Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim.

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: karavan Nickli Üyeden Alıntı Bugün telkinleri dinlemeye başlıyalı neredeyse yirmi iki gün oldu.Günde ortalama minimum onsekiz saat dinledim. Şimdi şöyle bir geriye çekilip kendime baktığımda gördüklerimi anlatmak istiyorum.Bunun telkinleri yeni dinlemeye başlıyan veya henüz dinlemeye başlamayıp araştırma yapan arkadaşlarım ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-07-2010, 09:52 PM   #81 (permalink)
Banned

Tesekkür: 7,119
668 Mesajinıza toplam 4,252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to behold
Red face Cevap: İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim.

Alıntı:
karavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün telkinleri dinlemeye başlıyalı neredeyse yirmi iki gün oldu.Günde ortalama minimum onsekiz saat dinledim.

Şimdi şöyle bir geriye çekilip kendime baktığımda gördüklerimi anlatmak istiyorum.Bunun telkinleri yeni dinlemeye başlıyan veya henüz dinlemeye başlamayıp araştırma yapan arkadaşlarım için gerekli olduğunu düşünüyorum.Çünkü ben de öyle yapmıştım.

Bir kere kesin olan bir gerçek var ki televizyon seyretme alışkanlığım tamamen ortadan kalktı.Haberleri bile mecburen dinliyorum ve dinlerken de sıkıldığımı farkediyorum.Bu benim gibi günde beş altı saat televizyon seyreden birisi için çok çarpıcı bir gerçek.Diyeceksiniz ki memnunmusunuz?Evet son derece memnunum.

Kendimde farkettiğim bir diğer konu artık dik yürüyorum.Daha önce kamburumun çıktığını farkederdim ve aklıma geldiği an dik yürümeye çalışırdım.Bu sırada omurgalarımda bir rahatlama hissederdim.Şimdi bu konuda aklıma birşey gelmiyor çünkü dik yürüdüğümü farkediyorum.
Bu durumumdan da çok memnunum.

Bunların dışında siteye başladığım günden bu güne kadar kendimde ruhsal anlamda olumlu yönde çok büyük değişiklik olduğunun farkındayım.
İlk günlerdeki yıkılmış halimden kurtuldum.
Olumlu düşünmeye başladım.
Henüz birşey kazanmasamda kayıplarımın kesin olarak durduğunun farkındayım.
Bu şimdilik en büyük kazancım.
Bunlarda telkinlerin etkisinin olduğunu düşünüyorum.
Yüzdesini tayin edemiyeceğim ama kalan yüzde buradaki her yaştan arkadaşlarımın desteğine,dostane yaklaşımlarına,bana verdikleri sevgilerine aittir.

Daha henüz yolun başındayım,önümde katetmem gereken uzun bir yol var bunun farkındayım ama güzek bir yol.Yorulmuyorum.Severek yürüyorum.Kendimdeki değişimleri gördükçe daha da zevkli oluyor yürüyüşüm.

Bana şu ana kadar yazdıklarımı okuyarak,yorumlar yaparak,yıkıldığım anlarda elini uzatarak kalkmama yardımcı olan tüm arkadaşlarıma,dostlarıma,gönüldaşlarıma,yoldaşları ma yürekten teşekkür ediyorum.

Sağolun,iyiki varsınız.İyiki sizleri tanıdım.

Sevgili karavan;

22 gün içerisinde yaşadıklarınızı o kadar güzel ve net bir şekilde anlatmışsınız ki okurken büyük bir zevk aldım ve sizinle bir kez daha gurur duydum

Kendinizin bu kadar farkında olmanız ve attığınız her adımın farkında olarak atmanız beni çok mutlu etti.İşte dedim keşke herkes böyle kendi içine dönerek kendisini gözlemleye bilse ve bu kadar herşeyin farkında olabilse

Yaşadıklarınızı o kadar güzel gözlemliyorsunuz ki size imrenmeden edemiyorum....

Daha büyük adımların ve başarıların tamda kapınızın önünde olduğundan artık çok eminim...

Bir söz vardır''Gideceği limanı bilen gemiye hiç bir fırtına,hiç bir rüzgar engel olamaz''...

İşte sizde gitmek istediğiniz limanı çok iyi biliyorsunuz ve karşınıza çıkabilecek hiç bir engel sizi bu yoldan döndürmeyi başaramayacak...Çünkü o yoldaki tüm fırtınalara dayanacak yürek sizde fazlasıyla var

Yolunuz her daim açık ve sevgiyle dolu olsun

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

fgceker isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2010, 10:43 AM   #82 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 2,333
384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice
Standart Cevap: İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim.

Alıntı:
fgceker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili karavan;

22 gün içerisinde yaşadıklarınızı o kadar güzel ve net bir şekilde anlatmışsınız ki okurken büyük bir zevk aldım ve sizinle bir kez daha gurur duydum

Kendinizin bu kadar farkında olmanız ve attığınız her adımın farkında olarak atmanız beni çok mutlu etti.İşte dedim keşke herkes böyle kendi içine dönerek kendisini gözlemleye bilse ve bu kadar herşeyin farkında olabilse

Yaşadıklarınızı o kadar güzel gözlemliyorsunuz ki size imrenmeden edemiyorum....

Daha büyük adımların ve başarıların tamda kapınızın önünde olduğundan artık çok eminim...

Bir söz vardır''Gideceği limanı bilen gemiye hiç bir fırtına,hiç bir rüzgar engel olamaz''...

İşte sizde gitmek istediğiniz limanı çok iyi biliyorsunuz ve karşınıza çıkabilecek hiç bir engel sizi bu yoldan döndürmeyi başaramayacak...Çünkü o yoldaki tüm fırtınalara dayanacak yürek sizde fazlasıyla var

Yolunuz her daim açık ve sevgiyle dolu olsun

Sevgili fgceker,

Öncelikle hoigeldiniz.Umarım dileğinizce bir tatil yapmışsınızdır.Allah içinize sindirsin.
Sitedeki yokluğunu hissettiren bir iki gün yazılarıızı görmeyince eksikliğinizi hissetiğimiz arkadaşlarımızdan birisi de sizsiniz.

Eğer bunları yazabildiysem bunu tamamen sizlere borçluyum.Ben dün de vardım ama duygularım hissettiklerim düşüncelerim böyle değildi.
Bunların düzelmesini buradaki arkadaşlarıma sizlere borçluyum.
Günlüğünüzde bahsettiğiniz gibi "Teşekkür ederim iyiki varsın" sekmesini icad eden bulup oraya koyan arkadaşımıza da çok şey borçluyuz.
Yazdıklarımızın okunduğunu bilmek bile bizleri mutlu ediyor.
İlgilenildiğimizi önemsendiğimizi bize hatırlatıyor.
O yüzden bende elimden geldiğince arkadaşlarımın günlüklerini okumaya ve teşekkür etmeye gayret ediyorum.

Tekrar teşekkür ediyorum.

Gerçekten sizler hiçbiryere gitmeyiniz.Biraz bencilce ama öyle.

Biz sizleri hep buralarda görelim varlığınızı hissedelim.

Bu bile bizlere moral kaynağı olması açısından yetiyor.

Sağolun.

İyiki varsınız.
Alt 26-07-2010, 11:08 AM   #83 (permalink)
Teğmen

tanyeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13
93 Mesajinıza toplam 447 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tanyeri is an unknown quantity at this point

karavan mutlu olmana çok sevindim...bu zamanda etrafta mutlu insan görmekk cok zor...herkesin ayrı bir derdi var.önemli olan senin gibi dertlerden sıyrılıp,yaşadığı güzelliklerin farkına varabilmek...bence köprüyü geçmene cok az kalmıs... mutlusun,huzurlusun bu duyguların daim olsun...
tanyeri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2010, 11:41 AM   #84 (permalink)
Üsteğmen

384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice

Alıntı:
zindan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
karavan mutlu olmana çok sevindim...bu zamanda etrafta mutlu insan görmekk cok zor...herkesin ayrı bir derdi var.önemli olan senin gibi dertlerden sıyrılıp,yaşadığı güzelliklerin farkına varabilmek...bence köprüyü geçmene cok az kalmıs... mutlusun,huzurlusun bu duyguların daim olsun...
Sevgili zindan,

Öncelikle teşekkür ederim.Kıymetli vaktini ayırıp günlüğümü okumuş ve not yazmışsın.

Henüz tam anlamıyla herşeyden sıyrılmış değilim zaten bunu söylesem de kimsenin inanmaması gerekir.
Henüz yolun çok başındayım.Senin deyiminleyse köprüye henüz adım attım.
Ama geçeceğim elbet.Burada bu kadar güzel insanın arasında bunu başaracağım.Şu an herşey güllük gülistanlık değil elbet ama olacak.Buna inancım var.Önemlisi de bu benim için.

Güzel dileklerin için teşekkür ederim.
İyiki varsın.
İyiki aramızdasın.
Alt 27-07-2010, 09:21 AM   #85 (permalink)
Üsteğmen

Herkese günaydın,

Bugün benim ve tanıdığım iyisiyle kötüsüyle herkes için çok güzel bir gün olsun.

Bu ara iyi gittiğimin farkındayım.
Zaman zaman direksiyon hakimiyetini kaybetsemde artık daha çabuk farkına varıp hemen müdahale edip yoldan çıkmıyorum.
Erken uyarı sistemim iyi çalışıyor ve daha da güzeli müdahale sistemimin yerinde ve olumlu müdahale etmesi.
Bunları yapamazdım ve kendimi hiç istemediğim durumların içinde bulurdum.

Şu sıralar öfkelerime hakim olmaya onu yenmeye çalışıyorum.
Bunda başarılı olduğum söylenemez.
Bir durum karşısında bir anda alevlenmiş buluyorum kendimi.
Daha o an yanlış yaptığımı düşünüyorum.

Bunu yapmamam herektiğini düşünüyorum ve alevler anında yerini küllere bırakıyor.
Aslında bu da benim için bir gelişme ama olanı geri alamıyorum, öfkeleniyorum bir kere.

Asıl olan öfkelenmemek,soğukkanlılığımı muhafaza edebilmek.
Bunun bir yolu olmalı bakalım.

Bugün fgceker in tavsiye ettiği kitapları almak üzere havale yapacağım.Muhammet Bozdağın beşli setini.
Üç dört gün içinde sanırım elimde olur.
Dün akşlam uzunca bir süre Muhammet Bozdağ ın sitesindeki sohbetkerini dinledim.
Mantıklı konuşıyor hoşuma gitti ve en ilgimi çeken de sakinliği oldu.
Bu aralar kendimde eksikliğini hissettiğim konu bu olduğu için sanırım.
Benim de bu sakinliğe oldukça ihtiyacım var.
Şimdi hedefimde sadece bu var.
Buna odaklandım.

Sizlerden de bu konuda gelecek önerileri değrlendirmeye hazırım.

Teşekkür ederim.
Alt 27-07-2010, 09:26 AM   #86 (permalink)
bigokyanus
Guest

Çok güzel bir an evvel sakin olmayı başaracağınıza ve öfkenize hakim olacağınıza inanıyorum. Var olmanın gücü adlı kitabı da tavsiye ederim. Çok güzel ve müthiş eğitici bir kitap , farkındalığınız artıyor. Ben kitaplarımı www.kitapyurdu.com'dan sipariş ediyorum onu da tavsiye ederim , hem çok uygun fiyatları hem de eve kadar geliyor.

Güzel olsun gününüz, her daim huzurla ve sevgiyle , gülekalınız...
Alt 30-07-2010, 12:01 AM   #87 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 252
125 Mesajinıza toplam 575 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Nefti_ will become famous soon enoughNefti_ will become famous soon enough

Merhaba,bu satırları ağlayark değil hıçkırarak yazıyorum sadece ilk sayfada yazdıklarınızı okumama rağmen.Malesef siz babanızdan gördüğünüzü çocuklarınıza uyguladınız.Benim babam da babasından gördüğünü daha doğrusu göremediğini bize veremedi.Vermek istedi elbette anladık bunu ama sanki geç kalmıştım.Şimdi kaç kere sarılmak istesem de kaçıyorum.Sorduğu sorulara kısa cevaplar veriyorum.Biliyorum konuşmak istiyor,geçmişi telafi etmek istiyor ama keşke geçmiş hiç yaşanmasaydı.Yıllarca onunla birlikte olmaktan hep kaçtım.Her an başkalarının yanında küçük düşürülen biri olmak ve buna rağmen hala babacığım deyip kollarına atlamak hiç kolay değil...Bazı şeyler var ki insanın boğazında düğümleniyor ve o düğüm kolay kolay açılmıyor belki biraz nefes alacak kadar genişliyor o kadar.Ama ne olursa koşulsuzca sevmeyi insan zamanla öğreniyor.Affetmeyi öğreniyor.Sevgiyle kalın.
Nefti_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2010, 12:12 AM   #88 (permalink)
Banned

Tesekkür: 7,119
668 Mesajinıza toplam 4,252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to beholdfgceker is a splendid one to behold
Red face Cevap: İmkanım olsaydı çocukluğumu değiştirebilseydim.

Alıntı:
karavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese günaydın,

Bugün benim ve tanıdığım iyisiyle kötüsüyle herkes için çok güzel bir gün olsun.

Bu ara iyi gittiğimin farkındayım.
Zaman zaman direksiyon hakimiyetini kaybetsemde artık daha çabuk farkına varıp hemen müdahale edip yoldan çıkmıyorum.
Erken uyarı sistemim iyi çalışıyor ve daha da güzeli müdahale sistemimin yerinde ve olumlu müdahale etmesi.
Bunları yapamazdım ve kendimi hiç istemediğim durumların içinde bulurdum.

Şu sıralar öfkelerime hakim olmaya onu yenmeye çalışıyorum.
Bunda başarılı olduğum söylenemez.
Bir durum karşısında bir anda alevlenmiş buluyorum kendimi.
Daha o an yanlış yaptığımı düşünüyorum.

Bunu yapmamam herektiğini düşünüyorum ve alevler anında yerini küllere bırakıyor.
Aslında bu da benim için bir gelişme ama olanı geri alamıyorum, öfkeleniyorum bir kere.

Asıl olan öfkelenmemek,soğukkanlılığımı muhafaza edebilmek.
Bunun bir yolu olmalı bakalım.

Bugün fgceker in tavsiye ettiği kitapları almak üzere havale yapacağım.Muhammet Bozdağın beşli setini.
Üç dört gün içinde sanırım elimde olur.
Dün akşlam uzunca bir süre Muhammet Bozdağ ın sitesindeki sohbetkerini dinledim.
Mantıklı konuşıyor hoşuma gitti ve en ilgimi çeken de sakinliği oldu.
Bu aralar kendimde eksikliğini hissettiğim konu bu olduğu için sanırım.
Benim de bu sakinliğe oldukça ihtiyacım var.
Şimdi hedefimde sadece bu var.
Buna odaklandım.

Sizlerden de bu konuda gelecek önerileri değrlendirmeye hazırım.

Teşekkür ederim.

Sevgili karavan;

Bu aralar hayatında köklü değişim isteyen herkes evren tarafından test sürüşüne tabi tutuluyor

Lütfen bir anda öfkeye kapıldığınızda bunu hatırlayın ve test ediliyorum deyin.

Evren önce istediklerimizi veriyor ardı ardına ve sonra bu isteklerde samimimiyiz diye bizi teste tabi tutuyor.Bu testte karşınıza çıkan engelere --bir anda öfkelenmenize- yenilmez ve kararınızdan vazgeçmeyip ben engellere rağmen yoluma devam edeceğim derseniz--ki siz bunu her seferinde söylüyorsunuz- .

Değişime giden yoldaki tüm engeller bir bir önünüzden kalkacak ve yollar son gaz devam edebilmeniz için sıfır kilometre asfaltla döşenmiş halde karşınıza çıkıverecek.

SAbır ve kararlılıkla çıktığınız bu değişim yolunda ilerlemeye devam edin lütfen yılmadan bir an bile olsun kararsızlığa kapılıp of demeden...

Sakın unutmayın şu anda istediğiniz hayat için test sürüşündesiniz.

Siz neleri atlatmış insansınız bu test sürüşündende alnınızın akıyla çıkacaksınız ihtiyacınız olan herşeye saten sahipsiniz.Tüm donanım sizde var.Siz kendinize sahipsiniz.Bunu sakın unutmayın ve yolunuza tam gaz devam edin ...

İyiki varsınız,Ve iyiki hayatımdasınız

fgceker isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2010, 08:54 PM   #89 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel bir an evvel sakin olmayı başaracağınıza ve öfkenize hakim olacağınıza inanıyorum. Var olmanın gücü adlı kitabı da tavsiye ederim. Çok güzel ve müthiş eğitici bir kitap , farkındalığınız artıyor. Ben kitaplarımı www.kitapyurdu.com'dan sipariş ediyorum onu da tavsiye ederim , hem çok uygun fiyatları hem de eve kadar geliyor.

Güzel olsun gününüz, her daim huzurla ve sevgiyle , gülekalınız...
Sevgili bigokyanus merhaba,

Mesajınıza çok geç cevap verdim.Evde biraz onarımişlerim vardı ortalık darman duman olunca kafam da dağılıyor o yüzden pek giremedim siteye girsemde yazdıklarınıza cevap veremedim.

fgcekerin tavsiye ettiği beş adet kitabım geldi.Okumaya başladım.Onları bitirir bitirmez tavsiyenize uyacağımdan emin olabilirsiniz.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum.

İyiki tekrar aranızdayım.
Alt 04-08-2010, 09:49 PM   #90 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
Nefti_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,bu satırları ağlayark değil hıçkırarak yazıyorum sadece ilk sayfada yazdıklarınızı okumama rağmen.Malesef siz babanızdan gördüğünüzü çocuklarınıza uyguladınız.Benim babam da babasından gördüğünü daha doğrusu göremediğini bize veremedi.Vermek istedi elbette anladık bunu ama sanki geç kalmıştım.Şimdi kaç kere sarılmak istesem de kaçıyorum.Sorduğu sorulara kısa cevaplar veriyorum.Biliyorum konuşmak istiyor,geçmişi telafi etmek istiyor ama keşke geçmiş hiç yaşanmasaydı.Yıllarca onunla birlikte olmaktan hep kaçtım.Her an başkalarının yanında küçük düşürülen biri olmak ve buna rağmen hala babacığım deyip kollarına atlamak hiç kolay değil...Bazı şeyler var ki insanın boğazında düğümleniyor ve o düğüm kolay kolay açılmıyor belki biraz nefes alacak kadar genişliyor o kadar.Ama ne olursa koşulsuzca sevmeyi insan zamanla öğreniyor.Affetmeyi öğreniyor.Sevgiyle kalın.
Sevgili Nefti merhaba,

Bu siteyle yeni evlendiğim sıralar tanışmayı dilerdim ama o yıllarda internetin adı bile yoktu.
İnsan aldığından başka birşey veremiyor ne yazık ki.Ben de güzel babamdan aldığım mirası çocuklarıma pay ettim.
Elbette ki yaptıklarımdan çok pişmanım.
O günlerde onları azarlarken bile bir taraftan pişmanlık duyarken bir taraftan da azarlamaya devam ederdim.Öylesine içinden çıkılmaz bir açmaz ki.......
Yazdıklarınız beni çok düşündürdü.
Zaten hep düşündüğüm bir konuydu.
"Çocuklarım benim için ne düşünüyor?" hep bunu düşünürüm.
Onlara yaşattıklarım hakkında neler düşünüyorlar?
Neler hissediyorlar?
Nasıl ve ne derece etkilendiler?
Geceleri yatarken uykularını kaçıran benimle ilgili düşün celeri nelerdi?.......vs.vs
Hep bu sorularla yaşadım hala daha yaşamaya devam ediyorum.
Bir anda bunları unutup kendim mutlu olmayı da yediremiyorum kendime.
Ben babamdan bir gömlek üstünüm.
Hiç olmazsa onlara bağırıp çağırmıyalı yıllar oldu.
Artık sevgi ile yaklaşmayı becerebiliyorum.
Ya benim güzel babam......
Benim elliyedi yaşıma geldiğimin farkında olamayan ve bana telefon açıp hiç kabahatim yok iken ağzına geleni söyliyebilen güzel babam.
Ona bir kere olsun sarılamadım.Bunu öyle çok isterdim ki.Ama olmadı işte.
Ama ben çocuklarıma öyle sıkı sarılıyorum ki.
Onlar da bana içten sarıldıklarına göre diyorum ki beni affettiler.
Bana hak etmesem de öyle güzel sözlerle hitap ediyorlar ki diyorum ki beni affettiler.

Sevgili Nefti,Sizden ricam şu,

Babanız belli ki yaptıklarından fazlası ile pişman.

Size sarılmasını beklemeyin sanırım bunu yapamaz.İçindeki binbir türlü duygu ile bunu beceremez.
Geçmiş istenmesede bir şekilde yaşanmış.Yapılabilecek birşey yok bu konuda.
Sarılmak içinizden gelmese de oturup konuşmayı deneyin.Düşüncelerini öğrenin.Siz de düşündüklerinizi hissettiklerinizi kendisine söyleyin.Aranızdaki buzlar biraz da olsa eriyecektir.Belkide onun duygularını öğrendikten sonra sarılmak bile istiyeceksiniz.

Bence ona bir fırsat verin.Sonra çok üzülürsünüz.

İyiki aramızdasınız.

Bookmarks