Sağlığımız koruyacak 3 Alkali Yiyecek

0
10720

Sağlığımızı Koruyacak 3 Alkali Yiyecek

Vücudumuz asidik olmaya meyillidir, bu da onu hastalıklar için uygun bir zemin haline getirir. Bu yüzden, bu alkali yiyecekleri beslenmenize dahil etmek iyi bir fikirdir.
 

Genel sağlığımız, iç sağlığımızla başlar. En önemlisi dengeli bir kana sahip olmaktır. Alkali gıdalar bu iç uyumu korumanın önemli bir yoludur.

Hepimiz pH’ı duymuşuzdur. Bu bazlık ve asitlik için bir ölçektir. Derecesi 0’dan 14’e kadar gider. Sitemizde, vücudumuzun asitliği veya alkalitesi hakkında bilgi veren birçok yazı bulabilirsiniz.

Denge olarak kabul edilen seviye 7.4’tür.

Bununla birlikte, stres, kötü yemek alışkanlıkları ve çevre kirliliği gibi yaygın şeyler pH seviyemizi değiştirebilir. Sonuç olarak, sağlık sorunlarının başladığını görmeye başlıyoruz.

Bunun olmasını önlemek için, söyleyeceğimiz şeyleri dinleyin. Hem sağlığınız hem de pH’ınızın bakımı için bazı reçeteleri sizinle paylaşmak istiyoruz. Muhtemelen bunlar düşündüğünüzden daha kolaydır.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıda nasıl yapılacaklarını size anlatacağız.

Her gün alkali gıdalar

 

Göstermek istediğimiz alkali reçetelerin yapımı çok kolaydır. Ancak, bunların içine en iyi malzemeleri koymak çok önemlidir.

Limonlar daima organik olmalıdır. Aynısı elma sirkesi için de geçerlidir. Bu reçeteler için daima arıtılmış su kullanmanız gerekir. Bunların hepsini de aktarlarda bulabilirsiniz.

Arıtılmış su daha iyidir çünkü sadece daha yumuşak bir tada sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer sulara göre daha az klor ve florür içerir. Ancak, arıtılmış su bulamazsanız maden suyu da kullanabilirsiniz.

Bu karışımları sadece nasıl yapacağınızı değil, aynı zamanda onları tüketmenin en uygun zamanlarını ve en iyi yollarını sizinle paylaşacağız. Şimdi, bu günlük reçetelerin bazılarına bir göz atalım.

1. Sabahları alkali gıdalar: su-limon, karbonat ve elma sirkesi

Bu güne başlamak için biraz sert bir içecek gibi görünebilir. Fakat gerçek şudur ki, içindeki maddelerin miktarlarını damak zevkimize göre ayarlayabiliriz. Bu şekilde, sağlığımız için sahip olduğu tüm faydaları keşfedebiliriz.

Bunu kahvaltıda aç karnına içmek önemlidir. Bu bizim sindirim sistemimizin daha alıcı olduğu bir zamandır ve böylelikle daha fazla besini emebiliriz.

 • Bu kolon ve bağırsaklarımıza detoks yapar ve sindirime yardımcı olur.
 • Bu doğal toniği kullanarak, toksinleri yok edip lenfatik sistemimize yardım ederiz.
 • Elma sirkesi, hem hipertansiyonu hem de trigliserid düzeylerinizi düşürmek için mükemmeldir.
 • Bu tarifteki her üç içerik de hem tek tek hem de beraberken, bazlığı dengelemek için harikadır.

Malzemeler

 • 1 bardak (200 ml) arıtılmış su
 • 1 tatlı kaşığı (5 g) karbonat
 • 1 tatlı kaşığı (5 ml) elma sirkesi
 • Yarım limonun suyu

Hazırlanışı

 • Bir bardak suya, elma sirkesini, limon suyunu ve karbonatı ekleyin. Eğer limon çok sert ise, dediğimiz gibi tadı kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Suyun ılık olduğundan emin olun. Bu, içmeyi kolaylaştırır.

2. Öğle yemeğinden önce alkali gıdalar: limon ve pembe Himalaya tuzlu su

 

Pembe Himalaya tuzundan yapılan bu ilaç çok sağlıklı ve tedavi edicidir. Ayrıca sindirime de çok iyi gelir.

Bunu yapmak için, pembe Himalaya tuzuna ihtiyacınız olacak. Bu tuzu aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Denediğinizde onu vazgeçilmez bulacaksınız.

 • Limon ile birleşince, bu reçete bize bol miktarda vitamin ve mineral verir. Bunların arasında bağışıklık, sindirim ve kardiyovasküler sistemleri için gerekli olan C vitamini, bioflavonoidler, pektinler ve mineraller bulunur.
 • Ayrıca içeriğindeki temel yağların da antioksidan etkileri büyüktür. Hatta bunlar kilonuzu kontrol eder ve sıvı tutulumu ile mücadele eder.

Bir başka ilginç nokta ise, bu içeceğin baş ağrısını ve stresi azaltabilmesidir.

 

Malzemeler

 • Yarım limonun suyu
 • Bir tutam (1 g) pembe Himalaya tuzu
 • 1 bardak (200 ml) arıtılmış su

Hazırlanışı

 • Yapmanız gereken ilk şey limonu yarıya bölmektir. Limonun organik olması gerektiğini de unutmayın.
 • Ardından, limon suyu ve pembe Himalaya tuzunu bir bardak suda karıştırın.
 • Yarım saat beklemesine izin verin. Daha sonra, öğle yemeğinden önce veya öğle saatlerinde için. Ayrıca bunu yorgun hissettiğinizde veya baş ağrısı çektiğinizde de içebilirsiniz.

3. Akşam yemeği için alkali gıdalar: limonlu enginar suyu

Bu yapılması kolay bir alkali reçetedir. Aslında her zaman enginar yaparken bunu yapmaya çalışmalıyız. Çünkü bu sebzeyi pişirdikten sonra arta kalan suyun çok fazla faydası vardır. Eğer bunu içersek bedenimize gerçekten yardımcı olur.

 • Bu suya limon eklendiğinde, kolesterolü düşürmek ve karaciğerin sağlığı için harika olacaktır.
 • Ayrıca, bu alkali su vitamin doludur. Bu nedenle, kilomuzu kontrol etmemize de yardımcı olur.

Bu reçeteye bir şans verin!

Malzemeler

 • 4 bardak (1 litre) su
 • 2 adet enginar
 • 1 adet limon

Hazırlanışı

 • Suyu bir kapta kaynatarak başlayın. Ardından enginarı ve limonu dörde böldükten sonra bu suya ekleyin.
 • Enginarlar yumuşayıncaya kadar pişirin. Sonra enginarları ocaktan alın, suyu süzün.

Su soğuduğunda, akşam yemeğinden önce bir bardak için. Ne kadar iyi hissettirdiğini göreceksiniz!

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here