Evlenirken kurallara uymanız gerekmiyor

0
5613

Yaz geldi, evlilik mevsimi açıldı. Evleneceğinizi söylediğiniz anda, belki de nişanlandıktan hemen sonra sorular başlar: Nasıl bir gelinlik istiyorsun? Tarihe karar verdiniz mi? Çıkış parçanız ne olacak? Düğünde hangi renklerin ön plana çıkmasını istiyorsun? Söz konusu evlilik olduğunda, sayısız gelenek ortaya çıkıyor. Üstelik bu gelenekler şehirlere, yörelere, ülkelere göre çok büyük farklılıklar gösterebiliyor.

Eğer kendi geleneklerinizin bilindik tüm kuralları yerine getirmek istiyorsanız tüm bu sorulara büyük bir keyifle yanıt verebilirsiniz. Ancak siz evlenirken alışılmış kuralların dışında bir şeyler hayal ediyorsanız, o zaman işiniz biraz zorlaşabilir. Ama bu durum sizi hayallerinizden uzaklaştırmamalı. Bazen kendinizi sorularla çok bunalmış hissetseniz bile bir adım geri atın, kendi başınıza kalın ve sizi en çok sıkan, üzerine kafa yormak istediğiniz şeyleri düşünün. Başkalarının beklentilerine yanıt vermek için kendi isteklerinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Bu sizin gününüz ve sizin istediğiniz gibi yaşanmalı. İşte size evlenirken dışına çıkabileceğiniz kurallar:

1. Beyaz giymelisiniz

Birçok kişinin söylediğinin aksine “sizi gelin gibi hissettirecek” elbise, illa beyaz olmak zorunda değil. Eğer siz pembe bir elbiseyle veya çiçekli bir kostümle evlenmek istiyorsanız, gönlünüzden geçeni giyin. En sevdiğiniz renk siyah veya yeşilse, en mutlu gününüzde beyaz kuğular gibi süzülmek zorunda değilsiniz.

2. Mutlaka bir elbise giymelisiniz

Yine, bu sizin gününüz. İlla bembeyaz, kabarık veya balık kesimli daracık gelinliklerden birini seçmek zorunda değilsiniz. Eşiniz de değil. İsterseniz güzel bir tulum diktirebilir veya hayalinizde canlandırdığınız bir başka kostümü yaptırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evlilik hakkında bilimsel olarak kanıtlanmış ilginç gerçekler

3. Nikahtan önce kimse gelini göremez

Biraz sonra eşiniz olacak, sevdiğiniz kişinin sizi bu özel günde ilk göreceği yer nikah salonu olmamalı. Bunun yerine nikahtan önce fotoğraf, video çekimi yaptırabilirsiniz. Birlikte özel bir an yaşamak isteyebilirsiniz. Ya da tüm hazırlık sürecinde birbirinizi haberdar edip her şeye birlikte karar verebilirsiniz.

4. Gelinin ve damadın yakınları ayrı ayrı oturur

İki ailenin birleşip bir aile olduğu günde, neden onları ayırasınız ki? “Tarafınızı değil, sandalyenizi seçin” gibi bir uyarı yazısı koyarak gelen misafirlere de bunu esprili bir şekilde anlatabilirsiniz.

5. Klasikleşmiş bir müzik parçasıyla çıkın

Neden? Siz belki çocukluk şarkınızla, belki de Mozart’tan bir dörtlüyle çıkmak istiyorsunuz. Evlenirken davetlilerin karşısına çıkış parçanızı, kendi zevklerinize göre belirleyin. Seçeceğiniz parça başkalarını değil, sizi eğlendirsin.

İlginizi çekebilir: Evlilik kararı almadan önce kendinize mutlaka sormanız gereken sorular

6. Pastasız düğün olmaz

Bal gibi de olur. Eğer yaz sıcağında misafirlerinize dondurma veya bir başka tatlı ikram etmek istiyorsanız, kimsenin sizi bir de pasta kesmeye zorlamasına izin vermeyin.

7. Sağdıçlar aynı elbiseyi giyer

Kendinizi nasıl özgür bırakıyorsanız, etrafınızdakileri de özgür bırakın. Sağdıçlarınıza belli bir renk tonu söyleyerek istedikleri model elbiseyi seçmeyi onlara bırakabilirsiniz. Ya da seçimi tamamen onlara bırakabilirsiniz.

8. Bir sağdıcınız olmalı

Hem damat hem de gelin için sağdıç seçmek biraz stresli olabilir. Bir veya birkaç arkadaşınızı bunun için seçmek yerine, kimseyi seçmeyin. Bırakın tüm arkadaşlarınız size ellerinden geldiğince yardımcı olsun.

İlginizi çekebilir: Evlilik ve bekarlıkla ilgili ilginç araştırma sonuçları

9. Elinizde çiçeğiniz olmalı

Elinizde taşıdığınız illa bir çiçek buketi olmak zorunda değil. Sukulentlerle veya başka bitkilerle yapılan güzel aranjmanlar da bulabilirsiniz. Ya da ellerinizin serbest olmasını istiyorsanız bu fikirden tamamen vazgeçebilirsiniz.

10. Her şeyi gelinin ve damadın aileleri alır

Önceden yatak odasını şu taraf, salon mobilyasını bu taraf alır gibi ayrımlar varmış. Ancak artık bu ayrımlar ortadan kalktı. Dahası, birçok aile çocuklar evlenirken bunu kendilerinin yapmalarını tercih ediyor. Aileniz öyle tercih etmese bile siz tüm bu masrafların altından kendiniz kalkmak istiyor olabilirsiniz. Bunu ailelerinize dürüstçe söyleyerek ortak bir yol bulabilirsiniz.

Kaynaklar:
The knot
Apartment therap

Okuduğunuz için teşekkürler!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez burasi hayatimdegisti.com. Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve türkiye'de ilk subliminal telkin mp3 uzmanıyım.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse…

Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece  subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı . 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu.

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?…

Tam olarak değil.Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur.Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir.Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız.Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

 

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım? 

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa.İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız..Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse.Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız.Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız.Hayır demekte zorlanıyorsanız.Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız.İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız.İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa.Ertelemeleriniz fazla ise.Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanızÇocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

Hangi sorunlarda faydalı olur?

Hiçbir sorunu olmadan sadece daha iyi olmak için de yaptıranlar da vardır.İş başarısı bolluk ilişkiler kaygı depresyon takıntılar kilo vermek panik fobiler  sosyal fobi yüz kızarması sigara vb. bağımlılıklar dahil bir çok konuda faydalı olur.

Okumaya devam etmeden önce zorunlu  bir hatırlatma .

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri marka patent tescili yapılmış yaşam boyu garantili bir çalışmadır. Bu isimde sitemiz dışında başka bir çalışma eğitim görürseniz lütfen bize bildiriniz.

Çekirdek inanç 5 dakikalık ön tespit ücretsizdir. Telefonla arayınız 05424475050

Neden Farklı?

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesine girdiğimde hayatımda bütün engellerin kalktığını hissetmiştim.Ancak derslere odaklanmakta sorun yaşıyordum mutsuzdum.Okulu bırakmak zorunda kaldım ve işe başladım.

İş hayatımda da sorunlar yaşamaya devam ediyordum.Kitaplar okudum olmadı.Hipnozu denedim olmadı.Daha pratik olan uykuda dinleyebileceğim İngilizce hipnoz mp3 ler indirdim onlar da işe yaramadı.2000 li yılların başlarında  kendi yaptığım kayıtları dinlemeye başladım.Bir gün bir kayıt esnasında mikrofonum da bir arıza oldu ve ses yükselmeleri meydana geldi.Bu kayıtları dinlediğimde ses yükselmelerini ve alçalmalarını doğru kullandığımızda telkin cd lerinin daha etkili olduğunu gördüm.

Bu telkinleri dinleyerek   okuluma geri döndüm ve aynı yıl biri Boğaziçi Üniversitesi Elektronik olmak üzere iki üniversite bitirdim.

 Boğaziçi Üniversitesinden almış olduğum ses frekansları üzerine eğitimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

 

 

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım. Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

 

2008 de telkincd.com u kurdum, bu sitede 400'e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var.... Bu siteye girenler özel konularda telkin mp3 ler alabiliyorlar...

 

Peki Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı? Peki bu telkinler kişiye ve ona engel olan çekirdek inançlara yapılsa nasıl olurdu?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında kurdum. Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bilinçaltımız 7 yaşına kadar gerçek ile hayali ayırt edemez ve o dönem her şeyi kayıt eder. Bu kararları telefonla  ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz. Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Yurt dışında yaşıyorum, Çekirdek İnanç Çalışmasını nasıl yaptırabilirim?

Dünyanın her yerinden Çekirdek İnanç Çalışması için bizleri, +905424475050 nolu numaramızdan whatsapp üzerinden ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan danışanlarımızın en çok tercih ettiği çalışmalar online form ile veya telefonla çekirdek inanç tespitidir. Telefonla gerçekleşen çalışmada seansınız tüm ülkeler için whatsapp üzerinden aranarak gerçekleşir. Ayrıca Vodafone olan bazı ülkeler için Almanya, ABD, Fransa, Kıbrıs, İngiltere, İsviçre, İtalya, Avustralya vb. telefon hattı üzerinden aramayı biz yapıyoruz

Nasıl tespit ediliyor, ne faydası var ve çözüm için neler yapılıyor?

Çekirdek inanç çalışması telefonla  da online bir form ile yazılı tespit edilir. Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz. Çekirdek inanç; iş başarısı, ilişkiler, kaygı, panik atak, depresyon, takıntılar dahil birçok konuda faydalı olmaktadır.

 
 

Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?

Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmeniz biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem de dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.

 

Çocuklar için çekirdek inanç var mı?

Ağaç yaş iken eğilir. Bu nedenle çocuklarda ders başarısı,matematik zekası odaklanma, daha öz güvenli olma, öfke kontrolü vb. gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapılır. Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne ya da babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.

25.  yıla özel bugun arayanlara 5 dakikalik çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir.Ön tespitte size engel olan bir kaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 .Türkiye dışındakiler whatsapp dan arayabilir.

 

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir. İlk 10 gün değişimleri siz fark edeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler. Daha dik yürürsünüz, göz temasınız kuvvetlenir, endişenin yerini mutlu hissetme hali alır. İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir. Tepkileriniz daha net olur. Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır. Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz... Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır. Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

 

5 dakikalık ön tespit nedir? Telefonuma ücret yansıtılır mı?

5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur. Aşağıdaki butona basarak ya da +905424475050 den yurtdışındaysanız whatsapp'tan arayabilirsiniz. Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz. Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Detaylı çalışmalar ücretlidir.

Çekirdek İnanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz. İki ay içinde randevunuz gerçekleşir, ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanlarımız çekirdek inançlarınızı belirler ve buna yönelik çözüm için çalışmalar yaparlar. Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada görülür. Genelde değişimi fark etmek için sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün. Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir. Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.