”Kontes Suzan”

0
6752

Darülaceze’ye uğradım geçenlerde. Bir arkadaşım çeşitli yardımlar bırakacaktı,yanında gittim.O asırlık bina ortasındaki küçücük yeşillik,nasıl da tamamlıyordu yapıyı. İçeri girdik,uzunca bir koridora vardık. Arkadaşım görevliyle konuşurken arkamdan biri seslendi: “Bakar mısınız?”


“Bana mı sesleniyorlar?” acaba diye içimden geçirirken,az ileride şık bir elbise içinde 70-80 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim son derece zarif bir kadının bana baktığını gördüm. “Bakmayın öyle lütfen,gelin” dedi. Şaşırdım tabii “Buyrun” dedim. “Şu gülü…” dedi. “Takamıyorum.”Beyaz bir gül vardı elinde ve beline kadar inen saçlarının arasına takmamı istiyordu. Taktım. Aynada kendine baktı,Gloria Swanson’ın Sunset Bulvarı filmindeki haline benziyordu. Sağ elini hafifçe havaya kaldırdı ve bana “Rica etsem içeri kadar götürür müsünüz?” beni dedi.

Arkamda bir görevli olduğunu gördüm,yanlış bir şey yapmak istemediğimden sordum kimdir? Sorun olur mu yardımım? diye. “Suzan Hanım sorun çıkartmaz” dediler.Odası aydınlıktı. Koca koca çınarlar görünüyordu dışarıda.Sabah pencereyi açtığımızda görüp şaşırdığımız karlara benziyordu.

Bazı kadınların da böyle bir tesiri oluyor insanın üzerinde. Öylesine zarifti ki camdan atla dese atlayacaktınız. Yapmazsanız sanki ondaki büyü sizi esir alacakmış gibi bir şeydi..Ben onun kadar zarif davransam,heralde nezaketten içeri atardı polis.Kendimi daha değerli hissettim.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az sonra farkında olmadan,tıpkı onun gibi onun tonunda davrandığımı fark ettim. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Bana dönüp “Adınız nedir genç adam?” Adım neydi ki? dedim ilk önce ama sonra hatırlayıp “Tekin” dedim. “Ne güzel,Refik Fersan’ı tanır mısınız?” diye sordu.

Refik Fersan’ı elbette tanıyordum. Müthiş,çok sevdiğim bir bestekâr. Nasıldı o harika şarkısı: “Rüzgar uyumuş, ay dalıyor her taraf ıssız Ölgün ışıyor varsa henüz bir iki yıldız Gel çıt bile yok, korkma benim bahçede yalnız…” Ah ne güzel şarkıdır. “Evet” dedim “Tanıyorum…”

Sanki elinde bir sigara tabakası varmış gibi bir hareket yaptı.Eski bir alışkanlık olacak heralde dedim içimden. “Refik Bey’in yanında bir kanuncu vardı. Ahmet Muhtar Paşa’ların köşkünde tanışmıştık. Onun adı da sizinki gibi Tekin idi” dedi. Sonra “Beni tanıyor musunuz?” dedi.

“Maalesef” dedim. “Doğru” dedi “Eskidendi..” Bir tebessüm etti sonra sustu. Yanındaki çekmeceden bir fotoğraf çıkartıp gösterdi. “Bak işte…” dedi. Gencecik bir kadın fotoğrafı,belli ki kendisinin gençliği. Arkasında şöyle yazıyor: “Safiye Hanım’larla.Taksim Bahçesi…”

1935 yılı. Soldan ikinci kişi Suzan Hanım. Saz heyetinin içinde...

“Kontes Suzan..” derlerdi bana… Bu adı ona Yahya Kemal takmış. Bir gün Park Otel’de oturuyormuş Yahya Kemal. Bir Mısır Hidivi’nin ailesi mi ne gelmiş o gün. Herkes Saray eşrafından birilerini bekliyor. Suzan Hanım kapıdan girince herkes ona bakmış. Yahya Kemal de elbette.

Suzan Hanım,salına salına Park Otel’in barındaki masasına,tam da Yahya Kemal’in karşı sırasına oturmuş. Herkes etrafında pervane Suzan Hanım’ın. Yahya Kemal de malum büyükelçi idi. Diplomasi gereği bir merhaba demek istemiş. Suzan Hanım’ın masasına gelmiş.

Evvelce Yahya Kemal’e “Hidiv’in büyük kızı Fransızca bilir yalnızca” demişler. E Suzan Hanım da tam Paris sosyetesi. Yahya Kemal de uzun yıllar Paris’te tahsil gördüğü için bu dile hakim. Kendsini tanıtmış,hoşgeldiniz beş geldiniz vs demiş ama Suzan Hanım anlamamış tabii…

Garsonlardan birini çağırıp “Bey kim? Turist mi? ” demiş. Garson da gülmüş duruma. Yahya Kemal’in kulağına eğilip anlatmış vaziyeti. Yahya Kemal de şaşkın ve mahçup tabii… O gün arkadaş olmuşlar. Bir kraliçeye benzeyen Suzan Hanım’ın adını kontes koymuş Yahya Kemal o gün.

Kontes Suzan,çekmeceden bir güzel mercan kolye çıkarttı. Bayıldım sahiden.Bunu ona Meşhur Foto Sabah’ın sahibi hediye etmiş. Buranın adı da malum SEBAH & JOILLIER olarak geçiyor. Şair Can Yücel’in babası,devrin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ile anısını da o ara anlattı.

Suzan Hanım,devrin ünlü aktrislerinden Zozo Dalmas ile meşhur Markiz Pastahanesi’nde oturuyomuş. Az sonra içeri Hasan Ali Yücel girmiş. Zozo ile evvelce tanışıyorlarmış. Hatırlayamadığı bir konuda dert yanmış Zozo Dalmas. Hasan Ali Yücel de “Meraklanmayın hallederim ben” demiş.

Birer kahve içip çıkmışlar Cadde-i Kebir’e. SEBAH & JOILLIER’gelmişler.Hasan Ali Yücel,dükkân sahibine “Yahu şu tabelayı değiştir artık. Foto Sabah yapsana. Daha iyi olmaz mı? Bak müşterin artar. Zaten milletin dili dönmüyor” demiş. Ertesi hafta SEBAH & JOILLIER olmuş Foto Sabah

Küçük bir dosya içinden saman kâğıdı bir dergi çıkarttı. Bir de baktım “Yaprak” dergisi. Sevindim. Fakat az sonra şaşkınlığım daha da arttı çünkü dergisinin arasından küçük bir el ilânı çıktı. Şaka gibi ama D Grubu’nun açılış duyurusu… Şaşkınlığımı görünce güldü Suzan Hanım

O elindeki dergiyi de el ilânını da bana aynı kişi verdi. Ressam bir oğlandı. Saçları da biraz kıvırcık. Cavidan ile Narmanlı Han’ın girişindeki Mimoza Şapkacısı’nda şapka bakacaktık. Bu delikanlı geldi “Adı neydi?” o elindeki küçük ilanı verdi. Resim sergisi yapacaklarmış.

Heyecanla telefonumdan Abidin Dino’nun bir fotoğrafını gösterdim. “Evet işte bu Bey idi” dedi. Abidin Dino, Orhan Veli’lerin Yaprak Dergisi’nin Taksim Tünel’de satarmış. Yani sokak ortasında. Sonra Elif Naci,Nurullah Berk gibi isimlerle D Grubu isimli bir ekip kurmuşlar.

O anlatırken,gözüm sürekli bana taktırdığı beyaz güle gidiyordu. Sorsam mı sormasam mı diye tereddüt ettim. Nihayetinde dayanamayıp sordum. “Bu gül…” dedi “Benim için çok kıymetlidir,talihimin en en güzel hediyesidir” Heyecanla dinlemeye koyuldum…

“1936 yılında,Dolmabahçe’de bir eğlence tertib ediliyor. Ben de çömez sayılırım. Müzeyyen Hanım ile Safiye Hanım giderlerdi bu davetlere. Fakat o gün Safiye Hanım ateşler içinde,Müzeyyen Hanım da Bursa’da. Ne yapalım ne edelim derken,Selahattin Bey ( Pınar ) beni önermiş”

“Bana soru sorulmuyor tabii… Bir çeşit emrivaki artık bu. Ne demek Paşa’yı reddetmek. Kuş olur uçar insan ama büyük sorumluluk.İçimi derin bir telaş ve korku kapladı. Saray’ın girişinde ayağım tökezledi.Tamam dedim içimden,bugün her şey ters gidecek.. Öyle de oldu…”

“Kocaman bir masa var şarkı söyleyeceğimiz yerde. Masada kimler kimler yok ki.. Sigara dumanından hafif sisli salon. Ben de körpeyim daha. Gözlerim acıdı biraz. Zaten yüreğim küt küt atıyor. Atatürk’ü göremedim. Gözlerim onu arıyor. Az sonra fark ettim ki tam önümde duruyor.”

“Herkes ona bir şeyler anlatıyordu sanki… Başı çok kalabalıktı. Derken elime bir kâğıt tutuşturdular. Paşa bir şarkı istemiş. “Manastırın ortasında Var bir havuz Canım havuz Bu yurdun kızları hepside yavuz Biz çalar oynarız” Şarkıyı biliyordum ama sözler uçtu gitti.

“Adımı sorsalar söyleyemeyeceğim. Selahattin Bey arkadan ‘Kızım hadi şarkıya gir’ demek ister gibi öksürdü. Taksimi uzattıkça uzattılar ama yok benden gık çıkmıyor. Durumun farkına varan Paşa bana baktı. O bakınca ben içimden bir ‘Eyvah’ çektim. Dizlerim de nasıl titriyor..”

“Suzan Hanım” dedi Atatürk. O “Suzan Hanım” diyince aklım iyice gitti. Paşa benim adımı biliyor. Şaşkınlığım ve heyecanım büsbütün arttı. Tebessüm edip,son derece zarif bir ses tonuyla “Rahat olun lütfen,burada dostlar arasındasınız.Yabancılık çekmeyin,rahat olun…” dedi.

“Sonra masadaki büyük vazodan bir beyaz gül çekip aldı. Ucundan kırdı ve bana uzatıp “İstirham ederim,bunu alınız. Saçlarınıza takın.Sonra saza devam edelim…” Gülü aldım,saçlarıma taktım. Gül,şevkatli bir el gibi saçlarımın arasında duruyordu. Müthiş derecede rahatlamıştım.

“O gün 9-10 şarkı söyledim Paşa’nın huzurunda. Kontes Suzan neden beyaz gül takar ki saçlarına? İşte bu aziz hatıranın yüzü suyu hörmetne takar. Bir milletin yetiştirdiği en büyük evlatlarından birinin iltifatına mazhar olmak,yüreğimi tarfsiz bir sevinçle doldurmuştu.”

105 yaşındaydı Kontes Suzan. Fakat 70 demek için bile tereddüt ederdi insan. Eski bir şarkı şöyle diyordu: “Sevda denilen şey / yaşayan hatıralardır” Ölmez bir hatıra gibi durmuştu sanki zamanın bir yerlerinde. Zaman onun için oturup soluklanmıştı sanki. Gözleri ışıl ışıldı.

Meşhur “Martı” kitabından bir alıntı geldi aklıma. Suzan Hanım’ı dinlerken ve seyrederken… “Mekânı yendiğimizde hep aynı yerde / Zamanı yendiğimizde hep aynı anın içindeyiz” Böyle bir şeydi galiba… İnsan ne zaman yaşlanırdı? Hatırlamaya değer hiçbir anısı kalmayınca mı?

Fotoğrafların tarih bilgisi sıfırdır Onlar zannederler ki sen hâlâ Eyüp’te bir bayram sabahısın…

Özlemeyi unuttuğumuzu fark ettim. Sahi,nasıl özlüyorduk bir kır yemeğini? Bir yaz günü? Bir kış sabahını? Bir akşam üstünü? Artık özlemiyoruz. Gidip hemencecik alıyoruz. İnsanlar,birer “anlık” fotoğrafa dönüştüler. Fakat kimse o fotoğraflarla konuşmuyor. Alıp göğsüne bastırmıyor.

Küçük bir çocuk gibiydi aslında Kontes Suzan. Yaşlanınca böyle mi oluyor insan? Öyle güzel elleri vardı ki şaştım kaldım. Odasındaki her nesne,her eşya birer insandı sanki. Köşedeki şalı sorsam,kim bilir kimler çıkacaktı içinden. Aynayı sorsam,kim bilir neler neler…

Ben de bazı giysilerimle duygusal bağ kurarım.Hafızaları vardır benim için. Başkasına alâlade gelen bir eşya,benim için de çok büyük anlamlar ifade eder. Suzan Hanım ile tanışmak,bu anlamda yalnız olmadığımı hissettirdi. Artık ne vakit beyaz bir gül görsem,Kontes Suzan’ı anarım..

kaynak: https://twitter.com/TekinDeniz_


Okuduğunuz için teşekkürler! Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi uykuda dinleyip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz. Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir?Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur. Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi? Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı . 15 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti.Ortalama 25. yıla özel bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50 telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız. Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır. Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.     Nasıl oluştu bu telkinler? Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.   Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?   Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.   Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz? Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.   Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden? Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum. Bir şey sizi engelliyorsa nasıl değiştireceğinizi bilmiyor yine de değiştirmek istiyorsanız.Yaşamınızda aynı olayların tekrar tekrar gerçekleşmesi sizi yordu ise çekirdek inanç ile online ve telefon ile bilinçaltı temizliği ;) ben denedim muhteşem bir uygulamaymış    Bu kadar basit bir şeyle mi bunca yıldır çözemediğim köklenmiş sorunları çözicem diye alay etmiştim, sonra inanmak istedim, olmadı zaten param da yoktu, para tuzağı dedi içimden bir ses ama 2 gece sonra yine sabaha kadar www.hayatimdegisti.com ve www.cekirdekinanc.com olmak üzere diğer sitelerini sabaha kadar araştırırken buldum kendimi. Atakan Sönmez'in Boğaziçi üniversitesi mezunu olması her arayana ücretsiz 5 dakika ön tespit yapması dikkatimi çekti.Ayrıca sitelerinde ücretsiz telkinli mp3 lerin indirilmesi her şeyin maddiyat olmadığını gösterdi.Öyle ya da böyle bir şekilde inanmayı tercih ettim ve aradım randevu aldım çalışmanın. Atakan Bey inanılmaz yardımcı oldular ve CD GELDİ...1 GÜN, 2 GÜNN GARİP RÜYALAR 3.GÜN RÜYALAR DEVAM EDİYOR HALA BUNALIYORUM 4.GÜN HİÇ OLMADIK UZUN SÜREDİR BEKLEDİĞİM BİR SÜRPRİZ 5.GÜN BAŞKA BİR SÜRPRİZZ ve böylece bugüne kadar devam etti, inanın 4 günde hayatım değişti ve bu gün Allah'a şükür ki daha önce hayalini bile kurmadığım bir hayata sahibim, maddi ve manevi açıdan. Ne dedilerse deneyimledim, deneyimlemeye de devam ediyorum ve artık eminim çekirdek inancımı değiştirdiğim için hayatım her gün daha da iyiye gidecek ve bir daha asla eskisi gibi tıkanmalar, tam son anda bütün işlerin bir anda bozulması gibi yıpratıcı olaylar yaşamıycamSONSUZ TEŞEKKÜRLER, SİZİN GİBİ İNSANLARA TÜM DÜNYANIN İHTİYACI VAR.. SEVGİLER, MUTLULUKLAR, BOL BOL GÜLÜCÜKLERRRR Sevgi Tokgöz, öğretmen (5 dakikalık ücretsiz on tespit için şimdi arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com Çekirdek inanç çalışması birden fazla kez karşıma çıktı.Ben de aramaya cesaret edemeyenlerdendim. Abartmıyorum 2 yıl bekledim.Saniyordum ki aradığımdabir ürün satılmak için ısrar edilecek.Defalarca telefonuma mesajlar atılacak.Şimdi bu düşündüklerime aklıma gelince kendi kendime gülüyorum.Çalışma sonrası yapılan cd lerimi dinledim.Bir çok arkadaşıma önerdim.Bu bir yıl süresince aradığımda tüm sorularıma yanıt aldım.Herhangi bir şekilde sizden ne bir sms ne tanıtım maili almadım. Çekirdek inanç sonrası sizinle daha farklı çalışmalar yapmak isteyenler ilerlemek isteyenler olabilir.Onlara daha ileri düzey çalışmalar yapabilirsiniz.Her şey için tekrar teşekkürler. Güler Tan, Eczacı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 15  Başlıkta ve yorumla çekirdek inanç 1-Sadece siz değil çevrenizde faydalansın Ben psikolojik danışmanım ...mesleğim gereği birçok seminere katıldım setifikalar aldım...ama 5 yıl önce girdiğim şiddetli depresyon aralıklarla devam eden ilaç tedavileri...aile içi karmaşalar...özel hayatımla ilgili sonu gelmeyen sorunlarım vardı..cesaretim kırılmış....istemeden de olsa cesaretim kırılmıştı sanki yaşıyor olmak için yaşıyor....görev icabı nefes alıp veriyordum sanki...ilk arkadaşım söylediğinde...hem umutlandım hem de tedirgin olmuştum itiraf ediyorum....ama müziği ilk duyduğum anda hatta neyde gözlerim oldu...gerçekten biticekti olumsuz herşey..bunu hissettim...üçüncü gündeyim...tüm ailecek dinliyoruz...babam genelde önyargılı olduğu için çaktırmadan dinliyor...sokağa çıkmayan küskün adamın neşesi yerine geldi))..kendimi güçlü... mutlu ve cesur hissediyorum... Deniz Çevik, psikolojik danışman ************* 2-Telkine yatkınsanız 24 saatte bile etki görebilirsiniz başka bir konuyu araştırırken sitenize rastladım.önce dikkatimi çekmedi sıradan bir gelişim sitesi zannettim.giriş sayfanızdaki müziği dinleyip dinlememe konusunda tereddüt ettim.daha doğrusu çekindim.ritmo trans kelimesi ilgimi çekti.herşeye rağmen müziği açayım dedim.açtım değişik geldi.dinledikçe bilmiyorum birşeyler hissetmeye başladım.müzikten sonra sitenizi daha ayrıntılı incelemeye başladım.daha önceden buna benzer şeyler duymuştum.daha da ilgilenmeye başladım.24 saat olmasına rağmen telkin müzikleriniz ruhumun derinliklerinde bir şeyleri harekete geçirdiğini fark ettim.devam edeceğim.olumlu gelişmeler olursa buradan sizinle paylaşırım.hoşçakalın.mutlu kalın Zübeyde Karacan, Öğrenci *********************************************************** 3-Çekirdek inanç çalışması telefonla ve internet ile nasıl yapılır ücreti nedir   Çekirdek inanç tespiti  internet üzerinden ve telefonla yapılır.Sonrasında 20 adete yakın subliminal telkin mp3 isminize özel hazırlanır.Bu mp3'leri uykuda yada uyanıkken dinlersiniz. Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.Onine form ile yapılan çalışma 340 tl dir.Bir ay süren telefon ve whatsapp destekli çalışma ücretleri için arayabilirsiniz.. (ücretsiz örnek ön tespit ve telkinler için telefonlarımızdan da ulaşabilirsiniz 05424475050)   4-Neden bir şeyler bizi engelliyormuş gibi gelir. Neden hayatımızda hep aynı şeyler tekrar eder.Bu sizi de yormuyor mu? Neden bir girişimci her şeyi doğru yapmasına rağmen çok iyi bir yerde muhteşem yemekleri çok iyi fiyatlarla veren bir restoran açsa bile müşterileri az olurda tam yanında bulamaç gibi yemekleri olan bir çok şeyi görünürde yanlış yapan restoran tıklım tıklım dolu olur. Neden herkese iyiliği dokunan elinden geldikçe herkese yardım eden kişinin kıymeti bilinmez üstelik bolluğu bereketi kesilir . Tüm bunların nedeni bilinçaltınızdan temizlenmesi gereken çekirdek inançlarınız olabilir. Neden aşırı uyumlu iyi olan erkek karşı cins tarafında sadece arkadaş olarak görülür.Kadınlarda bir gariplik mi var.İyi doğru dürüst kişileri seçemiyorlar mı? Neden bazı kadınlar hep sorunlu ilişkileri ya da kişileri mıknatıs gibi kendilerine çekerler. Neden en kontrolcü garantici kişilerin başına hiç olmayacak şeyler gelir. Oldukça zeki olan bir çocuk en iyi üniversiteyi bitirip üzerine Harvard masterı yapıp nasıl 10 yıl işsiz kalabilir. (5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com Tüm çalışmalar telefonla ve internet üzerinden yapılır.Dinleyeceğiniz telkinler link olarak gönderilir. **************************************************************************** 5-Risk alın ve kariyerinizi değiştirin. Atakan Bey, Başarı Hikayeleri kısmını okurken ben de yazmalıyım dedim, 5 Mayıs tarihlerinde telefonda görüşmüştük. Çekirdek İnanç tespiti yaptık. Öncesinde de zaten sitedeki ücretsiz telkinleri disiplinli bir şekilde 21 güne tamamlayarak gece gündüz dinlemiştim. Öncelikle hayattan şikayet eden iç sesim sustu, elimdeki imkanlarla en güzelini yapmayı en iyiyi elde etmeyi öğrendim, önüme çıkan imkanları algılamaya başladım.Çalıştığım bankanın yurt dışı şubesine üstelik de bu iş için bütün gerekli şartları sağlamıyor olmama rağmen (nasıl bir cesaretle başvurduysam ) kabul edildim, gelirim 3 e katlandı, üstelik çevrem istediğim gibi, bana bir şeyler katacak insanlarla çevrili, vizyonumu ve hayat görüşümü genişletecek deneyimler yaşamak istiyordum ve elde ettim. 3 aydır yurt dışındayım, Eskiden olsa cesaret edemeyebilirdim, güvenmezdim kendime. Tuba Çalık, İş kadını .******************************************************************** ******************************************************************** 6-Çekirdek inanç çalışmasını güvenle yaptirabilirsiniz. Çekirdek inanç çalışması yaptırdım oldukça fayda gördüm.Başka bir çalışma daha yaptırmak istiyordum. Nasıl olsa çekirdek inanç iade garantili diye fayda göremediğimi söyleyip ücret iadesi istedim.İadeden aldığım paranın üzerine oldukça yüklü bir miktar ekleyip bir başka çalışma yaptırdım. Diğer çalışmadan hiçbir fayda göremediğim gibi kendilerine ulaşamadım. Bu mesajı yazma nedenim biraz vicdan yapmam.Garanti sisteminizi kötüye kullanmış oldum. Ancak sorgusuz sualsiz bir gün içinde ücret iadesi yaptınız. Bu zamanda sizin gibi işini iyi yapan dürüst, insanlar yok. Bence örnek alınması gereken işini gerçekten iyi yapan insanlarsınız. Telkinlerinizi halen dinliyorum ve güzel sonuçlar aliyorum. Emre Özel, Rehber Öğretmen Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz. *************************************************************************** --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (ücretsiz örnek ön tespit ve telkinler için telefonlarımızdan da ulaşabilirsiniz 05424475050- 02124816645) 7-Çekirdek inanç çalışmasını çocuklarınızın başarısını arttırmak için de yaptırabilirsiniz. Ben Atakan Bey’den kızım için CD alanlardanım. Biliyorum inanmakta güçlük çekiyorsunuz ben de en başta öyle düşündüm ve CD yi dinlemeye başlayalı 4 gün olmuştu ki kızımda bir anda değişiklik oldu asıl net sonucu 20 gün sonunda aldım. Dikkat dağınıklığı ve inanılmaz bir hareketlilik, asla konuşurken göz teması kurmazdı. Derslerindeki başarı oranı %52 idi. ama CD yi dinlemeye başladıktan 4 gün sonra sakinleşmeye başladı. 20. günden sonra da derslerdeki başarısı %87 oldu. Göz teması kurarak konuşuyor, dikkat dağınıklığı tamamen gitti, bize karşı da kendini ifade etmesi düzeldi. Atakan Sönmez her şey için çok teşekkürler siz bu işin dahisisiniz. Aydanur Akdemir, Yaşam Koçu 8-Önceki halinizle .şimdiki haliniz arasındaki farkı bırakın çevreniz fark etsin Ana 3 telkini dinlememle başladım 1 yıl önce 3 ay dinledim kesinlikle davranışlarımın değiştiğini gördüm ama yeterli değildi bu süreç beni çekirdek inanç çalışmasına kadar götürdü 2012 nisanda bu çalışmayı kredi kartına borçlanarak yaptırdım. Değişim süreci çekirdek inanç çalışması ile başladı ama ne değişim:))Yukarıda yazdıklarımın büyük bir ölümü son altı ayda oldu. Şöyle bir ayrıntı var arkadaşlar biraz da olsa before- after yapmak lazım aradaki farkı görmeniz için ben kendi kardeşime yaptırdım çekirdek inanç çalışması bariz değişimleri ben kendi gözümle şahit oldum maddi manevi ama her seferinde adam dediki galiba bana bir etkisi olmadı:)) adam yurt dışından döndü geliri 5 e katlandı davranışları deişti ama işte insanın biraz kendini analiz etmesi gerekiyor tabi. Songül Yüce, Ev hanımı Atakan Sönmez ile ÜCRETSİZ Ön Tespit ve 5 günlük deneme telkin mp3lerini indirip dinlemek için www.cekirdekinanc.com sitemizdeki telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz. 9-Diğer yöntemlerden farkı ne? Diğer yöntemler sorunun dallarını budarlar ama çekirdek inanç fark edilmediğinden ve değişmediğinden aynı sorunlar tekrar geri gelir. Ya da geçici olarak yaşadığınız problemi çözseniz bile çekirdek inanca bağlı başka bir problem sizi engellemeye devam eder. *************************************************************** 10-Sakın ümitsizliğe kapılmayın Arkadaşlar sakın ümitsizliğe kapılmayın gerçekten süper bir yöntem bendeki değişiklikler gözle görürlür düzeyde. birtane örnekverecek olursam , ben herzaman kambur yürüyen yani kafa önde omuzlar düşmüş vaziyette gerçekten kambur olmamama rağmen ne yapsam dik yürüyemiyor çbalasam müthiş sıkıntılar ve ağrılar oluyordu tabi zamanla kemikler eğiliyo , şimdi ego güven güçlendiriciyi devamlı dinlemeye başladım 2 gün sonra kardeşim abi sen dik yürüyosun yorulmadın mı diyip espiri yapınca heycanlandın ve o an farkettim artık dikyürüyor ve bu beni yormuyordu kendimi takip ediyorum 2 ay oldu kambur duramıyorum otururken gezerken yatarken omuzlarım ve başımdik haliyle o hantal ezik korkak görüntümde kalmadı . tek kelimelyle mükemmel ve heycanverici..teşekkürler Allah yolunuzu açık etsin.saygılarımla *************** (5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050 cekirdekinanc.com Deneme telkinleri icin hayatimdegisti.com 02128070142)Detaylı .çalışmalarımız internet üzerinden ve telefonla yapilir telkinler internet  üzerinden gönderilir. -****** ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (5 dakikalık ücretsiz ön tespit için arayın 05424475050 cekirdekinanc.com Deneme telkinleri icin hayatimdegisti.com - 02128070142) *** 11-Subliminal telkin müzik değildir.İçinde telkinler olduğunu bilerek dinleyin. şaşkınım.kendime inanamıyorum.daha ilk denemde etki edeceğini söyleseler güler geçerdim. geçen yıl bu siteyi gördüm ama inanmadığım için bakıp çıktım.dün akşam gece 12 civarı öylesine sitelere girip çıkarken bu siteyle karşılaştım.iyicede okumadım.ücretsiz müzik filan yazıyordu.son yıllarda sabahları kalkamıyorum ağırlık, halsizlik,bitkinlik vir kahvaltıyla kendimi sokağa attım akşama kadar çarşı pazare hiç bir şey yapamamak beni çok üzüyordu enerji hapları,vitaminler aldım fayda etmedi.bende 59 yaşındayım herhalde yaşlanıyorum diye düşündüm.dün gece ilk kez bu sitede.önce sabah zinde kalkmak için sonra zayıflamak için ücretsiz bölümleri açtım.önce su sesi dinledim.sonra ney aman sende işte müzik dinletiyorlar diye düşündüm.ama aynı anda aşırı bir kalp çarpınıtısı heyecan hissettim.tuhaf geldi.biraz daha aşağıda yorumları okudum.meğer benim sadece müzik zannettiğimin içinde telkinler varmış.sabah erkenden çok hafif kalktımki ben asla duşa girmeden kendime gelemezdim.akşama kadar çarşı pazar dolaştım yorgunluk bilmeden.ve eve gayet dinç geldim.halen şaşkınım.bu gece gene tekrarlıyacağım.dilerim hep devam eder.her gün böyle zinde olursam neler yaparım.neler.. Burak Hoşses, Öğrenci --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 12-Atakan Sönmez Türkiye’de ilk Subliminal telkin uzmanı.Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez le subliminal telkinler ile ilgili konuştuk. Ritmotrans dediğiniz bu yöntem nasıl ortaya çıktı… Kendi kendime ses kayıtları yaptığım sırada mikrofonumda bir arıza meydana geldi. O kayıdı dinlerken ses yükselmesi olduğunda bilinçaltının daha iyi algıladığını keşfettim.Bu şekilde ritimlerle seslendirdiğim kayıtları müziğin içine gizledim.Subliminal kayıtlar dünyadaki benzerlerinden çok daha etkili oldu. Telkin mp3 leri deneyebileceğiniz www.hayatimdegisti.com 2005 yılında kuruldu. Çekirdek inanç (Core Belief) psikolojide geçen bilimsel bir kavramdır.Biz farkında olmadan oluşan ek kimliklerdir.Bu kimliklerin her biri sizin enerjinizi alır. Engelleyen sırtınızda yük olan bu kimlikleri bulup uykuda telkin cd ler ile bilinçaltınızdan temizlediğinizde hayatta çok hızlı yol alırız. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 13-Kalıcı değişimi yaşayın piyasada “kişisel gelişim” adı altında pek çok uğraşı ve bundan beslenmeye çalışan çok şarlatan var dünün din istismarcılığı gibi bugün de kişisel gelişim ile değişmek dönüşmek isteyen insanlardan faydalanmaya çalışan pek çok kişi ve kurum mevcut onlar güven yıkarken sizin böyle dürüstçe bu işi kotarıyor olmanız ayrıca takdire şayan çok teşekkür ederim iyiki sizleri tanıdım ve iyiki bu çalışmayı yaptım hayatımın sonuna kadar sürecek olan ve bir daha asla eskiye dönmemek üzere bir değişim yaşattınız bana bu parayla ölçülecek bir şey değil tekrar çok teşekkür ediyorum. Sevgiler… ********************************************************************************** 14-İnsanların size olan davranışları değişsin. Atakan bey cumanız mübarek olsun biz Akkürek ailesi olarak size teşekkür ederiz şu an yaşadıklarımızı size anlatmak istiyoruz pazartesi elimize 20 milyar para geldi bugün cuma ve bu para şu an 50 milyar oldu inanın sanki bütün dünya bizim hayrımıza çalışmaya başladı. Biz bir ton mal almaya gidiyoruz bize yirmi ton mal vermeye kalkıyorlar gücümüz yetmez diyoruz önemli değil yeter ki biz sizinle çalışalım diyorlar dahası tüm kumaş alıcıları da anlaşma yapmış gibi telefon yağmuruna tutuyorlar inanın gece gündüz sürekli bolluk bereket ve mutluluk yaşıyoruz kaç yıldır bize soğuk davranan ebeveynler toplanıp memleketten sadece bizi görmek için evimize geldiler artık Allah bize olan sevgisini sanki yeryüzüne indirdi biz bu güzelliklerin daha fazlasını sizler için temenni edip selam söylüyoruz. Danışanınız Sevim Hanım *************************************************************************** ******************************************************************************** 15-Göz temasınız kuvvetlensin  sizller nasıl insanlarsınız yaa!!!öncelıkle sılzere sonsuz tesekkurlerr her bırınızee hepinizeee! yklasık 4 gundur dınlıyorum ego sucluluk ve kendıne guvenıı yorumlarımı ara ara yazmaya calıstım sıze bugun cok daha ıyıyım ınanılmaz seyler olmaya basladı hayatımda..sındırımım sıtemım ve bagırsaklarım cok guzel calısmaya basladı bugun,daha pozıtıf baktım bugun herseye..mesela yagmur yagdıgında hemen semsıyeyı acan ve yagmurdan nefret eden ben bugun yagmur damlalarının yuzume damlasından buyuk keyıf duydum..Aksam ıs cıkısı eve gelırken herzamankı kullandıgım yolu kullandım bılın bakalım ne oldu?? meger sımdıye kadar fark etmedıgım ne kadar mekan varmıs farkındalıgım arttı ınanamadım hatta bır ara yanlıs yolamı gırdım dedımm:)) sızın yuzunuzden bugun kesın yolda herkes bana delı demıstır engel olamadıgım bır sırıtmaa hakımdı yolda bana:)) ınsanlarla bugun ıtıbarı ıle sureklı goz temesı kurdum kı kurmayan gozlerını kacıran ben yaptımm bunuu:))sohbet bıle etmeyen ben sohbet etmeye basladımmmmm..SİZLER BENIM MUCIZEMSINIZ BEN ALLAHTAN MUCIZE ISTEDIM ONLARDA BANA SIZI GONDERDIII SIZLERII TEK TEKKKK SEVIYORUMMMMMMMMMMM AYYYYYY COK MUTLUYUMM BEN YAA:))Not:bu arada ılkgunlerde olusan o bas agrım cok cok hafıfledı artık;)bu arada ruyada gormeye basladım hemde cok farklı ruyalarr.herkess denesınnnnn Insanlar kendı mucızelerını kendılerı yaratırlarrr;) (5 dakikalık ücretsiz on tespit için arayın 05424475050- 02128070142 cekirdekinanc.com Tüm çalışmalar telefonla ve internet üzerinden yapılır.Dinleyeceğiniz telkinler link olarak gönderilir. 5 dakikalik ön tespit ücretsizdir telefonla arayabilirsiniz 0542 447 50 50  Bir aylık detaylı  çekirdek inanç programı için bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here