Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Korkuları Yok Etme Klubü > Korku ve Fobiler Cd'leri > Agora(Açık Alan)Korkusu

Uyarılar

Agora(Açık Alan)Korkusu Açık Alan Korkusu

Agorafobi

Korku ve Fobiler Cd'leri ve Agora(Açık Alan)Korkusu Agorafobi Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Bizi toplum içindeyken toplumun dışına sürükleyen bir sorun olarak agorafobi... Agorafobi ya da halk arasında kullanılan -Farsça- tabiriyle merdümgirizlik. Kelime anlamıyla açık alan korkusu olan agorafobi, kalabalık korkusu olarak ifade edilmektedir. Panik atağın kardeş rahatsızlığı diye de tabir edilir. Panik ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Agora(Açık Alan)Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Agora(Açık Alan)Korkusu nerededir kimdir Agora(Açık Alan)Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Agora(Açık Alan)Korkusu hipnoz Agora(Açık Alan)Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Agora(Açık Alan)Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Agora(Açık Alan)Korkusu kuantum düşünce kitap haberi

Agorafobi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-01-2007, 03:22 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

yakamoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,275
238 Mesajinıza toplam 800 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to beholdyakamoz is a splendid one to behold
Standart Agorafobi

Bizi toplum içindeyken toplumun dışına sürükleyen bir sorun olarak agorafobi...
Agorafobi ya da halk arasında kullanılan -Farsça- tabiriyle merdümgirizlik. Kelime anlamıyla açık alan korkusu olan agorafobi, kalabalık korkusu olarak ifade edilmektedir. Panik atağın kardeş rahatsızlığı diye de tabir edilir. Panik atak sorunu olan birçok insanda değişik semptomlarla görülebilmektedir. Çevrede ev, apartman ve benzeri yapıların olmadığı açık alanlarda bulunmaktan rahatsızlık duymak, otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarında seyahat etmek, büyük kalabalık mağazaların içinde tedirginlik duymak, uzak mesafe yolculuklara çıkamamak bunlardan birkaçıdır. Bu problem eskiden düşünür, şair gibi insanların verimlilik ve yaratıcılığını tetiklemiştir. Bu problem sahibi olan insanlar bunun bilincindeyse, bu problemin çözümü rahat olmasına karşın; birçok kişi bu problemin farkında değildir. Agorafobi, gelişmiş ülkelerde daha fazla olmasını sanayileşmeyle açıklayabiliriz. Sanayileşmeye paralel ruhsal problemlerin artması bilinen bir durumdur. Angoisse, panik atak ve depresyon gibi ruhsal problemlere sahip olan insanların muhtemel sonucu toplumdan soyutlanmaktır. Toplum içinde toplum dışı kalmaktır. Bu kesin bir determinizme sahip olmamakla beraber, ruhsal problemlere sahip olan insanların muhtemel sonucu toplumdan kısmen bile olsa soyutlanmış bir şekilde yaşamaktır. Bu da ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Ama bunun farkında olunmasının, gelişmekte olan bir ülke olan Türkiye'de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu, çocukluktan itibaren dikkatli bir gözlem ve sorumluluğu beraberinde getirir. Çünkü, ilkokul çağında olan bir çocuğun aile, okul veya arkadaşlarıyla problem yaşaması durumunda bu yola intibak etmesi kaçınılmaz olabilmektedir. Bu problemlerin çözülmemesi çocuğun ileriki yıllarda uyum problemlerine neden olmaktadır. Madde bağımlılıklarına kolayca zemin hazırlamaktadır. İlk evrelerinde fark edilmesi zor, tedavisi mümkün ama uzun bir rahatsızlık. Agorafobinin ilerlediği durumlarda kişi yataktan çıkamaz hale gelebilir. Ölüme yaklaştığına inandığı için dinsel konularla fazlaca ilgilenebilir. Pek çok kişi için acı verici, kabullenilmesi çok zor bir hastalıktır. Önceleri küçük semptomlarla kendini gösteren rahatsızlık, sonra kişinin bütün hayatını etkileyecek boyuta gelir. Cesur, güçlü, mantıklı kişilerde görülmesi şaşırtıcıdır. Agorafobik insanlar dışarıya çıkmak istemezler. Bu yüzden de evde yalnız kaldıkları takdirde depresyona girme olasılıkları hep yüksektir. 4 yıl dışarı çıkmamış agorafobi hastalarına rastlanmaktadır. Ortalama altı ay, sağlam bir ilaç tedavisi ile iyileşme sağlanması mümkündür. Tamamen iyileşmesi mümkün olduğu için, hastanın tedavi sürecinde sabır göstermesi gereklidir.
Daha iyi bir toplum pek âla mümkündür. Biraz sorumluluk ve samimiyet...
Aziz Güzel

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir
yakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-02-2007, 03:46 PM   #2 (permalink)
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point
Standart Agorafobi

meraba..bunun daha çok sinir zayıflıgı ile ilgili oldugunu düşünüyorum..bi yerde insanlarla göz teması kurmanın gözün arka tarafında beynin de ön kısmında bulunan sinir hücrelerini güçlendirdiğini okumustum..bunun için de çocukların ozellikle gözlerine bakmalı onlara güven aşılamalıyız...çok yalnız kaldıgım bi dönem ben de bu sorunla ugraştım..' .hayata ciddi katılım olmazsa agoragobi olusur 'diyordu biryerde de psikolojinin kurucularından Jung.buna benzer bi anlam vardı...başa çıkılması zor bi çaresizlik duygusu sarıyor dört bi yanı..her ses tehlike olarak algılanabiliyor...kaygı eşiğinin yükselmesi zamanla sinsice oluyor ve insan bunu büyük oranda kendi hazırlıyor...kendini ifade edebilen insan bu sorunu aşabilir...ilaç tedavisi elbette semptomları bastırıyor bi süre için,kendinizi harika hissedebilrsiniz ama herhangi bir şok durumunda bilinçaltı yine kusuyor tüm korkuları yaşamın tam merkezine...bunun için insan önce düşüncelerini bakışını sonra da davranışlarını degiştrmeli...ki bilinçaltı da zamanla olumsuz kayıtları silebilsin..benim geldiğim nokta agorafobik kimlikler şeker hastaları gibi hayatta pek çok unsura birden dikkat ederek yaşamak zorunda ..egzersiz de sinirleri güçlendirdiği için uygulamalı,beslenmeye dikkat etmeli ve tabi gevşemeyi bilmeli...en önemlisi gülebilmeli...bu konuda söyleyecek çok şey var ...kişi önce kendini sevip şımartabilmeli...çenem mi düştü benim?
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-07-2007, 11:06 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

97 Mesajinıza toplam 236 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
PSİKO is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Agorafobi

agarofobi çoğunlukla kişiye dışarda bir saldırı yada kötü bir durum sonucu ortaya çıkan psikolojik bir bozukluktur.genellikle çıkış sebebie bakılarak tssb(travma sonrasıstres bozukluğu)tanısı konur.
kişi günün hemen hepsini evinde yada kapalı bir mekanda geçirir.tedavide amaç kişinin dışarıda var olan güzelliklerden mahrum kalmış olduğunun gösterilmesidir. bu süreçte arkadaş çevresi ve ailesi çok büyük rol üstlenmiştir
Alt 11-07-2007, 01:11 AM   #4 (permalink)
Teğmen

51 Mesajinıza toplam 180 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yakamozdüşleri is an unknown quantity at this point

korkarım yaklaşık 2 yıldır bende de agorafobi var ...Bir program yapmak istememek evde sürekli kalamk dışarda olamayı istememek dahası Eve aşırı kapanmamdan bunu çıkararabilirim ... off :( peki nasıl aşılacak bu? Doğrusu aşmak istediğimden bile şüpheliyim sanki kendimi evimden başka yerde güvende hissedemiyorum
sevgiler
yakamozdüşleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-07-2007, 07:27 AM   #5 (permalink)
Üsteğmen

97 Mesajinıza toplam 236 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

yakamoz düşleri senin dışarıya çıkamama sebebin bilinçaltınla alakalı dışarda san bir zarar geldi mi hiç kapkaç,saldırı,trafik kazası gibi
Alt 11-07-2007, 08:59 AM   #6 (permalink)
Çevirmen

109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

günaydın herkese..ve yakamoş düşüm sana da..
nasıl aşılır bu demişsin...ben nasıl aştığımdan bahsedeyim..o zaman..
baby steps ler var yani bebek adımları atacaksın..ilk başta bir bebek nasıl yürümeye başlıyosa sen de aynı şekilde ilk önce evden bir adım dışarı..ve sakin.ve sonra bir bebek gibi adımları büyütmeye çalışarak....ve aklını başka yerlere vermeye çalış ve kendine ödüller koyarak..ve kendini sevmeyi öğrenmelisin mutlakaaaaaaa....varolduğun için son derece degerlisin..

ve tabiki sorun bilinçaltında herneyse olan biten..bu seni frenlemeden..sen onu çözmelisin..
bir de özgürlüğünü kimsenin sen de dahil buna elinden almasına izin veremessin..dışarıda bambaşka bir dünya var...ve sen buna aşinasın zaten yabancı degilsin...ve o aşinalığı yaşıyor iken nasıl olduğunu hatırlamaya çalış..yani gezmeye gidiyordun veya derse okula veya işe..
nasıl da 'kendin 'idin..hatırlıyor musun..
şimdi yapmam gereken o hissi çagırmak..zaten seninle...ve gülmek ve etraftan keyif almak...
ve içinden sürekli seni eleştiren ses ,işte onun farkına varıp ona gereken cevabı verebilmek..ve busayede kendine duydugun sevgi ve saygıyı zamanla kazanabilirsin...

istediğin anda yapacagına eminim...senin için ,ve benzerini yaşayanlar için burda,elimden geleni yapmaya hazırım..
ve bu telkinler gerçekten inanılmaz bi iyileşme saglıyor..sevgiyle..

Alt 11-07-2007, 03:59 PM   #7 (permalink)
Teğmen

51 Mesajinıza toplam 180 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Merhaba dostlar Sevgili Psiko benim olay şu aslında aşmayı başarana kadar bir mücadele yürütüyorum . Yani kendi içimde bir mücadele . Ama dışarı çıkana kadar bir panik atak yaşıyor gibiyim . Kalabalık Ortamlarda çok sıkılıyorum orada bulunmaktan kaçmak istiyorum sürekli bir mücadele yaşıyorum kendimle ama Aşmam gerek biliyorum . Ama bazan günlerce evden çıkmamama oluyor boğulur gibi oluyorum yenemiyorum . Bazan da aşıyorum aldırmıyorum ama iki yıldır ara ara tekrarlıyor bu durum .
Lalezarım güzel bakışlım umarım halledebilirim . O korkuyu aşana kadar bu . Evet aslında yakın zamanda ailevi küçük bir stres yaşadım ama şimdi düzeldi .Mutluyum bundan Çalışırken böyle bir şey yoktu ama evde olduğumdan olsa gerek bu durumu tetikledi bu kadar yoğun bir baskı hissetmiyordum eskiden . Senin aşman harika umarım başarırım bir de telkin metodunu denemek istiyorum Kilo verme ve özgüven telkinleri işime yaramıştı onun da yarayacağına eminim sevgiyle kalın ... Kendimi eskisinden de çok seviyorum seveceğim geçecek bana engel olmaya çalışan içimdeki her şeyi aşacağım biliyorum . Buna gönülden inanıyorum Sevgiler benden
yakamozdüşleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-07-2007, 05:36 PM   #8 (permalink)
Çevirmen

Bak bitanem zaten cevabı kendin vermissin..aldırmayınca büyük oranda aşılıyor zaten...üstüne düştükçe büyüyor evet..ben de inanıyorum senin için bunu yenmek çocuk oyuncagı..SEVGİYLE KAL..harikasın.. 44
Alt 11-07-2007, 05:39 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen

hojam yaın eeenn sewdiğin insanla (biz kim bilemeyiz ) birlikte dışarı zorla çık kendi kendine dışarıda hayat var evde de var ama dışarısı süper,yeni insanlar,paylaşımlar,aşklar diye kendine empoze et.nie bunlardan mahrum kalasın ki
Alt 12-07-2007, 02:28 AM   #10 (permalink)
Teğmen

Teşekkürler yakamoz aydınlattığın için teşekkürler benim lalem ve sevgili pisiko desteğiniz için .
Aşacağımı biliyorum . Sanırım sorunları aşmaya azimli olmak şart ve bu güç bende var
sevgilerimi demet yapıp gönderiyorum size

Bookmarks

Seçenekler
Stil