Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar Kuantum ve Kur'an (R.Şanal) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Kuantum Fiziği'nin temel önermeleri, Kur'anda ulaştırılmaya çalışılan mesajla birebir örtüşüyor. Gözlemciyle gözlenenin dinamik ilişkisi, "dolanıklık" prensibi ve evrenin enerji temelli akıllı yapısı... Bütün bunlar bazı çarpıcı ayetlerde saklı sırla o kadar örtüşüyor ki! Örneğin sadece Fatiha Suresi'nin anlamını çözmek, bütün ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14-03-2009, 07:31 PM   #1 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

Kuantum Fiziği'nin temel önermeleri, Kur'anda ulaştırılmaya çalışılan mesajla birebir örtüşüyor.

Gözlemciyle gözlenenin dinamik ilişkisi, "dolanıklık" prensibi ve evrenin enerji temelli akıllı yapısı... Bütün bunlar bazı çarpıcı ayetlerde saklı sırla o kadar örtüşüyor ki!

Örneğin sadece Fatiha Suresi'nin anlamını çözmek, bütün dünyanın bir hafta bayram yapmasına neden olabilir. Bu kitapta Kuantum ile Kur'an arasındaki ortak noktalardan hareketle değişim ve bütünleşme için meditasyon çalışmaları da bulacaksınız.

Bugün neden dünyanın en fakir ülkelerinin arasında otuz dört tanesi Müslüman ülkesi? Bunun sebebi elbette Kur'an mesajı olamaz. Belki de bu ruhu kaybettikçe ve kaybedildiği oranda yol dik, engebeli ve karanlık oluyor.

Vahyin özünde saklı ışığı fark ettiğimizde neler olacağını anlamak için tarihe bakmak yeterli değil mi ?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-03-2009, 11:52 PM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 10
47 Mesajinıza toplam 353 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
dygblmz is just really nicedygblmz is just really nicedygblmz is just really nicedygblmz is just really nicedygblmz is just really nice

baştan aşşağı irdeleyecem seni kitap şu sınavlarım bitsinn neler yapacammm!!!

*MÜMİN SEKMAN*
dygblmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2009, 02:53 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

hayat kadere inat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 395
177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough

benim ilk okuduğum kitap ramtha başlarda biraz ürküttü beni ama sonuna kadar okumayı başardım epeyce aklım karıştı .biraz sert bir kitap kısmen inanmadığım şeyler var mesela dinlerin insanlar tarafından uydurulduğu ben buna inanmak istemiyorum inanmıyorumda inanç olarak güçlü biriyim.R.Şanalda kimse kimsenin efendisi olamaz diyor Peygamber efendimiz MUHAMMET(AS) bahsederken asla adını söylemiyor O'na GÜLYÜZLÜ diye hitap ediyor.efendimiz demeyi reddediyorsa ALLAH'ın elçisi olduğunu?kuantuma göre peygamberimizin hayatını anlamak istiyorum.kuantum ve kur'an bunları öğrenelim biz çok şeyi bilmeyenlere bilenlerin açıklama yapmalarını anlatmalarını bekliyorum.
hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2009, 04:20 PM   #4 (permalink)
Moderator

828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute

Alıntı:
hayat kadere inat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim ilk okuduğum kitap ramtha başlarda biraz ürküttü beni ama sonuna kadar okumayı başardım epeyce aklım karıştı .biraz sert bir kitap kısmen inanmadığım şeyler var mesela dinlerin insanlar tarafından uydurulduğu ben buna inanmak istemiyorum inanmıyorumda inanç olarak güçlü biriyim.R.Şanalda kimse kimsenin efendisi olamaz diyor Peygamber efendimiz MUHAMMET(AS) bahsederken asla adını söylemiyor O'na GÜLYÜZLÜ diye hitap ediyor.efendimiz demeyi reddediyorsa ALLAH'ın elçisi olduğunu?kuantuma göre peygamberimizin hayatını anlamak istiyorum.kuantum ve kur'an bunları öğrenelim biz çok şeyi bilmeyenlere bilenlerin açıklama yapmalarını anlatmalarını bekliyorum.
Merhabalar.

Ben de sizin gibi, bu konuları din ile bağdaştırmaya çalışanlardandım. Yabancı yazarların, Tanrı'yı bir çok boyuta ya da kavrama indirgediklerini biliyoruz.

Herkesin, dine ve Tanrı'ya bakış açısı farklı olabilir. Bu herkesin hür iradesi. Yazarlar da kendi görüşlerini yansıtıyorlar nihayetinde.

Ben şahsen, Türk yazarları okumayı tercih edenlerdenim. Yabancı olup da belki, bizim yazarlarımızdan daha da inançlı, bilgili bir çok da yazar mevcut.

Önemli olan, insanlığa faydalı birşeyler üretmek, paylaşmaktır. Bilim, bütün insanlığın faydalanması gereken bir değer. Yoksa bilimin hiç bir anlamı yok.Herkes bir şeyler üretip, kendine ya da birçok kişiye faydası olmuş teknikler tavsiye ediyor.Bunlarda bence bir sakınca yok.

Sakınca, insanların hassas değerleriyle oynayarak, kişisel gelişim konularını suistimal haline getirmeleri.Fırsat bu firsat, insanları hemen zaaflarından, sıkıntılı anlarından yararlanarak kendi görüş ve ideolojilerini empoze etmeye çalışanlar çok.Dini cephede de bunlar yaşanmıyor değil.Hocalar, hacılar da din adı altında, bir çok yanlış şeyler yapıyorlar.

Bunları tasvip etmek mümkün değil.Her iki durumda da, biz yine de sahip olduğumuz akılla bunları ayırt edebiliriz.

Dinin aslı sevgidir. Sevgi ibadettir. Biz bunu becerebilirsek, diğer ibadetler de kendiliğinden mutlaka gelir. Sevmek, her şeyin özü ve insanlığın yaratılış gayesidir. Bu konuları çok araştırmış, düşünen biri olarak ben önce herkesi koşulsuz olarak sevebilmemiz gerektiğini öğrendim. Başka hiç bir şeyin önemi yok.Yaratılanı sevmeli, yaratandan ötürü.

Bütün her şeyin özü bence bu. Kişisel gelişimin de, Dinin de, Hastalıkların da.

Her şey bu temel kavram üzerine yaratılmış.

Lakin, bize, her şeyin, günah, ayıp, yanlış, gibi durumları öğretildiği için, sevmeyi, iyi tarafından bakmayı, kendinimizi sevmeyi bile unutmuşuz. Yani aslolanı unutmuşuz. Bir çok hoca, çıkıp, dünyaya aldanmayın, kendinizi sevmeyin tarzında şeyler söylüyor. Bu, üzerinde düşünülmesi gerekn bir konu. Allah'ın özel olarak yarattığı kendimizi, dünyayı neden sevmeyeceğiz. Neden kötü olarak göreceğiz. Kötü olan bir yeri Allah yaratıp da, bizi içine mi atmış bu mantığa göre.

Cezalı, lanetli mantığından biranönce kurtulup, herkesi hoş görü ile karşılamalıyız. Sevmeye başlamalıyız biraönce. Ben şu an sevmeye çalışıyorum her şeyi. Ne garip değil mi. Sevmeye çalışmak.İnsanları, kendimi hayatı...

Hz Muhammede bir çok hitap şekli var. Fahri kainat, efendimiz, önderimiz, sevgilimiz gibi bir çok hitabet şekli var. Bence gül yüzlüm denmesinde de bir sakınca yok. Burada, dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var bana göre.

Hz. Muhammed, sadece müslümanlara değil, bütün insanlığa gönderilmiş. O bütün insanlığın peygamberidir. Yeryüzünde, sevgiyi, Yaratıcıyı, emirlerini, bu dünyayı ve diğer dünyayı öğretmeye gönderilmiş.

Gerekenleri de yapmış ve görevini tamamlamıştır.Bundan sonra bize de, aramak öğrenmek düşüyor.Bütün bunlar bize böyle öğretildi.

Hz. Mevlâna'nın bir hoşgörü sembolü olduğunu düşünürsek, hiç kimseye ayrıcalıkla bakmadığını düşünürsek, herkese sevgi ile bakmalı ve insanlık adına faydalı olan ne varsa okuyup öğrenmeli ve öğretmeliyiz. İşte biz, o zaman doğru olanı yapmış oluruz. Yaratanın emrini yerine getirmiş oluruz.

Sonuçta herkesi ve her şeyi Yaratan odur. Bu kusursuz düzeni öğrenmeli, ve ilk emri (OKU) yerine getirmeliyiz.

Ama, dediğim gibi bize ikinci üçüncü planda öğretilen sevmeyi ilk önce yaparsak, bunların zaten kendiliğinden olacağını düşünüyorum.

Bu, size hitaben yazdığım bir şey değildi. Üzerinize alınmayın lütfen. Bu konular, bazen yanlış anlaşılabilmekte. Ben de kendi düşüncelerimi bu başlık altında paylaştım.

Sağlıcakla...

Alt 22-03-2009, 04:40 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

hayat kadere inat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 395
177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough

Teşekkürler alınganlık yapacak hiç bir şey yok aynı fikirdeyiz sevgi her yolun başı ve sonudur elbette din tartışılmaz ama merak ettiğimiz şeyleri öğrenmeliyiz bilerek sever ve inanırsak bu bizi daha güçlü yapar..bazen bana ne demek der oğlum o kullandığın kelime ben cevap veremem ama onu nerede kullanacağımı bilirim sadece, ne kötü.İşte bu yüzden bazı nedenleri yasaksızca ahlak kuralları içinde öğrenmeliyiz öğretmeliyiz diyorum .sevgi benden
hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2009, 05:33 PM   #6 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:
hayat kadere inat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bahsederken asla adını söylemiyor O'na GÜLYÜZLÜ diye hitap ediyor.efendimiz demeyi reddediyorsa ALLAH'ın elçisi olduğunu?kuantuma göre peygamberimizin hayatını anlamak istiyorum.kuantum ve kur'an bunları öğrenelim biz çok şeyi bilmeyenlere bilenlerin açıklama yapmalarını anlatmalarını bekliyorum.
Şimdi şöyle bir şey var...Ben bu kitabı okudum gerçekten aslında dinin bize nasıl birşey olduğunu o kadar güzel anlatmış ki R.şanal...Şöyle diyor,Kur'an daha iyi bir yaşam için,barış için,mutluluk için indirilmiş bir kitap fakat insanlar kuran için birbirlerini öldürüyorlar diyor...Biz insanlar ve peygamberler arasında bir mesafe varmış gibi öğretildi bize,hiçbir insan onlar gibi olamazmış çünkü onlar özelmiş diye öğretildi bize evet onlar özel ama neden özel.çünkü herkesin özel olduğunu ve herkesin onlar gibi olmak ZORUNDA OLDUĞUNU öğretmekle görevlendirildikleri için özeller :)

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2009, 05:41 PM   #7 (permalink)
Moderator

Evet. Bizlere sadece kurallar öğretilmiş. Nerede kullanılır, nasıl yapılır.

Manasını öğrendikten sonra zaten, ister istemez insan kuralların o olduğunu da anlıyor.

Dünyada, her şey birbirinin içinde yaratılmış aslında. Kötü de birbiri içinde. İyi de.Bu sırları keşfedebilmek önemli olan. Yoksa, biz yapmışız ya da inanmayanlar yapmış.Aklın yolu bir.super

Demek istediğim buydu. Teşekkürler..
Alt 27-03-2009, 02:13 PM   #8 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 136
92 Mesajinıza toplam 618 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sibel80 will become famous soon enoughsibel80 will become famous soon enough
Standart Cevap: Kuantum ve Kur'an (R.Şanal)

evet r.şanalın kitaplarını bende çok okumak istiyorum ama bazen öyle bir şey söylüyorki vazgeçiyorum.bazı şeyleri reenkarnasyonla açıklıyor ben buna inanmadığım için söylediklerindede kuşkuya düşüyorum.reenkarnasyon dinimizdede yok.bu durumda kuantuma inanmamak kalıyor.hoş kitaplarını okumadım çok vakıf değilim ama proğramını izliyorum.
sibel80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 05:09 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen

Su_Duru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,641
173 Mesajinıza toplam 1,012 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Su_Duru will become famous soon enoughSu_Duru will become famous soon enough

Alıntı:
sibel80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet r.şanalın kitaplarını bende çok okumak istiyorum ama bazen öyle bir şey söylüyorki vazgeçiyorum.bazı şeyleri reenkarnasyonla açıklıyor ben buna inanmadığım için söylediklerindede kuşkuya düşüyorum.reenkarnasyon dinimizdede yok.bu durumda kuantuma inanmamak kalıyor.hoş kitaplarını okumadım çok vakıf değilim ama proğramını izliyorum.

Sibelcim sana katiliyorum, bende Sanal beyin programlarini takip etmeye calisiyorum, tek bir konuda Sanal beyin yanlis bildigini dusunuyorum o da senin bahsettigin gibi reenkarnasyon...Kurani kerimi bilen bir insan kesinlikle reenkarnasyonun islam dininde olmadigini bilir...suanda hangi ayet oldugunu bilmiyorum, fakat acikca yazilidir zaten..
Sanal bey aslinda kurani kerimide cok iyi anlatan birisi, ama hernedense reenkarnasyona inaniyor...
Güzellik yüzde degil, yürekte olmali
Su_Duru isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2009, 06:47 PM   #10 (permalink)
Moderator

Şanal Bey'in Reenkarnasyona inanmasına ben de şaşıyorum. Çok bilgili ve olaylara çok farklı yönlerden bakan bir yazar.Çok mantıklı tespitleri var.

Reenkarnasyona inanıyor olması, dinleri ve çeşitli teknikleri takip etmesinden kaynaklanıyor sanırım.Bir kitabında, kiliselere de gittiği, ayinlere meditasyon tarzında katıldığı yazıyor.

Ama bir videosunda da, Kur-an'dan Kutsal Kitabımız diye bahsediyor. Belki Kur-an'ı bizden daha çok inceliyor ve biliyor. Kitap yazması da bunu doğruluyor.

Reenkarnasyon haricinde ben de bir çok söylediklerine katılıyorum ve seviyorum yazarı.

Bu geçmiş yaşamlar olayını da hala kavrayabilmiş değilim. Bilinçaltının, geçmiş yaşamlar diye gittiği yerler acaba neresi. Böyle bir şey olmadığına göre dinen, o zaman bilinçaltı, bu emri de yerine getirip, bazı şeyleri imgeleme ve uydurma yoluna gidiyor.

Geçmiş yaşamlarla ilgili bir çok görüş mevcut. Lakin Din tam olarak yasaklıyor bildiğim kadarıyla.

Bilen ve araştıran bir arkadaşımız varsa bizi bu konuda aydınlatırsa sevinirim.super

Bookmarks

Etiketler
(r.sanal), kuantum, kur'an