Depresyondayken sağlıklı bir ilişki yaşamanın yolları

0
281

Modunuzdan dolayı ilişkinizde bir şeyler kötüye mi gidiyor? Depresyondayken ilişki yaşamanın zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Büyük ihtimalle cevabınız evet olacaktır. Çünkü içerisinde bulunduğunuz depresyonla birlikte bir ilişkiyi aynı anda sürdürmek çoğu zaman son derece zorludur. Hali hazırda sevgi dolu bir ilişkiniz varsa ve siz kendinizi depresyonla mücadele ederken bulduysanız ikisi arasındaki dengeyi tutturmak son derece zorlu bir hal alır.

Her ne kadar zorlu bir durumla baş başa olsanız da öncelikle depresyonda olmanızın ilişkinizi mahvedeceği düşüncesinden sıyrılmanız gerekir. Çünkü ikisi bir arada yürütülebilir ve ilişkiniz, depresyonu aşmanız konusunda size yardımcı dahi olabilir. Bunun için izlemeniz gereken belli adımlar var.

Depresyonda olduğunuzun farkına vardıysanız bunu partnerinize de anlatın

Depresyonla yaşayanlar genellikle bunu aşamayacak duruma geldiğinde dile getirirler. Sadece bir gün önce yapılması kolay olan basit görevler zorlaşır. Uyumak güç hale gelir, huysuz bir ruh hali bedeni sarar… Depresyon herkese farklı şekilde etki eder ancak genellikle onu ne zaman deneyimlediğimizi biliriz. Bunu fark ettiğiniz anda tüm durumu partnerinize açıklamak son derece önemlidir. Çünkü belki de o an değişen modunuzu anlamamıştır ya da bunun kısa süreli bir durum olduğunu düşünmüştür. Sizin ona rehberlik edip tam olarak ne yaşadığınızı anlatmanız gerekir. Yani depresyonu hissettiğiniz an partnerinize karşı öncelikle net olmanız gerekir.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Depresyonun nasıl hissettirdiğini partnerinize anlatın
Bazen en anlayışlı partnerler dahi depresyonda neler yaşadığınızı anlamayabilir. O yüzden ne yaşadığınızı detaylı bir şekilde partnerinize anlatmanız gerekir. “Buna sen sebep olmadın” ve “Bunu düzeltemezsin” gibi bilgilerle öncelikle bunun onunla ilgili değil kendinizle ilgili bir durum olduğunu anlattın. Sonrasında da aşama aşama depresyonun ne olduğuna, size kendinizi nasıl hissettirdiğini anlatın. Tüm bunları yaparken açık sözlü olun ve yaşadıklarınız hakkında yalan söylemeyin.

Depresyon nüksettiğinde ne yapacağınıza dair plan yapın
Depresyonun kişilerde yarattığı hisler son derece değişkenlik gösterir ve herkesin daha iyi bir moda sahip olmak için uyguladığı yöntemleri vardır. Kimi saatlerce sokakta gezer, kimi uyur, kimi sürekli yemek yer… Ona tüm bunları anlatın ve eğer siz de istiyorsanız onun yardımını almaktan çekinmeyin. Belki de sokaklarda birlikte gezmek sizin için daha iyi olacaktır.

Partnerinize acı çektirmeyin
Partnerinize her şeyi anlatıp planınızı yaptınız. Harika! Ama bazen her şey planlandığı gibi gitmez ve size iyi geldiğini düşündüğünüz şeyler kimi zaman işe yaramaz. Bu esnada partnerinizi de engellerseniz bu durum ilişkinizde sorunların yaşanmasına sebep olur. Eğer evde saatlerce uyumak istiyorsanız partnerinize de ayrı bir zaman tanıyın. Partneriniz o an dışarı çıkıp sosyalleşmek istiyorsa onu destekleyin.

Partnerinizin yardımını kabul edin
Bir insan için sevdiği kişinin depresyonda olduğunu görmek ve onun acı çektiğini bilmek son derece zor bir deneyimdir. Sizin için üzülen ve her şeyi yapmaya hazır olan partnerinizi böyle durumlarda geri çevirmeyin. Birlikte meditasyon ya da yoga yapabilir ya da terapiye ihtiyacınız varsa bunun için de birbirinizden yardım isteyebilirsiniz. Her durumda bir çift olarak davranmak depresyonda olsanız dahi ilişkinize büyük zararların gelmesini engeller.

Kaynak:
PsychCentral
Heads Up Guys

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here