İnsan vücudunun ilginç özellikleri!

0
10397
Human head with question mark

İnsan vücudu ile ilgili bu gerçekleri biliyor muydunuz? Beyinden kalbe, gözlerden derimize insan bedeniyle ilgili az bilinen 37 gerçek…

1) Kalbiniz vücudunuzdan ayrılsa bile atmaya devam eder. Çünkü kalbin kendi elektriksel dürtüsü vardır.

2) Kalbiniz her gün bir kamyonun 32 km yol gidebileceği kadar enerji üretir.

3) Dinlediğiniz müzik tarzına göre kalp atış hızınız değişir.

4) Vücudumuzda en güçlü kas çene kasıdır.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

5) Mavi gözlü insanların alkol toleransı daha yüksektir. Alkolden daha yavaş etkilenir.

6) Kulaklar ve burnunuzun çok yavaş da olsa her gün büyümeye devam ettiğini biliyor muydunuz? Yılda milimetrenin 4’te biri kadar.

7) Yetişkin bir insan vücudunda bulunan kan damarlarının toplam uzunluğu yaklaşık (100 bin mil) 170 bin kilometredir.

8) Uyanık olduğunda insan beyninde bulunan güç, küçük bir ampulü aydınlatabilecek kadar elektrik üretir.

9) Yatağınızın üstündeki tozun çoğu aslında sizin ölü derinizdir. İnsanın 1 yılda kaybettiği cilt hücresi ağırlığı 2 kiloyu bulur.

10) Beyniniz, vücudunuzdaki kan ve oksijen toplamının yüzde 20’sini kullanır.

11) Yetişkin bir insan vücudu, yaklaşık 7,000,000,000,000,000,000,000,000,000 atomdan oluşur.

12) Tıpkı parmak izimizin eşsiz olduğu gibi, dilimizdeki izler de eşsizdir.

13) Her gece 7 saatten az uyumak, yaşam sürenizi azaltır.

14) Gözlerimiz yaklaşık 10 milyon farklı renk ayırt edebilir özelliktedir. Fakat çoğunu hatırlayamaz.

15) Beynimiz, gelişimini 40 yaşımıza kadar sürdürür.

16) İnsanlar, 1 saatte derisinin yaklaşık 600 bin parçasını dökerler.

17) Vücutta aşırı kıl olması, o kişinin daha yüksek zekaya sahip olduğunu gösterir.

18) Ağızdaki bakteri sayısı, dünyadaki insan nüfusundan fazladır.

19) Kemiklerimiz, çelikten daha kuvvetlidir.

20) Ter gerçekte kokusuzdur. Ancak cildin üzerindeki bakterilerle karıştığı zaman koku üretmeye başlar.

21) Gözümüz, dijital bir kamera olsaydı 576 megapiksel çözünürlükte olurdu.

22) Bir adım atmak, 200 kası birden çalıştırır.

23) Ortalama bir insan hayatı boyunca iki olimpik yüzme havuzu dolduracak kadar tükürük salgılar.

24) Ölümden sonra 3 gün içinde, akşam yemeğinizi öğütmeye yardımcı olan enzimler sizi yok etmeye başlar.

25) Burnumuz yaklaşık 50 bin farklı kokuyu hatırlayabilir.

26) Kemiklerin yüzde 31’i sudan oluşur.

27) Tek bir saç teli, bir elmayı taşıyabilecek kadar güçlüdür. Bir insanın başında ortalama 120.000 saç teli vardır. Sağlıklı bir insan ise başında bulunan ortalama 100.000 saç teli ile 10.000 kg = 10 ton ağırlığı taşıyabilir.

28) Bir beyin ‘impulse’ının hızı saatte 400 km’dir.

29) Bilindiği gibi dünya üzerinde 4 farklı kan tipi yoktur. Bilinen kan tipi 29 tanedir. En nadirleri Japonya’da küçük aileler arasında yaygındır.

30) 1 günde kanımız 19.3 km yol kat eder.

31) Vücudumuzdaki tüm sinirlerin toplam uzunluğu 75 km’dir.

32) Bir insan günde 200 bin kez nefes alır.

33) Kalbimiz yılda 35 milyon kez atar.

34) Ortalama bir insan ömrü boyunca 35 ila 50 ton arasında gıda tüketir.

35) Hayatımızın 5 yılını gözlerimizi kırparak geçiriyoruz.

36) Gülümsemek yüz kaslarının yüzde 43’ünü harekete geçirirken, ağlamak sadece yüzde 17’sini çalıştırır.

37) Hapşırığın hızı saatte 160 kilometredir.

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here