Pişmanlıkla dolu bir yaşamın olmasını istemiyorsanız bu 6 tutum’u bırak

0
6243

Pişmanlıklarla Dolu Bir Hayat Yaşamak İstemiyorsanız Göstermemeniz Gereken 6 Tutum

 

Yaşamda gideceğimiz yönü belirleyen büyük seçimler olabilir. Fakat bizi oraya götürenler ise yaptığımız küçük küçük seçimlerdir. Aldığımız her karar hayatımız için yeni bir dönüm noktası niteliğindedir. Hiçbirimiz geçmişe dönük pişmanlıklar ile dolu bir hayat yaşamak istemiyoruz tabi. O halde yanlış olarak görmediğimiz ama aslında bizi büyük bir gaflete sürükleyen o kararlara bir göz atalım.

1. Sadece maddi olarak hayatınızı idame ettirmek adına size uygun olmayan bir işe girmek.

Biraz klişe olabilir fakat gerçekten de, “hayat paradan ibaret değil”. Para sizi birçok anlamda tatmin edebilir, bu doğru. Ama gerçek anlamda tatmin olmak için bundan fazlasına ihtiyacınız var: Aşk! Bunu sadece partnerinize duyduğunuz aşk olarak algılamayın. Daha güzel yaşamak için size verilmiş nimetlere, hayatınıza olan aşkınızı; yaşamınızı daha iyi devam ettirebilmek, onun faydalarından mahrum kalmamak için doğaya olan aşkınızı besleyin. Şarkıda da dediği gibi: “Bir kuşu, kelebeği… Bir taşı sevin yeter!” Bu yüzden sırf para kazanmak adına sizi mutlu etmeyen bir işte çalışmak, bu hayatta cehennemi yaşamak deyiminin diğer bir adı olabilir.

2. Size bir şey katmayacağını bildiğiniz halde, yalnız olmaktan çekindiğiniz için birisiyle birlikte olmak.

Tırnak Yeme Tedavisi

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yalnız kalmak çoğu insanı korkutur. Tabi burada çoğu insandan kastım ne yazık ki, kendini önemsiz hisseden, özgüvenden yoksun insanlar. Arkadaşlar, bunu yapmayın. Yapmayalım! Hayat sizin hayatınız. Kimliğiniz size verilmiş en önemli hediye. Yaşam denen bu süreçte sizden daha önemli hiç kimse yok. Bir acil durum anında bile çocuğunuzdan önce kendi hayatınızı koruma altına almanız uyarılıyor. O yüzden korkmayın. Değerli olduğunuzu hissedin. Sizin kendinize verdiğiniz değer kadar karşıdaki de size değer verecektir. Asla ondan daha iyisini bulamam gibi bir gaflete düşmeyin. Her zaman daha iyisi vardır. En büyük korkunuz yalnız kalmak olmasın, çünkü en kötüsü etrafınızdaki insanların sizi yalnız hissettirmesidir.

3. Başarısız olma korkunuzdan dolayı başarma potansiyeline sahip olduğunuz şeyleri gerçekleştirememek.

karizmanizi-arttirin

KorkuIarınızın, sizi umutIarınızın ardına düşmekten aIıkoymasına izin vermemelisiniz. Başarmak ve başarmak gibi pek çok olgunun önündeki en büyük engel içten içe hissettiğiniz korkularınızdır. Kendinize inanın, inanmak gerçekten de başarının yarısı ediyor. Hayatta her şey mümkün, bunu var edecek güç içinizde var. O güce odaklanın. En büyük korkunuz, korkunun kendisi olsun.

4. Kalbiniz kırıldığında, onu onarmak yerine, birisinin gelip bu işi sizin yerinize yapmasını beklemek.

Sizde aynı etkiyi yaratır mı bilemem ama sizinle paylaşmak istediğim bana iyi gelen bir söz var: “Kalp bir bahçe gibidir. Onda mutlaka bir şeyler bitecektir. O halde güzel şeyler ekin ki güzel şeyler bitsin.” Her zaman kalbimizi güzelliklere, iyiliklere açmaya çalışıyoruz ama bazen her şey yolunda gitmeyebiliyor. Özenle büyüttüğümüz, kalbimizde beslediğimiz o sevgi bazen en derin yaralara dönüşebiliyor. Hayatta her zaman iyi ya da her zaman kötü yoktur ama. Ne iyiliklerin bizi kendimizi kaybetmeye itmesine ne de kötülüklerin bizi içten içe yiyip bitirmesine izin vermeliyiz. Her şey kararında güzel. Hayalleriniz suya düşebilir, hiçbir şey ya da hiç kimse umduğunuz gibi çıkmayabilir; bu duyguları tatmak dünyanın doğasında var. Üzülün. Ağlayın. Çok ağlayın. Ama sonra her şeye yeniden başlayın. Biri kalbinizi kırıyor diye kendinizi paralamanın alemi yok. Belki de hak etmediği yerden çıkmaya çalışıyordur, diye düşünün. Bugüne kadar binlerce, milyonlarca kötü şey geldi başınıza, hepsinin üstesinden gelmeyi başardınız. Yine başarırsınız. Kimseye ihtiyacınız yok. Kendinizi sevin, herkesten çok kendinize güvenin o size yeter.

5. Geçmişteki pişmanlıklarınız üzerine saatlerce düşünmek.

Ego Güçlendirici

İtiraf etmeliyim ki, “geçmiş” sözcüğünü çok seviyorum. Adı üstünde. Geçmiş tozdur, üfle gitsin! Ne yaşandıysa yaşandı, ne olduysa oldu ama hepsi geride kaldı. Elbette sizi siz yapan geçmişte vermiş olduğunuz kararlar, yaptığınız seçimlerdir. Ancak geçmişte olan hiçbir şeyi değiştiremezsiniz sadece ondan dersler çıkarabilirsiniz. Bu yüzden geçmişi bir kitap gibi kullanmak gerek, bir ev olarak değil. Çünkü her daim geçmişi yaşayan kişi, yavaş yavaş çökecektir. Geçmişinizin keşkelerinin bu anınızı çalmasına izin vermeyin. Zira geride bıraktıkIarınıza odakIanırsanız, önünüzde sizi bekIeyenIeri göremezsiniz.

6. Hayatın size karşı her zaman adil olmasını beklemek.

Hayat adil değil! Doğru, o sadece bir kavram. Hayatı var eden de, iyileştiren de, kötüleştiren de bizleriz. Hayatın size çiçekler sunmasını beklemek yapacağınız en büyük aptallık olurdu şüphesiz. Beklemeyin! Prestijli bir okulun, sizi kara kaşınız kara gözünüz için kabul etmesini beklemeyin! İnanılmaz imkanlarla donatılmış, bol kazançlı bir işin size doğru koşmasını beklemeyin! Sevdiğiniz birine, sevginizi dile getirmek için doğru anı beklemeyin! Doğru an yoktur, git ve söyle. Hayatın, şu an da yaşadıklarınızın değerini bilin. Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır. Bir daha asla ilkokul aşkınız kadar masum bir sevgi besleyemeyeceksiniz. Bir daha asla 8 yaşındaymış gibi pembe gözlüklerle etrafınıza bakamayacaksınız. Bir daha asla 18 yaşında olamayacaksınız. O yüzden yaşayın! Hayatın size getirdiklerinden şikayet etmeyin. Hayat şikayet etmek için çok kısa ve henüz göremediğiniz kadar güzel.

 

 

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50 telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
    Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
  Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
Dünyada bir çok başarılı insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit deneme programı ücretsizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here