Dışlanmış Gezegen Plüton’un Öyküsü

0
48

Çok uzun yıllardır Güneş Sistemi’nin bir üyesi olarak kabul ettiğimiz küçük gezegen Plüton, 24 Ağustos 2006 yılında Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) tarafından gezegen sınıfından çıkarılmıştı. İlan edildiğinde ciddi eleştirilere maruz kalan bu karar bugün bile zaman zaman sorgulanmakta. Peki, sevimli gezegenimiz Plüton neden dışlandı? Plüton’un gezegenlikten çıkarılmasının yıl dönümü anısına işte karşınızda bu minik gök cisminin hikayesi!

Plüton’un Keşfi

Plüton’un varlığından insanlık olarak ilk haberdar oluşumuz 1915 yılına dayanır. O yılda Lowell Gözlemevi’nde çekilen iki adet fotoğraf henüz tanımlanmamış olan Plüton’u da göstermektedir. Ancak fotoğraflardaki bu gariplik o dönem anlaşılamaz ve Plüton’un keşfi 15 yıl kadar ertelenir. 1930 yılına gelindiğinde astronom Clyde Tombaugh fotoğrafları inceler ve iki fotoğraf arasında farklılıklar bulur. Bunlar, Plüton’un yörünge hareketinden kaynaklanmakta ve orada hareket eden bir cismin olduğunu göstermektedir. Araştırmalarına devam eden ve kendi gözlem tekniğini de kullanan Tombaugh, eski fotoğraflardaki tanımsız cismi tespit etmeyi başarır. Plüton artık keşfedilmiştir ve keşif 1930 yılının Mart ayında resmi olarak da duyurulur.

Plüton’un kaşifi Clyde Tombough

Gezegenin Plüton ismini alması ise 11 yaşındaki bir kız çocuğu sayesinde olmuştur. Güneş’e olan uzaklığı sebebiyle gezegenin çok soğuk olacağını düşünen kız, ona mitolojideki yer altı dünyası tanrısının adının verilmesini önermiştir. Yapılan oylama sonucu Plüton ismi çoğunluk tarafından kabul edilmiştir.

Ancak bize çok uzakta olan bu gezegen hakkında detaylı bilgi edinebilmek için uzun yıllar geçmesi gerekecektir. Zira Güneş’e uzaklığı 6 milyar kilometre kadar olan bu küçük cismi gözlemlemek, atmosferi ve yapısı hakkında bilgi edinmek kolay değildir.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

70’li yıllarda gezegenin kütlesi hakkında bazı araştırmalar yapılır. Ancak hala daha boyutu ve kütlesi net olarak bilinmemektedir. Plüton’un uydusu Charon’un keşfi araştırmaları biraz hızlandırır. Charon sayesinde sonunda Platon’un kütlesi net olarak hesaplanabilir ancak bu hesaplamalarda sonraki yıllarda ufak değişiklikler olacaktır. Ayrıca Charon’un keşfi, Plüton’un bir cüce gezegen olabileceği yönündeki tartışmaları da başlatır. Ancak yine de henüz net bir karara varmak için elde yeterli veri yoktur.

2000’li yıllara gelindiğinde, Plüton’un diğer uydular Nix ve Hydra keşfedilir. Bunları Kerberos ve Styx’in keşfi izler. Ayrıca gezegen hakkında daha detaylı bilgilere de ulaşılır. Gezegenin gözlemlenen parlaklık derecesinin dönem dönem değişmesi gibi anomalilerin sebebi anlaşılır. Yine bu yıllarda cüce gezegen tartışmaları yeniden alevlenir. Zira Plüton Güneş Sistemi’nin Kuiper Kuşağı’ndadır ve bu kuşak, tıpkı Plüton gibi birçok cismi içinde bulundurur. Bu durumda Plüton’u bu kuşaktaki diğer tüm cisimlerden farklı yapan nedir? Eğer Plüton bir gezegen ise ona benzer diğer gök cisimlerinin de gezegen olarak kabul edilmesi gerekmez midir? İşte bu gibi sorular bilim insanlarının aklını kurcalamaya başlar ve tartışmalar giderek büyür. Bu sırada gezegene dair çalışmalar da devam etmektedir.

Devam eden araştırmalar sırasında Plüton hakkında en detaylı bilgileri edinmemizi sağlayan New Horizons uzay keşif aracı olmuştur. Hala daha aktif görevde olan New Horizons aracı, Plüton’a oldukça yaklaşmış ve onun yüzeyinin renkli, detaylı fotoğraflarını dünyaya göndermiştir. Bu sayede bilim insanları yeryüzü şekillerini inceleyip bir gezegen haritası oluşturabilmiştir.

Güneş Sistemi’nin sınırlarını ve ötesini araştıran New Horizons aracı

Şu an elimizdeki bilgilere göre Plüton, kaya ve buzdan oluşan bir kütledir ve 2000 kilometrelik çapı ile aydan bile küçüktür. Manto tabakası buzullardan oluşan Plüton yüzeyinin altında bir okyanus olduğu düşünülmektedir. Eksi iki yüz derecelerde gezinen yüzey sıcaklığı ile Plüton, insan yaşamına elverişli değildir. Ancak konumu ile Güneş Sistemi’nin dışındaki henüz net olarak anlayamadığımız Kuiper Kuşağı’ndan bize bilgi sağlamaktadır.

2006 yılında gezegenlikten çıkarılıp cüce gezegen ilan edilen Plüton, sonrasında Plütonumsu denen kendine özgü bir sınıfa yerleştirilmiştir.

Plüton Neden Gezegenlikten Çıkarıldı?

Güneş Sistemi’nin dokuzuncu ve en dıştaki gezegeni olarak geçirdiği yıllardan sonra Plüton 24 Ağustos 2006 yılında alınan bir kararla gezegenlikten çıkarıldı. Ancak elbette bu karar aniden alınmadı. Gezegenin statüsü hakkındaki ilk tartışmalar 70’li yılların sonunda ortaya çıkmış, en büyük uydu olan Charon’un keşfi ile iyice artmıştı.

Bazı bilim insanları Charon ve Plüton’un ilişkisinin gezegen-uydu sistemlerine değil de çift gezegen sistemlerine benzediğini düşünmüşlerdi. Gerçekten de Charon, Ay’ın Dünya etrafında döndüğü gibi Plüton’un etrafında dönmez. Bunun yerine ikisi farklı bir kütle etrafında dönüyor gibi hareket ederler. Bu da bir gezegen için alışmamış bir durumdur.

Plüton’un gezegenlik statüsünü sorgulatan diğer bir durum ise Kuiper Kuşağı’nın karmaşıklığıdır. Kuiper Kuşağı içindeki en büyük kütleli cisimlerden biri olsa da bu bölgede özellikleri ve kütleleri Plüton’a benzeyen onlarca başka cisim de vardır. Plüton’un gezegen statüsünde kalması diğer benzer cisimlerin de gezegen olarak sınıflandırılmasına yol açar ki bu da Güneş Sistemi’nde gezegen sayısının sekizden yüzlü sayılara çıkması anlamına gelir. Bilim insanları elbette böyle bir sınıflandırma karmaşası ile uğraşmak istemezler. Bu sebeple 2006 yılındaki ünlü konferansta gezegen tanımını yeniden yaparlar ve bir gök cisminin gezegen sayılabilmesi için 3 adet şart getirirler.

  • Küresel bir şekle sahip olmak
  • Güneş etrafında belirli bir yörüngede dönmek
  • Gökcisminin çevresinin temiz olması

İlk iki özelliği sağlayan Plüton maalesef üçüncüyü sağlayamamış ve gezegenlikten çıkarılmıştır. Bakıldığında çok da net olmayan bu üçüncü madde aslında Kuiper Kuşağı’ndaki karmaşayı temsil etmektedir. Yeterli kütle çekime sahip olan bir gök cismi, etrafındaki daha küçük boyutlu cisimleri ya kendine katacak ya da yörüngesinden uzağa fırlatacaktır. Kuiper Kuşağı ise Güneş Sistemi’nin çöplüğü denebilecek bir bölgedir. Buradaki cisimler herhangi bir gezegen katılmamış, döküntü parçalar olarak nitelendirilebilir. Genelde eliptik olan (Plüton gibi ) kendi yörüngelerinde dönerler. Ancak bazıları yakınlardaki gezegenlerden birinin çekimine kapılıp onun uydusu olabilir. Ya da Güneş’e doğru çekilip bir kuyruklu yıldıza dönüşebilir. İşte Plüton da bu kuşakta yer alan bir cisimdir. Güneş Sistemi’nde diğer gezegenlerin yaptığı gibi kendi etrafını temiz tutamamış ve gezegenlikten çıkarılmıştır.

Gezegen olarak anıldığı kısa ömrünü tamamlasa da Plüton bugün Plütonumsu denen bir sınıfın üyesi. Yüzeyindeki kalp şekli ve minicik boyutu ile de her zaman kalbimizde!

Kaynaklar:

https://www.wikizeroo.org/index.php?

q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvUGzDvHRvbg

http://www.cografya.gen.tr/diger/uzay/pluton.htm

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan Sönmez, Burası hayatimdegisti.com. Ses kayıdı yaparken tesadüfen mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim. Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım. Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin mp3 lerimi indirip faydalandı. Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin mp3 indirip uykuda dinleyerek bilinçaltınızı programlayabilirsiniz.
Amacım kendi hayatımı değiştirmekti… Atakan Sönmez kimdir? Atakan Sönmez, 2006 yılında açtığı bu site ve Türkiye’de ilk kez Subliminal yani bilinçaltı telkinleri yaparak birçok insanın hayatının değişmesine katkıda bulunmuş. Boğaziçi Üniversitesi Mezunu olan Sönmez, subliminal telkinleriyle büyük bir değişim yaşayarak, daha sonra bunu birçok konuda geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur.

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse böyle özetlenebilir mi?
Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece mp3 leri yükleyip dinleyerek hayatlarını değiştirseler.Bu fikir 1995 yılında yani 23 yıl onca çıkmıştı . 14 yıl önce hayatimdegisti.com ile gerçekleşti..Ortalama 20 . yıla özel bu söyleşi içinde ayrıca +90 542 447 50 50 telefonlarımızdan ulasan kişilere bir haftalık çekirdek inanç ön tespit deneme telkinleri ücretsizdir...Yurtdisindan whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.Lütfen bu söyleşiyi sonuna kadar okuduktan sonra 1 haftalık ön tespit ücretsiz deneme programı için arayınız.
Detaylı çalışmalarımız hakkında bilgi için cekirdekinanc.com sitemizi inceleyiniz.Bu sitede online telefonla yada bireysel çekirdek inanç çalışmaları vardır.
Eğer tek tek konularda telkin almak isterseniz telkincd.com sitemizde 400 e yakın konu vardır.Tek telkin ücretleri 32 tl den başlar.
    Nasıl oluştu bu telkinler?
Telkin kayıtlarını ilk yaptığımda yeterince etkili değildi. Ta ki mikrofonumda tesadüf eseri bir arıza olması ve ses yükselmesi oluncaya kadar… Bu ses ritmlerini geliştirerek ritmotrans tekniğini oluşturdum. Dünyada telkinlere doğal olmayan frekanslar eklenirken ben insan sesinin doğal frekanslarını kullandım.
  Nedir bu Subliminal müzikler bir çeşit müzik terapi mi? Uyurken bile dinleyebileceğimizi söylüyorsunuz doğru mu?
  Subliminal telkinler de müzik sadece bilinçaltının telkinleri rahat algılaması için kullanılır. Yani müzik ile hiçbir ilgisi yoktur. Asıl etkili olan içindeki ses kayıtlarıdır… Uyurken de dinlenebilir.
  Bir çeşit organik telkin diyebilir miyiz?
Bir bakıma öyle.Dünyada müziğin içine eklenen sese bir de frekans eklenir.Ben insan sesinin ritmlerini kullandım. Bu ritmleri müziğin içine ekledim ve frekansa gerek kalmadı.İnsan sesi, ritmleri ve müzik.Uykuda yada uyanıkken dinleyin ve değişin.
  Subliminal CD leri siz mi buldunuz ne farkı var dünyadaki diğer benzerlerinden?
Subliminal CD ler ve telkin mp3 ler dünyada oldukça yaygın kullanılıyor yani ben bulmadım. Önce bir ses kaydı yapılıyor. Olumlu cümleler müziğin içine gizleniyor. Sonra da üzerine etkiyi arttırması için çeşitli frekanslar ekleniyor. Benim yaptığım subliminaller ise daha farklı. 2000 yılının başlarında kendi kendime kayıt yapıp dinlerken mikrofonumda bir sorun oldu ve tesadüfen ses yükseldi. Bunları dinlerken tam da o bölümlerde farklı etkiler hissettim. Bu etkiler üzerine çalışarak ritmotrans sistemini geliştirdim ve frekans eklemeden ritimler ile telkinler oluşturdum.
Kendi hayatınızda bu telkinleri dinliyor musunuz?
Tabii ki dinliyorum.İlk 2005 de başladım.Zaman zaman ayda birkaç gün de olsa tekrar ettiğim kendime özel listem vardır. Kitabınız çıktı mı?
Çekirdek inanç kitabımız geçen yıl çıktı...Ve 3. baskısı tükendi..Şu an kitabın online formatını sitemizden alabilirsiniz.Yakında tekrar güncellenmiş basımı Destek yayınevi aracılığı ile tüm kitapçılarda olacak.     Telkinleri dinleyenler sadece müzik ya da okyanus sesi dinliyorlar bu durumda bilinçaltını kulağımızla duyamayacağımız sesler nasıl etkiliyor? Telkinler nasıl hazırlanıyor ?
  Önce her konu için bir script vardır. Yazılı ve İngilizce olan bu scriptler dünyaca ünlü uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Bu scriptleri türkçeye çeviriyoruz. Daha sonra kağıt üzerinde ritmleri belirleyip telkinleri kendi sesim ile kaydediyorum. En son ise okyanus sesi ya da herhangi başka bir müzik arkasına telkinleri gizliyorum. Siz telkinleri ya çok az ya da hiç duymuyorsunuz. Bilinçaltınız ise tamamını algılıyor. Duymak ayrı algılamak ayrıdır.Telkinli mp3’leri forumdan indirebilirsiniz.   Aslında telkinleri duysaydınız dirençler ile karşılaşırdınız ve etki etmeyebilirdi. Bu şekilde ses gizli olduğunda bilinçaltı telkinleri daha kolay kabul ediyor. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama portalın sss bölümünde vardır.
  Telkinli müziğin arkasında başka bir şey olmadığını nerden bileceğim? Ne dinlediğimi nasıl öğrenip emin olabilirim diyenler olmuyor mu?
  Bu soru ile çok fazla karşılaştım. Ben telkinlerin türkçesini önemli ölçüde yazılı olarak veriyorum. Bir kez okuyup ne dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. Hiç kimseye ne olursa olsun istemediği bir şey yaptırılamaz.Profesyonel olarak böyle bir portal açan kimse telkin yerine başka bir şey eklemeyi göze alamaz. Eninde sonunda sesleri ayıran programlar ile bu ortaya çıkar. Bu anlattıklarınız bazılarına deli saçması gelecektir. Dünyada örnekleri var mı?
Dünyada bir çok başarılı insan subliminal telkin kullanmaktadır.Ünlü tenisçiler, golfçüler sinema oyuncuları hatta yönetmenler başarılarında bu yöntemleri kullanırlar.Bilimsel alt yapısı olan ve somut etkiler yaratan bir yöntemdir.
    Ritmotrans madem bir ilk yabancı dilde mp3 hazırlamayı ve ve tüm dünyaya yönelik bir site hazırlamayı düşünüyor musunuz?
Ritmotrans tekniği dünyada bir ilktir. Bu teknikte telkinlere herhangi bir frekans eklenmez. Bu konuda İngilizce çalışmalar hazırlıyorum. Şu an İngilizce sitemiz açıldı ve son düzenlemeleri yapılıyor.
  CD’ler seri üretim mi? Yani bir tane yapıp kopyalıyor musunuz?
İsme özel CD de hazırlıyorum yani o mp3’ün içinde o kişinin ismi geçiyor. Böylece hem telkinler daha fazla etkili oluyor hem de aynı anda çevrede dinleyenlerin etkilenmesi önlenmiş oluyor. Telkincd.com da hem isme özel hem de genel 400 e yakın mp3 ve cd vardır.
  . Telkinleri aldım ve kaybettim ne olacak tekrar mı yaptırmam gerekiyor?
Tüm özel telkinler kişiye özel klasörlerde saklanmaktadır. Kaybettiğiniz çalışmalar ek ücret talep edilmeden tekrar gönderilir.
  Çekirdek inanç nedir ve Telkin CD’den farkı nedir? Her şey yolunda giderken birden tepetaklak olur bunun ardında da çekirdek inançlarımız mı var?
TelkinCD’leri 2005 yılında yapmaya başladım.Hayatimdegisti.com sitesinden sonra içinde 400 ‘e yakın telkin mp3 ve cd ürünü olan telkincd.com açıldı… Ancak bazı durumlarda kişiler özel telkin istediler. Önce bilinçaltında kişiye engel olan çekirdek inançları bulmak ve buna ait kişiye özel telkin mp3 leri hazırlama yontemi 2010 yılında cekirdekinanc.com cekirdekinanc.com.tr sitelerinde başladı…Bu çalışmada 20 ye yakın telkin mp3 hazırlanır. Neden Çekirdek İnanç çalışması yaptırmalı?
Bilinçaltı 11 yaşına kadar kararlar alır ve çekirdek inançlar oluşturur… Bu kararlar bilinçaltından temizlenmezse hayatınızda hep aynı şeyler tekrar eder. Bir şey sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çekirdek inançlardır, bu engellerden kurtulmak için Çekirdek İnanç Çalışmasını tavsiye ediyoruz.
Kalıcı oluyor mu?
Çalışmaların etkileri kalıcı oluyor.Ancak bir fanusda yaşamadığımız için doğal olarak çevremizdeki insanlar ve olaylardan etkilenebiliyoruz. Bu durumda yapılması gereken sizde ki telkinleri ara ara tekrar etmek.
Çocuklar için çekirdek inanç var mı?
Ağaç yaşken eğilir.Bu nedenle çocuklarda ders başarısı odaklanma daha özgüvenli olma öfke kontrolü vb gibi konularda etkili olan çekirdek inanç ve telkin cd leri yapilir.Bu çalışmada 90 soruluk bir form gönderilir ve anne yada babanın yanıtlarına göre özel telkinler hazırlanır.
  İnanmak fark yaratıyor mu?
Telkinlerin etkili olması için inanmak gerekmez.Ancak inanmıyor olmanız eğer dinleme süresini azaltmanıza ya da dinlemeyi bırakmanıza neden oluyorsa bu etkiyi azaltır.
7 günlük deneme telkinlerini ve testini nasıl alabilirim?
Bu soylesinin tamamını okuduktan sonra telefonla arayınız. + 905424475050 yurtdışı için telefonla yada whatsup ile arayabilirsiniz.
  Sizler kendi hayatınızda bu yöntemleri kullanıyor musunuz?Telkinleri dinleyerek ya da çekirdek inanç ile neleri başardınız?
Ben üniversitede odaklanma sorunu yaşıyordum ve okulu bırakmıştım.Telkinler sonrası okula döndüm aynı sene iki üniversiteyi bitirdim. Özgüven kendini mutlu hissetme gibi bir çok konuda değişim yaşadım.Halen de telkin dinliyorum. Yaptığımız Çekirdek İnanç ve telkinler girişim konusunda da başarıya ulaşmamızı sağladı. Kendi hayatımızda da telkinlerin ve Çekirdek İnanç etkisini görüyoruz.
Ön tespit ücretsiz demişsiniz, bu nasıl yapılıyor?
Telefonla birkaç soru sorularak yapılan ön tespittir. Yaklaşık 5 dakika sürer. Çalışma hakkında genel bir bilgi verilir. Ücretsiz 5 dakikalık ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanç bulmanın size faydası olup olmayacağı belirlenir.
  Tek bir seansla neler değişiyor? Süresi nedir? Nasıl dinleyeceğiz?
Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.
  Telkinlerin etkisini nasıl fark edebiliriz? Herkeste aynı değişimi mi gösterir?
Değişimi aynada bile fark edebilirsiniz. Başlangıçta sizin fark etmesi biraz zor olabilir. Çevrenizden almış olduğunuz olumlu geri dönüşler sayenizde değişimi hem içinizde hem dışınızda hissedersiniz. Telkinlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kökleşmiş negatif duygularımız ve direnç seviyemiz farklı olabilmektedir.
  Bu etkiler plasebo ise ...Yani insanlar etki göreceklerine inandıkları için etki görüyorsa...
Bir çok kişi telkinden hiç haberi olmayan annesine babasına telkinleri dinletti ve bilmeden dinleyenler de aynı sonuçları aldılar.O yüzden gönül rahatlığı ile plasebo olmadığını yüzlerce deneyim ile söyleyebilirim.
Bu kadar vakit ayırmak zor değil mi?
Telkinleri uyurken bile dinleyebilirsiniz. Fazladan bir vakit ayırmanıza gerek yoktur. Odaklanmamak esas alınmaktadır. Bu nedenle bilgisayar başında çalışırken fonda telkinleri dinleyebilirsiniz.
  Hangisi daha etkili, tek tek telkin mi almalı yoksa çekirdek inanç mı? Telefonla mı yüz yüze mi online mı?
Telefonda kendini daha rahat ifade eden kişiler genellikle telefonla çalışmayı tercih etmektedirler. Ofisimize gelme imkanı olan danışanlarımız İstanbul, Levent’teki ofisimize gelmektedir. Seanslarımız oldukta yoğun olduğu için acil olarak çalışma yaptırmak isteyen danışanlarımız online formu tercih etmektedir. Yapılan çalışmaların hepside isme özel telkinler hazırlanmaktadır. Çalışmanın nasıl yapılacağı kişinin tercihine bırakılmaktadır.
  Bilgilerimiz gizli mi?
Yapılan görüşmeler ve test sonuçları etik kurallar gereğince bizde saklı kalır.

Yaşam boyu garanti çok mu iddialı?
Çalışmalarımıza yaşam boyu garanti veriyoruz. Eğer danışanımız herhangi bir fayda hissetmezse öncelikle telefonda destek sağlıyoruz. Sonrasında gerektiği takdirde ek telkinler hazırlanıp gönderilir. Yine bir fayda hissetmezse form doldurulması istenir. Hedef çalışması yapılır. Amaç fayda sağlamak olduğu için tüm bunlar yapıldığı takdirde yine de bir değişim olmuyorsa, kişi telkine yatkın değildir. Ücreti iade edilir.
  Çekirdek İnanç terapistliği eğitimi nedir?
Çekirdek İnanç Terapistliği eğitimimiz için kayıt yaptırabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek olan eğitimimiz sonucu eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere sertifikaları verilir. Yaşam boyu supervizyon imkanı sağlıyoruz.
İnternet ne kadar güvenli? Bir şeyleri internetten almaya çekiniyorum?
Küreselleşen dünyada internet hayatımızı kolaylaştıran en birinci iletişim ağıdır. Bu yüzden kurumsal markalar bizler dahil hayatta kalabilmek için kendilerini korumak zorundadırlar.Kullanıcılar için aslında internetten bir şeyler almak daha güvenlidir.Çünkü ne kadar fayda sağlarsanız markanız o kadar değerlenir.Fayda sağlamayan markalar yok olurlar.
Yaşam boyu garantiyi kötüye kullanan olmuyor mu? Bu çalışmayı alırım sonra iade alırım CD lerde bende kalır diye düşünen olmuyor mu?
Çok sık olmasa da böyle durumlarda karşılaşabiliyoruz. Bu şekilde düşünüp de iadesini aldıktan sonra telkinlerimizi dinlemeye devam edip fayda hissedip olumlu geri dönüş yapan, diğer çalışmalarımızı da alan danışanlarımız oldu.
  Randevu nasıl alınıyor?
Çalışmamız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0542 447 5050 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirler.1 haftalık ön tespit deneme programı ücretsizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here