Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Olumlamalar

Uyarılar

Olumlamalar olumlamalar, pozitif olumlamalar, kuantum olumlamalar, bilinçaltı olumlamaları, olumlama cümlesi, olumlama kartları, para olumlamaları, aşk olumlamaları, eft olumlama, kuantum olumlama kitabı, kuantum olumlamaları, nlp olumlamaları, olumlama mp3, reiki olumlama, kuantum olumlama konuşurken yaratmak, kuantum olumlama örnekleri, kuantum olumlama nasıl yapılır, olumlama indir, kuantum olumlama indir, olumlama sözleri, rüya olumlamaları,

Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

Alternatif Kişisel Gelişim ve Olumlamalar Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız merhaba günlerdir bu sitede dolaşıp hemen neredeyse bütün yazıları okudum ilgi alanımdalar ve sonunda üye oldum sizlerle paylaşmak istediğim çok önemli tecrübelerim oldu.pasif bir ev hanımlığından ne istersen ne dilersen o olur düşüncesiyle 7 ay önce çıktığım yolculukta inanılmaz olaylar ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Olumlamalar telkin cd indir izle İstanbul Olumlamalar nerededir kimdir Olumlamalar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Olumlamalar hipnoz Olumlamalar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Olumlamalar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Olumlamalar kuantum düşünce kitap haberi

Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

Like Tree1Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-02-2009, 07:25 PM   #41 (permalink)
Üsteğmen

hayat kadere inat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 395
177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough

merhaba günlerdir bu sitede dolaşıp hemen neredeyse bütün yazıları okudum ilgi alanımdalar ve sonunda üye oldum sizlerle paylaşmak istediğim çok önemli tecrübelerim oldu.pasif bir ev hanımlığından ne istersen ne dilersen o olur düşüncesiyle 7 ay önce çıktığım yolculukta inanılmaz olaylar yaşadım (inandığım düşündüğüm istediğim )şu anda Türkiye'nin en iyi en ünlü modacılarından birinin yanında çalışıyorum.Ayrıca Türkiyenin en ünlü bir kaç firmasına tasarım yapmak için anlaşmalarım var. nasılmı başardım? sadece istedim hayal ettim inandım veee oldu.Bunun içinde sürekli yaptığım şeylerden biri Allah'a şükretmek

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-03-2009, 02:40 PM   #42 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 3
1 Mesajina 18 kez İyi ki varsın denildi
myezma is an unknown quantity at this point

Geçen yıl başıma çok ilginç bir olay gelmişti.Uzun süredir işsizdim ve çalıştığım alanla ilgili sözleşme zamanı çoktan geçmişti.Kendime sürekli tatil verdiğimi bu tatil süresi benim için bitince işe başlayacağımı söyleyip duruyordum.Bir sabah uyandım ve artık iş bulmam lazım dedim.Sonra yavaşça hazırlanmaya başladım.Bir yandan Tanrıya iş bulduğum için şükrediyordum.O gün sanki benim son işsiz geçen günümdü.Bunu kalbimde hissediyordum.Artık tatilin bittiğini çalışmak gerektiğini söylüyordum içimden.Hazırlandım sokağa çıktım ve yürümeye başladım.Aslında tam olarak nereye gideceğimi başvuruyu nereye yapacağımı düşünürken,çalıştığım sektörde olan bir firmanın önünde olduğumu farkettim.İçeri burada çalıştığımda mutlu olacağımı düşünerek girdim.İş saatleri kafamda hazırdı.ilk olarak Müdürün kapısını çalıp iş için geldiğimi söyledim.İş alanımı söyleyince müdür seni.... bey mi gönderdi dedi.''hayır '' dedim.Biz de böyle bir çalışan arıyorduk dedi.Yaklaşık yarım saat sonra göreve başlamıştımO gün benim için telkin gücünün önemini anladığım ve inandığım gün oldu.Bu nedenle sitenizi gördüğüm an ne muhteşem bir duygu olduğunu anlatamam.
myezma isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-08-2009, 12:50 AM   #43 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 164
166 Mesajinıza toplam 1,153 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nice
Smile Cevap: Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

Alıntı:
burdayım2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
olumlu düşünceyi başkalarıyla birlikteyken de sürdürebilmek çok önemli bence.

mesela bir aile veya arkadaş toplantısında birisiyle fazla ilgilenildi diyelim.

ya da ortamda birisi benimle ilgilenmiyor, konuşurken bana bakmıyor.

bu bende degersizlik duyguları uyandırıyor. aklıma takılıyor ondan sonrada niye böyle oldu diye.

bir ay olmasına ragmen dinleyeli, bu durum devam ediyor.

oysa yalnızken daha iyi hissediyordum kendimi. acaba telkinlerin pek etkisi olmuyor mu bende, çünkü bir arkadaşımız telkinlerden sonra kalabalık bir aile

toplantısında cok rahat oldugunu söylemisti, önerisi tavsiyesi olan var mı acaba
Bu sizin değersizlik korkunuz nedeni ile ortaya çıkıyor. Burada o korkunuzu tanıyıp o sahneyi gözünüzün önüne getirerek o sahnedeki size önce korkunuzu sonra da değerlilikle ilgili olumlamaları çalıştırabilirsiniz.
Örn: Benim değersizlik korkum var.
Ben değersizlik korkumu sevgiye dönüştürmeyi kabul ediyorum
Ben değersizlik korkumu seviyorum"
deyip kendinizi pembeler içinde hissedin..
Sonra da
Ben değerliyim
Ben her halimle değerliyim
Ben kalabalık içinde konuşamadığım halimle değerliyim..
Hatta o anda kıyafetiniz kendinizi iyi ifade edemediğinize dair inançlarınızı kontrol edin.
Ben kendimi sevgiyle ve doğru ifade ediyorum
Ben kendimi ifade edemediğim halimle değerliyim/ Seviyorum
deyin.
Burada amaç önce kendinizi sevmeniz, değer vermeniz.

korkuları bulup çalışırken telkin cd lerini mutlaka dinleyin..
kolay gelsin. :D
hayathan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-10-2009, 04:59 PM   #44 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
9 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cosy is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

marhabalar,
Atakan Bet script'lerde gelecek zaman kullanıyor, bu konuda çelişkiye düştüm ?
Sevgiler.
cosy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-12-2009, 05:12 PM   #45 (permalink)
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all
Standart Cevap: Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

merhabalar ben biraz unutkan briyim vede dikkat problemim var birşeye uzun süre odaklanamıyorum.. dolayısı ile okudum kitap yada yazı olsun etkisi çok az sürüyor.. ( telkinlere alışma aşamamda bu nedenle baya uzun sürdü.. ) bunu önlemek için kitapta yada makaledeki beni motive eden cümleleri bir deftere yazıyorum ve her kendimi vazgeçmiş istediğimde bu sözleri okuyorum.. iyide geliyor ancak herdaim bu defteri yanımda taşımak mümkün olmuyor vede hersaniye okuma imkanım olmuyor..
onun için bir yöntemm buldum kendimce bir nevi olumlamalar gibi iyi hissetmemi sağlıcak cümleleri küçük kağıtlara yazıp yanımda taşımayı düşünüyorum.. ve genelde telkinleri dinlediğim için telkinlerle birlikte bu kartları okumanın yararlı olacagını düşünüyorum.. acaba doğrumudur? (çünkü ben telkin içerikleri uzun oldugu için tamamiyle ezberleme benimseme vede hatırlama durumum yok.. her saniye açıp okuyamıyorumda telkinleri dinlerken) bu nedenle bu telkinlerin içinden sadece benimsediğim cümleleri kartlara yazıp okusam olur sanırım dimi?
birde beni en çok düşündüren soru: her telkini dinlerken o telkinle ilgili cümleler mi okumam gerekir ??
yani mutluluk dinlerken başarılı olacagıma dair, ertelemeyi dinlerken mutlu olacagıma dair, cümleler tekrarlarsam telkinin başarılı olmasına olumsuz etkisi olurmu???
illa hangi telkini dinliyorsak onunla ilgili olumlamaları mı tekrarlamalıyız??
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-12-2009, 01:39 AM   #46 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future

Merhabalar Elijah,
Olumlamalar,olumlu içsel konuşmalar pozitif düşünceyi geliştirmek adına faydalıdır,telkinlerin etkisini de artırır..Ayrıca telkin içeriklerini okumanıza da gerek yok..
Kısa ve net olumlamalar seçip,yatmadan önce ve uyandığınızda okumanız yeterli olabilir..Zaten bir süre sonra bu ifadeler aklınıza yerleşeceğinden okumanıza da gerek kalmaz..Günün her saatinde tekrarlayabilirsiniz..
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-02-2010, 12:18 AM   #47 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
1 Mesajina 5 kez İyi ki varsın denildi
rengin008 is an unknown quantity at this point

anlatılanlar gerçektende muhteşem...her şeyin başı istemek,hayal etmek,eyleme geçmek ve inanmak....
rengin008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-02-2010, 08:15 PM   #48 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 511
216 Mesajinıza toplam 1,270 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura aboutyüsra has a spectacular aura about

Alıntı:
myezma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçen yıl başıma çok ilginç bir olay gelmişti.Uzun süredir işsizdim ve çalıştığım alanla ilgili sözleşme zamanı çoktan geçmişti.Kendime sürekli tatil verdiğimi bu tatil süresi benim için bitince işe başlayacağımı söyleyip duruyordum.Bir sabah uyandım ve artık iş bulmam lazım dedim.Sonra yavaşça hazırlanmaya başladım.Bir yandan Tanrıya iş bulduğum için şükrediyordum.O gün sanki benim son işsiz geçen günümdü.Bunu kalbimde hissediyordum.Artık tatilin bittiğini çalışmak gerektiğini söylüyordum içimden.Hazırlandım sokağa çıktım ve yürümeye başladım.Aslında tam olarak nereye gideceğimi başvuruyu nereye yapacağımı düşünürken,çalıştığım sektörde olan bir firmanın önünde olduğumu farkettim.İçeri burada çalıştığımda mutlu olacağımı düşünerek girdim.İş saatleri kafamda hazırdı.ilk olarak Müdürün kapısını çalıp iş için geldiğimi söyledim.İş alanımı söyleyince müdür seni.... bey mi gönderdi dedi.''hayır '' dedim.Biz de böyle bir çalışan arıyorduk dedi.Yaklaşık yarım saat sonra göreve başlamıştımO gün benim için telkin gücünün önemini anladığım ve inandığım gün oldu.Bu nedenle sitenizi gördüğüm an ne muhteşem bir duygu olduğunu anlatamam.

gelişmelerini çok beğendim banada umut verdi .bende işimi bırakıp başka bir iş aramak istiyorum ama hergün erteliyorum.korkuyorum yeni yerimde mutsuz olmaktan.ama şimdide işimi basit görüyorum,bana yetmiyor ve tatmin etmiyor.kişiliğime eğitim durumuma ve maddi olarak beni daha refah içinde yaşatacak bir iş istiyorum.
bunun için olumlama bulamıyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim.
yüsra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-10-2010, 08:23 PM   #49 (permalink)
Yüzbaşı

553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all
Standart Cevap: Olumsuzdan Olumluya Bilinçli Programlama (Alıntı)

Alıntı:
hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Olumsuzdan Olumluya Bilinçli Programlama
Farkında olsak da olmasak da her gün, her saat, her dakika, hatta her an kendimize olumlu ya da olumsuz bir şeyler söyleriz! Sonra bu söylediklerimiz kendini kanıtlarcasına gerçeğe dönüşür! Kendimize her söylediğimiz, her hissettiğimiz hatta aklımızdan geçirdiğimiz her düşünce bilinçaltımıza kaydolur! Tabi ki başkalarının söyledikleri ve yaşadığımız çevrenin düğünceleri ve söyledikleri de bilinçaltımıza kaydolur! Yaşadığımız çevre, arkadaşlarımız, ailemiz, sevdiklerimiz bilerek ya da bilmeyerek bizlere bilerek negatif düşünce aşılarlar! Daha sonra doğal olarak negatif düşünüp, negatif konuşur, negatif olayları çekip negatif olaylar yaşar, etrafa negatiflik saçarız! Zihnimize bilerek olumlu mesajlar yüklemezsek olumsuz düşünceler kendiliğinden yüklenecektir! Bilinçli içsel konuşma ile zihnimize olumlu mesajlar yükleyebiliriz! Yüklediğimiz bu olumlu mesajlar ne kadar güçlü ve yoğun duygular içeriyorsa zihnimizde o kadar olumlu düşüncenin oluşmasına yol açar! Bir veya birkaç defalık yükleme hiç bir işe yaramayacaktır! Saman alevi gibi bir anlık ısı verip yok olacaktır! Nasıl ki bedenimizi günde iki ya da üç öğün besliyoruz (tabi ki atıştırmaları da unutmayalım), zihnimizi de aynı şekilde olumlu düşüncelerle, olumlu içsel konuşmalar ve olumlu faaliyetlerle ile düzenli olarak besleyelim! Zihnimiz bedenimizden daha mı kıymetsiz!
Bilinçli içsel konuşma , eski olumsuz programlamayı silerek ve yerine bilinçli, olumlu yeni yönergeler koyarak geçersiz kılmanın bir yoludur! Bilinçli içsel konuşma ile daha etkili, geliştirmek istediğimiz taraflarımıza daha yardımcı olan kelime ve ifadeler kullanarak, içsel kontrol merkezlerimizi bilinçli biçimde yeniden programlar, kendimizle güçlü bir şekilde konuşarak bilinçaltımıza yeni yönergeler yükleriz! Bilinçli içsel konuşmalar, olmaktan en çok hoşlanacağımız yeni ve içsel resmimizi çizer! Geçmişte başaramamışsak bile, değiştirmek istediklerimiz için bir yol gösterir! Eski kendimiz olmayı bırakıp yeni bir insan, şartlanmış tepkinin ürünü olmayan, kişisel tercihle yönetilen bir insan olmaya başlamamız için bir şans sunar!
Gelin hep beraber önce bireysel daha sonra kitlesel bir uyanış başlatalım! Kendimizden başlayıp diğerlerine doğru! Öz de olmayan, dışa tesir edemez! Her gün, her saat, her dakika, her saniye, her an kendimize ve çevremize daha olumlu şeyler söylemeye, daha olumlu düşünmeye ve daha olumlu hareket etmeye başlayalım!
Değişim farkındalıkla başlar! Negatif düşüncelerin ve kendimize söylediğimiz negatif sözlerin farkına varalım! Ve onları pozitife çevirelim! Bunun için her gün bilerek ya da bilmeden yaptığımız konuşmaları inceleyelim:
1. Olumsuz Kabullenme: En çok yapılan ve en zararlı içsel konuşma türüdür! Bu içsel konuşma, kendimiz hakkında kötü ya da olumsuz bir şey söyleyip bunu kabullendiğimiz içsel konuşmalardır! Tamamiyle zararımıza çalışır! En çok kullandığımız içsel konuşma türüdür! Bu içsel konuşmayı tanımak kolaydır! Onu en çok şu kelimelerle tanıyabiliriz: “Yapamam!”
“Keşke yapabilseydim!”,
“Yapabilmeyi dilerdim ama yapamam!”, “Eski enerjim kalmadı”
“Bugün günümde değilim!”, “Arkadaşım da (ya da sevdiğim) aramadı bugün!”, “Hiç tadım yok!”, “şu havalarda açılmadı gitti!”,“şu İstanbul trafiği de hiç çekilmiyor!” ……….…….
(Örnekler o kadar çok ki… gerisi size kalmış)
Bu tür içsel konuşmalar, kendimizle ilgili en basit kuruntumuzdan en büyük korkulara kadar her şeyi temsil eder! Kendimize, tereddüt etmemizi, yeteneklerimizi sorgulamamızı, kendimize yalnızca bir şans vermiş olsaydık yapabileceğimizden daha azını kabul ettiğimiz söyleme tarzımızı gösterir! Güneş ışığında cesurca gelişeceğimize, ürkekçe gölgelerde saklanma tarzımızı gösterir!
Bu tür içsel konuşmalar hayatımızda tahribatlar yapar, kargaşa yaratır, bizi yanıltır, engeller, kafamızı karıştırır! Kendimize güvenimizi, kendimizden şüpheye dönüştürür! En iyi niyetlerimizi bozar! Bizi sıradanlıkla tatmin olmaya iter! Elindekiyle yetinme tutumunun, ulaşmayı amaçladığımız hedeften çok daha düşüğünü kabul etme eğilimini kulağımıza devamlı fısıldayan kaynak budur!
Peki bu kadar zararına rağmen niye hep bu türde içsel konuşmalar yaparız? Her gün, her saat, her dakika… hatta her an seçimler yaparız! Bu tarz konuşmalar da bir seçimdir! Biz seçmezsek bizim adımıza geçmişimizden getirdiğimiz alışkanlıklarımız seçim yapar! Uygun olan değil; alışılmış, kolay olan seçilir!
Kelimelerin o anda ne kadar zararsız göründüğü hiç fark etmez! Onlar bizim zararımıza çalışan ve yolumuzda duran her şeyin belkemiğidirler! Bu tür içsel konuşmalar “Koynumuzda beslediğimiz yılan gibidir” ve er ya da geç bize zarar verecektir! Kendimizi bu içsel konuşmanın “yapamam” larından kurtaralım!Bunu başardığımızda kendimizi en büyük düşmanımızdan korumuş oluruz!
2. Kabullenme ve Değişmeye İhtiyaç Duyma: Bu tür içsel konuşma aldatır! Yüzeyde bizim yararımıza çalışıyormuş gibi görünür! Fakat içten içe bize karşı çalışır! Bu tür içsel konuşmayla, kendimize ve başkalarına değişme ihtiyacımızı kabullendiğimizi bildiririz!
Bu tür içsel konuşma şu sözlerle tanımlanır: … yapmaya ihtiyacım var!”,
… yapmam gerek!” veya
… yapmalıyım!”
Bu tür konuşmalar neden zararlıdır? Çünkü sorunu kabullenmiştir, ama çözüm getirmez! Kendimize (ya da başka birine) “daha düzenli olmaya gerçekten ihtiyacım var” dediğimizde, aslında ne söylüyoruz? “Daha düzenli olmaya gerçekten ihtiyacım var…ama değilim!” Tamamladığımızda bu cümle, bilinçsizce, söze dökülmemiş ama hala programlayan birinci tür içsel konuşma olan olumsuz kabullenme ifadesiyle biter!
“Gerçekten işe zamanında gitmeye çalışmalıyım!”
“Biraz kilo vermem gerek!” Sigarayı azaltmaya ihtiyacım var!” “Bununla ilgili bir şeyler yapmak zorundayım!”
“Çocuklarıma (aileme, sevdiklerime…) biraz daha zaman ayırmam gerek!”
“Daha sıkı çalışmam gerektiğini biliyorum!
Ne zaman kendimizle bu türde içsel konuşmalar yaptığımızı duyarsak, bir an duralım ve cümleyi tamamlayalım! Gerçekte bilinçaltımıza gönderdiğimiz programı seslice bitirelim!
O zaman içsel konuşmalarımız şöyle olur: “Daha fazla gelir elde etmeyi gerçekten isterdim… ama elde etmiyorum!”
“Keşke yapabilseydim… ama yapamam!”
“Bununla ilgilenmem gerektiğini biliyorum… ama ilgilenmiyorum!” Eve daha sık uğramam gerek…ama uğramıyorum!
” İşlerin daha iyi sonuçlanmasını isterdim… ama sonuçlanmayacak!”
Bunlar, kendimize bilmeden verdiğimiz direktiflerdir! Mükemmel olarak yaratılmış bir varlık olan insanın en güçlü kontrol merkezine verilen, görünüşte masum fakat olağanüstü gerçek programlardır! Bu tür içsel konuşmalar hayal ve başarılar doğurmak yerine; suçluluk, hayal kırıklığı ve kendi kafamızda yarattığımız yetersizliklerin kabulünü yaratır! Vücudumuzda farkında olmadan büyüyen tümör gibidir! Ne yapalım: Bu tümörü tespit edip büyümesine fırsat vermeden yok edelim!Bu iyi bir programlama mıdır? Başarmamıza yardımcı olur mu? Cevap, şüphesiz, kocaman bir HAYIR!

aman allahım bu benimmmmmm sa d456
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-10-2010, 08:36 PM   #50 (permalink)
Yüzbaşı

Standart Cevap: Ynt: Olumlu İçsel Konuşmaların Önemi

Alıntı:
turgay0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bunu şöyle düşünelim olumlu düşünceler olmsuzların üstüne binmiyor onları kovup yerine yerleşiyor bizim gayretimizde hep olumlu düşünmeye çalışarak bunu kalıcı hale getirmek şüpheye düşmeye gerek yok bir çocuk yürümesini öğrendikten sonra gereksiz yere emeklemeye tenezzül etmez

tuttum bunu çok motive edici bir söz teşekkürler

Bookmarks