Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Genel Kişisel Gelişim Cd'leri > Mantıklı Harcama

Uyarılar

Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Mantıklı Harcama Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Türk halkı, kredi kartını en fazla gıda ürünleri için kullanırken, ay sonlarında en fazla ödemeyi de kredi kartı için yapıyor. Türk halkının yaklaşık yüzde 81’i ise kredi kartı ile aylık gelirinden yüksek harcama yapıyor. Bağımsız Eğitimciler Sendikası tarafından yapılan araştırma, ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Mantıklı Harcama telkin cd indir izle İstanbul Mantıklı Harcama nerededir kimdir Mantıklı Harcama çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Mantıklı Harcama hipnoz Mantıklı Harcama olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Mantıklı Harcama hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Mantıklı Harcama kuantum düşünce kitap haberi

Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-09-2008, 12:41 AM   #1 (permalink)
Moderator
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Mesajlar: 1,682
Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Türk halkı, kredi kartını en fazla gıda ürünleri için kullanırken, ay sonlarında en fazla ödemeyi de kredi kartı için yapıyor. Türk halkının yaklaşık yüzde 81’i ise kredi kartı ile aylık gelirinden yüksek harcama yapıyor.

Bağımsız Eğitimciler Sendikası tarafından yapılan araştırma, kredi kartlarının Türk halkının psikolojisini bozduğunu ortaya koydu. Türk halkı, kredi kartını en fazla gıda ürünleri için kullanırken, kart kullanıcılarının neredeyse tamamına yakını kredi kartı ile aylık gelirinden yüksek harcama yapıyor.

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) tarafından yapılan “Kredi Kartı Araştırması”, Türk insanının kredi kartından muzdarip olduğunu ortaya koydu. Bin 312 kişi üzerinden yapılan araştırmada araştırmaya katılanların yüzde 37.90’ı alt gelir grubundan, yüzde 50.95’i orta gelir grubundan, yüzde 11.15’i ise üst gelir grubundan seçildi.

-KREDİ KARTI KULLANMAYI SEVİYORUZ-

Araştırmaya göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 38.45’i sadece bir kredi kartına sahip iken, yüzde 28.82’si iki kredi kartına, yüzde 19.44’ü ise üç kredi kartına sahip. Kredi kartı kullanıcılarının yüzde 4.78’i ise 5 ve üzerinde kredi kartı kullanıyor. Kredi kartını kendi talebiyle alanların oranı ise yüzde 60.94 olurken, kart kullanıcılarının yüzde 75.68’lik kısmı da bankaların kredi kartlarına uyguladığı faizlerden haberdar.

-KREDİ KARTINI GÜVEN VERDİĞİ İÇİN KULLANIYORUZ-

Araştırmaya göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 42.09’luk kısmı parası olmadığı zaman harcama yapabildiği için kart kullanıyor. Buna karşın yüzde kart kullanıcılarının 23.40’lık kısmı kredi kartının kendisine güven verdiğini kaydederken, yüzde 21.71’i de geçici de olsa maddi yönden rahatlattığı için kredi kartı kullandığını açıkladı.

-KREDİ KARTI RUHSAL ÇÖKÜNTÜYE NEDEN OLUYOR-

Araştırmaya göre kredi kartının en büyük dezavantajı gelir gider dengesini bozması. Kart kullanıcılarının yüzde 40.71’i kredi kartının gelir gider dengesini bozduğunu ifade ederken, yüzde 22.55’i gereksiz harcama yaptığını söyledi. Kullanıcıların yüzde 20.64’ü ise kredi kartı yüzünden “ruhsal çöküntüye” girdiğini açıkladı.
Araştırmaya göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 42.81 gibi büyük bir oranı kredi kartı nedeniyle psikolojik sıkıntı yaşadığını açıkladı.

-KART BORCU GELİRİ AŞIYOR-

Araştırmaya göre kart kullanıcılarının sadece yüzde 12.16’lık kısmı dönem borcunun tamamını öderken, yüzde 60.41 gibi büyük bir kısmı ise en az ödenmesi gereken tutarı ödeyebiliyor.
Kart kullanıcılarının büyük bir kısmının kart harcaması aylık gelirini aşıyor. Kart kullanıcılarının yüzde 41.40’ı kredi kartı borcunun sürekli olarak aylık gelirini arttığını bildirirken, yüzde 25.16’sı da sık sık borcunun aylık gelirini aştığını kabul ediyor. Kart kullanıcılarının yüzde 15.51’lık kısmı da ara sıra borcunun aylık gelirini aştığını bildirirken, borcunun aylık gelirini hiç aşmadığını söyleyenlerin oranı ise sadece yüzde 14.37 oldu.

-KART KULLANICILARI KREDİ KARTINI İPTAL ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR-

Araştırmaya göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 73.62 gibi büyük bir kısmı sürekli olarak kredi kartını iptal ettirmeyi düşünüyor. Buna karşın kredi kartı faizlerinin yüksek olmasının caydırıcı olduğunu belirten kart kullanıcı oranı ise sadece yüzde 35.81 oldu.
Kart kullanıcıları kredi kartı için alınan aidatları “haksız kazanç” olarak görürken, devletin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini düşünüyor.

-KREDİ KARTINI “ÖDEME KOLAYLIĞI”NA GÖRE ALIYORUZ-

Araştırmaya göre kredi kartı seçimindeki en önemli neden ise ödemede kolaylık. Kart kullanıcılarının yüzde 39.57’si ödemede kolaylık olduğu için kullandığı kredi kartını alırken, yüzde 25.76’sı ise taksit imkanları nedeniyle kredi kartını seçiyor. Kart kullanıcılarının yüzde 12.94’ü ise faiz oranlarına göre kullanacağı kredi kartını seçerken, yüzde 16.53’ü ise kredi kartını neye göre aldığını bilmiyor.

-KREDİ KARTINI GIDA HARCAMALARI VE BORÇ ÖDEMEK İÇİN KULLANIYORUZ-

Araştırma, kredi kartının özellikle gıda masrafları için kullanıldığını ortaya koydu. Araştırmaya göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 33.01’i kartı en fazla gıda harcaması için kullandığını bildirirken, yüzde 25.87’si ise borç ödemek için kredi kartı kullanıyor. Kart kullanıcılarının yüzde 20.74’ü de kartı zorunlu ihtiyaçları için kullanırken, en fazla giyim masrafı yapanların oranı yüzde 8.22, en fazla eğitim için kart kullananların oranı ise sadece yüzde 3.05’de kaldı.


 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2010, 07:53 PM   #2 (permalink)
Binbaşı
 
the desert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2008
Mesajlar: 1,054
Tesekkür: 355
1,090 Mesajinıza toplam 4,974 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
the desert is a glorious beacon of lightthe desert is a glorious beacon of lightthe desert is a glorious beacon of lightthe desert is a glorious beacon of lightthe desert is a glorious beacon of lightthe desert is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

hımm evet doru mılletımız kk kullanmayı bılmıor..
the desert isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2010, 09:20 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Bulunduğu yer: Bursa
Mesajlar: 752
Tesekkür: 1,348
745 Mesajinıza toplam 3,872 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant futurekumsal1980 has a brilliant future
Standart Cevap: Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Para yok ki millette.Kullanmayı bilmiyor ama bazen borç istemek yerine yükleniyor kredi kartına.Sonuç daha borçlu oluyor...
kumsal1980 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2010, 09:46 PM   #4 (permalink)
Teğmen
 
Ben_Sen_ve_Gofi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Bulunduğu yer: Türkiye-Isparta ve Kastamonu arası:)
Mesajlar: 39
Tesekkür: 94
62 Mesajinıza toplam 293 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Ben_Sen_ve_Gofi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Birara ablam ile ortaklaşa kullandığım kredi kartımıza haciz gelince;dersimizi aldık.Artık kullanmıyorum ..Param varsa;harcıyorum,yoksa,harcamıyorum o kadar..Hayat KREDı kartsız DAHA güzel:)
__________________
BEN nasıl bakarsam;öyle görünür DÜNYA!
Ben_Sen_ve_Gofi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-08-2010, 05:28 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 199
Tesekkür: 5,442
239 Mesajinıza toplam 759 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
scouter will become famous soon enoughscouter will become famous soon enough
Standart Cevap: Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Alıntı:
Ben_Sen_ve_Gofi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Param varsa;harcıyorum,yoksa,harcamıyorum o kadar..Hayat KREDı kartsız DAHA güzel:)
Aslında en doğrusu da o bence. Eskiden kredi kartımız olmadan önce cebimizde ne kadar paranın olduğunu net bir şekilde biliyor ve ayağımızı yorganımıza göre uzatıyorduk. Daha sonrakredi kartları çıktı bilinçsiz harcamalara başladık. Aslında kredi kartı varsa bile ay boyunca kapatabileceğiniz kadar harcama yapıp ay sonunda maaşınızı aldığınızda tüm ay boyunca yaptığı harcamaları kapatmak en mantıklı kart kullanma yöntemidir bence.
__________________

Dönmektir sanırsın marifet. Arş dönüyor,yıldızlar dönüyor dersin : zahiridir gördüğün, zahirde dönersin. Marifet dönmek değil bulmaktır. Bilesin...
Hz.Mevlana....
scouter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor...

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Mantıklı Harcama Kredi Kartı Psikoloji Bozuyor... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Türk halkı, kredi kartını en fazla gıda ürünleri için kullanırken, ay sonlarında en fazla ödemeyi de kredi kartı için yapıyor. Türk halkının yaklaşık yüzde 81’i ise kredi kartı ile aylık gelirinden yüksek harcama yapıyor. Bağımsız Eğitimciler Sendikası tarafından yapılan araştırma, ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Mantıklı Harcama telkin cd indir izle İstanbul Mantıklı Harcama nerededir kimdir Mantıklı Harcama çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Mantıklı Harcama hipnoz Mantıklı Harcama olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Mantıklı Harcama hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Mantıklı Harcama kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:46 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.