Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sınavlara Hazırlık Klubü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=129)
-   -   kpss(öğretmen adayları) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=463807)

ceylan84lum 13-02-2010 05:18 PM

kpss(öğretmen adayları)

merhabalar...
kpss ye hazırlanan biri olarak benim gibi bu sınava hazırlanan arkadaşlarla burada paylaşımlar yapabiliriz die düşündüm..nasıl bi çalışma stratejisi izliyorsunuz..kaynak kitap tavsiyeleriniz nelerdir..

kolay gelsin arkadaşlar...bisiklet

ceylan84lum 17-02-2010 07:55 PM

Cevap: kpss(öğretmen adayları)

sanırım benden başka kpss ye hazırlanan kimse yokdusun2

y789

phantomm 17-02-2010 08:20 PM

Alıntı:

ceylan84lum Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 585231)
sanırım benden başka kpss ye hazırlanan kimse yokdusun2

y789

Olmaz mıı ben varımmm:) Ben de birileri teknik filan yazsa da ben de nasiplensem diyordum ama kimse birşey yazmadı:)
Nasıl gidiyor senin çalışmaların?

MERAGİR 17-02-2010 08:44 PM

yargı ve ihtiyaç kitaplarını öneririm.

phantomm 17-02-2010 08:47 PM

Ben de onlardan çalışıyorum.Ama benim sorunum düzenli çalışamamak..Her gün aynı motivasyonu sağlayamıyorum.Bi başlarsam kendimi adapte edebiliyorum ama..

MERAGİR 17-02-2010 09:04 PM

ben de aynı şekilde düzenli çalışamıyorum.çalışmak istemediğim için düzenli çalışamıyorum

phantomm 17-02-2010 09:12 PM

Benim geçen sene kafama kazınmış birşey vardı.Ben zaten öğretmenim neden bir daha sınava tabi tutuluyorum ki?Üstelik yıllardır matematik görmemişim matematik çözmem lazım.Kendi branşımdan tek soru yok!Bu düşünceye öyle takılmıştım ki resmen bu düşünce yüzünden çalışmadım.Başka şeylere yöneldim işe girdim filan..
Bu sene bunu aştım neyseki.Olaya birşeyler öğreniyorum,yeniden matematikle barışıyorum,genel kültürümü artırıyorum diye bakıyorum.
Yine de onca yıl ders çalışmanın filan verdiği bir yorgunluk var.Kitaplarıma elime alana kadar bayağı bir zorluyor beni bu.Belirli saatler koyup program yapıyorum bu sefer stres oluyorum.Yapmasam da iki üç gün üstüste hiç kitabı elime almadığım oluyor..
Yine de napıp edip bu sene kazanıcam inşallah.:)
İnşallah herkes kazanır diyeceğim ama maalesef bu şartlarda zor.İnşallah herkesin istediği işe girip çalışabileceği,mutlu olabileceği bir ortam olur ülkemizde diyeyim bari.Ve inşallah biz kazanan azınlık içinde olup,insanlara faydalı olabiliriz:)

ceylan84lum 17-02-2010 10:21 PM

inş. arkadaşlar allah hepimizin gönlüne göre versin.yaayın adı vermek doğrumu bilmiyorum ama o bahsedilen kaynaklara çalıştım ben geçen yıl ve çuvalladım.artık kpss değişti.2007 den sonra bambaşka bir hal aldı ve zorlaştı.ben daha zor kaynaklardan yararlanmanızı tavsiye edrim..ben de çalışmaya çalışıyorum işte.tarih coğrafya bitti.eğitimden geciktim.millet bitirmiş ben daha yeni başladım.hayırlısı bakalım.

ha bu arada kafamıza takılan şeyleride tartışalım actionsmile

yol arkadaşlarım benimy789

phantomm 17-02-2010 11:10 PM

Alıntı:

ceylan84lum Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 585249)
inş. arkadaşlar allah hepimizin gönlüne göre versin.yaayın adı vermek doğrumu bilmiyorum ama o bahsedilen kaynaklara çalıştım ben geçen yıl ve çuvalladım.artık kpss değişti.2007 den sonra bambaşka bir hal aldı ve zorlaştı.ben daha zor kaynaklardan yararlanmanızı tavsiye edrim..ben de çalışmaya çalışıyorum işte.tarih coğrafya bitti.eğitimden geciktim.millet bitirmiş ben daha yeni başladım.hayırlısı bakalım.

ha bu arada kafamıza takılan şeyleride tartışalım actionsmile

yol arkadaşlarım benimy789

Bence de şimdi kafamıza takılanları paylaşalım sonra başarılarımızı da paylaşırız inşallah:)
Tabi ki farklı kaynaklardan faydalanmak lazım,her çeşit soruyu görmek lazım.Ama ben bunların anlatışını beğeniyorum,geçen seneki kaynaklarımdı pek kullanmadığım için bu sene önce bunları bitireyim dedim:)Bunlar bi bitsin geçerim farklı kaynaklara artık.
Zamana da takılmayın bence.Sözel derslerin oturması için zaman gerekiyor evet ama verimli bir çalışmayla iki ayda kazananlar bile var.
Bize disiplin lazım:) Ben mesela bir oturunca bütün dersleri bitirip kalkmak istiyorum:) ama bırakınca da öyyle kalıveriyor.

Neyse şöyle yapalım mı?Artık burda olmuyor,yapamıyorum gibi şeyler yazmayalım?Gerçi en çok ben yazdım bunları ama,daha yazmayacağım:PBirbirimizi motive edelim hep:) Ne dersiniz?

Sınava dair olumlamalarımızı bile yazabiliriz.Bilinçaltımızı da sınava hazırlayalım.
Mesela ben işin kolayına kaçıyorum:)
"Sınavda bana yardımcı olacak tüm bilgileri bir şekilde öğreniyorum."
"Kolayca öğreniyorum,kolayca hatırlıyorum." gibi olumlamalar kullanıyorum çalışmadığım günlerde bile.:P

ceylan84lum 18-02-2010 09:59 PM

ben bu program geliştirmeyi anlayamıyorum yaaadunk56

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:36 PM.