Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar Kuantum ve Kur'an (R.Şanal) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: hayat kadere inat Nickli Üyeden Alıntı Aslında hayat ebedidir ve ölüm sadece bedene ait bir gerçektir o bile bir süre sonra dağılıp çürüyerek başka bedenlerde yaşamaya devam eder Ölüm hayatın sürekliliğinin ta kendisidir Madde bir anda varolup kaybolan enerji ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30-03-2009, 06:49 PM   #21 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

Alıntı:
hayat kadere inat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında hayat ebedidir ve ölüm
sadece bedene ait bir gerçektir
o bile bir süre sonra dağılıp çürüyerek
başka bedenlerde yaşamaya devam eder

Ölüm hayatın sürekliliğinin ta kendisidir
Madde bir anda varolup kaybolan enerji paketçiklerinin gösterisinden başka bir şey değildir.Çünkü her yokluk anı aslında varoluşun kaynağıdır .Ölümde bunun gibi yaşamın kaynağıdır
Hayat hep küçük ölümlerle sürüp gider.
Ve her bir ölümü biz isteriz.Daha da büyümek için.daha çok hayat daha çok ışık dahada genişlemek için..
Ölümün zamanını ve şeklinide bize en uygun şekilde tayin ederiz. der R.ŞANAL GÜNSELİ

Tüm yaradılışlar ve ölümler ALLAH'ın takdiri ile vuku bulur ne bir nefes eksik nede bir nefes fazla hepsi O'nun takdiridir R.ŞANAL GÜNSELİ'NİN yakın takipçisiyim reenkarnasyona son derece inanan biridir.

Hatırlayın hepimiz oradaydık.Hepimiz.
O ilk yaradılış anında.Zamanın başlangıcında...
R.ŞANAL GÜNSELİ

ilk yaradılıştan beri sıramızımı bekledik yoksa defalarca ölüp ölüp dirildikmi?

kuantum düşüncede dinlere yer yok sadece ALLAH var ve bizler ondan birer parçalarız.

Arkadaşlar ben aslında çok şey yazmak istiyorum bu konuda. Aklımıda hiç karıştırmamaya çalışıyorum yani dinimizi elimden geldiğince yaşamaya çalışırken kuantum düşünceden beni yormayacak kadarınıda hayatıma alıp uygulamaya çalışıyorum.çok tecrübelerim oldu.İşim gereği bunları çok fazla açıklayamayacağım fakat burada yazmak istediklerim yada sormak istediklerim nekadar doğru bilemediğim için rahat olamıyorum. Tepki alırsam çok üzülürüm kendimi yada bildiklerimi yanlış ifade etmekten korkuyorum.burası benim için gerçekten kısa zamanda iyi bir okul sıcak dostların bulunduğu bir ortam.

R.ŞANAL GÜNSELİ

Buradaki sözlerinden, Ruhların yaratıldığı anı söylemiş olabilir. Ruhlar Galu Bela'da yaratılmış ve sonra bir beden olarak giydirilmiş.

Buradaki sözünden de, aslında bedenin fani olduğu, esas hayatın öldükten sonra başlayacağı gerçeğini dile getirmiş olabilir.

kuantum düşüncede dinlere yer yok sadece ALLAH var ve bizler ondan birer parçalarız.

Burada da, bir yaratıcının olduğu kabul edilmekte. Ama bunu, dini duygu ve inanışlara yani detaylara inilmeden bilimsel olarak yapılması gerektiğini söylmeiş bana göre.

Her din kendine göre yorumlamadan, bunun sadece bilimsel bir olay olarak değerlendirilmesi gerektiği gibi bir mantık algıladım ben. Tanrı'ya biz Allah diye sesleniriz, yahudi ve hristiyanlar da kendi inançları doğrultusunda seslenir.Sonuçta bütün dinlerin tek tanrısı var.

Bu tekniğin hiçbir din ya da inanç altında tekelleşmemesi, kendi kurallarına indirgenmemesi için sadece bilimsel olarak uygulanması gerektiğinin altını çizmiş olabilir.

Burada ise sanırım reenkarnasyon inancına sahip olmasından kaynaklanan bir ifade yer alıyor.

O, o şekilde inanıyor olsa da, biz esas konu olan olumlu düşünme ve inanç tekniğinin faydalarını alıp hayatımızda uygulamaya koyabiliriz.Bizim de sahip olduğumuz birçok hurafe inanç olabilir belki.R.Şanal da sanırım bu hurafeye inanıyor.super

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-03-2009, 09:03 PM   #22 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:

Madde bir anda varolup kaybolan enerji paketçiklerinin gösterisinden başka bir şey değildir.Çünkü her yokluk anı aslında varoluşun kaynağıdır .Ölümde bunun gibi yaşamın kaynağıdır
Ve her bir ölümü biz isteriz.Daha da büyümek için.daha çok hayat daha çok ışık dahada genişlemek için..
Ölümün zamanını ve şeklinide bize en uygun şekilde tayin ederiz. der R.ŞANAL GÜNSELİ

Tüm yaradılışlar ve ölümler ALLAH'ın takdiri ile vuku bulur ne bir nefes eksik nede bir nefes fazla hepsi O'nun takdiridir R.ŞANAL GÜNSELİ'NİN yakın takipçisiyim reenkarnasyona son derece inanan biridir.

R.ŞANAL GÜNSELİ

Arkadaşlar ben aslında çok şey yazmak istiyorum bu konuda. Aklımıda hiç karıştırmamaya çalışıyorum yani dinimizi elimden geldiğince yaşamaya çalışırken kuantum düşünceden beni yormayacak kadarınıda hayatıma alıp uygulamaya çalışıyorum.çok tecrübelerim oldu.İşim gereği bunları çok fazla açıklayamayacağım fakat burada yazmak istediklerim yada sormak istediklerim nekadar doğru bilemediğim için rahat olamıyorum. Tepki alırsam çok üzülürüm kendimi yada bildiklerimi yanlış ifade etmekten korkuyorum.burası benim için gerçekten kısa zamanda iyi bir okul sıcak dostların bulunduğu bir ortam.
Değerli arkadaşım,rica ediyorum beni yanlış anlama ama şunu söylemek istiyorum;malesef pek anlayamamışsın...Şimdi burada problem R.şanal'ı iyi bilip bilmemek değil,bende çok iyi biliyorum R.şanal'ı ama satırlara düz mantık bakmamak gerekiyor...Örneğin kuranın bir ayetinde kadınları dövün diyor o zaman tanrı kadınları sevmiyor...Bunu açıklarmısın?ben tanrının kadınları sevmediğini düşünüyorum o zaman...o yüzden kadınlar toplumda geride kalıyor bunun sebebi ozaman Allah??
Tabii ki değil,hiç Tanrı kadınları dövmemimiz bize söyleyebilirmi? ama bir ayetinde dövün diyor...Şimdi düz mantık bakarsam evet baya dövün diyor ama bi de ayetin tamamına bakarsam aslında fiziksel değilde psikolojik olarak.....eden kadınları dövün diyor(o noktalı yeri hatırlayamadım)her ne ise işte onu yapan kadınları dövün diyor...Burada düz mantık bakmamalıyız bundan bir önceki mesajımda yazdım zaten,türk yazarların yazdıkaları satırlardan bazen derin anlamları çıkartamıyoruz dedim ve akabinde dediğim olmuş herneyse ben açıklıyayım...

başka bedenlerde yaşamaya devam eder (başka bedenlerde yaşamaya devam edecek deniliyor burada ruhumuz başka bedenlerde yaşamaya devem edecek denilmiyor burada
ki "o" yani ölüm başka bedenlerde yaşayacak deniliyor...yada sayfayı söyle tam olarak okuyaım daha net açıklıyayım...

Müthiş birşey gerçekten :)
görünüşe göre R.şanal'ın kuantum düşünce tekniği kitabını okumamışsın,burada fiziksel ölümden bahsedilmiyor bana sayfa numarasını veririsen daha net açıklarım,ama pek de gerek yok aslında burada psikolojik ölümden bahsediliyor misal kuantum düşünce tekniği kitabı 143. sayfa 5. paragraftan 147. sayfaya kadar okursan çok net anlarsın...Ama ben anlatayım,insanların hayatında sürekli kendini tekrar eden 4 dönem vardır demir çağ,altın çağ, gümüş çağ ve bakır çağ tıpkı mesimler gibi...9 yılda yeni bir döneme gireriz herşey sürekli yükselir ve demir çağ a geldiğimizde tekrar psikolojik olarak batarız...ama bu batış müthiş bir yükseliş için müthiş bir sebebdir...müthiş başarılar yaşacak olan insanlar hemen öncesinde müthiş bunalımlar geçirirler...Hayat hep küçük ölümlerle sürüp gider. demişsin işte o bu...Ve her bir ölümü biz isteriz.Daha da büyümek için..Daha da büyümek için.daha çok hayat daha çok ışık dahada genişlemek için..Ölümün zamanını ve şeklinide bize en uygun şekilde tayin ederiz. kitaptan alıntı yapayım yine; 146. sayfa 2. paragraf, herşeyin yıkıldığını sandığınız an bilin ki yıkıntının altından bilin ki yıkıntının altından yeni bir yapı yükselmektedir...146.sayfa 5.satır; GEcenin en karanlık anı bilin ki sabah için bir müjde dir..

Şİmdi burada devamını da yazman gerekiyor,devamda bir bakalım ne diyor ama ben Hemen bunu da açıklıyayım;burada bize diyoki biz insanlar oradaydık bütün herşey iyi kötü,veya düşünebildiğin herşeyi ben size verdim ve bize sadece hatırlayın diyo...burası çok önemli- HATIRLAYIN yani biz herşeyi biliyoruz hedeflerimize isteklerime nasıl ulaşacağımızı ve şimdi öğrendiğimizi zannettiğimiz düşündüğümüzü zannettiğimiz şeyleri hatırlıyoruz...Yüksek benlik ve bilinçaltının yapısını incelediğinde(ki bu r.şanalın az önce bahsettiğim kitabında çok detaylı incelenmiş)aslında herşeyin benyimizde kodlandığını,beynimizin sonsuz olasıklırı hesapladığını bize anlatmaktadır...

Yani anlatmak istediğim,bu şeylerin reenkarnasyonla yakından uzaktan ilgisi yoktur,ve kesinlikle böyle birşeye inanmamaktadır...Hertürlü tartışmaya açığım bu konuda,çünkü yanlış bilgi insanları yanlış yönlendirebilir o yüzden beraber doğru yolu bulalım ben sorulara açığım...sevgiler...

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-03-2009, 09:13 PM   #23 (permalink)
CeM
Çevirmen

421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Zaman diye birşey yoktur...herşey eşzamanlıdır...yani ölüp ölüp dirilmedik...zaman kavramını anlaman gerekiyor:)

Alt 31-03-2009, 11:30 PM   #24 (permalink)
Üsteğmen

hayat kadere inat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 395
177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough

Sevgili Cem sana teşekkür ederim yazdıkların dan dolayı. .düşüncelerimi doğru ifade edemediğimi düşünüyorum öğrenememiş kategorisine girmemek için en iyisi ben iyi bir okuyucu olarak kalayım.sevgiler sana
hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2009, 11:59 PM   #25 (permalink)
CeM
Çevirmen

Asıl ben teşekkür ederim,ama öğrenememiş yerine anlayamamış desek daha iyi olur...Sevgiler...

Alt 02-04-2009, 05:37 PM   #26 (permalink)
Üsteğmen

maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 93
182 Mesajinıza toplam 943 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maxim is on a distinguished road

selam..
bende kitabı okudum ama bir kez daha tekrar yapacağım nedeni zihnime kazımak için...
okunması gereken önemli bir kitap çünkü,,
günde beş vakit namaz kılanın neyi hatırlaması gerektiğini anlatıyor...
herkesin aslında bir olduğu bir ayrılmışlığın bütünsel anlamda ne olduğunu anlatıyor.....
neden insan bir kur'an sahibi olurda onu sanki bir süs eşyası gibi saklar onu anlatıyor....
insan düşünen bir varlıktır ama neden düşünmez onu anlatıyor......
ve daha bir çok şey..............
emanet sahibi halifleriz ve emaneti nasıl kullanacağımızı öğrenmeliyiz...............
maxim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2009, 11:23 AM   #27 (permalink)
Üsteğmen

177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough

Alıntı:
Sevgili Cem sana teşekkür ederim yazdıkların dan dolayı. .düşüncelerimi doğru ifade edemediğimi düşünüyorum öğrenememiş kategorisine girmemek için en iyisi ben iyi bir okuyucu olarak kalayım.sevgiler sana

şeyy merakımı giderin bu yazıya edilen teşekkürler evet doğru yaparsın anlamındamı?
hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2009, 03:11 PM   #28 (permalink)
CeM
Çevirmen

Alıntı:

şeyy merakımı giderin bu yazıya edilen teşekkürler evet doğru yaparsın anlamındamı?
Ben nezaketinden dolayı teşekkür ettim...

Alt 07-04-2009, 10:09 AM   #29 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
CeM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben nezaketinden dolayı teşekkür ettim...

ablasının bi tanesi
Alt 08-04-2009, 02:42 PM   #30 (permalink)
Teğmen

Vodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,872
118 Mesajinıza toplam 835 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Vodoo is a glorious beacon of lightVodoo is a glorious beacon of lightVodoo is a glorious beacon of lightVodoo is a glorious beacon of lightVodoo is a glorious beacon of lightVodoo is a glorious beacon of light

Kitabı okumaya başladım mükemmel yazılmış.Bitirmek üzereyim ama tekrar okumak niyetindeyim.Çok güzel yazılmış hamd için olumlama bölümünü sizlerle paylaşmak istedim.

HAMD İÇİN OLUMLAMA

Şimdi şükrediyorum.Yaşadığım her şey için.Özellikle de başlangıçta kötü sandığım her şey için.Gözyaşlarım korkularım için.
Onların benim tarafımdan yaratıldığını kabul ediyorum.
Onları kucaklıyorum.
Onlar benim gelişmem ve kendimi fark etmem için kullandığım araçlardı.
Yanlışlarımı ve doğrularımı kucaklıyorum.
Yaptıklarımı ve yapmadıklarımı.
Onlardan gerekli dersi çıkardım.
Şimdi ancak beni gerçekten iyi hissettirecek duygu ve düşünceleri seçiyorum.
Bütün o yaşadıklarım arasından deneyimin özünü ve anlamını alıyor bilgeliği alıyor ve ağırlıklarımı bırakıyorum.
Yaşadığım her anı kutsuyorum.Bunlar için kendimi kutluyorum.
O beni her zaman en iyi yerde barındırdı ve en iyi şekilde korudu.
Şimdi ben özümdeki o olağanüstü parlaklığı fark ediyorum.Gücümü fark ediyorum.Kullanıyorum.
Onlar sayesinde.Geçmişte yaptığım yanlışlar ve deneyimler sayesinde bu anlayışa erdim.
Tanrıya şükrediyorum bana bu imkanı verdiği için.Seçtim özgürce ve seçilerimin sorumluluğunu yaşadım kahramanca.
İnsan olmanın onurunu yaşadım.Hayatı yalnız başıma doğru ve yanlışın açık ve net olarak orada olmadığı bir yerde denedim.
Düşe kalka öğrendim.Ağlaya güle.
Kah korktum yerimde çakılı kaldım kah birilerinden medet umdum kah başkalarının dümen suyunda yaşadım.
Olsun.Onlar benim hayatımdı.
Bütün bunları denemeye hakkım vardı ben de denedim.
Hiçbir bahanenin ve mazeretin arkasına saklanmadan ortaya çıkıp sorumluluğu kabul ediyorum.Kimseyi kınamıyor suçlamıyor ve kızmıyorum.
Kucaklıyorum bütün deneyimlerimi.
Keşke demiyorum ama demiyorum.
Sadece EVET diyorum.....

Bookmarks

Etiketler
(r.sanal), kuantum, kur'an

Seçenekler
Stil