Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Karar Verme Becerisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=216)
-   -   Kararsız mısınız? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=425)

hayatimdegisti 19-11-2006 08:36 PM

Kararsız mısınız?

En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.Peki karar verirken nelere dikkat etmeliyiz.
Bence karar ne olursa olsun mutlaka bir dönüşü vardır.

Ayrıca karar alınırken sezgilerde kullanılmalıdır.Yani siz ve içinizde ki bilge birlikte oturup tartisip oyle karar vermelisiniz.
Bunu yaparkende elbette onlarca dakika harcamk istisnai durumlar dışında gereksizdir.Karar verme bir anda olur.

Bazı insanlar kararsız kalırlar gereginden cok dusunurler ancak sonucta verdikleri karar gorulur ki olması gereken en hatalı karardır.
Öyle ise karar ile zamanın ilgisi yoktur.

Karar verme aynı zamanda güç ile ilgili.Vermiş olduğununz kararın sonuçları her ne olursa olsun katlanabileceginiz duzeyde ise yani kendinizie guveniyorsanız karar biraz hatalı olsa bile hemen mudahale yapabilecek gucte iseniz kararlarınızı daha rahat verebiliyorsunuz.
Bu rahatlık kararların isabetli olmasınıda sagliyor.

Peki siz kararsizmisiniz.Hayatiniz hakkinda onemli bir karardan tutunda basiti bir lokantada yemek tercihi yapincaya kadar.
Yada giysi seçimi yaparken.

http://images.google.com.tr/images?q...by_Myoujin.png
http://images.google.com.tr/images?q...121/GPFB10.jpg

cigdem 26-12-2006 12:30 AM

Ynt: Kararsız mısınız?

basit konularda kararsızlık yaşamam,giyisi seçimi,ayakkabı türü şeylerin seçimi,hediye seçimi vb.fakat benim için önem arz eden konularda kararsız kalabiliyorum.örneğin fakülte seçimimde vs.en ince ayrıntısına kadar araştırıyorum daha sonra karar veriyorum.daha da kararsız kalırsam ailemden ve çevremden yardım istiyorum.

hayatimdegisti 26-12-2006 12:33 AM

Normal tabii ki önemli konuları araştırmak lazım.O zaman kararsız olanlar katgorisine girmiyorsunuz

cigdem 26-12-2006 12:40 AM

art56art56
haneme kararlıyım artısını ekliyorum hemen.
bu konuyla alakasız ama bir sorum olacak.mesela kendi hakkımda bildiğimi başka biri söylediği zaman bu tamam deyip kesinleştiriyorum,söylenmediğinde bir soru işareti kalıyor.onaylanmak istiyorum sanırım bunu açarmısınız biraz

denizzined 24-01-2007 02:28 AM

Kararsız mısınız?

Selamlar.

Yukarda belirtiğiniz onaylanmak istiyorum lafını çok iyi anlıyorum.Genelleme yaparak anlatmaya çalışayım.Sadece siz değil hepimiz genellikle hayatımızın bir bölümünde bunları yaşamışızdır ve dahala yaşıyoruzdur.Bu bir anlamda rahatlama isteğidir.Başkaları tarafından onaylanmak beyni rahatlatır ve yapacağımız işi yaparken her zaman aklımızdadır.Şu kişi bana onay verdi.Olacak bu iş diye düşünür beynimizi olumlu düşünceyle doldururuz.O işi yaparkende onay aldığımız içinde aklımız rahattır ve rahat olduğumuz içinde başarma ihtimali yüksektir.Tabi bunun diğer aksi durumlarıda oluyor ve malesef çoğu zaman genellikle bu şekilde olur.Örnek olarak bir kişiye bir şey sorduğumuz zaman onun çok zor olduğunu söylemesi yapamazsın herkes yapamaz normal insanın yapabileceği bir iş değil gibi şeyler bahsetmesi gibi durumlar genellikle çok sık yaşanır.Özellikle bu gibi kötü yorumlar geldikçe iyice stres altına gireriz.Bilinçaltı Herkes bu işi yapamazsın çok zor dedi ben bu işi yapamam şeklinde çalışır.Malesef benim Ailemde dahil olmak üzere Türkiyede çoğu Ailelerin çocuklarına söylediği sözler bunlardan ibarettir.Senden adam olmaz bu kafayla hiç bir yere gidemezsin gibi vs.

Ve bu yazdığım şeylerde biraz sitenin kurulum amacıyla örtüşen şeyler oldu.Yani Atakan Beyin sıklıkla yazdığı şeyler.Sanırım Atakan bey daha iyi ve açıklayıcı cevap verecektir bu konuda. smiliyface

BURCU GELEGEN 02-06-2007 02:07 AM

Ben hayatımla ilgili çok kararsız biriyim sadece hayat mı yemek içecek konusunda giysi ayakkabı karar verene kadar akla deveyi seçiyorum. En basiti dün akşam sahilde kafede arkadaşımla otururken arkadaşım 3. çayı oldu ben hala ne içeceğimi düşünüp durdum. Hayatımla ilgil i kararlarda hislerime göre hareket etmeyi tercih etsemde bazen yanılıyorum. Bu konu üzerine kendimi geliştirmeliyim

hayalayaz 02-06-2007 10:09 PM

hepinize merhaba
eğer vereceğim karar çocuğumun,ailemin veya bir başkasının hayatını etkileyecekse,çok düşünürüm,hatta yazarım olumlu ve olumsuz etkileme olasılıklarını,tekrar tekrar döne döne düşünürüm,düşünmek iyide...korkununda ecele faydası yokmuş...olacak olan oluyor..allah hepimize daha kolay yaşamayı nasip etsin hepimize saygılı sevgiler

asevgican 08-07-2007 08:09 PM

değilim. aksine kararlıyım. sadece çok öenmli kararları çok kez enine boyuna düşünür öle alırım. risk alırım.
bu birazda büyümekle ilgiliymiş. onu anladım. yaşam öğretiyor. deniye yanıla öğreniosunuz.
misal ben hayatımın en keyifli yaşındayım. 34 yaş.:)) kendime bu kadar yakın olduğum, kendimi bildiğim, kararlı olduğum başka bi yaşım daha olmadı.
buna yaşam tecrübeside deniliyor...

pisimbat 08-07-2007 08:35 PM

Bu yaşıma kadar aldığım karaalr sonucunda kiminde mutlu kiminde mutsuz oldum ama hayat böyle güzel aldığım kararlar mükemmel olmaya bilir ama zaman ve olgunluk kararların alınmasında önemli faktör genelde az mantık üstü çok duygusallıkla alırım kararlarımı like kaymaklı ekmek kadayıfı misali u859
hedeflerimi bilirim kendimi çok iyi tanırım birazda şanşlı sayılıyorum gssmile

sonuç olarak özel haytımda yaşantımda KARARLI bir kediyimdir

dennise 09-07-2007 10:48 AM

Kesinlikle bende kararsiz biri degilim.
Cok dusunmek (enine boyuna) beni sıkıyor.
Cok yanilgi yada pismanlik yasamadim bundan dolayii
Umarim yasamamda sapkal89

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:15 PM.