de yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak ve karışıklığı önlemek amacı ile bi iki şey söylemek istedim :) Yazıyı yazan arkadasımız dediğiniz gibi biraz yanlış ifade etmiş olabilir yani orda çukur tabaktan düz büyük tabağa geçmek durucumun dediği gibi çeşitliliği artırmak açısından gerekli olan bişey.Ekmekle pilav olayını da ikisi aynı anda yendiğinde şişirdiği için yazdı,kendisi mesai arkadasımdır ordan biliyorum smil56 bunun yanında spor asla ama asla zayıflamak için değil vücudumuzu sıkılaştırmak ve de zinde kalmak için yani bir yaşam tarzı olarak önerilebilir. ben kendi adıma 3 yıl öncesine kadar oldukça hareketli bir insanken iş hayatına girdiğimde hayatımdaki hareket nerdeyse sıfıra indi ve de dengem bozuldu,yani bence hareket sadece vücut kaslarımızın gerekli fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için geçerli,zayıflamak için olduğuna inanmıyorum ben de :)

Bunun yanında dkzgrubu içinde kilo alanlardan biri de benim ama dkz yi kavrama aşamasında ilk etapta kilo alınabildiğini doktor ozan bey zaten söyliyor kendisi de,ben yanlışlarımı biliyorum.Mesela bayramda Adana ya gittik eşimin memleketine ve ben tok olduğum halde habire bişeyler yedim.Biliyorum ki bayramdan önce vücudumda bir incelme vardı,tartılmamıştım ama göbeğimden ve pantolonlarımdan anlıyordum ve zaten en önemlisi beden boyutlarının değişimi blissy 1 ocak itibarı ile açlığı tokluğumu dinleyerek beslenmeyi tekrar öğreniyorum ve gözden kaçırdıklarımı bulabilmek için kitabı yeniden okumaya başladım,eğer sorunuz olursa ben de elimden gelidiğince yardımcı olmaya çalışırım kiss3 yrl78

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:06 AM.