Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/)
-   -   Telkinlerin Etki Etmediği Kişiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/21-telkinlerin-etki-etmedigi-kisiler.html)

demetcool 20-10-2008 12:36 PM

Ynt: Telkinlerin Etki Etmediği Kişiler

merhaba arkadaşlar
Hayatımızdaki bugünkü sonuçlara bilinçaltımız vasıtasıyla ulaştık dolayısıyla şimdiki durumdan memnun değilsek yine bilinç altını değiştirmemiz lazım tabiki yılların izlerini bu kadar kolay silebilmek bazan zor olmayabilir lütfen umutlu olun ve devam edin telkinleri dinlemeye ....

melanie87 20-10-2008 02:26 PM

Ynt: Telkinlerin Etki Etmediği Kişiler

ben telkinleri dinlemeye geçen mayısda başlamıştım. o dönem yoğun olarak dinledim, etkisini de gördüm fakat daha sonra sınavlar, sunumlarla dolu yoğun bir döneme girdim ve pek dinleyemedim. daha sonra tekrar başladım yoğun olarak dinlemeye fakat sanki ilk olarak dinlediğimdeki gibi etki etmiyor gibi geliyor. tabi ki ilk dinlediğimdeki etkiler olamaz çünkü o zmn yürüyüşüm, rüyalarım falan değişmeye başlamıştı. ama şimdi pek hissedemiyorum sanki. acaba düzensiz olduğu için mi oldu? acaba tekrar dinlerken nasıl başlamalıyım birisi yardımcı olabilr mi?

meryem_ss 18-01-2010 04:09 AM

Cevap: Telkinlerin Etki Etmediği Kişiler

merhabalar atakan bey ve diger arkadaslar,
daha anlasilir ve net olmak icin ulasmak istedigim hedef uzerinde biraz durmakta fayda goruyorum; disardan bakildiginda sogukkanli, kendine guvenen, kendini iyi ifade edebilen ve diger insanlara yardim edebilecek olgunlukta olan bir insan profili ciziyorum, yani cevremdeki kisilerin hakkimdaki intibalari bu. ama ben kendi ic dunyamda gorundugum gibi saglam bir kisi degilim. gel gitleri olan, olaylara duygusal tepkiler veren, heyecanini kontrol edememekten dolayi ruhunda aci hisseden, kisiligine saldiri riski hissettiginde kalbi carpan ve yuzu kizarabilen, yaptigi hatalardan dolayi kendini cok zor affeden her ne kadar ortami idare edecek kapasite ve bilgiye sahip gorulsem de (ve bir bakima boyle olsam da) kendimde bu gucu hissetmedigim icin kalabalik ortamlardan kacip kurtulusu yalnizlikta arayan zayif biriyim.
amacim; ic huzuru ve dengeyi yakalamak, duygularimi kontrol altina alip kendi kendime hukmedebilmek, risk karsisinda icimin dalgalanmamasi, kalbimin bu siddetle carpmamasi, yuzumun kizarmamasi, sesimin titrememesi, cevremin benden bekledigi yardimi onlara istekle sunabilmek (kendimi izole ettigimde bencil gibi algilaniyorum, cok seyi olan ama insanlarla bunu paylasmak istemeyen, onlari ciddiye almayan biri. icimdeki yetersizlik duygusunun kimse farkinda degil)
bilmiyorum kendimi ifade edebildim mi!..
iki haftadir sucluluk ve ego guclendiriciyi gunde on saatten daha uzun sureyle dinlemekteyim ama etkilerini gormuyorum. kisiligimi ve kisiligimde yapmak istedigim degisimleri eger biraz olsun anlatabildimse, fikrinizi almak istiyorum. ne yapmaliyim? ve etki gormemem normal mi,ya da ben mi farkedemiyorum, ya da bu kadar kompleks bir ic dunyasi olan birinin (cok azini aktardim) basvurmasi gereken baska yollara mi ihtiyaci var?
Atakan bey ve diger arkadaslar, hepinizin fikirlerini merak ediyorum, yazarsaniz beni cok mutlu edeceksiniz, hepinize simdiden tesekkur ediyorum. saygilar

Reyhani 26-01-2010 12:42 PM

Suçluluk ve ego dinlemeye başladıktan sonra gözlerimin çevresindeki kırışıklıkların düzeldiğini bir kaç gün sonrada dişlerimde ki tartar ve sigaradan oluşan sararmanın büyük oranda düzeldiğini ailecek fark ettik(Bu en sıkı smoker macunları ile bile düzelmiyordu).Bu arada sigara bırakmaya destek dinlemeye başladım.Sigara eskisi kadar güzel gelmiyor 2 - 2.5 paket sigara içerken 1 paket veya daha az hemde light sigara içmeye başladım.Daha da önceleri en sert sigaralardan 3 paket içiyordum.27 senedir içiyorum.

Şimdi;Yüzümdeki kırışıklıklar ve dişlerim ile ilgili değişiklikler ben farkettikten sonra durdu.
Belkide fark etmemeli idim ya da subliminal metni bilmemeliydim ama bu güvensizliğe red etmeye sebep olur ki siz çok açık görüldüğü gibi en iyi niyetle ülke hatta dünya insanlarını nasıl faydalandırabiliriz düşüncesindesiniz.
Her nekadar üst bilincim farkı görüp direnç göstersede en fazla süre yi uzatır engelleyemez diyorum.

Sigara konusuna da tekrar dönmek istiyorum; Beni zorlamaya başladı ve eskiye döndürmeye çalışıyor.150 saat ten fazla dinlemişimdir.Acaba alt beynime günlük yaşadıklarıma (20 kere sigara içme eylemini tekrarlıyorum ve sen sigarayı bıraktın aferin sana diyorum) ters düşmeyen bir telkin ile mi devam edilmeli(Bravo sigarayı azalttın ve giderek te azaltıyorsun ve bitecek vs gibi).Herşey için çok teşekkürler.

mssfdeng 07-03-2010 11:30 PM

Arkadaşlar merhaba, ben telkinleri dinlemeye başlayalı 2 ay oluyor ve iki ay boyunca nerdeyse her gece boyu ve gündüzleri bir kaç saat dinledim. Yani toplamda 7-8 saat en az. Evet farklar hissediyorum ancak belirgin birşeyler hissetmiyorum hala :( Telkinleri dinlerken ego ve suçluluk çoğu kez listemde söylenildiği gibi, ama düzenli dinlemiyorum pek, sürekli değiştiriyorum 3. telkini hatta bazen 4 telkin birden dinliyorum, bilmiyorum bu yavaşlatıyor olabilir ve bilincim hala direniyor bu da yüksek bir ihtimal, bunu paylaşmak istedim benimle aynı durumda olan varmı ve ne önerirsiniz, şimdiden teşekkür ederim

mssfdeng 15-03-2010 12:28 AM

Ben yazdıklarıma neden cevap alamıyorum acaba ???

mocha 18-03-2010 05:02 PM

yıllar önce konuşulmuş bitmiş bir konu ama forumda benım gibi dolaşan her yazıyı okuyan arkadaşlarım için nacizane bir bilgimi paylaşmak istiyorum. duygularımızın değişme sürecinde eğer değişiklikleri görmek istiyorsak kendimizin sıkı bir takipcisi olmalıyız. değişimler derinden gerçekleşir. deprem gibi düşünün, yer yüzünün çok derinlerinde gerçekleşen kırılmalar çok hafif hissedilir hatta kırılma olup olmadığını anlayamazsınız bile çoğu zaman. şimdi dönelim kendimize, derinden değişimler her zaman kalıcı olurlar, kendinizi takip ederseniz telkinleri dinledikten (tabi dogru bir şekilde) sonra bazı olaylara eskisi gibi tepkiler vermediğinizi görürsünüz. eft uygulamalarında da sıkça okuduğum bir durum var. mesela birine herhangi bir konuda eft yapılıyor, kişideki sorun her ne ise çözülüyor ama kişi kendi kendine düşündüğünde 'amaaan o kadar da sorun değildi zaten' gibi bir tepki verebiliyor. değişimler ve gelişimler doğru uygulamalarla elde ediliyor ama somut sonuçlar istiyorsak tepkilerimizi takip edip onları yakalayabiliriz.

sarikar 28-03-2010 10:02 PM

Herkese merhabalar,

bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve telkinleri sıklıkla dinleyip bıraktığım oldu.Geçen dönemlerde yaşadığım pek çok problemin (iş,aile,özel yaşam vs heryerde) ve malesef çevremdeki pek çok kişinin negatif telkinleri beni kocaman bir değersizlik duygusuna sürükledi.Bu siteden telkinleri indirdim ve dinlemeye koyuldum ,ilk zamanlar sıkı bir dinleme performansı göstererek daha 5. günde çok olumlu etkiler gözlemliyordum.Ancak o sıkıntılı süreçteki olaylar tekrarladıkça telkinlerin etkisi yok oluyordu,inatla dinlemeye devam etsem de nafile...Bu tekrar tekrar başlangıçlar ve hayal kırıklıkları defalarca oldu.Uzun zamandır dinlemiyordum ,yaşam koşullarım çok daha iyi şu anda (en azından o negatif kimselerden cok uzaktayım artık) , cesaretimi toplayarak tekrar başladım.Fakat şimdi değil 5. gün, 25. günü bile belki de geride bıraktım,ama bende iki üç gün devamlı seyreden mide bulanması hissinden başka bir değişiklik olmadı.Düzenli ,hergün dinliyorum ,aynen etki ettiği zamanlardaki gibi ,aşağı yukarı toplamda 150 saati de bulmuştur dinlemelerim.Neden hala bulantıdan başka etki göremedim kendimde?Telkinlerin işe yaramadığına yine hepsinin etkilerinin yok olacağına dair negatif şartlandırma olabilirmi?Önerilerinizi bekliyorum...

fatamorgana 28-03-2010 11:06 PM

Listende kaç telkin var ve ilk hangileri ile başladın? Bunlar önemli noktalar bence. Mesela ben birara telkinlerin sayısını artırdım. Bu beni olumsuz etkiledi. Belki bununla alakaıı olabilir.

Alıntı:

sarikar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 592175)
Herkese merhabalar,

bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve telkinleri sıklıkla dinleyip bıraktığım oldu.Geçen dönemlerde yaşadığım pek çok problemin (iş,aile,özel yaşam vs heryerde) ve malesef çevremdeki pek çok kişinin negatif telkinleri beni kocaman bir değersizlik duygusuna sürükledi.Bu siteden telkinleri indirdim ve dinlemeye koyuldum ,ilk zamanlar sıkı bir dinleme performansı göstererek daha 5. günde çok olumlu etkiler gözlemliyordum.Ancak o sıkıntılı süreçteki olaylar tekrarladıkça telkinlerin etkisi yok oluyordu,inatla dinlemeye devam etsem de nafile...Bu tekrar tekrar başlangıçlar ve hayal kırıklıkları defalarca oldu.Uzun zamandır dinlemiyordum ,yaşam koşullarım çok daha iyi şu anda (en azından o negatif kimselerden cok uzaktayım artık) , cesaretimi toplayarak tekrar başladım.Fakat şimdi değil 5. gün, 25. günü bile belki de geride bıraktım,ama bende iki üç gün devamlı seyreden mide bulanması hissinden başka bir değişiklik olmadı.Düzenli ,hergün dinliyorum ,aynen etki ettiği zamanlardaki gibi ,aşağı yukarı toplamda 150 saati de bulmuştur dinlemelerim.Neden hala bulantıdan başka etki göremedim kendimde?Telkinlerin işe yaramadığına yine hepsinin etkilerinin yok olacağına dair negatif şartlandırma olabilirmi?Önerilerinizi bekliyorum...

sarikar 29-03-2010 08:42 PM

Alıntı:

sarikar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 592175)
Herkese merhabalar,

İlk dinlemelerimde yani etki gördüklerimde 5 telkinle birden başlıyordum güven,topluluk,suçluluk,sosyallik ve başk. görüşleri.Sonra yine bunları yaptım olmadı,şimdi de güven ego ve toplulukla başlayıp iki hafta kadar sonra sosyallik ve ertelemeyi bırak telkinini ekledim.Bulantı dışında etki yok yok yok,bulantılar da geçti bu arada.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:19 AM.