Hayatınızda Yaptığını En Büyük Hatayı Düşünün: İşte Bu Hatanın Size Öğrettiği 7 Kutsal Öğreti

0
388

Bir zamanlar, duygusal olarak çalkantılı zamanlardan geçenlerin ya da hayatının zor bir döneminde olanların yaşadıkları ile ilgili şöyle bir şey okumuştum: Kriz anları, zor zamanlar veya yapılan bir hata, insanın hayatında bir sebepten dolayı meydana gelir. Bu tür durumlar ile tüm insanlar karşılaşır çünkü ancak o zaman insan değişebilir, gelişebilir ve büyüyebilir.
Bir insan istenmeyen, zor zamanlardan geçerken, daha öncesinde var olan o duygusal sükunet ortamını arar ve özler. Büyük acılar içerisinde ‘bu neden benim başıma geldi ki?’ diye kendisini yer bitirir insan, sanki bir parçasını da o zor zamanlarda yitirmiş, benliğinden bir şeyler kopmuş ve dünya ile bağlarını koparmış gibi hisseder. Kafası karışmış, tuhaf bir hal içerisinde, acının sahip olduğu iyileştirici tarafı göremez.

Hayat boyunca karşılaştığınız bu zorluklar iki şeye sebep olabilir: ya batarsınız ya da çıkarsınız. Eğer ikincisi olursa, öncesinden daha güçlü olarak yeniden doğarsınız. Manevi inanışlara veya karmaya inanıp inanmamanızın bir önemi yok. Buradaki esas mesele çok daha pragmatik ve tartışılmaz bir gerçeği ortaya koymaktadır: sizi siz yapan yaşadıklarınızdır.

Yalnızca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yoğun bir şekilde yaşadığımız olaylar, daha öncesinde hiç olmayacak şekilde, kendimizi ve hayatımızı sorgulamamız ile sonuçlanır. Bu olaylar her zaman başımıza gelebilir. Bir başkasının başına geldiği zaman, örneğin bir arkadaş veya komşu gibi, dışarıdan bakan bir göz olarak neler olduğunu çok rahatlıkla görebilirken, mevzu bahis biz olduğumuzda, bu tür olaylardan oldukça etkilenir ve acı çekeriz.

“Önemli olan düştükten sonra ne zaman ayağa kalktığındır” ve “her zaman hatalarından ders al” gibi cümleleri sık sık duyarız. Bu yaklaşımlar, hem bizim hem de çevremizdekilerin tecrübe ettiği bir çok değişimin ve değişikliğin temelini oluşturur.

Keşke zor zamanlardan geçmek zorunda olmadan yaşamımızdaki her şeyin farkına varıp kıymetini bilebilsek ama ne yazık ki hayatın nasıl yaşanacağına dair ne bir kitapçık ne de bir tarif var. Her ne kadar kendi gerçeklerimizi kendimiz yaratıyor olsak da, sürekli olarak değişim içerisinde olan bir dünyada yaşıyoruz.
En akıllı insanlar, bu tür değişimleri kabul edenlerdir. “En güçlü olan değil, değişikliğe en iyi şekilde ayak uyduran hayatta kalır” sözünü duymuşsunuzdur. Bir değişimden önce her zaman için deneyip yanıldığımız, kafamızın karıştığı ve en sonunda öğrendiğimiz bir gerçek vardır.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

‘Doğrulardan’ daha ziyade yanlışlardan öğrendim

Hayatta yaptığınız bazı hataları düşünün. “En kötü” olduğunu düşündüğünüzü seçin. Bu hatanın size öğrettiği dersin değeri hakkında hiç düşündünüz mü? Sizi neyden özgür kıldığını hiç düşündünüz mü? Veya her ne kadar bir hata yapmış olsanız da, bunun sizin değer ve yargılar sisteminize nasıl bir etkisi olduğunu hiç düşündünüz mü?

“En büyük dehaların hataları, sıradan insanların başarılarından daha aydınlatıcıdır.”
– Arturo Graf

Yazının gidişatı sizi üzmesin, şimdi daha olumlu şeylerden bahsedeceğiz. İnsanların yaptığı hatalardan alınan dersler görünenden daha evrensel olabilir. İşte bu evrensilliğe dair sizin için 7 madde sıraladık:

En büyük hatam bana şunu öğretti:
Hayat sizi hem iyi hem de kötü şekilde şaşırtabilir: Ne zaman geleceği belli olmayan zor zamanlara karşı hazırlıklı olmanız gerekir. Bu zamanları kendi başınıza aşmak kadar tatmin edici bir şey yoktur.
Aldığınız bütün duygusal desteklerin hepsinin bir anlamı olmayabilir. Nihayetinde nicelik değil, nitelik önemlidir: Zor bir durumda kapana kısılmış olduğunuza veya duygusal bir çıkmazda kaldığınıza inandığınızda, dikkatli olmak önem arz eder. Bu tür durumlarda her önünüze gelenden yardım istemek yerine, fikirleri ile size yardımcı olacağını bildiğiniz, farklı bir bakış açısını sunabilecek birine danışmak daha faydalı olacaktır.
Kendinizi ve başkalarını gerçekten kötü zamanlarda tanırsınız: Biri ile beraber yaşayana dek, o insanı tanıyamayacağımızı söyleyenler olmuştur. Ama ekonomik, sosyal ve duygusal sorunları olan insanlar da kendileri ile ilgili birçok şey söyleyebilirler aslında. Sizin hayalinizin erkeğinin aslında o kadar da cesur biri olmadığı, size çok önem verdiğini birçok kez söylemiş olan bir dostun ise hiç öyle biri olmadığı anlaşılabilir. Bu ilişkileri sonlandırmanız gerektiğini söylemiyoruz, sadece artık eskisi gibi o kadar yakın olmamanız gerektiğini ifade etmeye çalışıyoruz.
Bazı insanların kayıtsız bir şekilde nasıl yaşadıklarını görünce, başkaları için hissettiğimiz sadakat, duyarlılık ve tutkuya daha çok önem veririz: Çevrenizdeki insanları hafife almak o kadar kolay ki. Sadece zora düştüğümüz zaman onların kıymetini anlayabiliyoruz. Dürüst ve özel insanların kıymeti, onlar ile geçirdiğiniz zaman ile değil, size karşı göstermiş oldukları dürüstlük ve iyilik emareleri ile belli olur.
Her şey geçer, her şey değişir, hiçbir şey kalıcı değildir: Göründüğü kadar acı çektiren, ıstırap veren bir acı ya da hayal kırıklığı zaman içerisinde daha katlanır bir hal alır ve en nihayetinde unutulur gider. Kendi ilkeleriniz ile hareket ettiğinizde, bu değerler gelecek için daha sağlam temeller üzerine kurulacaktır. O zaman da acı, daha anlayışlı bir biçimde ele alınıp, günlük hayatımızın bir parçası haline gelecektir.
Hataların üstesinden gelinebilir, ancak hayal kırıklığının geri dönüşü yoktur: Hatalardan ders alınıp, üstesinden gelinebilir. Sizi hayal kırıklığına uğratan insanı unutabilirsiniz ama size hissettirdiklerini asla unutamazsınız. Belki de gerçek olmayan bir şeyi bitirmenin en iyi yolu da budur.
Öğrendiğim her şey sayesinde, daha iyi bir insanım: Hayatım boyunca öğrendiğim her şey sayesinde, artık yeni ve farklı biriyim. Ne daha az duyarlıyım, ne de daha masum veya daha keskin zekalı. Ben, artık sadece bazı şeyleri daha net görebilen, kendi kendine yetebilen ve beni ilgilendirmeyen şeylere dikkat etmeyen biri oldum. Ben, sadece beni mutlu eden işlere yönelen ve tutkunu olduğum hislerin peşinden giden bir birey oldum.
Hatalarımın tatlı-acısı beni başkalarına hazırladı
Her şeyi kontrol altında tuttuklarını düşünseler ve buna inansalar da, her insan hayatı boyunca binlerce kez hata yapacaktır, bundan kimsenin kaçışı yoktur. Hata yapmak, bir insan olarak büyümemizin ve gelişmemizin temel bir parçasıdır.

Yine de, hatalarımızdan ders alırsak, bir sonraki sefer yaptığımız başka bir hatadan dönüşümüz daha kolay olur. Kendimizi daha çabuk toparlarız. Eğer hayatta hiç hatamız yoksa, eğer hiçbir zorluk ile karşılaşmamışsak, yaşadığımız hayat çok bayat olur

alıntı: filoji

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50 telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
    Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
  Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
Dünyada bir çok başarılı insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit deneme programı ücretsizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here