Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Güzellik ve Bakım Klubü > Kilo Verme

Uyarılar

Kilo Verme hızlı kilo verme, hizli kilo verme, kolay kilo verme, acil kilo verme, kilo verme yöntemleri, kilo verme yolları, kilo verme zayıflama, kilo verme diyeti, kilo verme diyet, sağlıklı kilo verme, kilo verme ilacı, kilo verme hızlı, kilo verme dieti, kilo verme diyetleri, rejim kilo verme, kilo verme programları, bölgesel kilo verme, lahana kilo verme, kilo verme ürünleri, kilo verme ilaç, kilo verme diyetler, kilo verme programı, kilo verme listesi, kilo verme kalori, kilo verme spor, kilo verme egzersiz

Karar aldim zayiflayacagim

Güzellik ve Bakım Klubü ve Kilo Verme Karar aldim zayiflayacagim Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız sezen ne diyorsun sence ben ne yapayim... ben diyorum sahurda meyva yesem...iftardada ekmeksiz corba salata ve sebze yemegi..cok mu oldu acaba sezeeen şaşkın...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kilo Verme telkin cd indir izle İstanbul Kilo Verme nerededir kimdir Kilo Verme çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kilo Verme hipnoz Kilo Verme olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kilo Verme hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kilo Verme kuantum düşünce kitap haberi

Karar aldim zayiflayacagim

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-09-2007, 01:31 PM   #21 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
32 Mesajinıza toplam 69 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elif2 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Karar aldim zayiflayacagim

sezen ne diyorsun sence ben ne yapayim...

ben diyorum sahurda meyva yesem...iftardada ekmeksiz corba salata ve sebze yemegi..cok mu oldu acaba
sezeeen şaşkın

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 23-09-2007, 01:42 PM   #22 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point

elifcim hehehe baksimdi sen aksamlari corbasi icecskin sabah kahvaltisni sohurda yiyceksin oglenle aksami da aksam yiyceksin ama aksamlari aksam yemeginin yaninda corba ekstra ve hurma yiyeceksin. ozaman ogleni es gececksin. ekmegi muhakak ye

babu gel valla ama simdi babu sendemi oruc tuyorsun?
ozaman ebnde oruc tutayim 3cumuz beraber baslayim bu gece sohurda yumurta domates bir bardak cay iki dilim tost ekmegi yiyelimi?

pazartesi aksamida bir tas corba, 1 hurma, 2 yumurta 1 dometes yarim marul olurmuuuuuuuuu

bunun disina cikmayalim cunki icinde bize yarali olan madeler var protein vitaminler var

aslina bakarsaniz ben sagliksiz besleniyorum bunla saglikli beslenmeye adim atmis olacagim...arkadaslar ben uyarim valla yeterki beraber olalim vede desetk cikalim birbirmize.
ben sigarayi aynen busekilde biraktim destekle valla
ve icime elifin yaziyla bir gunnes doogdu bize karar vermek kaldi
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2007, 01:46 PM   #23 (permalink)
Binbaşı

25emel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
233 Mesajinıza toplam 444 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
25emel is an unknown quantity at this point

sevgili arkadşlarım bende bu birliğe katılmak istiyorum fakat netten bulduğunuz rejim uygulamalarından ziyade önce bir diyetisyenle görüşmenizi tavsiye ediyorum. her insanın yapısı farklıdır. ayrıca kilo almanıza sebep olan düzensiz beslenmenin yanında hormonal bozukluklar da olabilir. tıbbi açıdan kilo almanıza bir sebep yoksa diyetisyeniniz eminim uygun programı sizlere uygulayacaktır. görüyorum ki hepimiz bu konuda gayet ciddiyiz bu bir sağlık sorunu hatta hastalık! madem ki hastalık bir günümüzü kendimize ayırıp diyetisyene gidelim. ben tahlilerimi yaptırdım. ve sadece düzenli beslenerek istediğim her şeyi yiyerek toplam 7,5 kilo verdim. yetmeeezz daha gidecek çok kilo var. bilinçsizce yapılan diyet ve rejim programları vücutta ciddi sorunlara sebep olabiliyor.bırakın tek saglık sorunumuz kilomuz olsun başka sağlık sorunlarına davetiye çıkartmayalım.

hele sen sevgili sezen allah yolunu izini açık etsin bebek tedavisine başlayınca öle rejim programlarından uzak dur. diyetisyeninle görüş eminim uygun bir program uygulayacaktır sana
25emel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2007, 01:53 PM   #24 (permalink)
Üsteğmen

32 Mesajinıza toplam 69 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

bir tas corba, 1 hurma, 2 yumurta 1 dometes yarim marul olurmuuuuuuuuu

bunlari iftarda yiyelim diyorsun ama bence sen yumurta ye biz sebze yemegi bubu sen ne diyorsun..sahur guzel kahvaltida yazani yapariz ama iftarda yumurta

senin proteine ihtiyacin varsa iste ayarlayalim
ay bu ise kalkistik insallah daha cok kilo almayiz,saglikli beslenicez diye

emel gel sende gel

vay be kalabaliklastikca bu isin ustesinden gelirim gibi azimlendim (böyle dans etsek kilo milo kalmaz ha)
Alt 23-09-2007, 02:05 PM   #25 (permalink)
Üsteğmen

arkadaslar ben cikiyorum siteden ,oglumu parka goturucem,gelince ne karar verdiniz bakarim..hadi arkadaslar yilmak yok,belli bir liste yapana kadar yediklerimize dikkat edip az yiyelim..su andan itibaren dietteyiz ve kilo verme telkinlerini dinlemeye agirlik veriyoruz..ok super gorusuruz
Alt 23-09-2007, 02:06 PM   #26 (permalink)
Üsteğmen

139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

eliffffffffffffffffffffffffff cok guldum iftarda yumurta kismina tamam canim sen sebze ye ben yumurta yerim:)

bak yok kilo almiyorsun garantisi var 3 haftada tam 10kilo veriyorsun harfiyen uygularsan yapanlar var bunu.

ben oruc tutum ama aksam yemekten sonra kendimi tutamadim ta yatana kadar yedim:( ilk 2gun camiye gitim namaz kilarak yemek yemem diye ama ne ruhum nede midem beni birakmadi.

benim acikcasi birseye karar vermek onun disina cikamamak vede benimle ayni seyleri paylasan arkadaslara derdimi anlatmak derdini dinlemek.
ben zaten 1 hafta yapsam devami gelir hemde bogazimi tutmus olurum yada bogazimi tutmayi ogrenirim.

aksamlari durduramadan kedimi yedigim icinde 2gundur oruc tutmuyorum gunduz yiyorum aksam okadar kendime yuklenmiyorum. once sagligim valla.

az sonra 5gunluk diyeti oturup yazcam arkadaslarim. bvenimle baslayanlara tavsiyem kilolu degilserse baslamsinlar..
budiyetle hastya olunmaz cunki hastende acil kilo verdirtme diyeti bu kalp hastalrina yada benimgibi bir olayi olanlara yani korkmayin kalbinize birsey olmaz bu diyetlen:)
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Alt 23-09-2007, 02:08 PM   #27 (permalink)
Üsteğmen

babu boyum 150 kilom 72

seninki kac?
cekinme valla yaz
kackilo fazlan var senin? benim 15kilo diyelim
Alt 23-09-2007, 02:13 PM   #28 (permalink)

2 Mesajinıza toplam 2 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
purplerain is an unknown quantity at this point

sezen ben de 25emele katılıyorum öncelikle sen sağlıklı bir şekilde tedavini ol güzel yavrunu dünyaya getir daha sonra başla derim diyet programlarına:) ama yine de sen bilirsin elbetteki bu senin tercihin.

arkadaşlar bu arada unuttuğunuz birsey var bu cok önemli- su içmek!!!!-
Bakın
Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şube Başkanı diyetisyen Aysen Arıcan yazısında ne demiş:)
"Su içmek için asla susamayı beklemeyin" diyor.
Su diyette neden önemli?
Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca yaşayabilir, fakat susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. İnsan vücudunun ortalama yüzde 65'i sudur. Kanın yüzde 92'si, kemiklerin yüzde 22'si, beynin ve kasların yüzde 75'i sudur. Hücrelerin yaşamsal faaliyetleri, vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi vücudun su dengesinin korunmasıyla mümkündür. Vücutta biriken toksinleri atmak, vücudun ısı dengesini sağlamak için idrarla 1500, deri yoluyla 500, dışkı ve solunum ile 300'er ml. (toplamda yaklaşık 2.5 litre) su kaybediliyor. Kaybedilen suyun her gün yerine konulması yaşam için çok büyük önem taşır. Vücutta sıvı kayıplarının oranına göre çıkan acı fatura ise şöyledir:
Yüzde 1'lik su kaybında hipotalamusta susama merkezi uyarılır. Yüzde 3'lük su kaybında kan hacmi ve fiziksel performans azalır. Yüzde 5'lik su kaybında birey konsantre olamaz. Yüzde 8'lik su kaybında baş dönmesi, aşırı yorgunluk, soluma güçlüğü oluşur. Yüzde 10'luk su kaybında kas spazmı, aşırı yorgunluk, dolaşım-böbrek yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar.

Alt 23-09-2007, 02:15 PM   #29 (permalink)

2 Mesajinıza toplam 2 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
purplerain is an unknown quantity at this point

Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şube Başkanı diyetisyen Aysen Arıcan yazısının devamı,
Herkesin su ihtiyacı farklı mı?
İnsan vücudunun su içeriği yaş, cinsiyet, boy uzunluğu, vücut ağırlığı ve fiziksel aktiviteye göre değişir. Çocukların vücudunun su oranı yüksektir (yetişkinde yüzde 70, yeni doğan bebekte ise yüzde 90) ve yaş ilerledikçe suyun yerini yağ dokusu almaya başlar. Dolayısıyla yaş ilerledikçe suyu daha çok tüketmek gerekir. Yetişkinlerde vücut su oranı yüzde 60, yaşlılarda ise yüzde 50'dir.
Sporcuların su oranı ise standart kişilerden yüzde 5 daha yüksek seviyede olmalı. Yapılan egzersize bağlı olarak su içimi artırılmalıdır. Vücutta egzersiz sırasında kaybedilen suyun yerine konulması ve tekrar vücut su dengesinin sağlanması için yeterli su tüketimi şarttır. Su tüketimi egzersiz sonrasında olabileceği gibi, vücudu su kaybına hazırlamak adına egzersiz öncesinde hatta egzersiz esnasında da (15'er dakikalık aralıklarla yudum yudum su içilmesi şeklinde) olabilir.
Vücutta su dengesinin sağlanması metabolizmanın düzgün çalışmasını, cilt sağlığını, kan akışkanlığının düzenli olmasını sağlar.
Susamak, vücudumuzdaki sıvı miktarının azaldığına işaret eder. Susama hissi oluşmadan su içemeye özen gösterin. Aksi halde geri dönüşü zor problemler oluşabilir.
Ne kadar su içmeliyiz?
Su ihtiyacı, kişiye göre değişir. Bebek ve çocuklarda vücudun harcadığı
her kalori başına 1.5 ml. suya gereksinim vardır (ortalama 1-1.5 litre). Yetişkin bireylerde ise ortalama iki-üç litre suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir kadının günde 10 bardak, erkeğin ise 14 bardak su içmesi öneriliyor. Kilo fazlası olan kişilerin bu miktara; her fazla beş kg. başına bir bardak fazla su eklemeleri gerekir. Hamileler, ağır işte beden gücüyle çalışanlar ve sporcuların sıvı ihtiyacı ortalama üç-üç buçuk litredir.
Su içmenin zamanı olur mu?
Su içmek için asla susamayı beklemeyin. Ortalama her saat için bir bardak su içilmesi önemlidir. Kilo vermek isteyenler yemeklerden önce ve soğuk su içerlerse metabolizmaları hızlanır.
Su ihtiyacı başka şeyle karşılanır mı?
Günlük yaşamımızda sıvıları daha çok çay, kahve, meşrubat gibi içeceklerle alıyoruz. Halbuki kafein içeren bu içecekler diüretik etkiye sahiptir (vücuttan fazla miktarda sıvı atılımını sağlar). Türk kahvesi ikram edilirken geleneksel olarak yanında su da ikram edilir, bu gelenek boşuna değildir, kaybedilen sıvının yerine konulması için çok sağlıklı bir gelenektir. Aynı şekilde çay, kola ve neskafe ile de su içilmesi gerekir. En iyi çözücü, saf, katkısız ve doğal olan içecek su olduğu için günlük sıvı ihtiyacının 3/4'ü su olarak tercih edilmeli. Özellikle yazın suya daha bir önem vermek gerekir. Çorbalar, ayran, kompostolar ve taze sebze ve meyvelerle ortalama 750 ml. sıvı gereksinimimiz karşılanabilir, geri kalan sıvı ihtiyacı mutlaka su olarak karşılanmalıdır.
Yemek yerken su içmeli miyiz?
Eğer kişinin yemek yerken su içme alışkanlığı varsa bunu devam ettirmelidir. Ancak tüketmiyorsa kendini de zorlamamalı. Çünkü bir öğünde sıvıyla birlikte midenin alabileceği kapasite bellidir. Yemekle birlikte su alındığında mideye daha az besin alınır. Su içilmeyen günlerde ise kalan kısım da yemekle doldurulmak istenir, daha fazla besin tüketilir. Suyun faydasını en üst düzeyde sağlayabilmek için yemeklerden 15 dakika önce su içmeli ve yemek sırasında su içme alışkanlığı varsa devam ettirilmelidir.

Vücuttaki yağ akımını dengeliyor
Fazla su zararlı olabilir mi?
Gereğinden çok fazla su içilmesi vücutta toksik etki yaratarak su zehirlenmesine neden olabilir. Fazla su içme şeker hastalığının bir belirtisi de olabilir. Eğer çok sık ve fazla su içiyor ve sık idrara çıkıyorsanız mutlaka bir sağlık kurumunda şeker hastalığı taraması yaptırınız.
Suyun organlar üzerindeki etkisi nedir?
Böbreklerin görevini yerine getirebilmesi ve dolayısıyla vücuttaki yağ akımının dengeli olabilmesi için bol su tüketilmeli. Çünkü karaciğerin görevini yapabilmesi, böbreklerin çalışmasına bağlıdır. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri, vücutta depolanmış yağları bedenin kullanabileceği enerjiye çevirmektir. Yeterince su içilmediği takdirde böbrekler iyi çalışamaz ve süzme işlemini gereği gibi gerçekleştiremez. Karaciğer böbreklerin görevini üstlenmeye başlar, kendi görevi kinci plana düşer ve daha az yağ yakmaya başlar. Yakılmayan yağlar vücutta birikmeye başlar. Kilo kaybı yerine kilo alımı söz konusu olur.

Hem kalorisi yok hem de yağ yakıyor
Her diyette 1.5-2 litre su içilmesi önerilir ancak nedense bu kurala uyanımız son derece azdır. Oysa suyun bildiklerinizin ötesinde pek çok yararı var:

Birçok kişi sinirli ya da üzgün olduğunda ilk iş olarak buzdolabına yönelir. Çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. Oysa bu durumda yapılacak en yararlı şey su içmektir. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.

Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.

Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar.

Su yoksa tehlike var

Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.

Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.

Bazen günlük kilo değişimleri görülebilir, yeteri kadar su içilmediğinde bu kilo artışı ödem ve yağlanmaya işaret eder.

Dokulara oksijen taşıyor

Sindirimi kolaylaştırarak yemek sonrası şikâyetleri azaltır ve besinlerden maksimum yararlanmamızı sağlar.

Oksijen olmadan hiçbir madde yanamaz, vücutta da besinlerin yakılması buna bağlıdır, suyu yeterli tüketen kişilerde kandaki oksijen dokulara yeteri kadar sağlıklı bir şekilde taşınabilir dolayısıyla yağ yakımını hızlandırır.

Kilo alıp vermeden dolayı oluşan sarkmaları sporla birlikte önler.

Hücrelere oksijen ve besin öğelerinin taşınmasını, ayrıca atık ürünlerin taşınarak böbreklerden atılmasını sağlar.

Ağız, göz ve burun gibi vücut dokularının nem dengesini korur.

Vücuttaki kan, mide sıvısı, tükürük, amniyotik sıvı (gebelikte) ve idrar gibi vücut sıvılarının büyük bir kısmı sudur.

Dışkıyı yumuşatıp kabızlığı önler.

Cilt sağlığında, cildin taze pürüzsüz ve nemli olmasında çok önemlidir.

Bağışıklık sisteminin verimli çalışabilmesi için vücut su dengesi sağlanmalı.

Vücut ısısının denetiminde su dengesi çok önemlidir.
Yaz-kış vücut sıcaklığı 36-37 derce arasındadır, bunu sağlayan vücuttaki
su dengesidir.

Vücutta oluşabilecek ödemin önlenmesinde önemli rolü vardır. Dışarıdan yeteri kadar su alınmadığında hücreler suyu bünyelerinde tutarak ödem oluşturur.

Tükürük ve mide salgısında besinlerin sindirilmesinde görev alır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu minerallerin pek çoğunu sağlar.

Soğuk algınlığı, idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları ve mesane kanseri riskini düşürür.
Alt 23-09-2007, 02:49 PM   #30 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 14
20 Mesajinıza toplam 54 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bubu is an unknown quantity at this point

tamam canım bence mahsuru yok ben uyarım.sadece yumurtada doğru olur mu bilmem.akşamları et, tavuk, balık sebze yemeklerine kıyma konulabilir.Ayrıca Sezen senin diyet yapmaman gerekiyor bence madem bebeğe hazırlık yapıyorsun.Diyetde yoğurt ve sütü de ihmal etmmemek gerekiyor.Akşamları iftarda 2-3 bardak su içiyorum çok susuyorum sonra sebzeli et yemeği ve yanına bolca salata sonra tekrar su yeşil çay içiyorum sonra biraz meyve yiyorum.Sahurda süt veya yumurta domates salatalık yeşil çay ve bol su içip yatıyorum. Boyum 1.56
kilom 69kg benim de 15kg fazlam var babu değil canım bubu hoşçakalın
bubu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks