Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

House ve Hayaller ve Yöntemler....:)

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları House ve Hayaller ve Yöntemler....:) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: kuzeygüney Nickli Üyeden Alıntı Sevindim canım :)) Çekim yasası olmasın tüm bunlar Valla öyle kuzeygüney herşeyi biz çekiyoruz esasında ama bak ufak bir yanlış anlaşılmanın sonucu hayırlı olabiliyor hemen hatamı buldum belkide buna vesileydi bu durum süper oldu bence ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

House ve Hayaller ve Yöntemler....:)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-11-2011, 07:20 PM   #11 (permalink)
Yüzbaşı

house - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 192
502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough
Standart Cevap: House ve Hayaller ve Yöntemler....:)

Alıntı:
kuzeygüney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevindim canım :))

Çekim yasası olmasın tüm bunlar
Valla öyle kuzeygüney herşeyi biz çekiyoruz esasında ama bak ufak bir yanlış anlaşılmanın sonucu hayırlı olabiliyor hemen hatamı buldum belkide buna vesileydi bu durum süper oldu bence ama uçak neden bende böle bir etki yapıyoki ya? bak taktım şimdi :S

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

house isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-11-2011, 07:27 PM   #12 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 124
124 Mesajinıza toplam 327 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kuzeygüney will become famous soon enoughkuzeygüney will become famous soon enough

Vardır bir nedeni lakin bilirim ki çözersin sen..
kuzeygüney isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-11-2011, 07:41 PM   #13 (permalink)
Yüzbaşı

502 Mesajinıza toplam 1,995 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
house is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the roughhouse is a jewel in the rough

Alıntı:
Vardır bir nedeni lakin bilirim ki çözersin sen..
Eyvallah dostum lakin 3 sene oldu çıkamadım bu işin içinden artık Yaradana sığınıp binecem :D
Alt 10-11-2011, 07:50 PM   #14 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 700
405 Mesajinıza toplam 1,139 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
juger has a spectacular aura aboutjuger has a spectacular aura aboutjuger has a spectacular aura about

Kesinlikle yaradana sığınmak iyi bir çözüm :D Çünkü korku sadece senin zihninde. Ama dua etmen, Allah'a sığınman iyi bir çözüm olabilir. İlahi bir gücün koruması altında olduğunu bilmesi, insana büyük bir huzur verir. Bu korkunu da böylelikle yavaş yavaş aşmış olursun :)
juger isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2011, 01:50 AM   #15 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
juger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesinlikle yaradana sığınmak iyi bir çözüm :D Çünkü korku sadece senin zihninde. Ama dua etmen, Allah'a sığınman iyi bir çözüm olabilir. İlahi bir gücün koruması altında olduğunu bilmesi, insana büyük bir huzur verir. Bu korkunu da böylelikle yavaş yavaş aşmış olursun :)
Haklısın Juger bazen sadece gözlerini kapatıp Yaradanı düşünmek ve ondan yardım istemek çok güzel bir rahatlık hissi veriyor insana...Ben genellikle herkes yattıktan sonra geceyarısı balkona çıkıyorum ve o soğukta gecenin bir yarısı ağaçta yüzlerce kuşun cıvıltısını duyuyorum ve bunun gelmiş geçmiş en güzel meditasyon müziği olduğuna iddaya girebilirim hele bugünlerde gökyüzünde pırıl pırıl bir dolunay ona inat gecenin sessizliği ve karanlığı birde onu delen kuş cıvıltıları deymeyin keyfime...sonuç rahatlamış bir zihin duanın verdiği rahatlık vee o keskin soğuğa rağmen bir an bile susmadan cıvıldayan kuşlar ne de çok öğrenecek şeyimiz var aslında tüm yaratılanlardan....
Alt 11-11-2011, 03:02 AM   #16 (permalink)
Çevirmen

kutayhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,973
1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutayhun is on a distinguished road

house yazını okudum.. allah herşeyi gönlüne göre versin ya da hayırlısı olsun diyelim... juger kusura bakma lütfen hayırlısı olsunu sevdim açıkçası.... cidden önceden hiç sevmezdim.....
house ben de yazını okuduktan sonra şunun farkına vardım.. abi ben bir ara hayallerimi kaybettim... gerçekten.. eğer zamanın varsa anlatayım;
öncelikle ben çok üretici bir insanım özellikle kendimi övmek için söylüyorum, yaşım 29 ve hali hazırda 2 tane yazdığım ve bir tane yazmakta olduğum ama bir yıl önce yazmayı bıraktığım bir romanım var... 1 tane şiir kitabım var.. 2 tane birisi toefl için bir tanesi genel ingilizce için hazırladığım ingilizce kitabım.. var... ama ben geçmişte bir süre ilginç bir dönem yaşadım... herşeyden özellikle kendi ailemden, çevremden toplumdan ve sevdiğim o zamanki kadından aradığım güveni bulamadım hatta aşağılanma ve dışlanma gördüm sürekli.. kimsenin beni anlamadığını hayallerimin kimse için bir şey ifade etmediğini gördüm..
hatta insanların muhammeti muhammet yapan şeylerden taviz vererek sevmek ve kabullenmek istediklerini anladım.bu arada muhammet benim. hatta bir aralar o kötü düşüncenin yani özkıyım düşüncesinin yakınlarındaydım.. ve bir gece karar verdim ve ertesi gün sisteme eklemlendim.. kötü mü oldu hayır olmadı şuan güzel bir işim var... çalıştığım yerde çok seviliyorum, öğrencilerim beni çok sever, müdürüm beni çok sever vesaire... ama ben şimdi düşününce hayallerimi unuttum... ben gerçekten hayallerimi unuttum....hatta başkalarının hayalleri için çalışıyor ve allahın izniyle olduruyorum... amacim dilbilim yüksek lisansı yapmaktı yurt dışında ama şimdi yaşım 29 oldu vesaire.... hala bir gün kendi üniversitemi açıp ders vermek gibi bir amacım.. var.. ama hayallerimden de soğudum... şuan özellikle bir hayalim yok.... hayallerimi yeniden nasıl keşfedeceğim...bilmiyorum....bir de şuan konyada yaşıyorum.. ama neden konyada olduğumu da yeni öğrendim.. başkasının hayatını güzelleştirmek için burdaymışım.. yani bizim müdürümüz moralmen ve psikolojik olarak çökmüştü.. ona yeniden hayallerini eşini çocuğu anımsattım.. artık daha mutlu daha kararlı.. ve ben de şimdi konyaya alıştım... ama benim artık bir hayalim yok.... yardımcı olabilecek her arkadaşa şimdiden sevgilerimi sunuyorum ama lütfen klasik yaşam güzel hayal kurdukça varız gibisinden tekdüze kalıplaşmış tümceleri art arda sıralamayalım...tekrar etmek gerekirse.. yazın için sağol house benim yazdığımla ilgili yanıt verecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ediyorum...

akıl akıldan üstündür.......iyi dakikalar hepinize
Alt 11-11-2011, 02:37 PM   #17 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 124
124 Mesajinıza toplam 327 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kuzeygüney will become famous soon enoughkuzeygüney will become famous soon enough

Muhammed hayallerin seninle hiç bir yere gitmemişler ki..
Az önce anlattığın şeyler hala senin olan, sana ait şeyler..
Sadece bir odanın ışığını kapatıp diğerine geçtiğini düşün..
Elbette ki yeni odadaki her şeyi görecek orayı biraz unutacaksın.
Tekrar döndüğünde tek tek her şeyi eskisi gibi anımsayacaksın

Bu kararlarının arkasında neler olduğunu düşün..
Ve bu kararlarını sürdürmen de...
Kabul görmek mi, kazanç sağlamak mı, sevilmek mi, birilerine yardım etmek mi, yarı yolda bırakma korkusu mu?
Sonra bu durumda kalmanın sana sağladığı ikincil üçüncül kazançlar(hani başta söylemeyiz bunları ama düşününce aslında şöyle şöyle avantajımda var dediklerimiz, bazen kendimize bile itiraf edemediklerimiz)

Sebep ve sonuç zihninde tam şekillendikten sonra kendine ne kadar istediğinden önce!!!..
Muhammedi muhammed yapan şeyleri sor..
Bunları yapmazsan ileri de derin üzüntü yaşayabileceğini, çocuklarına bak ben bunu çok istemiştim ama yapamamıştım gibi anlatabileceğin bir şey olup olmadığını..

Mevcut durum genel olarak tatmin edici düzeyde ise, herkesin rahatı yerinde ise "Rahatlık alanı" oluşturur.
Yaşadığın sadece rahatlık alanına geçmiş olman ve hayallerini imajine etmekten bir süredir uzak olman..

Yaş falan egonun seni bastırdığı şey..
Hatta şu anda bu işi yapmanda egonun getirisi..
Ailen, sevdiklerin için belki de somut bir şeyler görmek istediler, düzen istediler ve bugün ki iş yaşamın doğdu..
Ve sen direnmek yerine hayallerinin peşinden koşup bir süre de düzeni, maddi kazançları ertelemek yerine bunu seçtin..

Benim yazdıklarımın tamamı varsayım
Belki de alakasız şeyler yazmışımdır.
Maksadım bazı şeyleri duyumsaman..

Akıllı bir bireysin, hayallerin için yeterlisin ve hak ediyorsun istediğin başarıyı yakalamayı..
Sadece hatırlaman gerek unuttuklarını değil bir süredir imajine etmediklerini..

Bu kitaplar senin için..
Yaratıcı imgelemeyi okumadıysan mutlaka okumalısın bence. Okuduysan 2. bir kere..
Rezonans Kanunu- İsteklerin Yönetimi de çok iyi bir kitap
Işığı arayanların karanlık yanı da çok iyi bir kitap bak ön kapağında ne yazıyor
"Gücünüze, yaratıcılığınıza, parlaklığınıza ve hayallerinize yeniden sahip çıkabilirsiniz"

Sevgiler..
kuzeygüney isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2011, 07:04 PM   #18 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
kutayhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
house yazını okudum.. allah herşeyi gönlüne göre versin ya da hayırlısı olsun diyelim... juger kusura bakma lütfen hayırlısı olsunu sevdim açıkçası.... cidden önceden hiç sevmezdim.....
house ben de yazını okuduktan sonra şunun farkına vardım.. abi ben bir ara hayallerimi kaybettim... gerçekten.. eğer zamanın varsa anlatayım;
öncelikle ben çok üretici bir insanım özellikle kendimi övmek için söylüyorum, yaşım 29 ve hali hazırda 2 tane yazdığım ve bir tane yazmakta olduğum ama bir yıl önce yazmayı bıraktığım bir romanım var... 1 tane şiir kitabım var.. 2 tane birisi toefl için bir tanesi genel ingilizce için hazırladığım ingilizce kitabım.. var... ama ben geçmişte bir süre ilginç bir dönem yaşadım... herşeyden özellikle kendi ailemden, çevremden toplumdan ve sevdiğim o zamanki kadından aradığım güveni bulamadım hatta aşağılanma ve dışlanma gördüm sürekli.. kimsenin beni anlamadığını hayallerimin kimse için bir şey ifade etmediğini gördüm..
hatta insanların muhammeti muhammet yapan şeylerden taviz vererek sevmek ve kabullenmek istediklerini anladım.bu arada muhammet benim. hatta bir aralar o kötü düşüncenin yani özkıyım düşüncesinin yakınlarındaydım.. ve bir gece karar verdim ve ertesi gün sisteme eklemlendim.. kötü mü oldu hayır olmadı şuan güzel bir işim var... çalıştığım yerde çok seviliyorum, öğrencilerim beni çok sever, müdürüm beni çok sever vesaire... ama ben şimdi düşününce hayallerimi unuttum... ben gerçekten hayallerimi unuttum....hatta başkalarının hayalleri için çalışıyor ve allahın izniyle olduruyorum... amacim dilbilim yüksek lisansı yapmaktı yurt dışında ama şimdi yaşım 29 oldu vesaire.... hala bir gün kendi üniversitemi açıp ders vermek gibi bir amacım.. var.. ama hayallerimden de soğudum... şuan özellikle bir hayalim yok.... hayallerimi yeniden nasıl keşfedeceğim...bilmiyorum....bir de şuan konyada yaşıyorum.. ama neden konyada olduğumu da yeni öğrendim.. başkasının hayatını güzelleştirmek için burdaymışım.. yani bizim müdürümüz moralmen ve psikolojik olarak çökmüştü.. ona yeniden hayallerini eşini çocuğu anımsattım.. artık daha mutlu daha kararlı.. ve ben de şimdi konyaya alıştım... ama benim artık bir hayalim yok.... yardımcı olabilecek her arkadaşa şimdiden sevgilerimi sunuyorum ama lütfen klasik yaşam güzel hayal kurdukça varız gibisinden tekdüze kalıplaşmış tümceleri art arda sıralamayalım...tekrar etmek gerekirse.. yazın için sağol house benim yazdığımla ilgili yanıt verecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ediyorum...

akıl akıldan üstündür.......iyi dakikalar hepinize
Sevgili dostum aslında sen hala hayallerinin seni arada bir yokladığını farketmiyorsun aslında dikkatli bakmaya çalışırsan yazımdada dediğim gibi derinlerde bir yerde çok şey bulacaksın öncelikle insanlara yardım etme isteğin mükemmel ve bunu yapıyorsunda lakin yazımdada bahsettiğim üzere insan her şart altında kendini görmezden gelmemeli sen önce kendini sev kendini mutlu etki başkalarını daha da çok mutlu edesin hepimizin hayatı seçimlerden ibaret hayallerimden soğudum demen senin kararın insanlara yardım etmek senin seçimin ve doğal olarak seçimlerinin sonuçlarını yaşıyorsun, yaşını dile getirmen ve bunu bir engel olarak görmen bile bir çekirdek inançdan ibaret aslında bizim ülkemizde bir komplekstir bu "kaç yaşına geldin evlen artın,işe gir artık,askerliği bitirdin çoluk cocuğa karış,e yaş kemale erdi vs vs" ama bunların hepsi birer toplumsal bilinçten başka bir şey değil sen hayallerinin peşinden gitmek istedikten sonra 40 olmuşun 29 olmuşun kaç yazar? Bence en kısa zamanda otur yalnız başına kağıdı kalemi eline al ve çocukluktan bu yana saçma veya mantıklı hiç farketmez ne yapmak istediği yaz tüm hayallerini ama lütfen diğer insanları dışarda tut önce sadece ve sadece özbenliğini doyuracak olan isteklerini dile getir tekrar ediyorum bu bencillik değil özsaygıdır belkide öyle hayallerin su yüzüne çıkacakki bu gerçekten hem senin hem bütünün hayrına olacak nerden bileceksin? mesela ben en sonlara doğru ne yazdım öncelikle kendimle uğraştım isteklerime kavuştum ama insanlara ve hayvanlara yardım etmektende geri durmadım diye sende aslında farkındalığı yüksek olan bir insansın eminimki bunu başaracaksın kendinle ilgili karamsar yargılarınıda bir kenara at "üretken bir insanDIM" neden geçmişzaman hala öle olduğunu telkin et kendine ayrıca kendini övmen güzel birşey ama dikkat et egonun tuzağına düşme insanlardan güvensizlik ve aşalama görmenin altında muhakkak aileden gelen bir çekirdek inanç olduğunu düşünüyorum mesela bana çok ufaklığımdan beri "aman kızım bu hayatta kimseye güvenme sakın ha" dendi bu ne demek? kendinde bir insan bir birey olduğuna göre kendinde dahil kimseye güvenme! yada ne bileyim sevilmek ve insanlarla ilişki içinde olmanın sevgi görmenin hep bir aşalanma sonucu olduğuna dairde bir inancın olabilir ama bunların hepsinin bulunması için dediğim gibi kendi içine dönmen gerekiyor ben öle yaptım uzun zaman aldı ama çok yayarlı oluyor inan bana..Ve en önemlisi bak konuşurken kendini ele vermişsin "insanlar muhammet taviz vermemi bekliyor" diye gördünmü benim anlatmaya çalıştığım tekniklerden biride buydu işte sen seni üzen şeylerden bahserken hemen egon devreye girmiş ve sana seni ele veren şeyi söylemiş demekki sendeki inanç bu kendinden taviz vermedden,kendini kullandırmadan kimse seni sevmeyecek üstüne birde güvensizlik binmiş ve hayat sana hep güvenilmeyecek insanlar sunmuş ama bunun kesin çözümü şudur önce eft veya ayna tekniği ile kendine güvenmeyi sevmeyi seç inan bana kendine güvenmezsen ve sevmezsen karşına seni örseleyecek güvenini boşa çıkarak insanlar çıkar çünkü herkes kendi aynası gibi aynı insanları çeker ama güven dolu ve kendine saygı duyan bir insan olsan buna uygun insanlaır çekersin ben kendimi seviyorum güveniyorum saygı duyuyorum ama dediğini duyar gibiyim bende öle sanardım ama bu lafda sadece iyce inanman lazım buna önce kendinde sevmediğin kendini suçaldığın ve yetersiz gördüğün alanlarıda bulup iyileştirmen lazım aşamadığın zaman içinde öfke kalmayana dek kendini kabullenmen lazım işte o zaman gerçek dönüşüm başlıyor inan bana ben bizzat yaşadığım için söylüyorum bunları biz ne hisseder ne düşünürsek insanlar ve olaylar ona göre şekillenir kendi hakkındaki düşüncelerinde hayatında kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşür kendine zaman ayır bırak bir süre başkalrını kendine bak bastırdığın bir kitabın var diğerlerinide bastır ne istiyorsan onu yap onu yaşa ama önce kendi içindeki engelleri aşmaya bak şimdilik sana söyleyeceklerim bu kadar soruların olursa lütfen zor herzaman zaman buluruz bugün olmasa yarın bekliyorum gelişmeleri sevgiler
Alt 11-11-2011, 09:29 PM   #19 (permalink)
Çevirmen

1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
Muhammed hayallerin seninle hiç bir yere gitmemişler ki..
Az önce anlattığın şeyler hala senin olan, sana ait şeyler..
Sadece bir odanın ışığını kapatıp diğerine geçtiğini düşün..
Elbette ki yeni odadaki her şeyi görecek orayı biraz unutacaksın.
Tekrar döndüğünde tek tek her şeyi eskisi gibi anımsayacaksın

Bu kararlarının arkasında neler olduğunu düşün..
Ve bu kararlarını sürdürmen de...
Kabul görmek mi, kazanç sağlamak mı, sevilmek mi, birilerine yardım etmek mi, yarı yolda bırakma korkusu mu?
Sonra bu durumda kalmanın sana sağladığı ikincil üçüncül kazançlar(hani başta söylemeyiz bunları ama düşününce aslında şöyle şöyle avantajımda var dediklerimiz, bazen kendimize bile itiraf edemediklerimiz)

Sebep ve sonuç zihninde tam şekillendikten sonra kendine ne kadar istediğinden önce!!!..
Muhammedi muhammed yapan şeyleri sor..
Bunları yapmazsan ileri de derin üzüntü yaşayabileceğini, çocuklarına bak ben bunu çok istemiştim ama yapamamıştım gibi anlatabileceğin bir şey olup olmadığını..

Mevcut durum genel olarak tatmin edici düzeyde ise, herkesin rahatı yerinde ise "Rahatlık alanı" oluşturur.
Yaşadığın sadece rahatlık alanına geçmiş olman ve hayallerini imajine etmekten bir süredir uzak olman..

Yaş falan egonun seni bastırdığı şey..
Hatta şu anda bu işi yapmanda egonun getirisi..
Ailen, sevdiklerin için belki de somut bir şeyler görmek istediler, düzen istediler ve bugün ki iş yaşamın doğdu..
Ve sen direnmek yerine hayallerinin peşinden koşup bir süre de düzeni, maddi kazançları ertelemek yerine bunu seçtin..

Benim yazdıklarımın tamamı varsayım
Belki de alakasız şeyler yazmışımdır.
Maksadım bazı şeyleri duyumsaman..

Akıllı bir bireysin, hayallerin için yeterlisin ve hak ediyorsun istediğin başarıyı yakalamayı..
Sadece hatırlaman gerek unuttuklarını değil bir süredir imajine etmediklerini..

Bu kitaplar senin için..
Yaratıcı imgelemeyi okumadıysan mutlaka okumalısın bence. Okuduysan 2. bir kere..
Rezonans Kanunu- İsteklerin Yönetimi de çok iyi bir kitap
Işığı arayanların karanlık yanı da çok iyi bir kitap bak ön kapağında ne yazıyor
"Gücünüze, yaratıcılığınıza, parlaklığınıza ve hayallerinize yeniden sahip çıkabilirsiniz"

Sevgiler..

çok teşekkür ederim kuzeygüney... dediklerin varsayıların gerçekten doğru... ben de bu aralar kendim ve geçmişim üzerine düşünüyorum.. çekirdek inancımı ortaya çıkarmak ve yenmek istiyorum.. ama temelinde baba var sanırım... küçükken daha çocukken... aşırı başarılı olduğum halde bir kere bile aferin denilmemiş bir çocuk var.... sürekli maddi sorunlardan dolayı şiddet görmüş anne ve çocukları var... düşünüyorum şimdi... mesela ben asla kendimi yeterli görmem.. belki bir konuda herşeyi en iyi ben de yapsam yeryüzünde hep böyle eksik yapıyorum kaygısı var insanlar beğenmeyecek kaygısı var.. hatta öyleki övgüyü bile sevmem... bunlar üzerien odaklanmalıyım... çok teşekkürler..
hepimiz hepimizleyiz umarım güzel şeyler olur...
Alt 11-11-2011, 09:40 PM   #20 (permalink)
Çevirmen

Alıntı:
house Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostum aslında sen hala hayallerinin seni arada bir yokladığını farketmiyorsun aslında dikkatli bakmaya çalışırsan yazımdada dediğim gibi derinlerde bir yerde çok şey bulacaksın öncelikle insanlara yardım etme isteğin mükemmel ve bunu yapıyorsunda lakin yazımdada bahsettiğim üzere insan her şart altında kendini görmezden gelmemeli sen önce kendini sev kendini mutlu etki başkalarını daha da çok mutlu edesin hepimizin hayatı seçimlerden ibaret hayallerimden soğudum demen senin kararın insanlara yardım etmek senin seçimin ve doğal olarak seçimlerinin sonuçlarını yaşıyorsun, yaşını dile getirmen ve bunu bir engel olarak görmen bile bir çekirdek inançdan ibaret aslında bizim ülkemizde bir komplekstir bu "kaç yaşına geldin evlen artın,işe gir artık,askerliği bitirdin çoluk cocuğa karış,e yaş kemale erdi vs vs" ama bunların hepsi birer toplumsal bilinçten başka bir şey değil sen hayallerinin peşinden gitmek istedikten sonra 40 olmuşun 29 olmuşun kaç yazar? Bence en kısa zamanda otur yalnız başına kağıdı kalemi eline al ve çocukluktan bu yana saçma veya mantıklı hiç farketmez ne yapmak istediği yaz tüm hayallerini ama lütfen diğer insanları dışarda tut önce sadece ve sadece özbenliğini doyuracak olan isteklerini dile getir tekrar ediyorum bu bencillik değil özsaygıdır belkide öyle hayallerin su yüzüne çıkacakki bu gerçekten hem senin hem bütünün hayrına olacak nerden bileceksin? mesela ben en sonlara doğru ne yazdım öncelikle kendimle uğraştım isteklerime kavuştum ama insanlara ve hayvanlara yardım etmektende geri durmadım diye sende aslında farkındalığı yüksek olan bir insansın eminimki bunu başaracaksın kendinle ilgili karamsar yargılarınıda bir kenara at "üretken bir insanDIM" neden geçmişzaman hala öle olduğunu telkin et kendine ayrıca kendini övmen güzel birşey ama dikkat et egonun tuzağına düşme insanlardan güvensizlik ve aşalama görmenin altında muhakkak aileden gelen bir çekirdek inanç olduğunu düşünüyorum mesela bana çok ufaklığımdan beri "aman kızım bu hayatta kimseye güvenme sakın ha" dendi bu ne demek? kendinde bir insan bir birey olduğuna göre kendinde dahil kimseye güvenme! yada ne bileyim sevilmek ve insanlarla ilişki içinde olmanın sevgi görmenin hep bir aşalanma sonucu olduğuna dairde bir inancın olabilir ama bunların hepsinin bulunması için dediğim gibi kendi içine dönmen gerekiyor ben öle yaptım uzun zaman aldı ama çok yayarlı oluyor inan bana..Ve en önemlisi bak konuşurken kendini ele vermişsin "insanlar muhammet taviz vermemi bekliyor" diye gördünmü benim anlatmaya çalıştığım tekniklerden biride buydu işte sen seni üzen şeylerden bahserken hemen egon devreye girmiş ve sana seni ele veren şeyi söylemiş demekki sendeki inanç bu kendinden taviz vermedden,kendini kullandırmadan kimse seni sevmeyecek üstüne birde güvensizlik binmiş ve hayat sana hep güvenilmeyecek insanlar sunmuş ama bunun kesin çözümü şudur önce eft veya ayna tekniği ile kendine güvenmeyi sevmeyi seç inan bana kendine güvenmezsen ve sevmezsen karşına seni örseleyecek güvenini boşa çıkarak insanlar çıkar çünkü herkes kendi aynası gibi aynı insanları çeker ama güven dolu ve kendine saygı duyan bir insan olsan buna uygun insanlaır çekersin ben kendimi seviyorum güveniyorum saygı duyuyorum ama dediğini duyar gibiyim bende öle sanardım ama bu lafda sadece iyce inanman lazım buna önce kendinde sevmediğin kendini suçaldığın ve yetersiz gördüğün alanlarıda bulup iyileştirmen lazım aşamadığın zaman içinde öfke kalmayana dek kendini kabullenmen lazım işte o zaman gerçek dönüşüm başlıyor inan bana ben bizzat yaşadığım için söylüyorum bunları biz ne hisseder ne düşünürsek insanlar ve olaylar ona göre şekillenir kendi hakkındaki düşüncelerinde hayatında kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşür kendine zaman ayır bırak bir süre başkalrını kendine bak bastırdığın bir kitabın var diğerlerinide bastır ne istiyorsan onu yap onu yaşa ama önce kendi içindeki engelleri aşmaya bak şimdilik sana söyleyeceklerim bu kadar soruların olursa lütfen zor herzaman zaman buluruz bugün olmasa yarın bekliyorum gelişmeleri sevgiler

house teşekkür ederim, çok incesin dediklerin doğru gerçekten doğru bu arada hiç bir kitabım da basılmadı.. çünkü her kitabımı 15 kere yeniden yazsam da bir sınıfta öğrencilerin ağzını açık bırakıp kalsamda adam ne ingilizce biliyor ve ne güzel anlatıyor deseler de kendimde hep bir eksiklik hissediyorum.. çok ilginç ben bir dil kursu hocasıyım ve geçen sene ders verdiğim öğrencilerimden biri bugün geldi ve dediki "hocam sırf sizi görmek için geldim, ben ne lise ne üniversite hocalarımı bir kere bile ziyaret etmedim ya da bu kadar şey öğrenmedim" ama nasıl biliyim kendimi mahçup hissediyorum ve sanki anlattığı kişi ben değilmişim gibi geliyor...

eft ve ayna tekniğini, kalem kaıt olayını yapacağım zaten bu aralar içimde bir kıpırdanma olduğu için sizlerle paylaşıyorum.. bu arada bu dediklerini sen örneklerle açıklar mısın eminim internette vardır ama senin ağzından duymak bana güven verecek... bundan dolayı house.. tüm arkadaşlara teşekkürler....

Bookmarks