Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Geliştiren Yazılar

Uyarılar

Farkındalık Üzerine

Serbest Kürsü ve Geliştiren Yazılar Farkındalık Üzerine Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Zor olan insanın kendisine söz geçirmesi mi yoksa hayali, fuzuli sorunları çözmeye çalışması mı? Bazen ne kadar da küçük sorunları takılı kalıp gerçek hayatı yaşayamadığımı farkediyorum. O an ne oluyor da bunu farkedebiliyorken diğer zamanlarda bunu farkedemiyorum. Hepimizin sorunları var ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Geliştiren Yazılar telkin cd indir izle İstanbul Geliştiren Yazılar nerededir kimdir Geliştiren Yazılar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Geliştiren Yazılar hipnoz Geliştiren Yazılar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Geliştiren Yazılar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Geliştiren Yazılar kuantum düşünce kitap haberi

Farkındalık Üzerine

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-07-2013, 05:26 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough
Standart Farkındalık Üzerine

Zor olan insanın kendisine söz geçirmesi mi yoksa hayali, fuzuli sorunları çözmeye çalışması mı? Bazen ne kadar da küçük sorunları takılı kalıp gerçek hayatı yaşayamadığımı farkediyorum. O an ne oluyor da bunu farkedebiliyorken diğer zamanlarda bunu farkedemiyorum. Hepimizin sorunları var kabul ediyorum çoğumuzda bu sorunları aşmaya çalışıyor. Gerçektende o sahip olduğumuz sorunu aşmak için yeterli çabayı gösteriyor muyuz? Dürüst ol en azından kendine. Değişmek için hep kolaya kaçıyoruz. Uğraştırmayan, zahmet gerektirmeden değişmek sorunlarımızı çözmek istiyor ve çoğumuzun yaptığı aynı hatayı yani değişmek için acele ediyoruz. Herşeyin bir bedeli vardır. Değişmek içinde bir bedel ödenir. Bu bedel para değil, çabadır. Değişmek istiyor ve sorunları aşmak istiyorsanız gereken bedeli ödememiz gerekiyor. Kimi zamanda değişmek için büyük hevesle çalışmalara başlayıp zaman içinde hevesimiz sönüp o çalışmanın bir işe yaramayacağını düşünüyoruz. Heves başlangıç olarak iyidir ama geçicidir. Bir çalışmaya heves edip başlamışsanız o çalışmanın sizin için olan önemini kendinize sık sık hatırlatırsanız hevesiniz sönsede yeni bir istek, başarma arzunuz doğar.

Eğer zihnimizden geçen her düşüncenin farkına varabilseydik işte o zaman doğru ile yanlışı kolayca ayırt edebilir, yanlış seçimlerimizin ilerde yol açabileceği sorunları görüp o yanlışları yapmamaya özen gösterirdik. O an bulunduğumuz ortamda yapmak istediğimiz bir şey geliyor aklımıza ama nedense yapamıyoruz bir türlü. Söylemek istediğimiz şeyler oluyor ama karşı tarafa söyleyemiyoruz. Peki bunu neden yapamadığımızı hiç merak ettiniz mi? Ne zaman bir şey yapmak istesek aklımıza ilk olumsuz düşünceler geliyor. Bu durum böyle devam ettiği sürece yapmak isteyipte yapamadığımız, söylemek isteyipte söylemeye cesaret edemediğimiz şeyler içimizde kalıp bizi yiyip bitirecek. Durum böyle oluncada keşke şöyle yapsaydım bunu neden söylemedimki diyip pişmanlık duyacaksınız. Neyseki hayatımızı daha fazla pişmanlık içinde yaşayamıcağımız biz değişmek isteyenler için bir gerçek. Kendine söz geçirmek için önce verdiğin emirlere karşı çıkmayacak bir zihin yapısına sahip olman gerekir. Bunun içinde sadece aklına gelen çoğu düşüncelerin farkında olmak yetiyor.

Günün birinde bir şeyi yapmak isteği geldi aklıma ve yine o zamanlar farkındalığımın olduğu anlardı. Hemende aklıma olumsuz düşünceler gelmeye başlıyordu ve ben bunu farketmiştim. Hoop dedim orda durucan daha fazla gelmeni istemiyorum. Neyse olumsuz düşünceleri kestim hemen ve dedim ki evet yapabilirim. Sonuç mükemmeldi. O yapmak istediğim şeyi yapmıştım. Bir şeyi yapmak için isteğin gelmesi beklemeyin bir şeyi yapmak istiyorsanız sadece yapmayı isteyin. Bu son zamanda kazandığım farkındalık benim için çok değerli. Aklınıza gelen olumsuz düşünceler bilinçsizlik durumu ama o olumsuz düşünceleri farkedip olumlu düşünmeye başlaması bilinçlilik durumu yani farkındalık. Durum böyle olunca da dedim ki kendime herhalde insan birşeyi yapmak istediği zaman aklına ilk olumsuz düşünceler geldiğinde o insanda olumsuz telkin etkisi göstererek onu yapmak istediği şeyden kısıtlıyordu yani özgürlüğünü kısıtlıyordu. Ama aklına olumsuz düşüncelerin geldiğini farkedip o olumsuz düşüncelerden sıyrılıp bunu yapabilirim gibi olumlu cümlelerle değiştirdiğinde varolan sorun bir sonraki seferde aynı şeyi yapmak istediğin zaman bu sefer olumsuz düşünceler zayıflıcak çünkü elinde güçlü bir koz var. Bu olumsuz bir inancı olumluya dönüştürmek gibi.

Bizde zihnimize hükmedebiliriz. Önemli olan zihni eğitmektir. Bunun için en uygun'u konsantrasyon egzersizleri. Tavsiye edebileceğim egzersizlerde ruhsal güçlerinizi geliştirin kitabındaki konsantrasyon çalışmaları. Bu egzersizler sayesinde zihnimize hakim olarak düşüncelerimizi bilinçli bir şekilde oluşturarak hayali sorunlardan kurtulmak tek amacım/ız. Bizim için sorun olan şey bizi sınırlayan şeylerdir ve gözle görülmez o yüzden de hayali sorunlardır. Bu yüzden de hayali sorunlarla mücadele etmek biraz daha zahmetlidir. Hayali sorunlarla uğraşmayan insanlarla aramızdaki tek engelde budur. Konsantrasyon çalışmalarında istenilen duruma yani zihindeki çoğu düşüncelerin farkına varabilecek seviyeye geldiğimizde diyelim ki insanlarla aranız iyi değil eve gelen misafirlerle pek yanında kalmıyor veya arkadaşlarınızla görüşmek istemiyors olabilirsiniz. Yapamadığınız her ne olursa olsun o yapamadığınız şeyi aklınıza getirin.

Diyelim misafir geldi evinize misafirlerle pek ilgilenmiyor direk odana kapanıyorsan bu senin için olsun. Aklına şunu getir. Misafirlere hal hatır sormak onlarla ilgilenmek ne güzel olurdu de. Sonra aklına olumsuz düşünceler gelicektir. Dinleme onu olumsuz düşünceleri yarıda kes ve bunu yapabilirim ve
beni durduran hiçbir engel yok de. Etkisi mükemmel olucaktır. Toplu taşıma araçlarında hoşlandığınız bir erkek yada kız görürsünüz onunla konuşmak istersiniz ama bir türlü cesaret edemeyip sonunda durağınızda iner pişmanlık içinizi kemirir tabii bu eski halinizde olsaydınız. Eğer konsantrasyon çalışmalarında yeterince iyi iseniz konuşmak istediğinizde kız yada erkekle onunla konuşmak istiyorum de. aklına olumsuz düşünceler gelicektir. Gelsede senin kararlarını etkilemesine ve seni kısıtlamasına izin verme ve kendine bunu yapabilirim. Beni durduran hiçbir engel yok de. Bu tekniği kullanım alanları artık hayal gücünüze kalmış birşey..

Sevgiyle Kalın.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 18-07-2013, 08:50 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart Cevap: Farkındalık Üzerine

ben farkındalığın ortaya harika sonuçlar çıkarabileceğini farkettim ama adamlar boş durur mu onlar benden önce farketmişler. Nette farkındalık egzersizleri diye taradım ve bir sürü de sayfa çıktı en dikkatimi çekende NLP-Meta Farkındalık Egzersizi oldu. Çünkü yukarıda uzun uzun anlattığım yazımda zihnimizden geçen düşüncelerin farkına vardığımızda onu istediğimiz gibi değiştirebilmemize olanak veren çalışmaya çok benzer olduğunu farkettim. Şimdi tamda yeni bir karar alıp konsantrasyon egzersizlerine başlıcakken netten farkındalık egzersizlerini araştırınca iyice kafam karıştı. Hangisini yapsam farkındalık egzersizleri mi konsantrasyon mu tabikide farkındalık işime yarıcak olan da bu ama farkındalık egzersizleri adına pekde egzersiz bulamadım nette. Bu konuda yardımcı olur musunuz.. Farkındalık egzersizleri lazım.. Nette bi tane buldum o da NLP-Meta Farkındalık E. başlıklı sayfadaki egzersiz.
Alt 18-07-2013, 08:51 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
240 Mesajinıza toplam 454 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Thanatos will become famous soon enough

Hepsini gerçekten sen mi yazdın ? :)
Şu son paragrafında yazdığın "Toplu taşıma araçlarında hoşlandığınız bir erkek yada kız görürsünüz onunla konuşmak istersiniz ama bir türlü cesaret edemeyip sonunda durağınızda iner pişmanlık içinizi kemirir" cümlesinde kendimi gördüm. Bu yazdığını artık her seferinde deneyeceğim

Yazın için eline sağlık

Herşey üstüne gelip,
Seni dayanamayacağın
Bir noktaya getirdiğinde,
Sakın vezgeçme!..
İŞTE ORASI
KADERİNİN
DEĞİŞECEĞİ
'NOKTADIR''
Thanatos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-07-2013, 08:56 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

evet ben yazdımda her seferinde deneyip uygulamakta kararlıysan tebrik ederim seni. Önce farkındalıkla ilgili egzersizler lazım tabii onları bulursam benim için daha kolay olucak. Sonuçta farkındalık denen şey küçümsenicek bir şey değil.
Alt 19-07-2013, 02:12 PM   #5 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 74
30 Mesajinıza toplam 40 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
beyazhuzun is an unknown quantity at this point

bence konsantrasyon yeteneği kazanılması öncelikle kazanılırsa farkındalık kazanımı daha kolay olur. bende de hiç konsantrasyon yok adapte olamıyorum. kitap okurken film izlerken nette takılırken sürekli farklı şeylerle ilgileniyorum.bunu nasıl çözeceğiz?
beyazhuzun isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2013, 02:32 PM   #6 (permalink)
Yüzbaşı

Farkındalıkla hayatın her anı ayrı bir anlam kazanır. Hayata olan bakış açın anlam kazanıcak olaylara farklı gözlerle bakıcak hayattan daha fazla doyum alıcak ve herşeyden önemlisi yaşadığını hissediceksin. Sınırsız özgürlüğe kavuşabileceksin. Engeller kalkıcak, sorun olarak gördüğün şeyler önemsizleşecek, endişeler teker teker yok olucak, ilişkilerin değer kazanıcak, sevilen biri olucak, mutluluğun artacak ve hiçbir olumsuz düşünce artık seni kısıtlayamayacak.

Olumsuz düşünceler kendilerini, genelde kişi birşey yapmak istediği andan sonra gösterirler. Kişi birşey yapmayı istediği andan sonra aklına gelen olumsuz düşünceleri farkettiğinde olumsuz düşüncelerin kendisini ne kadar da kısıtladığını farkeder. Eğer olumsuz düşünceler gelmeye başladığı andan itibaren o düşünceleri yarıda kesebilir ve olumlu cümlelerle yapmak istediği şeyi desteklerse onu yapmak istediği şeyden alıkoyan hiçbir engel kalmıcak.

Eğer benim farkındalık seviyem şu an yüksek olsaydı kendimi geliştirme hızım bir o kadar artardı. Yapmayı istediğim şeyleri yapmamda önümde hiçbir hayali engel duramazdı. Arkadaşlarımla arama mesafe koymazdım. Düşünsene arkadaşlarla zaman geçirmek her zaman daha iyidir. O halde neden insan bir köşeye çekilip kendini diğer insanlardan soyutlar ki. Kendini bir köşeye çekip insanlardan kendini soyutlamanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz.

Arkadaşların arasında sevilen ve aranan birisi olabilirdin bunu istediğinde ama tek yaptığın arkadaşlarla arana mesafe koymak oldu. O an aklımıza türlü türlü bahaneler endişeler takıntılar vs. vs. geliyor. Örn. yapmak istiyorsun ama canım istemiyor diye bahanelerin arkasına sığınıyorsun. İstemeyen sen değilsin. ;şte gelen o olumsuz düşüncelerin farkına vardığımzda artık olumsuz düşünceler ayağımıza takılmıcak ve bizde arkadaşlarımız arasında sevilen ve aranan birisi olucaz. Çünkü bunu yapmamızda artık hiçbir engel yok.
Alt 19-07-2013, 03:40 PM   #7 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Basit farkındalık çalışması nefes izlemektir arkadaşlar. Uzanın veya rahatlayın ve nefes alış verişinizi izleyin nefes alış verişi sırasında neler oluyor. Sonra bir başka çalışma attığınız adımları izleyin düşünerek bir kaç kere bunu deneyimleyin. Farkındalıktan uzaklaştığımı düşündüğüm anlarda ben bunu çok kullanıyorum. Her bir adımın farkında olarak ve şükrederek adımlar atıyorum. Yaşadığımın farkına varıyorum bu beni biraz olsun rahatlatıyor. Davranışları izle bir sonraki adımda. Oturuşunu kalkışnını kendine dışardan bakmaya çalış. Yürürken, oturup kalkarkeni yemek yerken vs. Sonraki adım konuşmalarını izle. Neyi nasıl ifade ediyorsun, kelimelerinin farkındalığında ol. Ve en son adım düşüncelerinin farkında ol. Ağzından o kelimeleri çıkaran sana bir şeyler hissettiren düşüncelerinin farkında ol. İşte adım adım farkındalık çalışması böyle olur.

Sevgiler.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2013, 04:10 PM   #8 (permalink)
Yüzbaşı

beyazhüzün mesajını yeni farkettim. Hak veriyorum sana konsantrasyon konusunda. Sorunların var kabul ediyorum ama sorunlara değilde çözüm yollarına yani bu konuda neler yapabilirim diye sorman senin yararına olur. İstersen bu sorunun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Bunu yapabilirsin. Konsantrasyonu arttıran müzikler var. Bunların çok faydası dokunacaktır. Nette yazdığında bir sürü bio ritmik largo (konsantrasyonu arttırıcı müzikler) çıkıcaktır.

sweet attığın mesaj çok işime yarıcak. Göz önünde bulunması gereken değerli bir mesaj. Yalnız attığınız adımları izleyin derken anlamadımda. Attığım adımları derken yürümek anlamında mı :)) yoksa kararlar alıp ilerlemek anlamında mı söyledin.. Asıl istediğim zihinsel farkındalığı kazanmak. Verdiğin bu basit farkındalık egzersizleri zihinsel farkındalığı bana kazandıracak mı peki
Alt 19-07-2013, 04:30 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough

Alıntı:
sweeet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Basit farkındalık çalışması nefes izlemektir arkadaşlar. Uzanın veya rahatlayın ve nefes alış verişinizi izleyin nefes alış verişi sırasında neler oluyor. Sonra bir başka çalışma attığınız adımları izleyin düşünerek bir kaç kere bunu deneyimleyin. Farkındalıktan uzaklaştığımı düşündüğüm anlarda ben bunu çok kullanıyorum. Her bir adımın farkında olarak ve şükrederek adımlar atıyorum. Yaşadığımın farkına varıyorum bu beni biraz olsun rahatlatıyor. Davranışları izle bir sonraki adımda. Oturuşunu kalkışnını kendine dışardan bakmaya çalış. Yürürken, oturup kalkarkeni yemek yerken vs. Sonraki adım konuşmalarını izle. Neyi nasıl ifade ediyorsun, kelimelerinin farkındalığında ol. Ve en son adım düşüncelerinin farkında ol. Ağzından o kelimeleri çıkaran sana bir şeyler hissettiren düşüncelerinin farkında ol. İşte adım adım farkındalık çalışması böyle olur.

Sevgiler.
kısacası yaşamının farkında olmak. ama ben nefesimi izlemede zorlanıyorum.aklıma yine düşünceler uçuşuyor. nefese dönüyorum.tekrar düşünceler. iş yaparken kendimi o işe vermeye çalışıyorum,farkında olmaya çalışıyorum ama çok az sürüyor. biraz zihni eğitmek lazım sanırım.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2013, 04:39 PM   #10 (permalink)
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
beyazhüzün mesajını yeni farkettim. Hak veriyorum sana konsantrasyon konusunda. Sorunların var kabul ediyorum ama sorunlara değilde çözüm yollarına yani bu konuda neler yapabilirim diye sorman senin yararına olur. İstersen bu sorunun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Bunu yapabilirsin. Konsantrasyonu arttıran müzikler var. Bunların çok faydası dokunacaktır. Nette yazdığında bir sürü bio ritmik largo (konsantrasyonu arttırıcı müzikler) çıkıcaktır.

sweet attığın mesaj çok işime yarıcak. Göz önünde bulunması gereken değerli bir mesaj. Yalnız attığınız adımları izleyin derken anlamadımda. Attığım adımları derken yürümek anlamında mı :)) yoksa kararlar alıp ilerlemek anlamında mı söyledin.. Asıl istediğim zihinsel farkındalığı kazanmak. Verdiğin bu basit farkındalık egzersizleri zihinsel farkındalığı bana kazandıracak mı peki
sweet sana cevap verecektir ama ben bildiğim kadarıyla söyliyeyim. adım atarken günlük düşünceleri aradan çıkartıyorsun,adımlarına odaklanıyorsun.adımlarının farkında oluyorsun.bu egzersizler zihinsel farkındalık muhakkak kazandıracaktır,zihninden geçen düşünceler artık azalmaya başlayacaktır,her şeyi farkındalıkla yapınca sadece o anı yaşayacaksın,geçmişi düşünmeyecek ,gelecek hakkında telaşlanmayacaksın.kendini bir nehir gibi akışa bırakacaksın.bebekler ve çocuklar bunu yaparlar. o anın farkında olarak yaşarlar ve mutludurlar.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks