Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Kuantum Düşünce

Uyarılar

Kuantum Düşünce kuantum düşünce gücü, kuantum düşünce teknikleri, şanal kuantum düşünce, kuantum düşünce teknigi, kuantum düşünme, kuantum düsünce, kuantum düşünce nedir, kuantum düşünce kitap, kuantum düşünce tekniği, kuantum fiziği düşünce, kuantum düşünce, kuantum ve düşünce, kuantum duşunce, kuantum düşüncesi, kuantum düşünce şanal günseli, kuantum düşünce tekniği şanal, kuantun düşünce, kuantum düşünce grubu, kuantum düşünce gurubu, kuantun düşünce tekniği, kuantum düşünce tarzı, kuantum düşünce tekniği nedir, kuantum düşünce yöntemi, kuantum düşünce kitabı, kuantum düşünce sanatı, kuantum düşünce tekniği kitabı, kuantum düşünce tekniği eğitimi, kuantum düşünce tekniği kitap, kuantum düşünce seminerleri, kuantum düşünce merkezi, kuantum düşünce ve yaşam merkezi, kuantum düşünce nasıl uygulanır, kuantum düşünce tekniği nasıl uygulanır, kuantum fiziği ve düşünce, kuantum düşünce sistemi,

IŞIK HIZI AŞILDI MI GERÇEKTEN?

Alternatif Kişisel Gelişim ve Kuantum Düşünce IŞIK HIZI AŞILDI MI GERÇEKTEN? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Nuriye´nin Büyüteci – 11.06.2000, Sabah Nuriye Akman "Siyasetçilere yasal zemin" Fizikçi Keyman´a göre nedensellik ihlali doğruysa aynı anda bir çok yerde olunabilir, kandırmacalar da artar. Doç Dr. Erkani Keyman, 1968´de Ankara Fen Fakültesi Fizik Bölümü´nden mezun oldu. Master ve Doktorasını ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kuantum Düşünce telkin cd indir izle İstanbul Kuantum Düşünce nerededir kimdir Kuantum Düşünce çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kuantum Düşünce hipnoz Kuantum Düşünce olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kuantum Düşünce hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kuantum Düşünce kuantum düşünce kitap haberi

IŞIK HIZI AŞILDI MI GERÇEKTEN?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-07-2009, 06:18 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Standart IŞIK HIZI AŞILDI MI GERÇEKTEN?

Nuriye´nin Büyüteci – 11.06.2000, Sabah
Nuriye Akman

"Siyasetçilere yasal zemin"

Fizikçi Keyman´a göre nedensellik ihlali doğruysa aynı anda bir çok yerde olunabilir, kandırmacalar da artar.

Doç Dr. Erkani Keyman, 1968´de Ankara Fen Fakültesi Fizik Bölümü´nden mezun oldu. Master ve Doktorasını ABD Kolorado Üniversitesi´nde Teorik fizik üzerine yaptı. Dicle, Hacettepe, Cumhuriyet, Trakya üniversitelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Atom ve Molekül Fiziği, Nükleer Fizik, Parçacık Fiziği, Kozmoloji, Kaos ve Puslu Mantık dallarında çalışmalar yaptı. 1999´ dan bu yana pazarlama ve sosyal araştırmalar yapan bir şirketin ortağı ve yöneticisi Nippon Electric Company) araştırma > laboratuvarlarında yapılan, ışık hızının aşıldığı > şeklinde yorumlanan müthiş deneyin bulgularını konuştum. Keyman´ a göre ışık hızının aşılması diye
bir şey söz konusu değil.; ama, deney doğruysa bilgi aktarımı için de ışık hızı bir limit değil. Konuşmamızın bende yaktığı ışık şu oldu: Demek metafizik sandığımız her şey aslında fizikmiş. Bir bilim adamı olan Keyman´dan bu yoruma katılmasını bekleyemezdim tabii. Vardığım sonucun asıl sorumlusu bütün bildiklerimizi ters yüz ederek fantezilerimizin kapısını sonuna kadar açan DR. Wang´dır. Konuğum bana katılmasa da, benim bu söyleşiden anladığım; ortada çok açık bir "Bir" leşme hareketi var. Nedenler ve sonuçlar birleşiyor, buralar ve oralar birleşiyor, zamanlar birleşiyor... Bütün oklar "Bir" i gösteriyor....

DR: Lijun Wang´ın deneyini siz de heyecan verici buldunuz mu?

Doğruysa evet. Wang genç bir bilim adamı. Önceki çalışmalarına bakıldığında son derece parlak ve başarılı. Doktorasını, MIT´de 1992´ de Kuantum optiği dalında tamamlamış. Duke Üniversitesi´nde postdoc olarak çalışmış. En son da NEC´in ( Nippon Electric Company) princeton´daki Kuantum Optiği laboratuvarına grup yöneticisi olarak atanmış. NEC´in web sitesinin (www.necl.nj.nec.com) sayfalarında bu deneyle ilgili tek satıra dahi rastlayamadım. Deney çok yeni olduğu için gizleniyor olabilir. Nedenselliğin ihlaline ilişkin olarak bir kaç yıl önce bir deney daha yapıldı. Nedir nedensellik* Önce bir neden oluşur. Olaylar gelişir. Bir sonuç çıkar ortaya. Beklersiniz ki neden önce, sonuç sonra gelecek. Hayır! Tersi de oluyor.

Nasıl?

Laboratuvarda bir kuantum sistemi, ( örneğin bu bir elektron gazı olabilir) iki kısma ayrıldı ve laboratuvarın iki ayrı ucuna yerleştirildi. Sistemlerden birinde bulunan bir elektronun spininin yönü değiştirildiğinde, diğer sistemlerde bulunan elektronlardan birinin de spininin yönünü değiştirdiği ve bu işlemin anında olduğu gözlendi. Bir an için, ilk elektronun spininin yönünü değiştirirken, bir ışık fotonu da yaydığını farzedelim. Foton daha diğer sisteme ulaşmadan, o sistemdeki elektronlardan biri de spininin yönünü değiştirecektir. Yani sonuç nedenden önce gerçekleşecektir. Fizikte nedensellik ihlali dediğimiz de budur.

Anladığım kadarıyla özellikleri aynı olan iki parçacık aynı durumda bulunamıyorlar. Neden?

En azından fermion adı verilen bir grup için böyle. Örneğin elektronlar fermiondur ve bu kısıtlama nedeniyle, atom etrafında değişik yörüngelerde bulunmak zorundadırlar. Çok yörüngeli atom yapısının temeli budur. Buradan quantum mekaniksel olarak mesafeyle ilgili hiç bir kısıtlama yoktur. Bunun bir tanesi dünyada, bir tanesi güneşte de olabilir. Diyelim ki burada laboratuvarda biri aşağı biri yukarı yaptınız. Elektronun birini burada bıraktınız, diğerini götürdünüz Andromeda galaksisine, iki milyon ışık yılı öteye. Bunlar birbirinden ayrıldı diye,
bekliyorsunuz ki bunun üzerinde yapacağım bir değişiklik diğerini etkilemeyecek. Hayır! Burada kalanın spinini tersine çevirirsem, Andromedaya gidende tersine dönüyor anında. Yani nedensellik ihlal oluyor. Bunun spini aşağı döndü, aman sen de yukarı çevir diye bir haber oraya gidiyor anında. Işıktan hızlı gidiyor gibi görünüyor. Andromeda´daki elektron, bir postacının gelip bu haberi getirmesini beklemiyor.

Bu iki elektron neden birbirini kolluyor?

Bu bir kollama değil. Doğada ki parçacıklar,istatiksel olarak iki gruba ayrılırlar. Fermionlar ve bosonlar. Fermionlara örnek elektrondur. Boson´a örnek ise ışık fotonudur. Kuantum mekaniksel bir sistem içerisinde, örneğin iki fermion, tüm özellikleri aynı olacak şekilde bulunamazlar. Dolayısı ile bunlardan biri, durumundaki bir değişiklik yüzünden diğeriyle aynı kuantum sayılarına sahip oluyorsa, diğeri buna izin vermez ve durumunu değiştirerek yine farklı olmak eğilimindedir. Bu kural olmasa idi atom da olmazdı.

SOĞUK FÜZYON

Wang´dan önceki bu deneyi de Amerikalılar mı yaptı?

Hayır. Italyan fizikçileri. Ilk önceleri inanılmadı.sonradan gözlemlendi ve yayınlandı. Yani nedensellik ortadan kalkabilir. DR. Wang´ın deneyi de büyük bir ihtimalle bunun benzeri. Henüz makaleyi görmediğimiz için bilmiyoruz. Yıllar önce soğuk füzyon diye bir palavra çıktı ortaya. Herkes peşinden gitti. Sonunda fos çıktı. Bu da öyle olabilir belki. Deneyin bulguları doğrudur varsayımı üzerine konuşuyoruz şimdi.

Doğruysa, zamanda yolculuk da doğrudur değil mi?

Evet, time reversal yani zaman a geriye gitme anlamına geliyor bu deney. Fizikte CPT denen bir teorem var. C= Charge(Elektrik yükü) P=Parite ve T=Time reversal. Teoremin anlamı: Bu üç nesnenin çarpımının korunmadığı bir parçacık etkileşmez, doğada meydana gelmez. Örneğin, iki temel parçacığın etkileşerek başka parçacıklar yaratabileceklerini varsayalım. Olayın çeşitli kombinasyonları olabilir. Işte CPT teorem, bu olasılıklardan kurala uymayanların oluşmasını engeller, olasılıklara bir sınırlama getirir. Bugün bilinen temel parçacıklar, bu ve bunun gibi başka bazı temel kısıtlama kurallarına uyanlardır. Bu kurala uymayanlar doğada gözlenmezler, yani yokturlar. Şimdi eğer CPT´nin T´si diğerlerinden ayrılarak kendi kurallarını koyacak olursa, teoremin de bir anlamı kalmayabilir. Dolayısıyla CPT kısıtlamasından dolayı gözlemleyemediğimiz bazı parçacıklar var olabilirler. Tabii bunlar hep spekülasyon. Yani deney doğru ise ve nedensellik gerçekten ihlal ediliyorsa...Işık hızının geçildiği ise sadece bir yorum.

Neden? Eğer nedensellik kalkıyorsa, bu hızın bir limiti olmadığını göstermiyor mu?

Wang´ın deneyinde, ışık sezyum gazının bulunduğu hedef ortama girmeden, sanki girip de çıkmış gibi 20 metre ilerlemiş. Bu nedensellik ihlali işte, ışıktan hızlı gitme değil. Siz o mesafeyi eğer kendisi kat etmiş olsaydı hangi hızla ancak buraya ulaşabilirdi yi basit bir denklemle çözüyor ve ışıktan 300 kat hızlı gitme diye bir sonuca varıyorsunuz.

Ya yarın kesin bir deneyle ışık hızının sabit olmadığı anlaşılırsa?

Olabilir. Ama fizikte bir takım şeyler böyle alttan bir tuğla çektim, cart diye çöktü olmaz. Sadece varolan teorinin daha geniş kapsamlısı bulunur. O geniş kapsamlı teori özel haliyle eskisini içerir. Yani Einstein teorisi çöktü demek manasız. Artı zaten Izafiyet Teorisi, ışığın hızı saniyede 300 bin km´dir, zaman değişmez gibi şeyler söylemez. Şu anda ışık hızının değiştiğine dair bir belirti yok. Hız ister 300 ister 500 olsun farketmez. Önemli olan onun evrensel bir sabit olduğu ve hiç bir nesnenin onu aşamayacağıdır.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-07-2009, 06:22 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Standart Cevap: IŞIK HIZI AŞILDI MI GERÇEKTEN?

devamı

KURT DELİKLERİ

Peki Wang´ın deneyinde ışıktan hızlı giden ne?

Işıktan daha hızlı bir enerji yada kitle aktarımı söz konusu değil. Bilginin aktarım hızı olarak ölçülen hız, ışık dalgasının grup hızı değil de, faz hızı olabilir. Fizikte dalgaların faz hızları için ışık hızından büyük olamaz diye kısıtlayıcı bir kural yoktur.

Peki düşünce gücü de, ışıktan daha hızlı üstelik daha ucuz bir sistem olarak kabul edilemez mi?

Bilemiyorum. Ancak hiç bir maddenin hızı doğal geometri içinde yani kurt deliğinin haricinde saniyede 300 bin km´nin üstüne çıkamaz. Bu gerçek henüz kırılmış değil. Kurt deliği, büyük gravitasyon alanlarında olur. Örneğin kara deliklerin merkezinde. Iki kara deliğin merkezlerindeki tekil noktalar genel relativiteye göre "Kurt deliği" olarak adlandırılan, bir çeşit tünelle bağlanabilir. Çok güçlü gravitasyon alanlarının çevresindeki uzay bükülür, aralarında milyonlarca ışık yılı uzaklık olan iki nokta, bu bükülme sonucu üst üste gelebilir.

Insanın içinde de kurt delikleri olabilir mi?

Eğer içimizde de kara delikler varsa niye olmasın?

Tabii bardak yerine kendimizi de koyabiliriz.

Evet. Ben 92 elementten oluşmuşum. Hatta ondan önce nükleonlardan, protonlardan, nötronlardan, elektronlardan, fotonlardan, kimezonlardan... Bunlar yapı taşları. Burada ne kadar yapı taşları varsa Andromeda´da da o kadar var. Ben bir de bilgi taşıyorum. Bunların nasıl bir araya geldiğinin bilgisi var bende. Benim bilgimi yollayıversem oraya, oradaki elementler de aynı şekilde diziliverseler, ben orada olmam mı? Eğer bu deney doğruysa, ışıktan hızlı bir şekilde ben bir bilgiyi başka bir mekanizmayla ulaştırıyorum oraya.

Aynı anda her yerde birden olabiliyorsak, biz; olduğumuzu zannettiğimiz şey değiliz. Biz evrenin kendisiyiz demek ki.

Biz evrende en gelişmiş formuz, bu olaydan bağımsız olarak da biz evrenin kendisiyiz.

Fizikte bu günlerde başka neler konuşuluyor?

Parçacık fizikçileri Higs parçacığı denen, diğer parçacıkların oluşmasında en önemli rolü üstlenen bir parçacığın peşindeler. Bir de karanlık maddenin. Evrende hesaplıyorlar, olması gerekenden çok daha az madde var. Olamaz diyorlar.

Demek ki göremediğimiz bir şeyler var.

Evet bir şey var, göremiyoruz. Kimisi diyor ki işte kara delikler var onun için göremiyorsunuz. Kimisi karanlık madde yepyeni parçacıklardır dedi. Bazıları da, "Hayır bunlar yine bildiğimiz parçacıklardır." Örneğin nötrino gibi. Nötrinoların kütlesi sıfırdır.Ancak son yapılan deneylerde tam olarak sıfır olmadığına dair bazı bulgular var. Eğer bu son bulgular doğru ise, evrende o kadar çok nötrino var ki belki de bu kayıp maddenin bir kaynağı olabilir. Wang haklı çıkarsa, CPT teoreminin kısıtlaması kalkarsa, yepyeni parçacıklar söz konusu olabilir. Yani parçacık fiziği yeni baştan inşa edilmek zorunda kalır.

KANDIRMACA ARTAR

Kutsal kitaplarda, aynı anda bir çok yerde olma, göz açıp kapayıncaya kadar bir yere gidip gelme ve benzeri örnekler çoktur. Artık fizikle metafiziğin nerede çakıştığını söyleyebilir miyiz?

Eğer bu deney doğruysa, metafizik olarak daha önce adlandırılan pek çok şey fiziken doğrulanmış olur.

Yani metafizik aslında fizikmiş diyorsunuz.

Hayır. Metafizik metafiziktir. Adı üstünde fiziğin dışındadır ve öylede kalacaktır.

Nedensellik ihlali medeniyeti baştan aşağı değiştirecek görünüyor.

Öyle. Mesela çok sayıda işte çalışabilirsiniz. Herkesi kandırabilirsiniz. Burada oturursunuz, cinayet işlersiniz aynı saatte başka yerdeyim dersiniz. Hukuk baştan sona değişir. Siyasetçilere yasal bir zemin hazırlanmış olur. Zaten bir gün söylediklerini ertesi gün inkar etmiyorlar mı? Şimdi haklı çıkacaklar.

Ya üretim nasıl etkilenecek?

Teknoloji düzeyimiz, bütün bu fantezileri gerçekleştirebilecek düzeyde değil. Kimse henüz zamanda yolculuk falan gibi şeylerin gerçekleşmesini beklemesin. En azından şimdilik!

Peki nedensellik ortadan kalkıyorsa, doğmadan doğmuş olduğumu görecek miyim?

Bu deneyin ortaya koyduğu mekanizmayı bilmeden spekülasyon yapmak istemem. Başka fantastik şeyler fizikte yığınla var. Ama nedense bu insanın kanını donduracak kadar gizemli şeylerle ilgilenmeyip hayali bir takım şeyler uydurmak istiyorlar. Örneğin, iki nokta arasındaki en kısa mesafe, doğrudur diye bilinirdi. Dünyanın yuvarlak olduğunu öğrendikten sonra iki nokta arasındaki uzaklık bir eğridir dedik. Genel görelilik teorisinde uzayın geometrisi öyle bir şeydir ki biz aslında bir hacimde değil, bir düzey üzerinde yaşıyoruz sonucu çıkar. Evrende iki nokta arasındaki en kısa mesafe nedir biliyor musunuz? Sıfır.

Bu ne demek?

Canım buradan Andromeda galaksisine gitmek istiyor diyelim. Işık hızıyla gitsen 2 milyon yılda gideceksin ama Kurt Deliği dediğimiz, uzayın bükülmesi ile ilgili bir durumda anında gidiyorsun. Bakın şöyle kağıdı köşesinden büküyorsunuz. Bu köşesi diyelim dünya, öbür köşesi Andromeda. Bükünce gravitasyonun etkisiyle iki nokta üst üste çakışır. Sıfır o mesafe. Yani aradaki bir kapıyı açmak gibi. Açarsınız, karşınızda Andromeda galaksisi. Bu teorik olarak mümkündür. Bir film vardı Contact diye, Jodie Foster´in . O filmdeki mekanizma buydu. Sonuç nedenden önce geliyorsa o zaman nedeni değiştirebilirsiniz. Nedeni değiştirdiğiniz zaman sonucu da istediğiniz gibi değiştirmiş olursunuz. Zamanda ileri geri istediğiniz gibi gider, filmi seyredersiniz geri sararsınız istediğiniz gibi senaryoyu değiştirip bir daha oynayabilirsiniz.

Bu ölümsüzlük demek ama?

Sorunuza soru: Peki ölüm ne?

Cevabını da siz verin

Bu konulara girmek istemem.

Işınlanma Gerçek Olabilir mi?

" Bu deneyin söylediği gibi gerçekten bilgi aktarımı için ışık hızı bir limit değilse, evet. Şimdi bir bardağı düşünelim. Bardak iki ayrı nesneden oluşur. Biri elektronlar, protonlar ve nötronlardan oluşan madde kısmı, Diğeri ise bunların nasıl dizildiklerinin anlatan bilgi kısmı. Eğer bilgi bir noktadan diğerine anında aktarılabiliyorsa, bardağı da istediğim başka bir yerde yeniden bir araya getirebilirim. Üstelik istediğim kadar çok yerde bardak yaratabilirim. Aynı anda pek çok yerde birden bardak bulunabilir.

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
hizi, isik, roportaj