Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Eft

Uyarılar

Eft eft tapping, eft, eft emotional, eft gary craig, eft emotional freedom, eft practitioners, eft manual, eft videos, eft transfer, eft ıban

EFT HAKKINDA

Alternatif Kişisel Gelişim ve Eft EFT HAKKINDA Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız deep peat kutupsallıkları çözüyor onunla ilgili bir makale kaynak: http://quantum.blogcu.com/page4 yazan:bülent altınkaya İNSANDAKİ KUTUPSALLIKLAR VE BUNLARIN NÖTRLENMESİ HAKKINDA Bu yazımda kutupsallıkların insan hayatındaki kadersel döngülerinden ve bunların ortadan kaldırılmasıyla oluşan köklü dönüşümlerden bahsedeceğim. Kutupsallıklar, insan hayatının karakter yaratıcılarıdır. Yaşadığımız savrulmaların ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Eft telkin cd indir izle İstanbul Eft nerededir kimdir Eft çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Eft hipnoz Eft olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Eft hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Eft kuantum düşünce kitap haberi

EFT HAKKINDA

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05-09-2007, 04:16 PM   #81 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart Ynt: EFT HAKKINDA

deep peat kutupsallıkları çözüyor onunla ilgili bir makale
kaynak: http://quantum.blogcu.com/page4
yazan:bülent altınkaya
İNSANDAKİ KUTUPSALLIKLAR VE BUNLARIN NÖTRLENMESİ HAKKINDA

Bu yazımda kutupsallıkların insan hayatındaki kadersel döngülerinden
ve bunların ortadan kaldırılmasıyla oluşan köklü dönüşümlerden
bahsedeceğim.

Kutupsallıklar, insan hayatının karakter yaratıcılarıdır.
Yaşadığımız savrulmaların ve duygularımızın dalgalanmasının kökteki
sebepleridirler. Bütün davranışlarımızın altında kutupsallıklar
yatar. Konuyu detaylandırmaya bir kaç örnekle başlayalım;
Örneğin: Aşk ve Özgürlük gibi bir kutupsallığımız var diyelim (çoğu
kişide var emin olabilirsiniz) :))
Böyle bir kutupsallık, hayatımızda bizi şu şekilde savuracaktır:
Aşık oluruz ve bir süre sonra bu aşk ilişkisinden dolayı üzerimizde
baskı hissederiz ve "Özgür" olmayı isteriz. İlişkiyi sonlandırırız
ve "Özgür" oluruz, bir süre sonra yalnızlık duygusu bastırır
ve "AŞIK" olmak isteriz ve bu döngü bu şekilde bir uçtan diğer uca
savrulmalarla devam edip gider.
Veya başka bir misal verelim; diyelim ki "Ben ve Diğerleri" gibi bir
kutupsallığımız var. Burada şöyle etkiler görebiliriz: Sadece
kendimizi dost diğerlerini ise düşman gibi görürüz. Diğer herkesi
eleştirmeye başlarız. Veya şu şekilde de gözükebilir. Bazı zamanlar
tamamen kendimize yönelirken sonraki zamanda "Diğerlerine"
yöneliriz.. Kendimizi "Diğerleri" için feda ederiz, sürekli taviz
veririz.

Bu şekilde insanda yüzlerce kutupsallık mevcuttur. Peki bunlar
nötrlenir mi? Bunların nötrlenmesi ne demektir?
Kutupsallıklar, aralarında şarj (blokaj) oluşmuş ve birleşmeleri
engellenmiş duygu durumlarıdır. O nedenle kutuplardan her biri
kişiyi kendi tarafına doğru çekmek ister çünkü iki kutup arasında
sürekli bir gerginlik vardır. Kutuplar arasındaki bu şarj ortadan
kaldırıldığında iki zıt gibi gözülen kutup birleşir ve savrulmalar
yok olur. BİR'lik hali denilen durum yaşantı boyutunda açığa çıkar.
BİR'lik hali zihinsel bir bilgi olmaktan kurtulur, bütün yaşantıya
yayılan genel bir HUZUR ve SEVİNÇ hali olarak kendini gösterir.

Gerek kendime gerekse başkalarına yaptığım kutupsallığı çözme
uygulamaları esnasında gördüğüm şey; Ana kutupsallıkların nötralize
olmasından sonra kişide büyük bir ferahlama ve çok hızlı dönüşüm
sürecine girmesi. Kişinin oyun alanı olarak tanımlayabileceğimiz Ana
kutupsallıkları ortadan kalktığında sanki duvarlarla çevrili küçük
bir odanın duvarlarının yıkılması gibi bir etki ortaya çıkıyor ve
kişi bir anda özgürlük ve sonsuzluk hissiyle doluyor ve bu hayatına
yansıyor.

Yüzeyde gözüken davranışlar altta yatan bu kutupsallıklara bağlıdır
ve bu kökler temizlenmeden gerçek bir dönüşüm sağlanamaz. Diyelim ki
yüzeyde aşırı kıskançlık sorunumuz var. Fakat bu durum örneğin
kendini "Değersiz" hissetmeye bağlıysa "Değerli-Değersiz"
kutupsallığı ortadan kaldırılmadan bu kıskançlık kökten
kaybolmayacaktır.

Genelde herkeste görülen kutupsallıklardan bazıları:
Başarı-Başarısızlık, Değerli-Değersiz, Zenginlik-Fakirlik, Güç-
Acizlik, Mutluluk-Mutsuzluk, Öfke-Sakinlik, Hareket-Hareketsizlik,
Konuşmak-Susmak, Bilmek-Bilmemek, Belirli-Belirsiz, Korku-Rahatlık,
Ben-Diğerleri, Ben-Ben Değil, vb... bunların bir çok versiyonu
olabilir. Örneğin Öfke ve Sakinlik yerine Öfke ve Neşe gibi...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2007, 04:21 PM   #82 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

deep peatın kurucusu zivorad ile türkiye röportajı
kaynak: http://www.enerjibedendengesi.com/yazilar/gerceklik.htm
GERÇEKLİK BİR NEHİR GİBİDİR “
("CHİ" dergisi Mayıs 2006)

Derine işleyen tekniğiyle İstanbul’dan sessizce geçen mütevazi bir usta; Zivorad Mihajlovic Slavinski..
İndividual Gnostic İntensive” ve “Primordail Energy Activation and Transcendence” tekniklerinin yaratıcısı Z.M.Slavinski’yi tanımadan önce , bu etkinliği 13-17 Nisan tarihlerinde organize eden Güneş Tan Akdoğan’dan bu seminerin nasıl oluştuğunu öğrenmek istedim;
Güneş Tan:
“Slavinskinin iki tane tekniğini kullanıyorum. Ve çok memnunum.
Muazzam neticeler elde ediyorum... Kendisinin iki tekniğini daha öğrenmek istedim. Düşündüm ki, ben bunu başka bir yerde alacağıma, onu buraya davet edeyim.. Ve herkes istifade edebilsin, daha çok insana yayılsın.Bu daha pratik ve zekice bir uygulama gibi geldi bana...Yazışmaya başladım, rica ettim. Gelir misiniz dedim, “olur” dedi. Sağ olsun çok mütevazi bir aile zaten, benim konuğum oldular.Gerçekten çok muhteşem bir insan.. İstanbul’daki seminerine Fransa ve İtalya’dan gelip katılacaklar var. Zivorad gibi araştırmacı ve kendi alanında çığır açmış , 25 yıldır enerji terapisinin içinde emeği olan bir ustayla çalışacakları, ondan birebir eğitim alacakları için çok heyecanlılar. Gerçekten çok zeki bir insan, çok pratik ve psikolojik konularla ilgili çabuk çözüm sağlıyor.”
Zivorad M. Slavinski Belgrad doğumlu, Belgrad Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü mezunu. Psikolojinin dışında alternatif disiplinler ve sistemlerle ilgilenerek yıllarca yoga, zen ve batının gizemli gelenekleriyle çalışmış.Yirmiiki tane kitabı var . Sonuncusu “The Return to Oneness: Principles and Practice of Spritual Technology”

Ferhan Gürbüz:
“Türkiye’ye ilk kez geliyorsunuz,hoş geldiniz.Kitaplarınız Türkiye’de henüz tanınmıyor. Sizi sizden tanıyabilirmiyiz?

Z.M.Slavinski:
Psikoloğum. Resmi psikolog olarak iki yıl çalıştım…Ondan sonra beni tatmin etmedi psikoloji veya psikolog olmak..Çünkü elde olan, üniversitede verilen bilgilerle insanlara çok faydalı olamadığımı , sınırlandığımı gördüm.. Benim zamanımda psikolog olarak veya halktan biri olarak alternatif bir şeyler yapmak yasaktı. Ama insanlara yardımcı olmak için bir metodun olduğunu içten içe biliyordum. Çok kitap okudum, okuduklarımdan tatmin olmadım.Belli bir süreden sonra gerçek
şeyleri öğretecek bazı insanlar buldum. Yoga, zen, meditasyon yaptım.Çok seyahat ettim. 22 tane kitap yayınladım. Bir sisteme girerdim, öğrenirdim, onu hatmederdim, ondan sonra onunla ilgili kitap yazardım. 15 sene önce fark ettim ki artık ben doldum. O ana kadar devamlı içime bilgi koyuyordum.Ondan sonra dışarı çıkmaya başladı bu bilgiler.Ve kendi sistemlerimi yaratmaya başladım.Exalibur, ondan sonra Exalibur II geldi. Gnostic İntensive geldi.Bu teknik çok ilerlemiş durumda.Şimdi 15-20 dakika içinde farkındalık kazanılıyor. Altı sene önce PEAT i yarattım. Buna benzer başka hiçbir şey yok. Çok derine , özüne iniyor insanın.Psikoterapi değil sadece, spritüel bir şey. Çok iyi bilinen bir şeydir ki psikoterapi yeterince derine inerse, o zaman spiritüel olur ve eğer spiritüel bir tekniği yaparsan o da terapi, tedavi edici oluyor. İnsanlar web sitemi fark ettilerAmerika’dan Kanada’dan.Eşim, benim asistanım, onunla seyahat ediyoruz. Altı kez Amerika’da , her seferinde bir iki ay kalarak , eyaletleri dolaşarak seminerler verdik.Eğitimlerde, seminerlerde sadece insanlara uygulama yapmıyor, uygulayıcı olmalarını da sağlıyoruz.Dolayısıyla çabuk bir şekilde yayılıyor. Şimdide Türkiye’deyiz…

F Gürbüz:
“Öğreteceğiniz teknikler nelerdir? Genel bir bilgi alabilirmiyim?”

Slavinski:
“Bir problemle başlıyorsun, bazı akupunktur noktalarını kullanıp, ki akupunktur ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum.Sadece biliyorum ki parmağımı belli noktalara koyarsan, bilinç altındaki blokajlar bilinç yüzeyine çıkıyor.. Daha derinlere iniyor, bloke olmuş duygusal kütleler, düşünceler, görüntüler çıkıyor yüzeye.
En önemli buluşum şu; dualite bir dünyada yaşıyoruz. Tersi olmayan hiçbir şey yok bu dünyada ; iyi-kötü, soğuk-sıcak, gece-gündüz, ilerlemek-gerilemek. Hepimiz bu bizi sağa sola çekiştiren güçlerin etkisi altındayız..Ancak her insanın bir çift ana , temel (polarite) kutupluluğu var. O kişinin karekteristiğidir o. Ona özel olan bir şey.Ben buna “temeller” dedim.. Ve ikisinin arasında, kendi temellerin nedir aslında fark etmeden yaşıyor insan. Hayatının ana oyununu bu iki temel şey arasında , kutupluluğun arasında oynuyor. Neden oynamak gerektiğini bilmiyorsun ama oynamak zorundasın…Mesela; şu ana kadar aşağı yukarı 60 tane temel kutupluluk keşfettim. Bir çok kişide temel polaritenin AŞK ve ÖZGÜRLÜK olduğunu buldum. Bir genç kız; aşk hakkında güzel şeyler duyuyor ve aramaya başlıyor. Sonunda bir erkeğe aşık oluyor. Eğer temelleri aşk ve özgürlük ise o anda özgürlüğünü kaybettiğini hissediyor. Aşkı bulduğu anda özgürlüğü kaybediyor. O zaman aşk negatif hale geliyor. Özgürlük positiv geliyor, o öyle algılıyor. Ve bu sefer aşkı bulduğu için özgürlüğe doğru gitmek zorunda ve bir süre sonra da aşkından ayrılıyor ve özgür oluyor. “Ben özgürüm, artık mutluyum” diyor. Ama bu sefer özgürlük negatif bir hale geliyor. “ Mutluluk için iki kişi olmak gerek” diyor , “Ben doğru adamı bulmamıştım” diyerek tekrar aşkı aramaya başlıyor. Yine aşık oluyor, tamamen mutlu,yine özgürlük onun için çekici positif oluyor. Diğer bir kutuptan bir diğerine zıplayıp durmak onun elinde olan bir şey değil, gayri ihtiyari yaptığı bir şey .Bir yıl veya iki yıl içinde birinden diğerine zıplayabilir.Süre önemli değil ama mutlaka öyle gitmesi gerekir.Eğer benim sistemin olan PEAT i uygularsa bu kişi, gittikçe derine, daha derine gider ve Kuantum vakuma girer.Bazıları buna “Tao “diyor veya büyük kaynak diyebiliriz…

F Gürbüz: “Eric Pearl öğretisindeki Zero Point “sıfır nokta” alanı gibi mi?”

Slavinski:
“Evet, tam olarak bu!.sıfır noktası.Buna girdiği zaman kişi, kutuplar birbirinin aynısı gibi gelip birleşirler. Kişi özgür olur.Çünkü hem aşık hem de özgürdür. İki kutup bir araya geliyor.İkisi de zaten aynı şey, ikisi birleşiyor.Fark kalkıyor ortadan.
Yaratmak veya yok etmek.Yaratmak iyi bir şey zanneder insanlar.Yok etmeyi de kötü bir şey .Ama öyle değil aslında.Eğer kötü bir ilişkin varsa tabi ki onu yok etmek posotif bir hareket ve yenisini yaratmak.Kötü bir ilişkiyi yok etmeden, yaratmaya gidemezsin..
En son varılacak nokta değil ama hayatın en temel oyunu tamamen sonsuza kadar bitiyor..Ondan sonra bir çok kutupluluğu nötr hale getirebilirsin.”Ben ve başkaları”mesela; ilerlemek-gerilemek, sonsuz büyük- sonsuz küçük.. iyi- kötü..

F.Gürbüz:
“Bu tekniği öğrenenler başkalarına da uygulayabilirler mi?”

Slavinski:
“Benim seminerlerimde öğrendiklerinizi aynı zamanda kendinize uygulayabilir, bir probleminiz olduğunda kendi kendinize yapabilirsiniz ve başkalarına da uygulama yapabilirsiniz…Benim bir çok sistemim ve tekniğim var ancak diyebilirim ki bu bütün tekniklerimin tacı.3. seviye PEAT ve derin PEAT 3 deniyor buna. Şu an sahip olmadığın bir kişilik karakterlerinin özelliklerini kendin yaratabilirsin.Mesela birkaç gün önce bir kız öğrenci ile çalıştım.Sınavlardan önce çok gergin, çok korkuyordu.Geldi, onunla uygulama yaptık.Bana bir şahıs söyle “Biri; her zaman sınavlarda sakin olan ve senin tam tersin olan”diye sordum. “Bir arkadaşım var, tamamen rahat olan” dedi. Uygulamayı yaparken teknikte kendisini hissedip ,kendisi ile ilgili dört tane var olan yön, ve o diğer arkadaşını hissedip onunla ilgili dört yönü söylemesini istedim. 15-20 dakika sonra ikisi bir , bir kişi haline geliyor.Şimdi nasıl hissediyorsun diye sorduğumda ise cevabı “tamamen sakin” idi.

Sınava girdi ve hayatında ilk defa tamamen kendisinden emindi ve sakin hissetti kendini. Terapide ve psikolojide çok yeni bir şey bu.Oymuşsun gibi, ne istersen, kim olmak istiyorsan onun gibi hissedebilirsin.Tabi ki çok iyi bir ressam haline gelemezsin, ancak diyelim ki sen bir ressamsın ve şu anda bir kriz içindesin,o krizi tamamen yok edip ortadan kaldırabilirsin ,en yaratıcı olduğundaki halini takınıp bu teknikle tekrar o hale gelebilirsin.Çok hızlı ve çok kolay.Öyle üç ay üç sene bunu yapmaya çalışta, ondan sonra hatmettikten sonra yapabilirsin diye bir durum yok.Bilgisayarlar nasıl her gün daha hızlı, daha iyi üretiliyorsa, bu tekniklerde daha hızlı ve daha kolay olma yolunda..
Web sayfamda (www.spiritual-technology.com)
bir çok deneyim geçirmiş olan insanların yazdığı metinler var.Herhangi bir tramvayı çok güçlü bile olsa beş dakika içinde hemen yok edebilirim.Parmak ucu tekniği diye bir tekniğim var. Uyguladığım teknikle gerçekten çok sarsıcı bir üzüntüyü yok edebiliyorum..
Kör terapide yapabiliyoruz. Bazı kişiler söylemek istemiyor veya bilmiyorlar.Bazen şiddet ve taciz olayları söylenemiyor, başlarına gelenler hakkında bilgi vermek istemiyorlar.Onlarla kör terapi uygulaması yapabiliyoruz, anlatmak zorunda değiller.

F Gürbüz:
“Bu tekniğin etkin olduğu alan ve yaşam problemleri nelerdir?”

Slavinski:
“Psikolojik, ruhsal ama fiziksel problemler. Çünkü bütün psikolojik, ruhsal rahatsızlıkları tamamen yok ediyorsun onun için fiziksellerde gidiyor..Zaten modern tıp da hastalıkların temelinde yüzde doksan psikolojik ve ruhsal sorunlar olduğunu kabul ediyor..
En çabuk hallettiğim konu, ifrazat, mukus; gözlerdeki, genital organlardaki ifrazat. Sonra deri, ondan sonra kaslar ve en uzun uygulama gerektiren kemikler. Eğittiğim kişiler uyguluyorlar ve çok iyi neticeler elde ediyorlar..”
F.Gürbüz:
“Tekniğin birinci aşaması olan “İndividual Gnostic İntensive “ “Yoğun Kişisel Farkındalıkta” “gnostic” “ farkındalık” dan söz ediliyor.Farkındalık bu tekniğin içinde kendini nasıl ifade ediyor veya sizin kendi sözlerinizle farkındalık nedir?

Slavinski:
“Gnostic” kelimesinden gelir.Gerçekliğin direkt deneyimi demektir. Kitaplarda okuduğumuz şey değildir.Ve yahut ta bilge bir adamın söylediği değildir.Senin gerçekliğin, tecrübendir ve hiç kimse bunu senin için oluşturamaz.Üç soruyla çalışıyoruz genel olarak .Ben kimim? Hayat nedir? Başka birisi veya diğerleri nedir? Kim olduklarını hissettikten sonra , bu deneyim ve uygulamadan geçtikten sonra kişi yaptıklarında daha çok ilerlemeye başlar. Çok basit bir deneyim, gerçekten.Hayatın boyunca aradığın ancak bir yerde bulduğun; gerçeklik, her zaman var olanın içinde.”Kimim ben diye araştırırsın ya ,gerçekte direkt deneyim geçirdiğinde “ Hayat nedir ve diğeri nedir diye istersen bir çok soruyu çalışabilirsin bununla .”tanrı nedir” i çalışıyor bazıları.Bir değişiklik olmuyor dinsel anlamda bu deneyimi yaşadığında.Müslüman çalıştığında yine müslüman olarak hissediyor “ kendi tanrısı nedir” gerçeklik herkese göre değişir. Aynı ve bir olanı herkes farklı deneyimler. Ben bunu ilk oluşturduğumda 25 yıl önce daha zordu. Üç gece ve üç gün sürerdi.Bazen on dört gün ve gece, bazen bir ay.Şimdi 15-20 dakikada ulaşıyorum.Deneyimledikten sonra bunu, neyle çalışıyorsan daha hızlı gelişme kaydediyorsun. Ruhsal veya tıbbı bir iş yapıyorsan, neye el atıyorsan, gelişme gösteriyorsun.Gerçeklik her zaman basittir. Çok basittir hatta.”

F Gürbüz: “Yine teknik içinde diğer aşamalarda kısaca PEAT olarak geçen “Primordial Energy Activation and Transcendence” “Ana Enerji Aktivasyonu ve Aşılması “ bu teknik nasıl çalışıyor ve bu tekniği oluştururken hangi olgulardan etkilendiniz?”

Slavinski:
“Zor olan problemlerin yok olmasını sağlıyorsun, mesela “aşağılık kompleksi” kendini aşağılık hissetmek.seminerlerimde ve yaptığım çalışmalarda itiraf ediyorlar.”Büyük bir grup önünde konuşmam gerektiğinde, geriliyorum. Ama işim icabı da konuşmam gerekiyor insanların önünde.” veya
“Kolayca sinirleniyorum, kendimi kaybediyorum çocukların yanında” ya da
“Çok fazla herkesin istediğini yapıyorum. Boyun eğiyorum, ondan sonrada patlıyorum.” suçluluk hissediyorlar.İnsanlar onları rahatsız eden kalp problemlerini yok edebiliriler deep PEAT ile. Bir seansta bile problem yok olabilir.
Başka sistemlerden de etkilendim.Bir çok şey bir araya geldi..Amerika’da bir çok enerji terapileri var. EFT gibi..(Emotional Freedom Techniques) TFT yi i ilk bulan Roger Callahan’dır , Californialı bir psikiatrist. TFT biraz değiştirilerek EFT olarak piyasaya sürülmüştür.Ama hata yaptılar, yeterince derinliğe inemiyor.Aynı problemde kalıyorlar EFT uygulandığında. Problemin kökü var, dibi çıkmıyor..Durmadan EFT kullanmak zorunda kalıyor..Derin PEAT tekniği uygulandığında bir iki dakika içinde o derinde olan çıkıyor yukarıya..
Eşim Alda ile bir EFT uygulaması yapıyordum. Başı ağrıyordu, EFT yi vurarak değil dokunarak uyguluyordum, bittiğini söyledi, sonra iki üç dakika sonra başı dönmeye başladı ve sonra oda geçti on dakika sonra kusmak istedi.O zaman deep PEAT’ i nasıl yapmam gerektiğini tesadüfen buldum.Sonra İsviçre ve Toronto’daki konferanslarda sundum ve çok şaşırdılar ondan sonrada teknik yayılmaya başladı.EFT yüzeyde kalıyor, şu ana kadar bulunan enerji teknikleri EFT, TFT, AFT, TAT var; bir çok DSPP var, ama derine gitmiyorlar. En derin köke, problemlerin en derindeki kökünü sonsuza kadar yok etmek istiyorsan; bir bitkiyi kestiğin zaman, tekrar büyümeye başlar.Kökünü tamamen çıkartmak gerek..”

F Gürbüz:
“ Hayatımızı olumlu olmayan bir şekilde etkileyen duygusal ve ruhsal blokajları tamamen kökünden yok eden bir sistem” diyebilirmiyiz?
Slavinski:
“Bu kadar derine inebilen sistem yok. Ayrıca ilişki problemleri olduğunda, orda kendini temizlersin. Diyelim ki kişinin sevgilisi var, kişi kendini bu teknikle temizledi diyelim.Ama ilişkinin diğer ucundaki kişi açısından da temizleme yapılması gerekir tamamen temizlenme için.. O zaman “Ben o, x kişiyim” diyor, kendi üzerinde o kişiymişçesine temizlik yapıyor, gerçekten ilginç bir şekilde o kişi gibi cevap veriyor.

F.Gürbüz:
“Bert Hellinger aile dizimi sisteminde olduğu gibi mi?”
Slavinski:
“Aile diziminin kişiler üzerinde yapılmış hali, daha kısa oluyor.Babamla kötü ilişkim var mesala; kendinde temizlik yapıyorsun, sonra ” ben babamım” diyerek babanın enerjisini giyinip o enerjiyle çalışıyorsun.Şimdi Avrupa’da tamamen buna dönülüyor. Ve bu sitemle ve teknikle geleceği kontrol altına alabiliyorsun.”Simdi problemim yok”.” Daha önce yaşamış olduğun bir problemin gelecekte önüne gelmesi mümkün mü?” Diye soruyorsun..”evet, olabilir- başıma gelebilir” diyorsa o zaman onu çalışıyoruz.. Eğer gelecek temizlenmezse, mutlaka gelir önüne.”Gelecekte yine kanser olabilirim” diye korkuyorsa, bu korku ortadan kalkmalı. O zaman olma olasılığı da ortadan kalkıyor.”

F.Gürbüz:
“Farkındalık, Türkiye’de dahil olmak üzere bütün dünyada nasıl bir gelişme gösteriyor?

Slavinski:
“Türkiye’yi tanımıyorum tam olarak, ancak bütün dünyada daha yükseliyor. Görebiliyorsun, o kadar açık ve belli bir şekilde.O kadar ortadaki, ama acı olmadan olmuyor, acısız değil.Mutlaka bu oluşurken acı çekmek gerekiyor.Yaradılışta bu var.Işık varsa karanlık ta var hesabı, bu her zaman var olacak..

F.Gürbüz “Sonunda acısız farkındalık noktasına gelebilirmiyiz acaba gelecekte?”

Slaviniski:
“Başka bir paralel evrende olabilir , ama bu evrende değil.Zıtlıkların üzerine kurulu bir evren burası. Ama genel olarak dünya yükseliyor, yükseliyor..”

F. Gürbüz:
“Yine hep sözü edilen ve herkesin bir şeyler söylediği “BİR “ veya tek olma hali ile ilgili sizin görüşleriniz neler?”
Slavinski:
“Mistik bir şey değil bu, tanınmış bir otorite Allen Watts ın bir çalışmasından örneklemek isterim.”Aydınlanmış kişi; onun karakteristiği , özelliği nedir?” sorusuna “Böyle bir insanın farkındalığında bir çatışma yoktur” der. Ve bu tanımında yine tanınmış bir Tibet lamasını örnekler..”Bu lama çok aydınlanmış bir kişiydi ama sarhoştu.” Gerçekten bu nasıl oluyor, merak ediyorum diye araştırdığında sonunda onun bilincinde bir çatışma olmadığını fark etti. Başka insanlar, bizler; eğer birileri bizim çok ruhani olduğumuzu düşünürken, içki içip sarhoş olursak, kendimizi suçlu hissederiz.”İçmemeliyim, eğer ben aydınlanmış bir kişiysem” deriz..Oysa bütün bunlar o lamanın hiç umurunda değildi.”
Bu her zamana bir şeye iki yönden bakmak, iki yönü de görebilmek, sadece kabul etmek değil, görebilmek ve kabul etmektir.Mesela çok mutsuzken, mutluluğun olabileceğini göremez, çok mutluyken de mutsuzluğu düşünmez “ben mutluyum” der insan..
Eğlenceli bir Zen hikaye ve öğretisi ile bitirmek isterim bu sohbeti;

İnananları, ölüm döşeğinde etrafında; ondan sonra yerine geçecek en yaşlı (monk) rahip orada,(masterın) ustanın yanına yaklaşıp “Ölmek üzereyken bize ne söyleyebilirsiniz acaba?” diye sormuş. “Diğerlerine söyle; GERÇEKLİK BİR NEHİR GİBİDİR”” diye zorlukla fısıldamış master. Bunun tam olarak ne olduğunu anlamayan rahip, anlamış gibi davranarak yanı başındaki diğer rahibe “ Gerçeklik nehir gibidir” dedi, demiş. Diğer rahipte diğerine ve diğeri de diğerine söylemiş. Bu söylene söylene en sonlarda duran ve henüz üç gün önce gelen en genç ve toy rahibe kadar gitmiş. O ise “ Bu sözlerle ne demek istiyor? “ demiş. “Gerçeklik bir nehir gibidir. Bu ne demek? Rahip bu soruya cevap veremeyince ona bunu söyleyen diğer rahibe dönmüş ve sormuş. “Bu ne demek?” Sonra soru geldiği yönde geri sırayla dönüp yine baş rahibe kadar gelmiş.Artık son nefesini vermekte olan baş rahip “ Peki, tamam, onlara söyle; GERÇEKLİK BİR NEHİR GİBİ DEĞİLDİR!” demiş ve ölmüş.
O anda , son anda bile onlara realitenin, gerçekliğin sadece yarısının görüldüğü, ama aslında tümünün görülmesi gerektiğini öğretiyordu. Çok açık bir öğretiydi.
“Gerçeklik bir nehir gibidir.”
“Gerçeklik bir nehir gibi değildir..”

Alt 06-09-2007, 10:58 AM   #83 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

EFTnin biraz püf noktalarından bahsetmek istiyorum
uygulama sırasında aklınıza herhangibir negatif düşünce gelebilir yada negatif bir his..onu hemen kabul cümlesine çevirin
örneğin eftnin bu konuda işe yaramayacağıı düşünsemde.kendimi olduğum gibi kabul ediyorum
bu sorundan kurtulacağımı sanmasamda...eft yaparken kendimi aptal gibi hisssetsemde....
gibi kurulum cümleleri oluşturulabilir
birde açılar denen bişey var eftde
bir problemin birden fazla açısı olabilir
örneğin kedi korkusuna eft uyguluyoruz ve bir türlü gitmiyor
o zman kediyi zihninizde canlandırıp açılarını bulmaya çalışın mesela yürüyüşü belki sizi korkutuyor ya da bakışları o küçük parçalar üzerine çalışın kedinin bakışlarından korkmama rağmen.........kedi yürürken ürpermeme rağmen gibi
birde gelecekde bu problemin tekrar geleceğini düşünüyormuyum/hissediyormuyum diye sorun ve gelecekte o sorunun tekrar gelme korkusuna eft yapın
o korkuyu geçmiş deneyimleriniz üzerine eft yapın sorunun ilk başladığı zamanı biliyorsanız o anı yaşayıp eft yapın
keyifli uygulamalar

Alt 06-09-2007, 11:30 AM   #84 (permalink)
cnb
Üsteğmen

Tesekkür: 0
62 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cnb is an unknown quantity at this point

merhabalar keops ,
paylaşımların için çooooooook teşekkürler.
"DEEP PEAT" ile ilgili makaleleri okudum ve ve bende büyük ilgi uyandırdı.
Bu yöntemle ilgili kaynaklara/ kitaplara nereden ulaşabiliriz acaba bilgi verebilir misin.
Şimdiden çok teşekkürler.
sevgiler
cnb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-09-2007, 11:41 AM   #85 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

İstanbulda yaşıyorsanız eğitimlerine katılabilirsiniz.
Bu konuda eğitim alabileceğiniz
1 Güneş Tan Akdoğan
2 Bülent Altınkaya 3 Zivoradın kendisi zaman zaman türkiyeye geliyor
malesef türkiyede bu konuda materyal yok bir kitap dışında sadece zivoradın kitabı var
ama tekniği 1 saatte öğreneblirsiniz aslında bilir kişiden ben bi kaç arkadaşa gösterdim uyguluyorlar şu an
izmirde hayal abla bu konuda bizi davet etti
belki sizde ilerki günlerde orda olursanız tekniği gösterip uygulamalar yaparız
muhabbetle
Alt 06-09-2007, 11:49 AM   #86 (permalink)
cnb
Üsteğmen

62 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cnb is an unknown quantity at this point

çok teşekkürler ama maalesef istanbul'a gitme imkanım yok,
izmir'deki toplantıya katılmaya çalışacağım,
bi yandan da kitabı araştırırım.
paylaşımların harika super
sevgiler
cnb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2007, 01:31 AM   #87 (permalink)
hayalayaz
Guest

deep peat
bu terimi yaklaşık 3-4 hafta önce duydum..ve yanlış anladığım için goolda aradığımda önüme bir müzik grubu çıktı..(deep peas)birşey öğrenemeden amaaan bunuda bilmeyiver dedim...bunu takip eden günlerde daha başkalarıda bu konuda bilgim olup olmadığını sordular...en son 2-3 gün önce bir kişi daha biliyormusun dedi..ve ben hayır ilgilenmiyorum..dedim..fakat bu bilgilenmenin dışında değişim yaratan bir şey gibi geldi..ve korktuğumu hissettim..ya buda yaşamıma yansırsa diye...kendimi bu bilgiye bu yüzden kapattığımı gördüm açıkça....bu gün hesap yaptım yaklaşık on yıldır bilinç altı çalışmaları yapmaya çalışıyorum..ancak bizi yönlendiren kitapların çoğu bazı sınırları kaldırırken başka sınırlamalar getiriyordu.. tüm kitaplar yazarın veya çevirmenin etik kaygılarını bariz bir şekilde yansıtıyor bunlarda beni etkiliyordu...çok mantıklı bir insan olmama rağmen etkileniyor ve bir türlü başaramıyordum..bunların arasında herşeyi olduğu gibi yansıtan kitaplarada hep acaba falan diye yaklaştım..seminerlerede tamamen duygusal nedenlerden dolayı katılamadım..fakat çok uzun zamandır bunun artık bitmesi gerektiğini bağıra bağıra söylemeye başladım..keops un yazdığı bir mesajı okuyunca bilgiyi bana göndereceğini öğrendim ve kendisiyle konuşurken seminer fikri ortaya çıktı...bu arkadaşımız bildiği herşeyle bize balık tutmayı öğretmeye razı..seminer fikri bu konuşmadan sonra daha bir sıcak geldi..ve ben deep peat hakkındaki yazısını biraz önce okudum..eğer uygulamada gerçekten anlatıldığı gibiyse benim aradığım çözüm bu çalışmada...şimdi önümüzdeki cumartesi ( toplanan kişi sayısına göre pazarda olabilir..yani iki güne sarkabilir..) seminer var..benim evimde olacak..gelmek isteyen herkesin başımın üzerinde yeri var..keops cuğum sanada şimdiden gönül dolusu teşekkürler...
Alt 07-09-2007, 10:36 AM   #88 (permalink)
Üsteğmen

87 Mesajinıza toplam 251 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mügeee will become famous soon enoughmügeee will become famous soon enough

hayal abla o size peat soranlardan biri de bendim,hani izmir buluşmasında konuşmuştuk
Alt 08-09-2007, 12:43 PM   #89 (permalink)
Teğmen

18 Mesajinıza toplam 49 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ohbeee is an unknown quantity at this point

bugünmüydü seminer?
ohbeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-09-2007, 04:35 PM   #90 (permalink)
Teğmen

30 Mesajinıza toplam 136 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tulu is an unknown quantity at this point

Hayır, haftaya!:))
tulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks