Kişilik testi ile kendimizi tanımak: 5 büyük kişilik özelliğinden sizde en baskın olan hangisi?

0
746

Dünya çapında kullanılan, girdiğimiz her şirkette farklı bir türü uygulanan kişilik envanterlerinin çevresinde dönüp durduğu 5 kişilik özelliği var. Test sorularına verdiğimiz yanıtlar her zaman tam olarak doğru yanıtı vermiyor olabilir. Ancak yine de bize kendimizle ilgili bir fikir verdikleri, farkındalığımızı artırdıkları ve böylece duygusal zekamızı geliştirmeye katkıda bulundukları inkar edilemez. Sonuçta, kişilik özelliğimize dair çıkan sonuçları düşünüp tartmak da yine kendimize dair kafa yormak demektir.

Karakteristik özelliklerinin farkında olan insanların hem empati yeteneğinin yüksek olduğu, hem de profesyonel hayatta daha doğru kararlar verdikleri biliniyor. Çünkü bu kişiler kendilerini tanıyor, ne istediklerini (yolun başında değilse de biraz yol aldıktan sonra) daha iyi saptayabiliyorlar. Bu kişiler güçlü ve zayıf yanlarını tespit edip, kendilerini geliştirmeye çaba harcayabiliyor.

Olumlu, olumlu, olumlu, olumlu, olumsuz?
Dil ve kültürden bağımsız olarak, psikologların üzerinde anlaştığı 5 temel kişilik özelliği var. Bunlar;

Açıklık
Vicdan
Dışadönüklük
Uzlaşmacılık
Nevrotiklik
Sondan başlayalım: Bu maddelerin içinde en ilginci şüphesiz nevrotiklik. Çünkü insanlara kişilikleriyle ilgili bir şeyler söyleme çabası veren testlerin sonuçları, tıpkı burçlar gibi, genelde olumsuz özellikler içermez. Ancak olumsuzluk da hayatın ve insanlığın bir parçası olduğundan, bu tip davranışları yadsımak çok da akıllıca değil, öyle değil mi?

Nevrotiklik skalasında yüksek puan alan kişiler genelde kendine güvensiz, endişeli, öz eleştirisi aşırı yüksek ve kötümser insanlar oluyor. Bu kişilerin duygu durumlarında da ani değişiklikler görüldüğü biliniyor. Bu onların kötü ya da yetersiz olduğu anlamına gelmiyor; sadece kendileriyle huzur içinde olacakları özgüvene sahip olmadıkları için etraflarına olumsuz gelen davranışlar sergiliyorlar.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uzlaşmacılık diğer insanlarla iyi geçinme, uysal ve uyumlu bir karakter yapısına sahip olmak anlamına geliyor. Diğerlerine yardımcı olmaya daha yatkın olan bu kişiler kibar ve sağduyulu davranışları ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda uzlaşmacılık, insan ilişkilerini de içerdiği için dışa dönüklük ile el ele ilerliyor. Dışa dönük (extrovert) kişiler genelde enerjik ve sosyal insanlar olup, kalabalık içinde ilgiyi üzerinde toplayanlar oluyor.

Vicdan ve onunla yan yana ilerleyen sağduyu, normların dışına çıkmaktansa daha gelenekselci, “nasıl öğrendiysek öyle” bir düşünce ve davranış tarzına sahip. Bu kişiler kontrollü, disiplinli ve bunları başkaları kadar kendilerinde de gösterme kararlılığı gösteren, çalışkan kişiler oluyor. Stresli durumlardan görece kolay sıyrılarak güçlü liderlik özellikleri gösterenler de onlar…

Açıklık ise akla hemen gelebileceği gibi netlik ve şeffaflığı değil, yeni fikirlere ve yollara açık olma yetisini vurguluyor. İçgüdüleri kuvvetli, hayal gücü yüksek ve yaratıcı kişilerin açıklık skoru bu nedenle yüksek çıkıyor.

İlginizi çekebilir: ÇEKİRDEK İNANÇ ÖRNEK ÖN TESPİT FORMU

Kaynaklar:
Live Bold and Bloom
The Myers Briggs Foundation

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here