Farkımız

Ritmotrans Farkı

Subliminal CD ‘ler kişisel gelişim kasetlerinin bir işe yaramadığı konusunda bir önyargıya sahipseniz; buna cevabım senelerce bu mp3 leri denemiş ve hiçbir sonuç alamamış bir kişi olarak “Haklısınız” olacaktır.Bu yazıda Ritmotrans’ın neden farklı olduğunu ilgili resimlerle biraz olsun anlatmaya çalıştım.

Ritmotrans farkını anlayabilmek için bu resime iyi bakınız. Normalde yurtdışında kullanılan subliminal telkinlerde sözler bilinç ile bilinçaltını ayıran kritik filitreye takılmakta ve geri dönmektedir.Ancak filtreye çarpan bu telkinleri dinlerken bazıları geçici rahatlama hissetmekte bazıları ise bir kaç kez dinledikten sonra kaldırıp bir kenara  koymaktadırlar.Aynı şekilde yurtiçinde üretilen CD’ler yurtdışındakiler ile aynı teknikler ile üretildiği için kritik filtre telkinlerin bilinçaltına ulaşmasını engellemektedir.Resimde görülüyor…

Bazı insanlarda kritik filtre yani dirençler çok daha zayıf iken bazı insanlarda bu filtreyi aşabilmek zordur. Yurtdışında üretilen kişisel gelişim CD’leri  çok da başarılı olamamaktadır. Bu nedenle hemen hemen hiç birinin forum paylaşım sitesi yoktur. Sadece bir kaç yorumu sitelerinde yayınlamaktadırlar. Oysa bu CD ‘lerin faydasını görenlerden daha fazla hiçbir etki göremeyenler vardır.

Sadece bu portal’da ritimli okuma tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik sayesinde kritik filtre aşılmakta ve bilinçaltına ulaşılması sağlanmaktadır. Ritomtrans başarı oranı %90 ların çok üzerindedir. Kritik filtrenin aşılmadığı kişi sayısı aşılan kişi sayısına göre ihmal edilecek düzeydedir.Resimde gösterildiği gibi Ritmotrans bu filtreyi aşmaktadır.

Subliminal teknikler tek başına kritik filtreyi aşamadıkları için değişime neden olmak yerine rahatlamaya neden olmaktadırlar. Etkileri sınırlı kalmaktadır. Ritmotrans ise bu filtreyi aştığı için değişimler rahatlamanın ötesinde davranış değişikliği olarak ortaya çıkmaktadır. Resimde ifade edilmeye çalışıldığı gibi bilinçaltına ulaşan telkinler hem bilinçaltında hem bilinçüstünde etkilerini hissettirmeye devam etmektedirler.

Telkinli mp3’leri dinleyen bazı kişiler değişimi dinlemeye başladıktan yarım saat sonra hissedebilmektedirler. Özellikle mutluluk telkini metni birkaç cümleden oluştuğu için daha çabuk etki etmektedir. Diğer telkin metinleri bir ya da birkaç sayfadan oluştuğu için etki etme süreleri kişinin direncine ve tekrar etme sayısına göre birkaç günden 2 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Ritmotrans rahatlama amaçlı değildir. Ritmotrans plasebo değildir. Ritmotrans  bilinçaltına ulaşır ve kalıcı  değişim sağlar.

Özetle değişim iyi amaçla da olsa bu spor yapmak olabilir,sigara bırakmak olabilir,daha düzenli olmak,yabancı dil öğrenmek, gibi yüzlerce konu için geçerlidir. Beyin değişime karşı koyar.Ritmotrans ise bu dirençleri aşarak değişimin daha hızlı olamasını ve kalıcı olmasını sağlar