Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumlamalar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=530)
-   -   Para Olumlamaları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=34000)

tiriniti 29-12-2008 04:53 PM

Para Olumlamaları

PARA OLUMLAMALARI

Hayatınızda dikkat ettiniz mi bilmem ama ne kadar çok "param yok,parasızım" gibi cümleler kurarsanız durum o kadar vahim olur.Değil mi?o halde bu durumu hemen değiştirmek için bolluk ve berekete odaklanın ve parayı sevmeye ve param var demeye başlayın.Aşağıya bunu bilinçaltınıza yerleştirebilmeniz için çeşitli olumlamalar koydum.Bolluk ve bereketli bir hayat dilerim.
  • Her geçen an para bana artarak geliyor. Bolluk ve bereket içindeyim, yaşamımda bolluk ve bereket içinde, bana gelen parayı severek alıyorum ve o da daha çok geliyor.
  • Evrenin bana vermek istediği tüm bolluk ve bereketi ayırım yapmaksızın olduğu gibi kabul ediyor ve istiyorum.
  • Bu bilinç ve sorumlulukla onu paylaşmak için elimden geleni yapacağım.
  • Çok PARA yı hakediyorum.
  • Çok PARA ya layığım.
  • PARA bana sevgiyle geliyor.
  • Ben parayı sevgiyle alıyorum.
  • Çok zengin ve bolluk içinde yaşamak benim en doğal hakkım.
  • İşimde çok başarılıyım, çok param var ve mutlu bir yaşamım var.
  • Ben ..... tarihinde işe başladım ve maaşım istediğimin çok daha ötesinde.
  • Kişisel kulanımım için yeterli olandan daha fazla paraya sahibim.
  • Şu anda parasal olarak büyük bir bolluk yaşıyorum ve bunun tadını çıkarıyorum.
  • Ben maddi manevi beni doyuran bir işte çalışıyorum işimi çok seviyorum.
  • Bu ya da daha iyi birşey, şimdi benim ve ilgili herkes için tamamen doyum
    verici ve uyumlu bir biçimde gerçekleşiyor.
  • Ben göründüğümden çok daha fazlasıyım.
  • Ben PARA yı kendim için bolluk içinde harcıyorum ve her istediğimi alıyorum.
Sevgiyle kalın...

alıntıdır

alestason 29-12-2008 07:27 PM

para olumlamaları gerçekten çok güzel.paylaştığınız için teşekkürler.özellikle yeni bir yıla yaklaştığımız şu günlerde yeni yıla çok parayla girmek için hemen yazmaya başlayacağım :)

tabacana26 01-01-2009 02:24 PM

paylaşım için teşekkürler

ben de dahil herkes için yeterli bolluk var.

her türlü zenginliği kendime çekiyorum.

her yerde karşıma altın fırsatlar çıkıyor.

sahip olduklarım için şükrediyorum.

evrendeki tüm iyiliğe ve bolluğa açığım.

yeni gelir yollarına açığım ve almaya hazırım.

şimdi sonsuz sayıda kaynaktan gelen gelirler bana ulaşıyor.

evrendeki bolluk akışına tümüyle açığım.

gelirim sürekli artıyor.

bolluk içinde yaşadığım için şükrediyorum.

evrende her şeyden herkese yetecek kadar çok miktarda var.

evrende herkese yetecek kadar kaynak var.

ben bolluk içinde yaşadığım ve zengin olduğum için şükrediyorum.

dünyada yaşayan her insanın mutluluğunu istiyorum. kendimle ilgili dileklerimin onlar için de

gerçekleşmesini diliyorum. bu yüreğimden gelen içten bir dilek. tüm insanlar huzur, barış,

sevgi, neşe ve bolluk içinde yaşasın.

kim olursa olsun insanların gelişmesinden, zenginleşmesinden mutlu oluyorum.

bolluk bilincim her gün gelişiyor.

ekonomik koşullarım her gün gelişiyor, artıyor, çoğalıyor.

para, yaşamımda özgürce ve sürekli dolaşıyor.

bolluk, zenginlik benim doğal hakkım.

ben para mıknatısıyım. parayı kendime çekiyorum

hayatın her alanında bolluğu kendime çekiyorum.

seçimlerime saygı duyuyorum.

ben kendimi onaylıyorum.

para benim dostum.

para bana bolca ve kolayca geliyor.

para yaşamıma bolluk içinde akıyor.

bolluk içinde yaşıyorum.

huzur içindeyim.

dingin bir zihnim var.

kendimi iyi hissediyorum.

kendimi değerli hissediyorum.

sevdiğim ve sevildiğim bir ilişki yaşıyorum.

bir sürü yakın dostum var.

çok param var. düşlerimin ötesinde zenginleştiğimi kabul ediyorum.

bütün cildim harikulade bir durumda, pırıl pırıl ve pürüzsüz.

temiz, ferah bir ortamda yaşıyorum.

zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum

alıntıdır bilginize parayla ilgili olumlaramalı burdan paylaşabiliriz

CeM 01-01-2009 10:09 PM

Ben yıl sonu için biraz çalışma yaptım sayısal loto için filan y789ama başaramadım...bişey çıkmadı biraz daha çalışmalıyımdusun2

tiriniti 02-01-2009 11:17 AM

sevgili tabacana,
süpersin bayıldım olumlamalaraına ben de kullanıcam bundan sonra teşekkürler
sevgiler.....

ışıkk 03-01-2009 01:31 PM

merhaba arkadaşlar.bu olumlamaları uyguladığım zaman gerçekten yararını gördüm.ama hep bişeyler yarım kaldı.yani parasız kaldım sonunda hep...belki benden kaynaklandı bilmiyorum.mesela Jennifer Hoffman'ın Küresel Mucize Projesi (30 günlük çalışma)'sinde "Para istemeyin. Evren enerji ile çalışır ve para sadece enerjinin bir tezahürüdür. Eğer yeni bir arabaya gereksiniminiz varsa, yeni bir araba isteyin, eğer yeni bir ev istiyorsanız, yeni bir ev isteyin " diyor.şuan neye inanıcağımı bilemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

aysegul_tirtil 03-01-2009 02:37 PM

Alıntı:

ışıkk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 169649)
merhaba arkadaşlar.bu olumlamaları uyguladığım zaman gerçekten yararını gördüm.ama hep bişeyler yarım kaldı.yani parasız kaldım sonunda hep...belki benden kaynaklandı bilmiyorum.mesela Jennifer Hoffman'ın Küresel Mucize Projesi (30 günlük çalışma)'sinde "Para istemeyin. Evren enerji ile çalışır ve para sadece enerjinin bir tezahürüdür. Eğer yeni bir arabaya gereksiniminiz varsa, yeni bir araba isteyin, eğer yeni bir ev istiyorsanız, yeni bir ev isteyin " diyor.şuan neye inanıcağımı bilemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

parayı ne için istiyorsanız onun olumlamasını yapın.aslında gecerk amac mutlu olmaktır,yeni bir arabayı niçin isteriz bizi mutlu edecegi için.tezahür ettirmenin kaybolan sırrı adlı yazıyı sitemizden bulup okumanızı önerririm.sevgiler

ışıkk 03-01-2009 03:06 PM

aslında şöyle ki para bir araçtır.eğer amaç için istersek o yönde konsantre olup istersek para zaten onu gerçekleştirmek için doğrudan çekilecektir bize.sanırım bu demi?

tiriniti 03-01-2009 11:13 PM

Elbette ışıkk' söylediklerine katılıyorum çok doğru düşünüyosun....

Belgin ∞ 04-01-2009 01:51 AM

Alıntı:

aysegul_tirtil Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 170932)
tezahür ettirmenin kaybolan sırrı adlı yazıyı sitemizden bulup okumanızı önerririm.sevgiler

İlgili linkler:

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...i-1-bolum.html

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...i-2-bolum.html

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...son-bolum.html

Basrii 04-03-2009 04:56 PM

verdiğiniz bilgiye teşekkürler

Merto 04-03-2009 06:08 PM

Alıntı:

ışıkk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 169649)

Tarih olarak eski ama gündem olarak daimi bir konu olduğu için para ve olumlamalara yaklaşımımızı farklı bir bakış açısı ile pekiştirecek bir şeyler karalamak istedim kendimce.

Süreli olarak yeterli bolluğa sahip olup yeniden eski duruma dönmek bir çok konuda genelin bir sorunu aslında.
Burada olumlamalar iş görebiliyor, benim söyleyeceklerim daha çok görünen gerçeklerle bilinçli olumlamaların çelişkisinden dolayı duygusal güç oluşturmakta zorlananlar için.

Tabi benim işim kaliteli sorular olduğu için yine sorular devrede :)

Zenginim, zenginim cümlesini bütün gün tekrarlayabilirsiniz,
ancak yukarıda açıkladığım tarzda bir duygusal zeka sizin işgöreniniz ise bu ;

Şu anda ben neden zenginim?
Şimdi zengin olmak isteseydim beni ne zengin ederdi ?
Sahip olmaktan mutluluk duyduğum şeyler nelerdir?
Para ne için araçtır, parayı nasıl kazanmak beni hoşnut eder?

gibi sürekli güçlendirici sorular sormanın getireceği aynı emin olma durumunu sağlamayacaktır. Odağınızı bu tip sorular ve cevaplarına yönlendirerek o duyguyu yaşatacak gerçek ve zorunlu sebepler bulmanızı sağlayacak sorular sorabiliriz.

Deneyecek olanlar ile sonuçları ve etkilerini paylaşmak isterim....

Sevgiler MERT.

alestason 04-03-2009 07:38 PM

mert bey yazınız hem çok açıklayıcı hemde çok işe yarayacağına eminim. çünkü bu tip soruları hayatımda kendim için uyguluyorum. sadece para konusu değil hayatımın her alanında kullanmaya çalışıyorum.çalışıyorum diyorum çünkü bunu hayata geçirmem pek kolay olmadı.
parayla ilgili kendime sorup duygularımı ve bilinçaltıma yerleşmiş parayla ilgili kalıpları anlayabilmek için benim kendime sorduğum soruları paylaşmak istedim.
-ben kendimi zengin hissetmek için kendime izin verebilirmiyim?
-şuan sınırsız para kaynağım olsaydı nerler hissederdim?
-bu hissi daha önce hissetmişimiydim?
-zengiliği kabul edebilirmiyim?
bu gibi soruları sorup neler hisettiğimi yazıyorum.başlarda pek bir şey hissedemediğim düşünüyordum ama yazdıkça neler çıktığına ben inanamadım.ama bunu uyguladıkça parayla ilgili olumsuz düşüncelerimin azladığını anlayabiliyorum.
hem iç sesimi dinlemek bana huzur veriyor buda cabası :)
bu arada yazınız içinde teşekkürler için kendime sorabileceğim güzel bir kaç soru daha buldum.

ışıkk 05-03-2009 01:33 AM

Sevgili Merto ve Alestason çok çok teşekkürler.şuan bu konu nasıl gündemimdeydi anlatamam.tam zamanında yetiştiniz.işte burdaki enerji mi desem elektrikmi desem ne desem :) bunları hemen uygulamaya başlıycam.tekrar teşekkür.
sevgiler.

alestason 05-03-2009 11:12 AM

ışık sana faydalı olabildiğime çok sevindim.
ben bu gibi soruların çok etkili olduğu düşüncesindeyim.
en azından kendi adıma bu yöntemle para ile ilgili olumsuz düşüncelerimi ortaya çıkardığımı söyleyebilirim.
ve buna yönelik olumlamalar yapmak dahada faydalı oldu benim için.

Merto 05-03-2009 12:58 PM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311149)
parayla ilgili kendime sorup duygularımı ve bilinçaltıma yerleşmiş parayla ilgili kalıpları anlayabilmek için benim kendime sorduğum soruları paylaşmak istedim.
-ben kendimi zengin hissetmek için kendime izin verebilirmiyim?
-şuan sınırsız para kaynağım olsaydı nerler hissederdim?
-bu hissi daha önce hissetmişimiydim?
-zengiliği kabul edebilirmiyim?
bu gibi soruları sorup neler hisettiğimi yazıyorum.başlarda pek bir şey hissedemediğim düşünüyordum ama yazdıkça neler çıktığına ben inanamadım.ama bunu uyguladıkça parayla ilgili olumsuz düşüncelerimin azladığını anlayabiliyorum.
hem iç sesimi dinlemek bana huzur veriyor buda cabası :)
bu arada yazınız içinde teşekkürler için kendime sorabileceğim güzel bir kaç soru daha buldum.

sevgili alestason,

Soruları hayatına katabilmiş olman çok hoş, gerçektende soruları iletişimin vazgeçilmez bir parçası olarak görebiliyoruz ancak, soruların gelişimde ve düşünme sürecimizde nasıl etkileri olduğu net değil.

Oysa hayatta yaptığımız herşey, tüm davranışlarımız içsel sorularımıza verdiğimiz karşılıklardır.

Ben bu konuda "sorularla düşünme" adında bir eğitim ve seminer bile hazırladım, profesyonel dünyada yada özel hayatta etkileri inanılmaz. Uzun yıllardır yurtdışında kullanılan bu sistem sorularla hayatımızın kalitesini paralelize eden bir yol.

Senin yaptığın gibi soruları bulup onlar üzerinde düşünüp özelliklede yazarak çalışmak çok pratik ve işe yarar bir yol. Bu yolu doğal olarak kullanman harika.

Sorularınla ilgili birkaç ipucu vermek isterim sana eğer kabul edersen;

"-ben kendimi zengin hissetmek için kendime izin verebilirmiyim?" bu kapalı uçlu yani cevap olarak evet ya da hayır diyebileceğimiz bir soru türü, bunu
"-kendime, zengin hissetmek için nasıl izin verebilirim?" olarak değiştirdiğimizde ileri götüren ve çözüm odaklı bir soru olur ve yeni düşünce süreçleri ve yeni keşifler sağlar örneğin.

"-zengiliği kabul edebilirmiyim?" de aynı şekilde, hayır dersen ne olacak peki? :) her türlü zenginliği itebilirsin o zaman.

"-zengiliği nasıl kabul edebilirim?" ya da " Para/Zenginlik ile ilgili tutumumu değiştirmemi ne sağlar? gibi ileri götüren sorular kullanmak daha işlevsel olacaktır.

Sevgiler MERT.

Merto 05-03-2009 02:25 PM

Öncelikle Alestason ve Işıkk olmak üzere bu konuyla ilgilenen herkez için başka soru örnekleri yazalım o zaman;

-Finansal olarak daha huzurlu olabilmen için yapabileceğin tek şey/ilk şey nedir ?
-Para yada finansal durumunun değişmesi için nelerin değişmesi gerekli/zorunludur?
-Sahip olmaktan dolayı şükran duyduğum neler var?
-Ne olsa daha zengin hissederdim?
-Kabul ettiğim zenginlik için çevremde ne gibi fırsatlar var?

Bu ve kendinize uyan değişik soruları da olumlamaların yanısıra yada tek başına kendinize sorarak, hatta oturup her konu üzerine içinizden geçenleri ve ortaya çıkan yeni güçlü soruları yazarak çalışmalar yapılmasıda seçenekler arasında.

Önemli olan soru şu; NEYİ SEÇİYORSUNUZ? Kendiniz ve hayatınız için.

Sevgiler MERT.

alestason 05-03-2009 04:20 PM

mert bey harikasınız.
paylaştıklarınız benim için gerçekten çok değerli.hayatımı daha iyi hale getirmek için yaptığım çalışmalarda soruların bana katkısı çok büyük.paylaştığınız soru örnekleri için teşekkür ederim.
ayrıca verdiğim örnek sorular yaptığınız düzeltmelerle daha iyi bir hal almış.
benim yaptığım şekliyle hayır cevabı olasılı çok daha yüksekti.

ışıkk 05-03-2009 05:27 PM

Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311244)
Öncelikle Alestason ve Işıkk olmak üzere bu konuyla ilgilenen herkez için başka soru örnekleri yazalım o zaman;

-Finansal olarak daha huzurlu olabilmen için yapabileceğin tek şey/ilk şey nedir ?
-Para yada finansal durumunun değişmesi için nelerin değişmesi gerekli/zorunludur?
-Sahip olmaktan dolayı şükran duyduğum neler var?
-Ne olsa daha zengin hissederdim?
-Kabul ettiğim zenginlik için çevremde ne gibi fırsatlar var?

Bu ve kendinize uyan değişik soruları da olumlamaların yanısıra yada tek başına kendinize sorarak, hatta oturup her konu üzerine içinizden geçenleri ve ortaya çıkan yeni güçlü soruları yazarak çalışmalar yapılmasıda seçenekler arasında.

Önemli olan soru şu; NEYİ SEÇİYORSUNUZ? Kendiniz ve hayatınız için.

Sevgiler MERT.

bu soruya cevabım:Bir işe girmek.

Mesela böyle olunca işe girmeye odaklanıyorum ve iş başvurusu yapıp bekleme sürecinde serbest bırakamıyorum isteğimi.o firmanın ismi sürekli zihnimde ve "Tanrım lütfen olsun burası" diyorum.Bu yöntemim yanlışmı Mert bey.gerçi yanlış bişeyler var ki süreç sürüyor:)

Mesela şuan bir firmaya başvurdum ve sonucu bekliyorum,ne yapmalıyım?olmasını gerçekten çok ama çok istiyorum..yardımlarınız için çok teşekkürler.25889

Merto 05-03-2009 06:16 PM

Alıntı:

ışıkk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311260)

bu soruya cevabım:Bir işe girmek.

Mesela böyle olunca işe girmeye odaklanıyorum ve iş başvurusu yapıp bekleme sürecinde serbest bırakamıyorum isteğimi.o firmanın ismi sürekli zihnimde ve "Tanrım lütfen olsun burası" diyorum.Bu yöntemim yanlışmı Mert bey.gerçi yanlış bişeyler var ki süreç sürüyor:)

Mesela şuan bir firmaya başvurdum ve sonucu bekliyorum,ne yapmalıyım?olmasını gerçekten çok ama çok istiyorum..yardımlarınız için çok teşekkürler.25889

İlk olarak yazdıklarına "mucizeler" projesindeki mucize koçluğu açısından bakalım istersen - ki bu konuya ilk mesajlarında onu uyguladığını yazmıştın ve bu mesajda onunla bağlantılı görünüyor- .

Eğer bir iş için mucize çalışması yaptıysan ve 30 günlük çalışmayı tamamladıysan, mucizeler koçluğundaki esaslara göre hala "tanrım bu iş olsun" diye yeniden isteme halinden uzak durman için ne gerekli? bunu yanıtlamalısın kendine. Çünkü istediğin an da almış olduğun bir şeyi yeniden istemek sistemi karıştırır.

Bu tutum şuna benzer; pizza siparişi vermişsindir ve 10 dakikada bir arayıp yeniden sorar ya da yeniden istersin. Bu durumda neler olursa senin tutumunda da benzer olaylar olacaktır sanırım :)

Şimdi de koçluk bakış açısıyla aynı konuya bakalım;

"Finansal olarak daha huzurlu olabilmen için yapabileceğin tek şey/ilk şey nedir ?
bu soruya cevabım:Bir işe girmek. " demişsin. Bu çözüme yönelik bir yaklaşım ve çok işlevsel.
Ve eyleme de geçmişsin iş başvurusu yaparak bu da harika.
Burada ilerlemeyi sağlamak için ve çalışacağın işin yalnızca maddi gereksinimleri karşılamak değil, seni her anlamda doyumlu hissettirmek ve kendini ifade edebilecek bir iş olabilmesi için neler yapılmalıyı çalışmaya başlamalısın.

Nasıl bir iş olacak bu?
Ne kadar kazanmak seni iyi hissettirir?
İşin kendini ve yeteneklerini ne kadar ifade etmene imkan tanımalı?
Nerelere başvuru yapmalısın? Başka nerelere?
Kimlerle konuşabilirsin?
Bu amacın ile ilgili bu hafta içinde fazladan yapabileceğin 3 eylem nedir?
Nelere ihtiyacın var? Bunları nerelerden karşılayabilirsin?
Başvuru sonuçlarını beklerken elde ettiğin zamanı en iyi nasıl değerlendirebilirsin?

Bu sorular çoğaltılabilir ve odaklanabilir, yeni düşünceler çıktıkça yeni sorular türetilebilir ve eylemler gerçekleştirilir elbette.

Sonraki süreç ise kendini işi aldığındaki bir durumda resmetmek. Şöyle ki işi almışsın kutluyorsun ya da çalışmaya başlamışsın ve orada bir karedesin. Bu heyecan verecek bir resim karesi yada kısa bir görüntü olabilir.
İşe giderken giyeceğin sevdiğin kıyafeti giyip işyerindesin, yada masanı, ya da her ne ise onu.

Ve hedefin her aklına geldiğinde bu kareye dön. İster teşekkür et ister başka çalışma yap, heyecan duy yeter.

"Sır; düşünce ise sırrın sırrı; DUYGUlardır!"

Sevgiler MERT.

ışıkk 05-03-2009 06:39 PM

Gerçekten çok teşekkür ederim yardımınız için Mert Bey.çok iyi anladım yazdıklarınızı,uygulamaya hemen geçiyorum.sevgiler 956k25889

Merto 06-03-2009 03:59 PM

Paylaşımlarını bekliyoruz bu konuda,

izlediğin yol ve kazanımlarını, kendine saklamak istediklerin dışında bizlerle paylaşmanı ....

alestason 06-03-2009 10:11 PM

bu konuda benim paylaşmak istediğim ve öğrenmek istediğim bir kaç şey var mert bey.
sorularla hayatımı değiştirmeye çalışanlardanım.
bu yöntemi kolaylıkla uyguluyorum,örneğin para konusunu ele alacak olursam bende oluşmuş blokajları keşfedebiliyorum bu yolla.
ancak benim problemim şu yanlış inançlarımı buluyorum bunların benim yolumu kapattığını biliyorum ama bunun yerine daha olumlu düşünceler koyamıyorum.
mesela;para kazanmanın zor olduğu bunun için çok çalışmam gerektiği gibi bir inancım vardı bunu bahsettiğiniz yöntemle buldum.
gün içindede sık sık para kazanmanın kolaylığını kendime telkin ediyorum ama buna tam olarak inanmadığımı hissediyorum.
bunu herkes yaşıyormu bilmiyorum.
bu sadece para konusunda böyle değil hayatımın diğer alanlarındada bu gibi şeyler yaşıyorum.
sorunu bulup çözümleyememek biraz saçma biliyorum ama bana önerebileceğiniz bir şeyler vardır umarım.

Merto 09-03-2009 11:57 AM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311371)
bu konuda benim paylaşmak istediğim ve öğrenmek istediğim bir kaç şey var mert bey.
bu yöntemi kolaylıkla uyguluyorum,örneğin para konusunu ele alacak olursam bende oluşmuş blokajları keşfedebiliyorum bu yolla.
ancak benim problemim şu yanlış inançlarımı buluyorum bunların benim yolumu kapattığını biliyorum ama bunun yerine daha olumlu düşünceler koyamıyorum.
mesela;para kazanmanın zor olduğu bunun için çok çalışmam gerektiği gibi bir inancım vardı bunu bahsettiğiniz yöntemle buldum.
gün içindede sık sık para kazanmanın kolaylığını kendime telkin ediyorum ama buna tam olarak inanmadığımı hissediyorum.
bu sadece para konusunda böyle değil hayatımın diğer alanlarındada bu gibi şeyler yaşıyorum.
sorunu bulup çözümleyememek biraz saçma biliyorum ama bana önerebileceğiniz bir şeyler vardır umarım.

Selamlar Alestason,

Öncelikle koçlukta öneri yoktur ya da tavsiyeler, çünkü koçluk sistemini diğerlerinden ayıran en bariz özellik kişiye özel olmasıdır.
Kimsenin öneri ve tavsiyelerle bir yere varmadığı ve ancak onlardan ilham alarak zaman içinde kendi yolunu geliştirdiğide cabası.

Ancak bazı araçlar verebilirim, bahsettiğin durumları aşmak için bazı soru örnekleri yukarıda var zaten, ancak bir daha üstünden geçelim senin durumuna özel olarak;
Para kazanmanın kolay olduğunu sık sık kendimize telkin edebiliriz, ancak hala bir takım dirençler ya da eylemsizlik nedeniyle size göre zor yollardan para kazanıyor olabilirsiniz. Bu da bir çelişki yaratır zihinde, ve zihin de doğası gereği bulduğu probleme yapıştığı için sürekli içten zıt telkin verir. Para ve bolluk konusunda dinlediğiniz telkinler ve olumlamalarınızın yanında, bunu hayatınızda yaşadığınız alanlara odaklanmanızı sağlayacak sorular kullanabilirsiniz;

Parayı kolayca kazanıyorum çünkü; ......
Parayı kolayca kazandığım dönemlerde hangi farklı bakış açılarım vardı?
Parayı rahatça ve keyifle kazanabileceğim yollar nelerdir?
Para kazanırken kendimide ifade edebileceğim - kim olduğumu - alternatif işler nelerdir?
Parayı zahmetsizce kazanan kimleri tanıyorum ve benim yapmayıpta onların yaptığı neler var?

bu örnekleri çoğaltabiliriz, bunlar genel olarak kullanabileceğimiz bakış açıları.
Ayrıca bir eylem planı belirlemekte yararlı olacaktır....

Son olarakta beğenen herkezin kullanabileceği bir oyun başlatalım; KAZANÇ OYUNU

Bu oyun şöyle oynanıyor;
Her gün birtakım harcamalarımız oluyor ve belli harcama alışkanlıklarımız var.
Ancak bunların alternatifleri de mevcut( Ör: Dolmuş yerine otobüs ya da taksi yerine dolmuş, starbucks yerine kahve dünyasında içilen kahve v.b) ya da standart harcamalarımızla ilgili hayatın sunduğu sürprizler ( Ör: Bir arkadaşımızın yemek ısmarlaması, ihtiyacımız olan bir şeyin hediye olarak gelmesi v.b.).

İşte bu oyunda bir deftere bu kazançlarınızı not alıyor ve gün sonunda kazancınıza bakıyorsunuz.

Taksiye binmek yerine dolmuşla gidiyorum 10 tl.
Arabamla gitmedim taksiye bindim 25 tl + trafiğe ve hava kirliliğine karşı katkı
Kahve yerine çay 3 tl + kahvenin zararlarını tolere

Temel mantık tasarruf etmek değil, alışkanlıklarınızın -parasal nedenler haricinde- tercih etmediğiniz daha pahalı alternatiflerine nazaran kazançlarınız....

Kazançlarınıza odaklanma ve paranın ne kadar kolayca kazanıldığına örnektir.

Sevgiler Mert

alestason 09-03-2009 08:22 PM

mert bey çok teşekkür ederim özellikle bu oyuna bayıldm.
bakış açımı değiştirmek için bu sorular üzerinde mutlaka çalışacağım.
vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.
tüm bunların benim için kesinlikle çok faydalı olacağını şimdiden söyleyebilirim.

tiriniti 09-06-2009 11:59 AM

Cevap: Para Olumlamaları

Para, insanlara duyduğum sevgi ve saygıyla en iyi yaptığımı yaparken yarattığım farkın karşılığıdır...

İşimle, bilgimle, yeteneğimle, insanlara yaptığım katkının en güzel karşılığıdır.

Para, bütün bunları hissettiğimde bana gelir. Ve bunları hissetmek sadece benim elimdedir.

Hayatı bütün sadeliği ve muhteşemliği ile yaşamak için. İnsanca yapacağım her iş için...

Eğlence, Dinlence, yardım ve günlük ihtiyaçlarımı en iyi şekilde karşılamak için...

İşlerimi geliştirmek ve tasarılarımı gerçekleştirmek için, Para en değerli araçtır. Onu seviyorum...Hayatı, kendimi, insanları çalışmayı sevdiğim gibi...

Yaptığım işten bolca para kazanıyorum... İşimi kalbimle, ruhumla, aklımla yapıyorum.

Ve ben işimi çok iyi yapıyorum... Büyük bir keyif ve dikkatle ibadet eder gibi... Ve karşılığında bolca parayı kendime çekiyorum...

Yaptığım işi, bulunduğum anı ve karşıma çıkan insanı seviyorum. ve bütün bunlara değer veriyorum. Değerli olduklarını bilerek... Ve değer üretiyorum...

Ve Para Kazanıyorum Bolca ve Bereketli Paralar...

Elimdeki her bir lira on lira gibi değerleniyor... Ve her bin lira on bin gibi...

Asla haksızlık yapmadan keyifle kazanıyorum ve sevinçle harcıyorum...

Para sevgidir ve ben parayı seviyorum...

Hesap ederek, gereksiz harcamalar yapmadan gösterişe ve aşırılığa kaçmadan...

Mutlu olmak ve mutlu etmek için... İnsanca yaşamak için... Para harcarken hep tanrıya şükrediyorum...

Kazandığım paradan mutlaka ihtiyacı olanlara sevgiyle veriyorum. Çünkü; biliyorum ki, bu onların hakkı... Hiç Tanınmamış olsam da... Bana yardım etmemiş olsalar ve yardımları dokunmayacak olsa bile...

Bilirim ki ben karşılığını almayı düşünmeden kendimdeki iyiliği vermeyi bildiğimde, hayatta bana hep en iyiyi verir. Bu hayatın döngüsüdür. Bu hayatın alma ve verme döngüsüdür. ve ben vererek bu döngüye katılmış olurum...

Zaten ben asla yoklukta olamam... Çünkü benim varlığım bütün varlıkların temelinin bulunduğu yerdedir her zaman...

Çünkü Allah benim rızkıma kefil olmuştur. Bu onun sözüdür ve ben ona güvenirim. Bolca kazandığım paranın bir kısmını biriktirir, bir kısmını verir, bir kısmını yatırıma dönüştürür. bir kısmınıda neşeyle harcarım...

Parayı severim hayatı sevdiğim gibi. O bana hep akar gelir... Bir ırmak gibi... Bolluk ve bereket seli...

Emeğimin karşılığında mutlaka alırım. Emeğim kutsaldır ve karşılığıda... Kimsenin benim emeğimi çalmasına izin vermem... Bu öncelikle onların iyiliği içindir. Böylece onların haksızlık yükünü sırtlarına vurmamış olurum.

ihtiyaçta olanlara kendimden sevgiyle veririm... Zenginlik ve bolluk hayatımın gerçeğidir...

Herzaman yaptığım şeyi, daha iyi yapmak için, daha çok öğrenmek ve hizmet etmek için, yeni yollar çareler ve buluşlar yaparım... Keyifle ve neşeyle çalışırım... Çalışmak benim en büyük eğlencemdir.

Hayatıma her an bolca para akar ve bu parayı sadelik ve sükunetle kullanırım. Ve sonra başkalarınında bolluk bilincine ulaşmaları için çaba gösteririm.

Biz topluca bolluk bereket içinde sadelikten ayrılmadan sükunetle yaşadığımızda, Allah'ın muradı yerine gelmiş olur. Çünkü; Allah bütün hazineleri yaratandır ve bizim onlardan faydalanmamızı ister.

Para sevgidir ve ben hayatı seviyorum...

R.ŞANAL

benvarım 27-06-2009 02:01 AM

teşk ederim:)) kendi adıma gerçekten çok yarar sağlayacak bi olmulama olucak :)))

ESOS 27-06-2009 02:17 AM

hoş geldin benvarım mutlu paylaşımlarını bekliyoruz

gurbetci 16-07-2009 12:47 PM

evet ben bu cekim gucune inaniyorum ve uygulayacagim. Ama esim uygulamazsa ve o inanmiyorsa ne olacak sonucta beraber yasiyoruz ? Benim pozitif etkim baskin cikar mi acaba yani istediklerim bana yinede gelir mi bu arada bu siteyle tanistiktan sonra issiz kaldim ama bunun belki de bir sans oldugunu ve daha iyi is imkanlarinin karsima cikacagini dusunuyorum bekliyorum

sudem8 17-07-2009 04:38 PM

para olumlamaları super epeydir yapmıyordum tekrar başlıcam

gurbetci 21-07-2009 11:50 PM

Mert Bey oncelikle yararli bilgilerinize tesekkur ederim. Benim soruma da cevap verirseniz cok sevinirim. Ben bu cekim gucune inaniyorum ve calismaya basladim ama esim iannmiyor, ozellikle parayla ve zenginlikle ilgili sonuct beraber yasiyoruz bu beni olumsuz etkiler mi?

salvadore_xp 22-07-2009 01:19 AM

Nacizane fikrim bu yöndedir:
Zengin olmaya giden yolda ilk prensip iyi bir iş ve kazançlarımızı iyi değerlendirebileceğimiz gayrimenkul yatırımlar ya da mevduat hesaplarıdır.
Bu konuda yeni olduğum için de olabilir; ama ben bu konuda somut adımların, vasıfların belirleyici olduğuna inanıyorum. İşe başvurdunuz ve işveren sizi değerlendiriyor. Bu durumda işverenin açısından olaya bakarsak vasıflarınız, aranan eleman olup olmanız, yaptığınız işte ustalığınız, denenme sürecinde de çalışma azminiz belirleyici olacaktır.
Özel sektörde aranan, yeri doldurulmaz bir elemansanız kısa süre sonra çalıştığınız firmanın sizi asla bırakmayacağı, bırakmayı düşündüğünüzde de övgülerle, dolu dolu zamlarla, ekstralarla sizi bağlamak isteyeceği bir durumda kalacaksınız. Bu bağlamda olumlamalar çalışma azminizi birinci derece etkileyecektir. İşverenin salt kar amaçlı bakışına da değinirsek: firma sahibinin, işverenin işini kolaştırırsanız, yaratıcı zekanızla büyük mevla kazanmasını sağlarsanız istediğiniz dolgunlukta maaş alabileceksiniz.
Sizi böyle değerli kılan da aranan bir eleman olmuş olmanızdır. Bu bağlamda olumlamalar, kariyer şuuru sizi diğer elemanlardan bir atım önde götürecek ve kurumun ya da sektörün idari yapısına göre sürekli bir adım daha yükseleceksiniz.

Ama sizin düşünceniz ne kadar sağlam, işe olan saygınız ne kadar yüksek, bilinç ve bilinçaltı olarak işe olan motivasyonunuz işverenin sizi algılayabilme düzeyinde kalacaktır.
Yani ne etkili olumlamalar yaparsanız yapın işini bilen işverenin gözünde değer göreceksiniz. O yüzden işten çıkarıldığınızda ya da işe alınmadığınızda neticeyi lütfen olumlamaların kalitesine bağlamayın. Sizler ne kadar mukaddes, işinin ehli insanlar olsanız bile özel sektörün acımasızlığını bilmeli, sizi değerlendirenlerin perspektifini de göz önünde bulundurmalısınız. Velhasıl bazen hakettiğiniz bedeli, hakettiğiniz şekilde alamayabilirsiniz. Bu sizi yılgınlığa düşürmesin. Çünkü sorun sizde olmayabilir...

Gayrimenkul ve mevduat konularına değinemeyeceğim. Çünkü olumlamalarla alakalı bir başlığı OFF TOPİC yapar gibi bir yazı olmaya doğru ilerliyor mesajım...

hayathan 12-08-2009 09:23 PM

Bu olumlamaları beşlik halinde yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu beşlik dediğim haliyle okuduğunuzda oluşacak enerjinin yarattıklarına inanamayacaksınız..
Örn:
Ben çok parayı hakediyorum
Ben çok parayı hakettiğimi biliyor ve inanıyorum
Ben çok parayı hakettiğimi kabul ediyorum
Ben çok parayı hakettiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben çok parayı hakettiğim için şükrediyorum.

Ama bunlardan önce korkularımızı çalışmak gerekir. Bu sitede yayınlanan telkin Cd lerini dinlemenin inanılmaz faydası var. Parasızlık korkusu ile ilgili olanları kendine güven, suçluluk duygusu ile ilgili olanları da sık sık dinlemek yarar getirebilir.
O Cdleri dinlerken kendimizi çok paralı düşünmeye başladığımızda içimizde öyle olmayacağına dair korku ve hisler uyanırsa onları önce tespit etmek gerekir.
Örn: Hala parasız kalmaktan korkuyorsak;
Benim parasız kalma korkum var
Ben şu anda parasız kalma korkumu sevgiye dönüştürmeye niyet ediyorum
Ben parasız kalma korkumu seviyorum.

diyerek korkumuzu üzerimizden bir elbise gibi çıkardığımızı ve yerine pembe çiçekler ve bulutlarla dolu bir elbise giydiğimizi, pembe sular, yıldızlar altında kaldığımızı hayal edelim.
sonarasında para olumlamalarına devam edelim.

Para bana çoğalarak geliyor
Paranın bana çoğalarak geldiğini biliyor ve inanıyorum
Ben paranın bana çoğalarak geldiğini kabul ediyorum.
Ben paranın bana çoğalarak geldiğine inandığım için kendimi takdir ediyorum.
Para bana çoğalarak geldiği için şükrediyorum..

vb yukarıda yorumcu arkadaşlarımızın kattığı yorumlarıda yine beşlikler halinde ve/veya sürekli tekrarlayalım. Her tekrarda aklımıza düşen korkuyu tespit edip o korkuyu sevgiye dönüştürmeyi unutmayalım.

Bol paralı bol şanslı günler..

sudem8 12-08-2009 09:33 PM

teşekkürler Hayathan paylaşımın için.girlhaha

hayathan 12-08-2009 11:23 PM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311371)

Bununla ilgili korkularını çalışmalısın. Yukarıda bir önce yazdığım korkuları tespit edip onları pembeye çevirmek çok yararlı oluyor.
Mesela parasızlık korkusu, kaybetme, güven/güvensizlik/ en önemli korkumuz da değersizlik korkusu.
bu korkularımızı keşfetmek için içimize benzeri hisler geldiğinde kabuldeyim" deyin. Sonra mesela çok para kazanırsam ne olurf diye " sorun.
İçinize: Çaldırırım, zaten biter, bana para gelmez, ben zor para kazanıyorum, yine parasız kalırım... vb cümleler gelirse..
Hemen altında yatan korkuları tespit edin.
Yazdığım gibi bunlar parasızlık, güvensizlik ... dir.
Tek tek
Benim......korkum var
Ben ...... korkumu sevgiye dönüştürmeyi kabul ediyorum.
Ben ...... korkumu seviyorum.
deyin. kendinizi gözleriniz kapalı burnuzudan soluk alarak pembeler içinde görmeye pembe şekerler, pamuklar, çiçeklerle süslemeye çalışın.
İçinizin hafiflediğini hissettiğinizde olumlamaları söylemeye devam edin. Olumlamalar sırasında yine benzeri his ve korkular gelirse kabule geçip o hissi sorun. Böyle olursa bana ne olur. Maddeleyin. Önce akılla ama sonra içinizden gelen sesle sıralayın ve o korkularla ve gözünüzün önüne gelen kötü olumsuz sahneleri inceleyip oraları da pembeleyin.
Sadece olumlama yapmak aslında tıkalı bir lavaboya yukarıdan sürekli su akıtmaya benzer. Çünkü Evren de Üst bilincimiz olumlu ya da olumsuz söylediğimiz her şeyi kaydeder. İlkönce olumsuzlukları temizlemeliyiz ki olumlu sözlerimiz daha kolay yer bulabilsin ve içimiz bu olumlamalara kolaylıkla inanabilsin.
Bunun için de:
Ben sadece kendime inanıyorum.
Ben sadece içimin sesini dinlemeye niyet ediyorum.
Ben bana inanıyorum
olumlamları beşlikler halinde yapmayı tavsiye ediyorum..

alestason 12-08-2009 11:30 PM

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hayathan güzel tespitler ama benim sorunum şu sanırım korkularımı keşfetmekte zorlanmak.
bunu bulabilmenin kolay bir yolu varmı bilmiyorum ama yine bunun içinde kendime sorular soruyorum.olabildiğince iç sesime konsantre olmaya çalışıyorum bu sesin bana doğruyu söyleyeceğini biliyorum ama bu konsantre anı pek uzun sürmüyor dikkatim çabuk dağılıyor tabi bunu devamlı tekrarlıyarak aşabileceğimi biliyorum.
bu şekilde keşfedip üzerine gittiğim şeyler oldu para konusunda.ama yinede tam anlamıyla halledebilmiş değilim yanlış inançlarımı.

hayathan 12-08-2009 11:43 PM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 474187)
tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hayathan güzel tespitler ama benim sorunum şu sanırım korkularımı keşfetmekte zorlanmak.
bunu bulabilmenin kolay bir yolu varmı bilmiyorum ama yine bunun içinde kendime sorular soruyorum.olabildiğince iç sesime konsantre olmaya çalışıyorum bu sesin bana doğruyu söyleyeceğini biliyorum ama bu konsantre anı pek uzun sürmüyor dikkatim çabuk dağılıyor tabi bunu devamlı tekrarlıyarak aşabileceğimi biliyorum.
bu şekilde keşfedip üzerine gittiğim şeyler oldu para konusunda.ama yinede tam anlamıyla halledebilmiş değilim yanlış inançlarımı.

sizi anlıyorum..
Kabuldeyim " deyip sonra burada ne oldu. yada şu anda ne oldu Hadi Üstbenim bana söyler misin deyin.
Genellikle dışımızda çevremizle aynı korkutucu ve gürültücü sesle ve heyecanlı heyecanlı konuşan Ego muzdur.
Bize gerçek cevapları veren o dindin ve sakin sesin adı ÜStBen dir.
Ben Üstbenim e ulaşmak İçin önce Egomu susturmayı seçiyorum:

"Sevgili Egom benimle bu güne kadar yaptığın uzun ve güzel konuşmlar için sana çok teşekkür ediyorum. Ama artık şu andan itibaren Sevgili Üstbenimle daha çok ve daha uzun konuşmak ve mesajlaşmak istiyorum. Şu andan itibaren Sevgili Egom lütfen sus ve omuzumdan Sevgili Üstbenimle konuşmalarımızı seyret" siyorum.
Sonra Sevgili Üstbenime
Sevgili Üstbenim bu olayla ilgili ben hangi korkularımı çalışmalıyım. Bu konu hakkında çalışmam gereken anı bana gösterebilir misin" diyorum.
artık anlar gözümün önüne geliyor. ŞArkılar, tabelalar ve hatta Tv ve sokakta konuşan insanların sözleri bile bana Üstbenim den mesaj olarak ulaşabiliyor.

Sevgililer gününde aslında Sevgi olan ve sevmemiz gereken Üstbenim e ;
Sevgili Üstbenim, Benim Sevgilim yok. Şu evrende benim en çok sevdiğim kim olmalı? diye sorduğumda
TV de müzik kanalında yeni başlayan şarkının sözlerinde cevabını buldum:
"İsmi lazım değil,Baş harfi BEN "

sudem8 12-08-2009 11:45 PM

Alıntı:

hayathan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 474186)
Bununla ilgili korkularını çalışmalısın. Yukarıda bir önce yazdığım korkuları tespit edip onları pembeye çevirmek çok yararlı oluyor.
Mesela parasızlık korkusu, kaybetme, güven/güvensizlik/ en önemli korkumuz da değersizlik korkusu.
bu korkularımızı keşfetmek için içimize benzeri hisler geldiğinde kabuldeyim" deyin. Sonra mesela çok para kazanırsam ne olurf diye " sorun.
İçinize: Çaldırırım, zaten biter, bana para gelmez, ben zor para kazanıyorum, yine parasız kalırım... vb cümleler gelirse..
Hemen altında yatan korkuları tespit edin.
Yazdığım gibi bunlar parasızlık, güvensizlik ... dir.
Tek tek
Benim......korkum var
Ben ...... korkumu sevgiye dönüştürmeyi kabul ediyorum.
Ben ...... korkumu seviyorum.
deyin. kendinizi gözleriniz kapalı burnuzudan soluk alarak pembeler içinde görmeye pembe şekerler, pamuklar, çiçeklerle süslemeye çalışın.
İçinizin hafiflediğini hissettiğinizde olumlamaları söylemeye devam edin. Olumlamalar sırasında yine benzeri his ve korkular gelirse kabule geçip o hissi sorun. Böyle olursa bana ne olur. Maddeleyin. Önce akılla ama sonra içinizden gelen sesle sıralayın ve o korkularla ve gözünüzün önüne gelen kötü olumsuz sahneleri inceleyip oraları da pembeleyin.
Sadece olumlama yapmak aslında tıkalı bir lavaboya yukarıdan sürekli su akıtmaya benzer. Çünkü Evren de Üst bilincimiz olumlu ya da olumsuz söylediğimiz her şeyi kaydeder. İlkönce olumsuzlukları temizlemeliyiz ki olumlu sözlerimiz daha kolay yer bulabilsin ve içimiz bu olumlamalara kolaylıkla inanabilsin.
Bunun için de:
Ben sadece kendime inanıyorum.
Ben sadece içimin sesini dinlemeye niyet ediyorum.
Ben bana inanıyorum
olumlamları beşlikler halinde yapmayı tavsiye ediyorum..

Hayathan inan seni Allah çıkarttı bugün karşıma.bende ki kaybetme korkusu var.onu bir türlü temizleyemedim.dediğin gibi olumlamalarla iş bitmiyor.temeldeki korkuyu temizlemedikten sonra faydası olmuyor.sürekli olumlu düşünmeye çalışsam bile gün içinde aklıma korkumla birlikte olumsuz sahneler geliyor.hepsini not aldım.hemen başladım.tesadüflere inanmıyorum.tam ihtiyacım olduğu anda içime su serpilmiş gibi oldu.teşekkürler tekrar...

hayathan 12-08-2009 11:47 PM

Demekki Evren ve sevgili üstbenin senin çalışmanı istiyor.
Bu yola başladın ve devam et. İyi yolculuklar, iyi çalışmalar.
Güzel sözlerin için teşekkürler..

alestason 12-08-2009 11:52 PM

Alıntı:

hayathan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 474189)
sizi anlıyorum..
Kabuldeyim " deyip sonra burada ne oldu. yada şu anda ne oldu Hadi Üstbenim bana söyler misin deyin.
Genellikle dışımızda çevremizle aynı korkutucu ve gürültücü sesle ve heyecanlı heyecanlı konuşan Ego muzdur.
Bize gerçek cevapları veren o dindin ve sakin sesin adı ÜStBen dir.
Ben Üstbenim e ulaşmak İçin önce Egomu susturmayı seçiyorum:

"Sevgili Egom benimle bu güne kadar yaptığın uzun ve güzel konuşmlar için sana çok teşekkür ediyorum. Ama artık şu andan itibaren Sevgili Üstbenimle daha çok ve daha uzun konuşmak ve mesajlaşmak istiyorum. Şu andan itibaren Sevgili Egom lütfen sus ve omuzumdan Sevgili Üstbenimle konuşmalarımızı seyret" siyorum.
Sonra Sevgili Üstbenime
Sevgili Üstbenim bu olayla ilgili ben hangi korkularımı çalışmalıyım. Bu konu hakkında çalışmam gereken anı bana gösterebilir misin" diyorum.
artık anlar gözümün önüne geliyor. ŞArkılar, tabelalar ve hatta Tv ve sokakta konuşan insanların sözleri bile bana Üstbenim den mesaj olarak ulaşabiliyor.

Sevgililer gününde aslında Sevgi olan ve sevmemiz gereken Üstbenim e ;
Sevgili Üstbenim, Benim Sevgilim yok. Şu evrende benim en çok sevdiğim kim olmalı? diye sorduğumda
TV de müzik kanalında yeni başlayan şarkının sözlerinde cevabını buldum:
"İsmi lazım değil,Baş harfi BEN "

harikasınız hayathan üstbene ulaşmak egomu susturmak benim için hep ulaşılması çok güç bir şeydi bunu yakladığım anlarda çok nadirdir yada belkide yanılgımı acaba yine egommu diye düşündüğüm çok olmuştur ama öyle güzel ifade etmişinizki bu kadar kolay olabileceğini hiç düşünmemiştim.
üstbenime ulaşma çalışmalarımda tıpkı bahsettiğiniz gibi filimler sesler klipşer :) bile görüyorum ve duyuyorum ama tüm bunların bana işaret eden bir şeyler olabileceğini hiç düşünmemiştim.
tüm bunlar çalışmamı bölen şeylerdi benim için bu görüntüleri durduramadığım için yarım bıraktığım çalışmalarımınsayısı oldukça fazla.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:50 PM.