Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Eğitim Öğretim Sınavlar Klubü > Sınavlara Hazırlık Klubü

Uyarılar

Sınavlara Hazırlık Klubü aöf sınava hazırlık, açıköğretim sınava hazırlık, kpss sınava hazırlık, öss sınava hazırlık, sınava hazırlık soruları, sınava hazırlık sorular, türkçe sınava hazırlık, matematik sınava hazırlık, ingilizce sınava hazırlık, sınava hazırlık testi, sınava hazırlık testleri, sınava hazırlık kitapları, smmm sınava hazırlık, sınava hazırlık siteleri, sınava hazırlık, ehliyet sınava hazırlık, edebiyat sınava hazırlık, sbs sınava hazırlık, sınava hazırlık testler, 6 sınıf ingilizce sınava hazırlık, 2 sınıf sınava hazırlık, 3 sınıf sınava hazırlık, 5 sınıf ingilizce sınava hazırlık

kpss(öğretmen adayları)

Eğitim Öğretim Sınavlar Klubü ve Sınavlara Hazırlık Klubü kpss(öğretmen adayları) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı Hmm kritik birsoru. Bu ikisi arasında insan kalır zaten diğerleri alakasız. Aslında genellemede olabilir bu. Tartışılır bir soru bu. Nerden bu soru? Kaynağı ne? hocam beyazkalem in deneme sınavı.inanırmısınız bütün sorular böle.hep ikilemde kalıyosunuz .tıpkı ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sınavlara Hazırlık Klubü telkin cd indir izle İstanbul Sınavlara Hazırlık Klubü nerededir kimdir Sınavlara Hazırlık Klubü çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sınavlara Hazırlık Klubü hipnoz Sınavlara Hazırlık Klubü olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sınavlara Hazırlık Klubü hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sınavlara Hazırlık Klubü kuantum düşünce kitap haberi

kpss(öğretmen adayları)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-03-2010, 08:52 PM   #21 (permalink)
Üsteğmen

ceylan84lum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 204
313 Mesajinıza toplam 1,423 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura about
Standart Cevap: kpss(öğretmen adayları)

Alıntı:
maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hmm kritik birsoru. Bu ikisi arasında insan kalır zaten diğerleri alakasız. Aslında genellemede olabilir bu. Tartışılır bir soru bu. Nerden bu soru? Kaynağı ne?
hocam beyazkalem in deneme sınavı.inanırmısınız bütün sorular böle.hep ikilemde kalıyosunuz .tıpkı 2008 ve 2009 kpss si gibi..çok beyendim.çok ii yayın ...amma velakin zor be hocam

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 02-03-2010, 08:57 PM   #22 (permalink)
Elektra
Guest

Valla Allah kolaylık versin. Ben çalışmayalı baya oldu ama psikoloji konularını hemen hemen hatırlıyorum. Genellikle zorlayıcı soruları var. Bir soru çıkmıştı karşıma bağımlı değişkenle bağımsız değişkeni ayıramadım resmen. Psikoloji hocam bile zorlandı yani. Neden bu kadar abartırlar anlamıyorum?
Alt 02-03-2010, 09:01 PM   #23 (permalink)
Üsteğmen

313 Mesajinıza toplam 1,423 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura about

Alıntı:
maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Valla Allah kolaylık versin. Ben çalışmayalı baya oldu ama psikoloji konularını hemen hemen hatırlıyorum. Genellikle zorlayıcı soruları var. Bir soru çıkmıştı karşıma bağımlı değişkenle bağımsız değişkeni ayıramadım resmen. Psikoloji hocam bile zorlandı yani. Neden bu kadar abartırlar anlamıyorum?
malesef artık sınav gerçekten zor...allah yardımcımız olsun.bu arada arkadaşlar soruya baktınız mı.belki bizi aydınlatırsınız..
Alt 02-03-2010, 09:01 PM   #24 (permalink)
Çevirmen

phantomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,233
548 Mesajinıza toplam 2,918 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
phantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud of

Burda bebek iki uyarıcıya birden şartlanmış yani üst düzey-ikinci dereceden şartlanma- olmuş oluyor.Birinci şartlı uyarıcı(biberon) önce veriliyor hemen ardından biberonu veren kişi konuşuyor bu da ikinci şartlı uyarıcı olmuş oluyor.Bu böyle bir kaç kez tekrarlandığında bebek her ikisine de koşullanmış oluyor.Sadece biberonu verenin sesine de aynı tepkiyi vermeye başlıyor.
Ben böyle anladım.

Genelleme biraz daha farklı.Orda belli bir uyarıcıya verilen tepki benzer durumlar karşısında tekrarlanıyor.Mesela yaşlı bir teyze bir çocuğa kızar çocuk bundan korkar.Ve sonra çocuk gördüğü tüm yaşlı teyzelere karşı aynı tepkiyi(korkma tepkisi) vermeye başlayabilir.

Sorulan soruda bitişiklik ilkesi var iki uyaran peşpeşe verilmiş.Genellemede böyle bir durum yok.Bu nokta iki kavramı birbirinden ayırıyor bence.
Alt 02-03-2010, 09:05 PM   #25 (permalink)
Elektra
Guest

Alıntı:
phantomm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Burda bebek iki uyarıcıya birden şartlanmış yani üst düzey-ikinci dereceden şartlanma- olmuş oluyor.Birinci şartlı uyarıcı(biberon) önce veriliyor hemen ardından biberonu veren kişi konuşuyor bu da ikinci şartlı uyarıcı olmuş oluyor.Bu böyle bir kaç kez tekrarlandığında bebek her ikisine de koşullanmış oluyor.Sadece biberonu verenin sesine de aynı tepkiyi vermeye başlıyor.
Ben böyle anladım.

Genelleme biraz daha farklı.Orda belli bir uyarıcıya verilen tepki benzer durumlar karşısında tekrarlanıyor.Mesela yaşlı bir teyze bir çocuğa kızar çocuk bundan korkar.Ve sonra çocuk gördüğü tüm yaşlı teyzelere karşı aynı tepkiyi(korkma tepkisi) vermeye başlayabilir.

Sorulan soruda bitişiklik ilkesi var iki uyaran peşpeşe verilmiş.Genellemede böyle bir durum yok.Bu nokta iki kavramı birbirinden ayırıyor bence.
Evet mantıklı.
Alt 02-03-2010, 09:09 PM   #26 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
Ben böyle anladım.

evet hocam anladım..çok güzel bi açıklamaydı..teşekkürler
Alt 02-03-2010, 09:21 PM   #27 (permalink)
Üsteğmen

aşağıdaki öğrenme türlerinin hangisinde organizmanın etkin çaba harcamasına dayalı bir süreç yer almaz?
A)tepkisel koşullanma
B)edimsel koşullanma
C)model alma
D)kavrama yoluyla öğrenme
E)deneme yanılma yoluyla öğrenme

bir okulda yapılan tadilatlar sonrası sınıfların içine doğru açılan kapıların yangın veya benzeri olumsuz durumlara karşı sınıfların daha kolay boşaltılabilmesi için dışarı açılacak şekilde düzenlenmiştir.ancak öğrencilerin uzun bir süre kapıları içeriye doğru açmaya çalıştıkları gözlemlenmiştir.

yukarıdaki parçada öğrencilerin kapıları uzun süre içeriye doğru açmaya çalışmaları eğilimini sürdürmeleri aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir_
A)olumsuz aktarma
B)sönme
C)alışkanlık kazanma
D)serbest çağrışım
E)geriye ket vurma

ben takıldıklarımı sorayım dedim ama
Alt 02-03-2010, 10:10 PM   #28 (permalink)
Çevirmen

548 Mesajinıza toplam 2,918 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
phantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud ofphantomm has much to be proud of

Alıntı:
ceylan84lum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aşağıdaki öğrenme türlerinin hangisinde organizmanın etkin çaba harcamasına dayalı bir süreç yer almaz?
A)tepkisel koşullanma
B)edimsel koşullanma
C)model alma
D)kavrama yoluyla öğrenme
E)deneme yanılma yoluyla öğrenme

bir okulda yapılan tadilatlar sonrası sınıfların içine doğru açılan kapıların yangın veya benzeri olumsuz durumlara karşı sınıfların daha kolay boşaltılabilmesi için dışarı açılacak şekilde düzenlenmiştir.ancak öğrencilerin uzun bir süre kapıları içeriye doğru açmaya çalıştıkları gözlemlenmiştir.

yukarıdaki parçada öğrencilerin kapıları uzun süre içeriye doğru açmaya çalışmaları eğilimini sürdürmeleri aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir_
A)olumsuz aktarma
B)sönme
C)alışkanlık kazanma
D)serbest çağrışım
E)geriye ket vurma

ben takıldıklarımı sorayım dedim ama

1.Tepkisel koşullanmada öğrenen pasiftir.Eskiden doğal olarak verilen bir tepki(salya) daha önceden nötr olan bir uyarıcıya
(ışık vs.) yönlendiriliyor,öğrenen birşey yapmıyor yani:) O yüzden a şıkkı.Diğer hepsinde öğrenen bilişsel ya da davranışsal süreçlerden geçer.
2.Olumsuz transfer.Transfer iki şekilde olur olumlu ya da olumsuz.Burda önceden varolan birşeyin şimdi öğrencilerin farklı birşeyi öğrenmesini engellediğini görüyoruz yani önceden öğrenilenler şuana transfer oluyor.
Fakat olumsuz transfer de iki şekilde oluyor:
1.İleriye ket vurma(Öğrenmeyi engelleme)
2.Geriye ket vurma(Hatırlamayı engelleme)
Yani burda iki şık var bakacağımız.Olumsuz transfer ve geriye ket vurma.Eski bilgi yeni öğrenilecek şeyi engellediğinden (ya da zorlaştırdığından diyelim) ileriye ket vurmuş oluyor.Bu şık olmadığı için direk olumsuz transfer diyoruz.

Not:İleriye ket vurma=Öğrenmeyi engelleme (i ve ö her ikisi de ünlü ile başlıyor)
Geriye ket vurma=Hatırlamayı engelleme (g ve h her ikisi de ünsüzle başlıyor diye kodladım ben sorularda pratiklik oluyor.)

Yani mesela şöyle çözüyorum.Öğrenciler Öğrenmekte güçlük çekiyor.Ö-İ, yani ileri ket vurulmuş gibi.

Doğru mudur hocam?
Alt 02-03-2010, 10:27 PM   #29 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
1.Tepkisel koşullanmada öğrenen pasiftir.Eskiden doğal olarak verilen bir tepki(salya) daha önceden nötr olan bir uyarıcıya
(ışık vs.) yönlendiriliyor,öğrenen birşey yapmıyor yani:) O yüzden a şıkkı.Diğer hepsinde öğrenen bilişsel ya da davranışsal süreçlerden geçer.
2.Olumsuz transfer.Transfer iki şekilde olur olumlu ya da olumsuz.Burda önceden varolan birşeyin şimdi öğrencilerin farklı birşeyi öğrenmesini engellediğini görüyoruz yani önceden öğrenilenler şuana transfer oluyor.
Fakat olumsuz transfer de iki şekilde oluyor:
1.İleriye ket vurma(Öğrenmeyi engelleme)
2.Geriye ket vurma(Hatırlamayı engelleme)
Yani burda iki şık var bakacağımız.Olumsuz transfer ve geriye ket vurma.Eski bilgi yeni öğrenilecek şeyi engellediğinden (ya da zorlaştırdığından diyelim) ileriye ket vurmuş oluyor.Bu şık olmadığı için direk olumsuz transfer diyoruz.

Not:İleriye ket vurma=Öğrenmeyi engelleme (i ve ö her ikisi de ünlü ile başlıyor)
Geriye ket vurma=Hatırlamayı engelleme (g ve h her ikisi de ünsüzle başlıyor diye kodladım ben sorularda pratiklik oluyor.)

Yani mesela şöyle çözüyorum.Öğrenciler Öğrenmekte güçlük çekiyor.Ö-İ, yani ileri ket vurulmuş gibi.

Doğru mudur hocam?
hocam tebrik edrim..evet doğru.çok da güzel anladım..allah razı olsun..ben model alma yapmıştım hani öğrenen izliyo bişey yapmıyo.ama bilişsel durumu düşünememişim.diğeri boştu zaten.tekrar teşekkür edrim.
bu arada branş ne hocam.umarım aynı branş deilizdr..sizinle rakip olmak istemem doğrusu
Alt 02-03-2010, 11:03 PM   #30 (permalink)
Çevirmen

Alıntı:
ceylan84lum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam tebrik edrim..evet doğru.çok da güzel anladım..allah razı olsun..ben model alma yapmıştım hani öğrenen izliyo bişey yapmıyo.ama bilişsel durumu düşünememişim.diğeri boştu zaten.tekrar teşekkür edrim.
bu arada branş ne hocam.umarım aynı branş deilizdr..sizinle rakip olmak istemem doğrusu
Rica ederim.Ben de bilgilerimi tazelemiş oluyorum sayende:)Ben de teşekkür ederim o yüzden.
İngilizce Öğretmenliği.
Bu dersi geçen hafta çalışmıştım.Sınavlara çalışmayı hep son günlere bıraktığım için yeni çalışıyorum daha şimdilik kendimle yarışıyorum bakalım:)

Bookmarks