Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Öğretici Bilgiler

Uyarılar

Girişken İletişim Kurmanın Yolları

Serbest Kürsü ve Öğretici Bilgiler Girişken İletişim Kurmanın Yolları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Girişkenlik kendi fikirlerinizi bakış açınızı karşınızdakilerin hakkına da saygı göstererek ifade edebilmenizdir Toplumumuzda pek çok kişi değişik nedenlere bağlı olarak girişken olmaktan kaçınır “Ayıp olur” “Başkası üzülür bozulur kırılır ” ya da “Uyumlu olayım” gibi aslında gerçekçi olmayan düşüncelerle kendisini ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Öğretici Bilgiler telkin cd indir izle İstanbul Öğretici Bilgiler nerededir kimdir Öğretici Bilgiler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Öğretici Bilgiler hipnoz Öğretici Bilgiler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Öğretici Bilgiler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Öğretici Bilgiler kuantum düşünce kitap haberi

Girişken İletişim Kurmanın Yolları

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-01-2011, 10:57 AM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

cadi_bm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 10,795
784 Mesajinıza toplam 4,533 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to behold
Standart Girişken İletişim Kurmanın Yolları

Girişkenlik kendi fikirlerinizibakış açınızıkarşınızdakilerin hakkına da saygı göstererek ifade edebilmenizdirToplumumuzda pek çok kişideğişik nedenlere bağlı olarak girişken olmaktan kaçınır“Ayıp olur”“Başkası üzülürbozulurkırılır” ya da “Uyumlu olayım” gibi aslında gerçekçi olmayan düşüncelerle kendisini baskılayan kişilerin sayısı bir hayli fazladırOysa kikendi duygularınız ve ihtiyaçlarınızla temas içinde olmanızonları önemsemenizonlara sırtınızı çevirmemenizpsikolojik olarak da sağlıklı olmanızı sağlarGirişken bir şekilde iletişim kurabilmekle pek çok şeyi kazanmış olursunuz.
En başta kendi düşüncelerinizeinançlarınıza sahip çıkarak kendinizi değerli kılardaha özgüven sahibi olursunuzAynı zamandakızgınlıküzüntü gibi olumsuz duygularınızı uygun biçimde paylaştığınızda iç çatışmalarınızın birikmesini önleyebilirkızgınlığınızla daha iyi kontrol edebilirihtiyaçlarınızın daha iyi karşılanmasını sağlayabilirçevrenizdekilerle daha sağlam ve samimi ilişkiler kurabilirsiniz.
Kendi istekleriniziduygu ve düşüncelerinizi ifade etme noktasında gidebileceğiniz üç farklı yol vardır:
1- Pasif kalmak (Edilgenlik)
2- Agresif (saldırgan) olmak
3- Girişken olmak

Pasif iletişim:
Kendi fikirlerinizin önemsenmeyeceğini düşündüğünüz için ya da herkesi memnun etmeye çalışmahuzurun bozulmamasını sağlama gibi nedenlere bağlı olarakkendinizi ortaya koymamanızifade etmemenizdir

Bu iletişimde bulunarak:
  • Kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçlarının arkasına koymuş olursunuz
  • Başkalarının sizi fark etmesinitanımasını engellemiş olursunuz
  • Genellikle sessiz kalmayı ya da ürkek bi ses tonuyla konuşmayıyere ya da tavana bakmayı tercih ederek kendinizi geri planda tutmuş olursunuz
  • Kendi fikirlerinizi“Gerçi benim için önemli değil” “Senin için gerçekten fark etmeyecekse” gibi ifadelerle geçiştirebilirsiniz
Pasif iletişim özgüveninize olduğu kadar başkalarıyla olan ilişkilerinize de zarar verebilirBu şekilde iletişim kurduğunuzdaçevrenizdekilerin sizi ve ihtiyaçlarınızı görmezden gelme olasılıkları bir hayli yüksek olacağındanbu durum sizin incinmenize ya da size daha iyi davranmadıkları için onlara kızgınlık duymanıza yol açabilir.
Birçok kişi girişkenliği agresif (saldırgan) olmakla karıştırıroysabu iki davranış tarzı birbirinden oldukça farklıdır.

Saldırgan iletişimkendi ihtiyaçlarınızı ve fikirlerinizi kabul etmeleri için karşınızdakini zorlamak demektirBu iletişimde:
  • Sadece sizin ihtiyaçlarınız önemlidir
  • Anlaşma ve uzlaşma yoktur
  • İlişkileriniz zarar görür
  • Bağırıp çağırmaya ya da fiziksel güç uygulamaya doğru bir eğilim vardır
  • Özgüveniniz zedelenebilir
Buna karşılıkgirişken iletişimkendi ihtiyaçlarınızı ve fikirlerinizi net bir biçimdeama saygı çerçevesinde ifade etmeniz anlamına gelirBu iletişimde:
  • Karşınızdakine saygılı davranırsınız
  • Kendinizin olduğu kadarkarşınızdakinin de ihtiyaçlarını göz önünde bulundurursunuz
  • Uzlaşmaya çalışma çabası vardır
  • Daha güçlüsağlam ilişkileriniz olur
  • Kendinizi ifade ederken netaçık bir dil kullanırsınız
  • Özgüveniniz pekişir
Bir başka deyişlegirişkenliğiagresiflik ve pasiflik arasındaki bir denge noktası olarak görebilirsiniz

Girişken iletişim kurabilmeye yönelik ipuçları:
  • Kendi bakış açınızı ya da taleplerinizi net biçimde ifade etmeye çalışın
  • Nasıl hissettiğinizi karşınızdakine aktarırkenmümkün olduğu kadar “Ben dili” kullanmaya çalışınÖrneğineşinizden etrafı düzenli tutmak için yardım istediğinizde“Çok dağınıksınhep böylesin zatendüşüncesizsin!” gibi suçlayıcı ve etiketleyici bir cümle kurmak yerine“Etrafı dağınık bırakmanbu konuda hiçbir şey yapmaman beni çok üzüyor (gerilime sokuyor)her günher yeri ben toplamak istemiyorum” şeklinde bir cümle ile kendinize dönük hisleriniz ve taleplerinizi dile getirmiş olursunuz
  • Kendi hislerinizi ve düşüncelerinizi samimi biçimde dile getirirkenkarşınızdakini de dinlemeyi unutmayın
  • Ses tonunuza ve yüksekliğine dikkat edinGirişken iletişimdene söylediğiniz kadarnasıl söylediğiniz de oldukça önemlidir
  • Beden dilinizin söylediklerinizle uyumlu olmasına dikkat edinKarşınızdakiyle göz kontağı kurmakyüzünüzü ve bedeninizi rahat bir konumda tutarak söylemek istediklerinizi söyleyebilirsiniz
  • Girişkenliği bir beceri kazanmak gibi görüngündelik hayatınızda sık sık bu konu üzerinde denemeler yapın ve otomatik hale gelmesi için kendinize zaman tanıyınAttığınız her olumlu adım için kendinizi tebrik edebilirsiniz.
Uzm Psk İlknur Yılmaz

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

cadi_bm isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2011, 11:37 AM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

784 Mesajinıza toplam 4,533 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to beholdcadi_bm is a splendid one to behold
Standart Cevap: Girişken İletişim Kurmanın Yolları

GİRİŞKENLİK

 Girişkenlik, gereksinimlerinizi ifade etmenizi, olumlu ve olumsuz duygularınızı söylemenizi ve sınırlarınızı belirlemenizi sağlayan bir davranışlar bütünüdür.
 Girişken insanlar kendi gereksinimlerini dile getirdikleri gibi, diğerlerinin gereksinimlerine de saygı gösterir ve onları dinlerler.
 Girişkenlik yaşamınız üzerindeki kontrolünüzü sağlayacak ve kendinize güveninizi yükseltecek bir perspektiftir.
 Girişkenlik, kendi hayatınızla ilgili karar alma hakkıdır.

Girişkenlik Bana Ne Yapar?
 İletişim becerilerinizi geliştirir.
 Kendinize güven duymanızı sağlar.
 Başkalarının saygısını kazanmanıza yardımcı olur.
 Karar verme becerinizi geliştirir.

Neden hayır demek istediğim halde evet diyorum?
Bazen etrafımızdaki insanlar bize korkutucu gelebilir, özellikle de geçmişte zarar gördüysek. Bu endişeler bizi çatışmadan kaçınmak için onların isteklerine uyum sağlamaya iter. Yakın olduğumuz veya olmak istediğimiz insanlar tarafından reddedilmekten korkabiliriz. “Eğer istediklerini yapmazsam, beni sevmeyecekler” diye düşünebiliriz. Girişkenlik, ilişkilerde eşitlik ve saygıyı getirir.

“Hayır” bazen en zor söylenen şey olabilir. Diğerleriyle sınırlarını çizmek çok önemlidir. Eğer isteğiniz ve iradeniz dışında şeyler yapmaya başlarsanız, kızgın ve kullanılmış hissedersiniz. Hayır demenin yolları:
 Yapmamayı tercih ederim.
 Şu anda bunu yapamam.
 Bu ödevi bugün bitireceğime söz verdim, o yüzden hayır.
 Hayır teşekkürler.

Nasıl daha girişken olabilirim?
Kimse bir gecede daha girişken olmaz. Bu, zaman alır ve pratik gerektirir.

1.İlk adım ne hissettiğinizi ve ne istediğinizi belirlemek.
 Yaşadığınız duyguyu fark edin ve adlandırın.
 Yaşadığınız ana duyguyu seçin. Bazı duygular altta yatan başka duyguları gizliyor olabilirler.
 Yaşadığınız duygunun yoğunluğunu doğru olarak belirleyin.
 Karşınızdaki insanla ilgili neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

2.İkinci adım duygu ve isteğinizi ifade etmek.
 Karşınızdakini suçlamadan dürüst ve açık olun. “Ben” cümleleri kendimizi ifade etmemizi sağlar.

“Sen (davranış) yaptığında, ben (duygu) hissediyorum, eğer (alternatif) yaparsan daha iyi olur.”

Girişkenlik dilinden örnekler:
 "Ben" cümleleri:
Ben .…. düşünüyorum
Ben ……. hissediyorum
Ben .……. istiyorum.
 Kişisel atıf ve anlam içeren cümleler:
Ben böyle görüyorum
Bence...
Bu benim nasıl hissettiğim
 İstek Cümleleri:
"Ben" istiyorum...
"Benim" ihtiyacım var...
 Karşıdan katkı bekleyen cümleler:
"Ben" böyle olmasını isterim, sen?...
"Ben" … düşünüyorum, sen ne düşünüyorsun?
 Zaman istemek:
“Ben bunu 1 saat sonra konuşmayı tercih ederim”
Zaman kazanın ve bu arada ne istiyor olduğunuzu düşünün.
 VARSAYMAK yerine netleştirme isteyin.
 Emreden ve suçlayan tavırlardan kaçının
Sen bana böyle hissettiriyorsun.
Sen ….. yapmalısın/yapmamalısın
Senin hatan...
Hiç düşünmüyor musun ki...
Keşke sen .…… olsaydın/yapsaydın.

Girişkenliğin diğer alanları:
 Dinleme: Başkalarını dinlemeye ve gerçekten ne söylediklerini anlamaya istekli olun.
 Göz kontağı: Konuşurken veya dinlerken karşınızdaki insana bakın.
 Beden dili: Konuşurken dik durmak gerçekten söylediklerinize inandığınızı gösterir.
 Zamanlama: İletişimin zamanı, mesajın doğru ulaşması açısından önemlidir.

Girişken Olmayı Öğrenmek
Girişken olmayı öğrenmek zaman alır. Pratik gerektirir. Ayrıca, kendinizi hata yaptığınızda da kabullenmek girişken olmayı öğrenme yolunda önemli bir adımdır. Her şeyden önemlisi belki de, bu konuda istekli olmaktır.

Bazı durumlar diğerlerinden daha zordur, yeni davranışları kolay bulduğunuz durumlarda, ortamlarda deneyin

. Öğrendiğiniz teknikleri uygularken, kabul gördüğünüz ve güvendiğiniz ilişkilerin içinde olmanın faydası olacaktır.

Bunları deneyip ilerledikçe daha güvenli ve mutlu bir insan olduğunuzu farkedebilirsiniz.
Alıntı.

Alt 20-01-2011, 01:46 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all

işte bu benim örnek almam gereken bir başlık. sanırım karşımdakini kırmama üzmeme yada ters düşmeme pahasına kendimden çok ödün veriyorum. bu aslında onları kaybetme değil de daha ziyade insanları hoş tutma çabamdan dolayı oluyor. ben istiyorum ki herkes huzurlu mutlu olsun/ kırgınlık üzüntü dargınlık olmasın bu nedenle ilişkilerime fazla önem verirken kendimi unutuyormuşum. dolayısı ile de pasif iletişim sergiliyormuşum. ve çoğunlukla bana çok yakın buldugum kişilere yapıyorum bu davranışı. karşımdaki bu pasif iletişimimden dolayı beni oldugum gibi tanıma fırsatı yakalayamadıgı ve benim hislerimi düşüncelerimi bilemediği için kendıne göre kendi düşünce ve hislerine göre hareket ediyor ve bu durum bana göre umursamaz önemsemez tavırlar sergılıyor olarak gözüküyor. bu durumda da onlara kırgın ve zaman zaman saldırgan olmasamda kendime öfkeli olabiliyorum. niye böyle oluyor /niye ben /gene ne yaptım /niye böyle davranıyorlar /bunumu hakediyorum vs. sorularla boğuşuyormuşum. bunu yaşadığım son olayda daha iyi hissettim. demekki biraz girişken olmam gerekiyormuş. girişken olabilmem için kendimi daha iyi tanımam ve kendimi ifade etme yollarını öğrenmem gerekiyormuş. buradan birkaç tüyo alayım kendıme:) çok şükür genel olarak iyidir insanlarla iletişimim ama kendimi ifade etmediğim böyle bilinçsiz zamanlarımda kendi isteklerimi baltalayıp huzursuzluklar çıkarabiliyormuşum. inşAllah bunuda çözücem ve ilişkilerim bir aşama daha katedicek. daha iyiye gidiyor yeni şeyler öğrendikçe iletişimim, kişisel gelişimim. iyi ki varsınız hayatım değiştinin her bir üyesi :) teşekkürler bu güzel paylaşım için sevgiyle ve ışıkla kalasın.
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2011, 02:06 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

Özgüveninizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Özgüveninizi geliştirmek düşündüğünüzden daha kolay. İnsanlar daha girişken ve daha özgüveni yüksek bir kişilik olmaktan bahsettikleri zaman aslında;
  • Kendini ön planda tutan insanların hâkimiyetine karşı nasıl direnebilirim?
  • Nasıl daha fazla hâkimiyet kurabilirim?
  • Benim için önemli olan olayları nasıl biraz daha kontrol altında tutabilirim?
Gibi soruların cevaplarına yanıt ararlar.

Doğal bir girişkenlik sadece hâkimiyet kurmak adına çoğu insan için doğal bir davranış değildir. Çoğu insan zaten doğal olarak girişken olmak eğiliminde değildir. Tam tersine pasif olma eğilimindedir.

Her kim daha girişken bir kişiliğe sahip olmak istiyorsa özgüveni gelişmiş insanların kişilik özelliklerine ve motivasyonlarını nasıl artırdıklarına bakmalıdır. Böylece kendilerine olan güvenlerini geliştirmek adına bir adım atmış olabilirler.

Tam bu noktada hâkimiyet ve liderlik arasındaki farka bakıp anlamak da yararlı olacaktır. İyi liderlik kapsayıcı, gelişimsel ve güçlü bir özelliğe sahiptir. İyi liderler hâkim insanlardır. Ancak bu hâkimiyet baskıcı olmak anlamına gelmez. Bir yönetim tarzı olarak baskıcı olmak her koşulda iyi sonuçlar doğurmayabilir. Ancak kısa vadeli olarak iyi sonuçlar verse de takımın etkin kullanımı için başarısız olabilir. Dolayısıyla daha hâkim bir pozisyon elde edebilmek için gereksiz bir baskı kurmak yersiz bir davranış olacaktır.
Gerçek şu ki çoğu baskıcı insan aynı zamanda zorbadır. Ya da hâkimiyet kurmanın zorbalık yaparak mümkün olacağını düşünür. Baskın zorba insanlar, bir imparatorluk kurabilecekleri düşüncesiyle bu özelliğe daha genç yaşlarında sahip olurlar. Bu yolla kendi benliklerini tatmin edebilir hatta kısa vadede bir statü bile elde etmiş olabilirler. Ancak zorbalık, kendine az güvenen insanların bir özelliğidir. Birlikte olduğu insanlara zulmederek daha özgüvenilir olmak yerine çevresindeki insanların kendisinden uzaklaşmasına neden olur.

Kendine güveni az olan insanlar için gerçekten kendilerine olan güvenleri noktasında nerde ve hangi aşamada olduklarını tespit etmek iyi bir başlangıç noktası olabilir. Daha sonra ne düzeyde girişken bir insan olmak istediğini bilmek ve anlamak gerekir. Kendini savunmak, kendi tercihlerini ve kendi kaderini belirlemek muhtemelen senin için önemlidir.

İşte şimdi size kendine güvenen ve daha iddialı bir insan olmak için bazı basit teknikler:
  • İçinde bulunduğun durumla ilgili gerçekleri ve ayrıntıları bilmelisin. Eğer iyi bir durum değerlendirmesi yaparsan karşılaşabileceğin olası haller için hazırlıklı olabilirsin.
  • Karşılaşacağın davranış ve tepkiler için hazırlıklı ol. İlişki kurduğun insanların fıtratları ve kişilik özellikleri birbirinden farklı olduğu için seni şaşırtacak tepkilerle karşılaşabilirsin.
  • Her zaman anlaşılır ve açık ol. Üstü kapalı konuşmalardan ve davranışlardan uzak dur. Çünkü bu senin yanlış anlaşılmana sebep olabilir.
  • Karşınızda zorbalık yapan insanlara sempati duymaya çalışın gerçekten onların buna ihtiyacı olduğunu bilin. Zulmeden, zorbalık yapan insanlar her ne kadar böyle yaparak daha güçlü ve hâkim olduklarını düşünseler de aslında zavallıdırlar. Belli etmeseler de birilerinin desteğine ihtiyaç duyarlar.
  • Kendine olan inancını pekiştirmek için ilham kaynağı olabilecek kaynaklar oku. Oku ki kendine olan güvenin artsın. Daha farklı dünyalarla ve daha farklı tiplerle karşılaşarak kendine olan inancın artsın.
  • Kendine özgü, doğal bir tarzın olsun. Başkalarını taklit etme. Taklit etmek seni özgün olmaktan uzaklaştırır ve kendine olan saygını ve başkalarının da sana olan saygılarını yitirmesine neden olur.
Alıntı

Alt 20-01-2011, 02:07 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
birAsiAksAçlıkız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
işte bu benim örnek almam gereken bir başlık. sanırım karşımdakini kırmama üzmeme yada ters düşmeme pahasına kendimden çok ödün veriyorum. bu aslında onları kaybetme değil de daha ziyade insanları hoş tutma çabamdan dolayı oluyor. ben istiyorum ki herkes huzurlu mutlu olsun/ kırgınlık üzüntü dargınlık olmasın bu nedenle ilişkilerime fazla önem verirken kendimi unutuyormuşum. dolayısı ile de pasif iletişim sergiliyormuşum. ve çoğunlukla bana çok yakın buldugum kişilere yapıyorum bu davranışı. karşımdaki bu pasif iletişimimden dolayı beni oldugum gibi tanıma fırsatı yakalayamadıgı ve benim hislerimi düşüncelerimi bilemediği için kendıne göre kendi düşünce ve hislerine göre hareket ediyor ve bu durum bana göre umursamaz önemsemez tavırlar sergılıyor olarak gözüküyor. bu durumda da onlara kırgın ve zaman zaman saldırgan olmasamda kendime öfkeli olabiliyorum. niye böyle oluyor /niye ben /gene ne yaptım /niye böyle davranıyorlar /bunumu hakediyorum vs. sorularla boğuşuyormuşum. bunu yaşadığım son olayda daha iyi hissettim. demekki biraz girişken olmam gerekiyormuş. girişken olabilmem için kendimi daha iyi tanımam ve kendimi ifade etme yollarını öğrenmem gerekiyormuş. buradan birkaç tüyo alayım kendıme:) çok şükür genel olarak iyidir insanlarla iletişimim ama kendimi ifade etmediğim böyle bilinçsiz zamanlarımda kendi isteklerimi baltalayıp huzursuzluklar çıkarabiliyormuşum. inşAllah bunuda çözücem ve ilişkilerim bir aşama daha katedicek. daha iyiye gidiyor yeni şeyler öğrendikçe iletişimim, kişisel gelişimim. iyi ki varsınız hayatım değiştinin her bir üyesi :) teşekkürler bu güzel paylaşım için sevgiyle ve ışıkla kalasın.
Rica ederim. Umarım faydalı olurrr
Alt 20-01-2011, 02:48 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all

"Özgüveninizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?"

işte bu takipçinimmm:)özgüven geliştirmem gerekk benim:)
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-01-2011, 10:03 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Divinee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 230
42 Mesajinıza toplam 124 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Divinee is an unknown quantity at this point

Annemi gördüm o harika bi kadın tesekkurler
Divinee isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks