Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Korkuları Yok Etme Klubü > Korku ve Fobiler Cd'leri > Agora(Açık Alan)Korkusu

Uyarılar

Agora(Açık Alan)Korkusu Açık Alan Korkusu

Agorafobik Kadınlar....

Korku ve Fobiler Cd'leri ve Agora(Açık Alan)Korkusu Agorafobik Kadınlar.... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Agora, Yunanca'da "çarşı" demek. İnsanların siyasal ve toplumsal anlamda bir araya geldikleri, ticaret yapılan ve politika konuşulan alan anlamına gelir. Bugünkü anlamıyla agorafobi, yani "açık alan korkusu" bu kelimeye bir gönderme yapar. Aynı zamanda, tam anlamıyla güvenli olduğu varsayılan evin ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Agora(Açık Alan)Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Agora(Açık Alan)Korkusu nerededir kimdir Agora(Açık Alan)Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Agora(Açık Alan)Korkusu hipnoz Agora(Açık Alan)Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Agora(Açık Alan)Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Agora(Açık Alan)Korkusu kuantum düşünce kitap haberi

Agorafobik Kadınlar....

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-08-2008, 11:07 PM   #1 (permalink)
CeM
Çevirmen
 
CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2007
Mesajlar: 685
Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart Agorafobik Kadınlar....

Agora, Yunanca'da "çarşı" demek. İnsanların siyasal ve toplumsal anlamda bir araya geldikleri, ticaret yapılan ve politika konuşulan alan anlamına gelir. Bugünkü anlamıyla agorafobi, yani "açık alan korkusu" bu kelimeye bir gönderme yapar. Aynı zamanda, tam anlamıyla güvenli olduğu varsayılan evin dışında, sokağa çıkıldığında hissedilen sıkıntı verici bir kaygının da adı.

Özellikle Amerika'da yapılan istatistiklere göre, kadınların yüzde 80'i agorafobik ve bunların bir çoğu evli kadınlar. Kadınların toplumsal ve siyasal yaşamdan dışlanmalarının bir simgesi sayılan, antik Yunan'dan günümüzün modern dünyasına ulaşan, "agorafobi" kavramı; bugün, insanların başına her şeyin gelebileceği korkusundan değil, hiçbir şeyin başlarına gelmemesi olgusundan korkmalarından kaynaklanır.
Agorafobinin esas kaynağı görmezden geliniyor

Bir çeşit endişe ve kuruntu karışımı olan agorafobi, günümüzde kadınların eve kapatılmaları kadar sadece çalışmak ve evlerine bakmak için sokağa çıkma zorunluluğuna da dayanır. Bugün, bir çeşit hastalık olarak da kabul edilen agorafobi tedavi edilmekle birlikte, sorunun esas kaynağı görmezden geliniyor.

Bundan dolayı da, en uzlaşılmaz agorafobikler sayılan feministler, dış dünyada kendilerine düşman figürü yaratmakla suçlanırlar. Bu muhtemel düşman ise, kendilerini asırlardır ev içine kapatan ve sosyal yaşamdan uzak tutan erkeklerdir.

Tevrat'ta şöyle bir cümle geçer:
"Erkek, karısının pazar yerine gitmesini engelleyerek ona sahip çıkmalıdır, çünkü pazar yerine çıkan her kadının başına eninde sonunda felaket gelir."
Kapitalizm kadını tekrar "içeri" hapsetti

Yahudi- Hıristiyan geleneğinin ürünü "batı" toplumunun kökeninde yatan bu hoşgörüsüzlüğün temelinde, ilerde kapitalizmin de esasını oluşturacak çalışma etiği yatar. İyi bir Hıristiyan, Tanrı'ya yakın olmak için çok çalışmalıdır. Buna göre, bir iş bölümü yapıldığında erkekler, evin dışında çalışan; kadınlar ev içi düzeni sağlayan ve erkek üretiminin lokomotifini oluşturan birer iş gücüne dönüşür evin içinde.

Bu anlamda, modern dünyanın agorafobik kabul edilen feministleri; çalışma koşulları konusunda, erkeklerle eşit hak talep ettiğinde ve tabii ki dışarı çıktıklarında böyle bir suçlamayla karşılaşırlar. Bu, modernleşme adı altında gerçekleşen kapitalistleşme sürecinin, kadın emeğini görünemez kılarak; onları sömürdüğünü ve dışarıdayken tekrar içeri hapsedilen kadınlar konumuna getirdiğine de işaret eder.

Ayrıca, agorafobi kavramının anlamının da çarpıtılmasına sebep olur, çünkü erkekler her sosyo- ekonomik ve politik koşulda kadın emeğinden sınırsızca faydalanmak ister. Bu bağlamda, uzlaşılmaz varsayılan radikal feministlere getirilen ağır eleştiriler de, bir yadsımanın belirtisi.
Dickinson: Agorafobiye kadın perspektifinden bakmak

Agorafobi kavramına gerçekten kadın perspektifinden bakmak için, tarihin en ünlü münzevilerinden biri olan Amerikalı kadın şair Emily Dickinson'ın yaşantısına bakmak gerek. Dickinson, bir şiirin de şöyle der:

"Yazgıysa neden bütün bunlara
Diyarı yok erkek akrabanın
Bir zindandan başka
Hapsettiği –Yalnızca Ev"

Amerika'nın ünlü feminist okullarından biri sayılan Mount Holyoke'de iyi bir eğitim alan Dickinson, tüm yaşamını şiir yazarak geçirdi ve Amerikan edebiyatında saygın bir yer edindi. 55 yaşında ölen şair, yaşamının son 25 yılında hiç evden dışarı çıkmadı. Misafir kabul eden ancak misafirliğe gitmeyen Emily'in bu yalnızlığı ve sokak korkusu olarak adlandırılan "agorafobisi" yazdığı şiirlerin doğa ve iç dünyayı konu edinen temalarına bağlanıyor.
Ölümsüz şiirlerini "geri çekilerek" yazdı

Oysa ki, ünlü şair tarihin en çalkantılı dönemlerinden birinde yaşadı. Avrupa'da devrim fırtınası eserken; Amerika iç savaşın etkisiyle parçalanmış, kapitalizm iyice yerleşmiş ve iç göçler başlamıştı. Siyasetle ilgilenen hukukçu bir babanın kızı olan Emily, bu konuları yazmak yerine kendi iç dünyasını anlatan şiirler yazan ve evden dışarı adımını atmayan bir kadına dönüştü. Ve, tabii bir de hiç evlenmedi.

Gerçekte ise çağdaşı, ünlü yazar Charlotte Bronte'ye duyduğu saygıyı gizlemeyen şairin; tüm yaşantısı olan kadın haklarını sonuna kadar savunan şiirleri onu her dönemde, çağının dışına taşıdı. Bir dönemin ünlü feminist hocalarından biri olan Higgison'dan ders alan Emily için söylenebilecek en iyi söz, biyografisini yazan Rebecca Patterson'un dediği gibi:

"Kendi zekasının ve yeteneğinin, o toplum içinde çok fazla olduğunun farkında ancak kendini gerçekleştirecek güçten yoksun bir kadın olarak, tek silahla savaştı: geri çekilmek."

Münzevi bir agorafobik şair olarak onu ölümsüz kılan da bu zaten; geri çekildiğinde yazdığı ölümsüz şiirleriyle, tüm zamanları aşmak.

alıntıdır

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
-Want2wiN-ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2008, 11:13 PM   #2 (permalink)
CeM
Çevirmen
 
CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2007
Mesajlar: 685
Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart Ynt: Agorafobik Kadınlar....

Bu konuyu makaleler bölümüne açmıştım ama sanırım burası daha uygun
__________________
-Want2wiN-ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

« - | Agorafobi »
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Agorafobik Kadınlar....

Korku ve Fobiler Cd'leri ve Agora(Açık Alan)Korkusu Agorafobik Kadınlar.... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Agora, Yunanca'da "çarşı" demek. İnsanların siyasal ve toplumsal anlamda bir araya geldikleri, ticaret yapılan ve politika konuşulan alan anlamına gelir. Bugünkü anlamıyla agorafobi, yani "açık alan korkusu" bu kelimeye bir gönderme yapar. Aynı zamanda, tam anlamıyla güvenli olduğu varsayılan evin ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Agora(Açık Alan)Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Agora(Açık Alan)Korkusu nerededir kimdir Agora(Açık Alan)Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Agora(Açık Alan)Korkusu hipnoz Agora(Açık Alan)Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Agora(Açık Alan)Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Agora(Açık Alan)Korkusu kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:36 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.