Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Tartışma Fikir Telakisi

Uyarılar

Kuantum ve Din

Serbest Kürsü ve Tartışma Fikir Telakisi Kuantum ve Din Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: glshzn Nickli Üyeden Alıntı Sanırım aradığım cevabı bu yazında buldum yüsra. Teşekkür ederim. Ben de aslında kuantum düşünce yönteminde Allah'ı koyacak yer bulamamış, bir süre bunu düşünmeyerek bir önyargı oluşturmadan araştırmama devam etmiş ama diğer bir yandan da oldukça ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Tartışma Fikir Telakisi telkin cd indir izle İstanbul Tartışma Fikir Telakisi nerededir kimdir Tartışma Fikir Telakisi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Tartışma Fikir Telakisi hipnoz Tartışma Fikir Telakisi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Tartışma Fikir Telakisi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Tartışma Fikir Telakisi kuantum düşünce kitap haberi

Kuantum ve Din

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-11-2009, 08:53 PM   #21 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 511
216 Mesajinıza toplam 1,270 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura about
Standart Cevap: matrix'e hükmedin

Alıntı:
glshzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sanırım aradığım cevabı bu yazında buldum yüsra. Teşekkür ederim. Ben de aslında kuantum düşünce yönteminde Allah'ı koyacak yer bulamamış, bir süre bunu düşünmeyerek bir önyargı oluşturmadan araştırmama devam etmiş ama diğer bir yandan da oldukça merak etmiştim. Ve kafamda mantıklı bir bağlam bulamadım. Bir yandan gerçekten kuantuma inanıp hayatını değiştirdiğini görünce bir Allah inancından çok kendine inancın, kuantuma ve yapabileceklerine olan güvenin artıyor. Ve bir bilimsel gerçekle din arasında sıkışıp kalmak da mümkün bu aşamada.

İsteyen kuantuma inanır, isteyen Allah'ın verdiklerine.. Peki kuantum düşünce yönteminin veya secretın Allah'ın bizim bilincimize ve irademize verdiği bir nimet olduğunu düşünmek isteyenler dini bu düşünce sistemine bu şekilde koymuş olabilecekler mi?

Allah, inancımıza göre "isteyin vereyim" buyurmuş. Peki bilinçaltımız ve bilinçli gerçekliğimiz istediğimiz şeyin imkansızlığına inanırsa veya bilinçaltımızda istediğimiz şeyin tam tersine odaklandıysak doğru istemeyi nasıl başarabiliriz? Yanlış şeyler isteriz ve o istediğimizi sandığımız ama istemediğimiz şeyleri Allah bize verir diyebilir miyiz bu durumda? Eğer mutlu bir gelecek hayali kurarak Allah'a bunu istediğimizi iletebiliyorsak kalbimizle ve Allah da "OL!" diyerek gerçekleştiriyorsa bizim için bu hayali..bence o zaman bunu diyebiliriz.

Kuantum Düşünce Yöntemine inananlar kuarkların ve enerjilerin ve frekansların hayatımıza yön verdiğini savunabilir, bu bilimsellikte Allah'a yer de bulabilir. Bulamayanlar için, "Kuantum Yaklaşımı Allah'ın hükmünü, yaratma gücünü yok sayarak insanda varmış gibi gösteriyor" diye düşünenler için Kuantum Düşünce Yöntemini Allah'ın istediklerimizi vermesi için kullanabileceğimiz bir araç olarak ifade etmek de iç rahatlatıcı olabilir. Çünkü bir çok insan beyniyle birşeyleri yapabileceğine inanmak isterken ve kaderinin ellerinde olduğunu hissetmeyi tercih ederken bir yandan da dini hükümleri yok saymak istemeyecek hatta bundan rahatsız olacaktır..

Bu konuda cevap arayanlara yardımcı olmaya çalıştım. Umarım inançlarınız ne yönde olursa olsun kafanızdaki bazı soru işaretlerini kaldırabilmişimdir.
ne demek..yardımcı olduysam ne mutlu bana ...sen zaten bir düşünce sistemi geliştirmişsin ve bunu aktara biliyorsun.
insanlar ..bizler yani ;iyiyi biz kazandık kötüyü Allah verdi diye düşünüyorlar.öyle işlerine geliyor..bu çelişkilerinde sebebi hep bu.şimdi babalarından dedelerinden dini dinleyerek öğrenenlerle ,düşünerek imanı bulanları aynı kefeyemi koyar hayat.doğmatik düşünen bu insanlar zaten bir yerde sekteye uğrayacaklardır.temeli olmayan bir şey bir rüzgarla bir kayıpla yıkılır gider.çünkü inanç bir koşula bağlıdır.oysa imanı bulan insanda koşul yoktur.sorguyarak bulmuştur.sonuçtan şüphesi yoktur.sorgulamayı dinden çıkaran doğmatik yaklaşım imanı insan değil gözü kapalı kör insan arar yakınına...
biz düşünerek sevgiye ulaşalım..
biz düşünerek içimizdeki enerjiyi(zaten var olan enerjiyi) açığa çıkaralım ..(işte yaratan parantez içindeki notta devreye giriyor.)
biz düşünerek sır 'ra ulaşalım..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

yüsra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2009, 11:58 PM   #22 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 33
64 Mesajinıza toplam 415 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
OzynS is an unknown quantity at this point

Alıntı:
yüsra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ne demek..yardımcı olduysam ne mutlu bana ...sen zaten bir düşünce sistemi geliştirmişsin ve bunu aktara biliyorsun.
insanlar ..bizler yani ;iyiyi biz kazandık kötüyü Allah verdi diye düşünüyorlar.öyle işlerine geliyor..bu çelişkilerinde sebebi hep bu.şimdi babalarından dedelerinden dini dinleyerek öğrenenlerle ,düşünerek imanı bulanları aynı kefeyemi koyar hayat.doğmatik düşünen bu insanlar zaten bir yerde sekteye uğrayacaklardır.temeli olmayan bir şey bir rüzgarla bir kayıpla yıkılır gider.çünkü inanç bir koşula bağlıdır.oysa imanı bulan insanda koşul yoktur.sorguyarak bulmuştur.sonuçtan şüphesi yoktur.sorgulamayı dinden çıkaran doğmatik yaklaşım imanı insan değil gözü kapalı kör insan arar yakınına...
biz düşünerek sevgiye ulaşalım..
biz düşünerek içimizdeki enerjiyi(zaten var olan enerjiyi) açığa çıkaralım ..(işte yaratan parantez içindeki notta devreye giriyor.)
biz düşünerek sır 'ra ulaşalım..
"biz düşünerek içimizdeki enerjiyi(zaten var olan enerjiyi) açığa çıkaralım ..(işte yaratan parantez içindeki notta devreye giriyor.)" bu cümlenizde mantık konusunda itirazım var :) enerjiyi açığa çıkarmak yerine yönlendirmek kelimesi daha doğru olacaktır...
OzynS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-11-2009, 09:26 PM   #23 (permalink)
Üsteğmen

216 Mesajinıza toplam 1,270 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura about

öncesine katılıyorsanız yönlendirmek yada açığa çıkarmak benim için faketmez.çünkü benim için önemli olan görünür kılmak.açığa çıkaralım yönlendirelim tartışalım görünür kılalım.
Alt 12-11-2009, 10:03 PM   #24 (permalink)
Teğmen

64 Mesajinıza toplam 415 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
öncesine katılıyorsanız yönlendirmek yada açığa çıkarmak benim için faketmez.çünkü benim için önemli olan görünür kılmak.açığa çıkaralım yönlendirelim tartışalım görünür kılalım.
belki dalga geçtiğimi düşüneceksiniz fakat ikisi arasında fark var... eğer bu yolda ilerlerseniz farkına varabilirsiniz :)
Alt 13-11-2009, 07:51 PM   #25 (permalink)
Üsteğmen

Standart Cevap: Kuantum ve Din

yok neden benimle dalga geçesiniz ki .ben dalga geçilecek birşey yapmıyorum.hem eğleniyorsanızda size kızmam.

ben sanırım enerjinin açığa çıkması boyutundayım , siz yönlendirilmesi boyutundasınız.aramızdaki fark siz açığa çıkartıp yön vermeye başladığınız için benim hangi aşamalardan geçtiğimi biliyor olmanız yada sanmanız.
ben enerjinin olduğuna inanıyorum.çekimin olduğunu inanıyorum ama bunu açığa çıkarmak için çaba sarf etmemiz gerektiğini düşünüyorum.bazı insanlarda enerji var bazılarında yok, bazen var bazen yok demiyorum. kullanabildiğimiz açığa çıkarabildiğimiz kadar var diyorum.yönlendirmekten kastınızı buysa aynı kanıdayız ,yanlız farklı isimler veriyoruz.
eğer bu değilse ne olduğunu zaman bana öğretmeden önce sizden dinlemek isterim.
Alt 13-11-2009, 09:09 PM   #26 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
yok neden benimle dalga geçesiniz ki .ben dalga geçilecek birşey yapmıyorum.hem eğleniyorsanızda size kızmam.

ben sanırım enerjinin açığa çıkması boyutundayım , siz yönlendirilmesi boyutundasınız.aramızdaki fark siz açığa çıkartıp yön vermeye başladığınız için benim hangi aşamalardan geçtiğimi biliyor olmanız yada sanmanız.
ben enerjinin olduğuna inanıyorum.çekimin olduğunu inanıyorum ama bunu açığa çıkarmak için çaba sarf etmemiz gerektiğini düşünüyorum.bazı insanlarda enerji var bazılarında yok, bazen var bazen yok demiyorum. kullanabildiğimiz açığa çıkarabildiğimiz kadar var diyorum.yönlendirmekten kastınızı buysa aynı kanıdayız ,yanlız farklı isimler veriyoruz.
eğer bu değilse ne olduğunu zaman bana öğretmeden önce sizden dinlemek isterim.
enerjinin açığa çıkması, yönlendirilmesi iki ayrı kavramdır... ben sizi tanımıyorum fakat sizden hissettiğim hayatta karşı kızgın ve kırgın olduğunuzun yanında bir erkek ile ilgili acı çektiğinizdir... eğer bahsettiğiniz kadar iyiseniz bu yöndeki blokajlarınızı da temizlemenizdir...

enerjinin olduğuna inanıp inanmamak hiç bir şey ifade etmez çünkü siz ne düşünürseniz düşünün O her zaman vardır...

aynı kanıda gibiyiz fakat biraz daha farklı durumlar var...

daha hazır olmadığınızı hissediyorum... olduğunuzda bilgi her kanaldan akar...
Alt 14-11-2009, 01:02 PM   #27 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 69
42 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
balkan72 is an unknown quantity at this point

merhaba ozynS, sizin değerli bilgilerinizden yararlanmak isterim. Yorumlarınızdan çok şeyler çıkartılır. parça parça anlatımlar olduğu için yanlış anlamalara neden oluyor. kitabınızdan bahsediyorsunuz, gerçekten okumak isterim hiç birzaman önyargılı olmadım bütünü görmeden yargılamam. ama sizden bilgilerinizden çok güzel ışık alıyorum.inşaallah değerli bilgilerinizi bizimle paylaşırsınız.Hiç birzaman iyice araştırmadan anlamadan körü körüne birşeye inanmadım. okumak benim en büyük lütfum.onun için kitap yazan insana çok büyük saygı ve sevgim vardır.
Ben Allah'ımı çok seviyorum Ondan korkuyorum ama Onun azabından değil Onun sevgisinden mahrum olacağım diye....
onun için bütün bu konuşmalar,anlatımlar,yorumlar tek bir güçten geliyor. Allah'ımızın koymuş olduğu kanunlar,sınırlar ve...
biz onun koyduğu kurallara göre yaşamak zorundayız. kuralların dışına çıktığımız anda hayat bize öyle ders veriyor ki tekrar doğru yolu buluyoruz. Allah inancı olan bu yasaları dua yoluyla Allahtan ister ve Allahın vereceğini bilir Ona güvenir ve içi rahattır.isteğinin ardına düşmez nasıl olsa Allah'ımızın kabul edeceğini eğer vermiyorsa bir nedeni olduğunu bilir. Ama inancı zayıfsa tutunacağı bir dayanak ister onuda yine Allahımızın koyduğu yasalara inanır.Aslında her halukarda inancın altında Allah yatar. Allah yarattığını başıboş bırakmaz.. Yarattığı inanç yönünden zayıfsa onu yasalarıyla doğru yola getir.
balkan72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-11-2009, 05:53 PM   #28 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
balkan72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba ozynS, sizin değerli bilgilerinizden yararlanmak isterim. Yorumlarınızdan çok şeyler çıkartılır. parça parça anlatımlar olduğu için yanlış anlamalara neden oluyor. kitabınızdan bahsediyorsunuz, gerçekten okumak isterim hiç birzaman önyargılı olmadım bütünü görmeden yargılamam. ama sizden bilgilerinizden çok güzel ışık alıyorum.inşaallah değerli bilgilerinizi bizimle paylaşırsınız.Hiç birzaman iyice araştırmadan anlamadan körü körüne birşeye inanmadım. okumak benim en büyük lütfum.onun için kitap yazan insana çok büyük saygı ve sevgim vardır.
Ben Allah'ımı çok seviyorum Ondan korkuyorum ama Onun azabından değil Onun sevgisinden mahrum olacağım diye....
onun için bütün bu konuşmalar,anlatımlar,yorumlar tek bir güçten geliyor. Allah'ımızın koymuş olduğu kanunlar,sınırlar ve...
biz onun koyduğu kurallara göre yaşamak zorundayız. kuralların dışına çıktığımız anda hayat bize öyle ders veriyor ki tekrar doğru yolu buluyoruz. Allah inancı olan bu yasaları dua yoluyla Allahtan ister ve Allahın vereceğini bilir Ona güvenir ve içi rahattır.isteğinin ardına düşmez nasıl olsa Allah'ımızın kabul edeceğini eğer vermiyorsa bir nedeni olduğunu bilir. Ama inancı zayıfsa tutunacağı bir dayanak ister onuda yine Allahımızın koyduğu yasalara inanır.Aslında her halukarda inancın altında Allah yatar. Allah yarattığını başıboş bırakmaz.. Yarattığı inanç yönünden zayıfsa onu yasalarıyla doğru yola getir.
merhaba balkan72, öncelikle güzel, nazik ve şımartıcı iltifatlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim...

bir kitap aşamasındayım ve başka bir başlıkta da belirttiğim gibi zamanlama konusunda (bana bağlı olarak) çeşitli durumlar söz konusu... umarım beğeneceğiniz ve sizleri daha çok meraklandıracak bir kaynak olur...

hepimiz Öz'ün, Allah'ın birer parçasıyız... O'nun sevgisinden mahrum kalmaktan korkmayın... çünkü gerçek sevgide korku yoktur.. ben her zaman ifade ediyorum sadece bir aracıyım diye... şüphesiz ki her şey Öz'den geliyor...

biz O'nun koyduğu kurallara göre yaşamak zorundaydık... ama artık çok farklı bir süreç var... bu süreçte herşey değişiyor, değişecektir...

yazdıklarınızın hemen hepsine katılıyorum fakat çok daha farklı bir durum bulunmaktadır... ifade ettiğim gibi herşey değişiyor... bu yeni süreç ise çok daha farklı şeyleri bizlere ve isteyenlere, hazır olanlara gösterecektir...

mesajınıza tekrar tekrar teşekkür ederim...
Alt 16-11-2009, 12:47 PM   #29 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 69
42 Mesajinıza toplam 95 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
balkan72 is an unknown quantity at this point

sevgili ozynS,rica ederim iltifat bana herzaman olmayanı varmış gibi götermektir diye düşündürür.
hiç kimse bilmediği veya üzerinde araştırma yapmadığı şeyde konuşamaz düşünemez. ne kadar haklısın almak istediğimiz zaman yani bilgilere hazır olduğumuz zaman o bilgiler bize bir yerlerden akar. bizde buna hazıır olduğumuz için alırız ve anlarız. bende sizin gibi şu değişen dünyada her şeyin değiştiğini inançların bile bir üst kademeye geçtiğine katılıyorum.Allahımıza olan inancımız bile değişiyor. Eğer bu değişim olumluysa Allaha olan inancımız daha üst kademeye sıçrıyor ve Allah'a daha yakın oluyoruz.ve herşeye Allah'ımızn izniyle gücümüzün yeteceğini biliyoruz.Yani Allah'a körü körüne inanmıyor O'nun gücü ve izniyle neler yapacağımızı artık daha bilincine varıyoruz. sınırlarımızı kaldırıyor ve insan olarak neler yapabileceğimizi artık biliyoruz daha doğrusu farkına varıyoruz.Artık insanların bizi kandırmasına izin vermiyoruz.Allah'la korkutmasına izin vermiyoruz.eski düşüncelerin çok üstüne çıktık (çok şükür).Zaten gelişmemiz için değişim şart.
birde ben Allah'ımın sevgisinden mahrum kalma korkusundan bahsetmiştim. bu korku beni daha temkimli olmama yanlış yapmamama neden oluyor. tabiki O'nun sevgisi bizlere hiç bitmez ve herkes O'nun sevgisinden nasibini alır herzaman.ama ben bir beşerim hatalar yapıp O'nu üzebilirim (daha doğrusu kendimi üzebilirim) işte bu noktada O'nun sevgisinden mahrum kalma korkusu benim toparlanmama neden oluyor.buda benim kalkanım...
ayrıca kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum ama bilgilerinizi burada da paylaşmanızı temenni ederim
saygı ve sevgilerimle
balkan72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-11-2009, 05:58 PM   #30 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
balkan72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili ozynS,rica ederim iltifat bana herzaman olmayanı varmış gibi götermektir diye düşündürür.
hiç kimse bilmediği veya üzerinde araştırma yapmadığı şeyde konuşamaz düşünemez. ne kadar haklısın almak istediğimiz zaman yani bilgilere hazır olduğumuz zaman o bilgiler bize bir yerlerden akar. bizde buna hazıır olduğumuz için alırız ve anlarız. bende sizin gibi şu değişen dünyada her şeyin değiştiğini inançların bile bir üst kademeye geçtiğine katılıyorum.Allahımıza olan inancımız bile değişiyor. Eğer bu değişim olumluysa Allaha olan inancımız daha üst kademeye sıçrıyor ve Allah'a daha yakın oluyoruz.ve herşeye Allah'ımızn izniyle gücümüzün yeteceğini biliyoruz.Yani Allah'a körü körüne inanmıyor O'nun gücü ve izniyle neler yapacağımızı artık daha bilincine varıyoruz. sınırlarımızı kaldırıyor ve insan olarak neler yapabileceğimizi artık biliyoruz daha doğrusu farkına varıyoruz.Artık insanların bizi kandırmasına izin vermiyoruz.Allah'la korkutmasına izin vermiyoruz.eski düşüncelerin çok üstüne çıktık (çok şükür).Zaten gelişmemiz için değişim şart.
birde ben Allah'ımın sevgisinden mahrum kalma korkusundan bahsetmiştim. bu korku beni daha temkimli olmama yanlış yapmamama neden oluyor. tabiki O'nun sevgisi bizlere hiç bitmez ve herkes O'nun sevgisinden nasibini alır herzaman.ama ben bir beşerim hatalar yapıp O'nu üzebilirim (daha doğrusu kendimi üzebilirim) işte bu noktada O'nun sevgisinden mahrum kalma korkusu benim toparlanmama neden oluyor.buda benim kalkanım...
ayrıca kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum ama bilgilerinizi burada da paylaşmanızı temenni ederim
saygı ve sevgilerimle

merhaba sevgi ve korku hakkındaki yaklaşımlarınızı çok beğendim..belliki bu konuda düşünüp kafa yoruyorsunuz..işte bunun adı ibadettir..

bana bir kaç ay önce okuduğum birşeyi hatırlattınız..'hayatınız ne ve nasılsa işte 'O' nunla olan ilişkiniz öyledir . ' yazıyordu.inanç sistemimize göre hayatımızın şekillendiğinin güzel bir anlatımı.
şimdi korkarak inananlarla ,severek inanların yaşamlarını bir kıyaslayalım..Allah'ın sevgisini kaybetmekten korkanlarla da cehennemden korkarak yaşayanların yaşamlarını kıyaslayım..
hangisi gerçek ibadetin içindedir..hangisi daha dürüst inanıp daha çok düşünür..cennet ve cehennem düşüncesiyle yaşayanlarmı sevgi temeliyle yaşayanlarmı..
Sevginin eli üzerimizden eksik olmasın..

Bookmarks