Bilimsel Olarak Dünyanın En Mutlu Adamı Sayılan Matthieu Ricard’ın Sırrı Ne?

0
468

Matthieu Ricard, Wisconsin-Madison, Princeton ve Berkeley üniversitelerinde, zihinsel eğitimin beynimizdeki etkilerini anlamak için yapılan araştırmaya dahil olan Tibetli Budist bir rahip.

Wisconsin Üniversitesinden bilim adamları, Matthieu’nun beynindeki aktiviteleri 12 yıl boyunca analiz ettikten sonra onun dünyanın en mutlu insanı (en azından araştırmaya katılan insanlar arasında en mutlu kişi) olduğunu açıkladılar. Araştırma meditasyon ve merhamet gibi önemli faktörlere odaklandı.

Beyninin işlevlerini farklı teknikler ve araçlarla incelediler. Bunlardan biri de işlevsel magnetik rezonans görüntülemesiydi (fMRI). Pozitif duygularla ilgili olan sol ön kortekste oldukça fazla hareketlilik olduğunu fark ettiler.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilimler Akademisi tarafından 2004 yılında yayınlanan bu sonuçlar o kadar etkili oldu ki, tüm zamanların en fazla başvurulan beşinci bilimsel referansı oldular.

Çekirdek İnanç -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mutluluk, nadir de olsa bir insanın başına konan büyük talih kuşlarından çok, her gün başına gelen küçük mutluluklardan oluşur.

– Benjamin Franklin

Mutluluğu öldüren şey kıyaslama yapmak

Dünyanın en mutlu adamına göre, mutluluğu öldüren şey bizim kendimizi başkalarıyla karşılaştırma alışkanlığımız. Ayrıca rahip ona yakıştırılan dünyanın en mutlu adamı “unvan”ına da katılmıyor. “Absürt” olarak nitelendiriyor.

 

Yani nöroloji bilimi dünyanın en mutlu adamını mutsuz edebilecek şeyi buldu: kıyaslamalar. Onlara göre, kendimizi başkalarıyla karşılaştırdığımızda bu kişilerin hayatının yalnızca küçük bir bölümünü görüyor oluyoruz. Genellikle, kendimizi başkalarıyla karşılaştırdığımızda iyi olan şeylere ve gördüklerimize odaklanıyoruz. Suyun altındaki buz dağını görmezden geliyoruz.

Başarılı birini gördüğünüzde, genellikle bu kişinin şanslı olduğunu düşünürsünüz. Doğru zamanda doğru yerde olduklarına inanırsınız. Ancak tüm süreci, yapmak zorunda kaldıkları fedakarlıkları nadiren fark edersiniz.

 

Yalnızca sonucu görürsünüz; zorlu bölümleri görmezsiniz. Aslında hiçbir zorluğun farkına varmazsınız. Bu yüzden de kendinizi biriyle kıyasladığınızda daha değersiz ve mutsuz hissedersiniz.

Herkes dahidir. Ancak eğer bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine bakarak yargılarsanız, o balık hayatının tümünü aptal olduğuna inanarak geçirecektir.

– Albert Einstein

Zamanla mutluluk artıyor

Warwick Üniversitesi’nde Andrew Oswald tarafından yapılan bir araştırma, Avrupa ve Amerika’daki 500,000 kişiyi değerlendirdi. Warwick ve ekibi mutluluğun zamanla doğru orantılı olduğunu buldular. Temelde, bu çalışma, Wisconsin Üniversitesi’nde yapılan ve dünyanın en mutlu adamının bulunmasını sağlayan araştırmayı geliştirmiş oldu.

Yetişkinliğin ilk yılları iyimserlik ve mutluluk getirebilir. Ancak 40’larımızda bir kriz dönemine gelene kadar işler gittikçe karışıyor. Amerika’dan General Social Survey gibi enstitüler tarafından yapılan çalışmalar bu konu hakkında belli veriler sunuyor. Sonuçlar, en mutsuz insanların genellikle 40-50 yaş aralığında olduğunu, en mutluların ise 70’li yaşlarında olduğunu gösteriyor.

Üstelik gelirle veya sağlıkla da pek bir ilgisi yok. Layard, yıllık kişi başı 15,000 dolar gelire (veya buna eş değer bir satın alma gücüne) ulaşıldığında ülkenin gayrisafi milli hasılasında meydana gelen artışın, nüfusun iyilik seviyesinde bir etkisi olmadığını gösterdi. “Amerikalılar Danimarkalılar’dan (ortalama olarak) daha zenginler ancak daha mutlu değiller.” demişti.

İlginizi çekebilir:

Meditasyon motivasyon – beceri geliştirici bilinçaltı telkincd

 

Yaş değişkenine ek olarak, günlük meditasyon da mutluluğa katkı sağlıyor. Veya en azından bilim böyle söylüyor. Meditasyon ve merhamet çalışması, günde 20 dakika meditasyon yapılmasının mutluluk hissini artırmak için yeterli olduğunu ortaya çıkardı.İnsanlar meditasyon yaparken, beyinlerinin, sol ön korteksinin, sağ kortekse göre daha aktif olduğu gözlendi. Bu da meditasyonun insanların daha mutlu hissetmesine yardımcı olduğu anlamına geliyor.

alıntı:filoji

 

 

Okuduğunuz için teşekkürler! Okuduğunuz için teşekkürler! Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım.2005 yılından bu yana bir milyon üzerinde kişi telkin MP3 lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa bir şey sizi engelliyorsa çekirdek inançlarınızı değiştirin?

Büyük ihtimalle internette gezinirken çekirdek inanç ve telkin cd ler ile ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur ve kendi kendinize sormuşsunuzdur.Çekirdek inanç nedir?

Ben Atakan Sönmez.1977 yılında istanbul'da doğdum.1995'de Boğaziçi üniversitesine girdim.Bir şeyler beni engelliyordu ve hayatımda hep aynı şeyler tekrar ediyordu.. Odaklanamıyordum mutsuzdum ve güvensizdim.Sadece sınav kazanmak yetmiyordu.

Yöntem neden oluştu?

Bir çok şeyi denedim kitaplar okudum hipnozu denedim hatta üniversiteyi bıraktım.Hipnoz olmadan uykuda dinleyebileceğim mp3 ler aradım.Türkçe yoktu ingilizce olanlarda etkili değildi.Kendim kayıtlar yapıp dinlediğimde ilk başta sonuç alamadım.

Neden Farklı?

Bir gün bir kayıt sırasında tesadüfen mikrofonum arızlandı ve ses yükselmeleri oldu.Bu şekilde ritmli kayıtlar dinleyince oldukça etkili oldu.Önce bu telkinleri kendim dinledim ve bir blog sitesi açtım... Bu telkinler sayesinde hiç olmadığım kadar mutlu ve güvenli hissetim.Okula geri döndüm ve aynı yıl Boğaziçi üniversitesi ile birlikte iki üniversite bitirdim.Üniversitede ses frekansları üzerine eğitimimimi kullanıp bu yöntemi geliştirdim ve ritmotransı oluşturdum...

2005 yılında bu telkinli mp3 leri hayatimdegisti.com da ücretsiz olarak paylaştım.Bu sitenin forumuna 80.000 kişi kayıt oldu ve  günlüklerinde değişimlerini paylaşan binlerce kişi oldu...

2008 de telkincd.com u açtım bu sitede 400 e yakın kişiye özel subliminal özel mp3 ler var....Bu siteye girenler özel konularda 32 tl den telkin mp3 ler alabiliyorlar...

Çekirdek İnanç Nasıl Ortaya Çıktı?

Çekirdek inanç sitesini ise 2010 yılında açtım.Eğer bir şeyler sizi engelliyorsa hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa nedeni çocukluğunuzda bilinçaltınızın aldığı kararlardır.Bu kararları telefonla yüzyüze yada online bir form ile size özel tespit edip 20 adet telkin hazırlıyoruz.Bu çalışmamız en çok tercih edilen en kapsamlı çalışmalarımızdır.

Nasıl tespit ediliyor ve çözüm için neler yapılıyor.

Çekirdek inanç çalışması telefonla yüz yüze ya da online bir form ile yazılı tespit edilir.Çekirdek inançlarınız bir tanesi baskın olmak üzere 10 adete yakındır. Tespit sonrası subliminal bilinçaltı cd leri hazırlanır. Bu kişiye özel mp3 leri günde 6 saat uykuda ya da uyanıkken dinleyebilirsiniz.

Çalışma sonrası neler değişecek?

Çekirdek inanç sonrası size özel hazırlanan mp3 leri dinlediğinizde amaç rahatlamak değildir.İlk 10 gün değişimleri siz farkedeceksiniz. İlk 45 gün sonunda ise çevrenizdekiler değişimi fark ederler.Daha dik yürürsünüz göz temasınız kuvvetlenir endişenin yerini mutlu hissetme hali alır.İş ve ilişkilerde yaşanan olumsuz tekrarlar düzelir.Tepkileriniz daha net olur.Böylece bazı kişiler sizden uzaklaşır.Yorumları inceleyerek oluşacak yüzlerce etki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Bu sitede tespit sonrası  bilinçaltı cd leri hazırlanır.Böylece tek seans sonrası uykuda dinleyeceğiniz cd ler ile daha kısa sürede sonuçlar alırsınız.

5 dakikalık ön tespit nedir?Telefonuma ücret yansıtılır mı?

çekirdek inanç logo5 dakikalık ön tespitte aradığınız telefonlar sabit no ve vodafone’dur.Aşağıdaki butona basarak arayabilirsiniz.Standart dakikanız dışında bir ücret yansımaz.Telefonla bir kaç soru sorularak yapılan ön tespittir.Detaylı çalışmalar ücretlidir. 

Çekirdek inancım  nasıl temizleniyor?

Telefonda, online test ile tespit yapılabilir ya da ofiste birebir seans alabilirsiniz. Tespit sonrası telkinleriniz hazırlanır. Bunları bir buçuk ay dinlersiniz. Böylece uyurken dinleyeceğiniz CD ile çekirdek inançlarınız temizlenir.

Hipnoz gibi bir şey mi ve nasıl böyle değişimler sağlıyor?

Hipnoz gibi ama tam olarak değil.Hipnozda uyku hali gerekir.Bu çalışmada önce  çekirdek inançlarınız belirlenir.Dinleyecekleriniz size özel hazırlanan mp3 lerdir.Bu mp3 lerde müzik sesi duysanız da arka planda pozitif telkinler vardır.Hipnozdan daha etkilidir ve kullanılması daha pratiktir

Telefonla çekirdek inanç bulma süreci nasıl işliyor?

Aradığınızda   ücretsiz 5 dakikalık bir ön görüşme tespiti ile Çekirdek İnanc bulmanın size faydası olup olmayacağını belirliyoruz.

Eğer faydası olacağı ön tespit sonucu anlaşılırsa randevu alıyorsunuz ve 2 ay içinde  ortalama 40-60 dakika arası bir seans görüşmenin sonucunda uzmanımız Özlem Şahin çekirdek inancınızı belirliyor. Buna yönelik çözüm için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca Çekirdek İnancınıza uygun isme özel ve sizin kişilik yapınıza özel hazırladığımız subliminal telkin CD yapıyoruz. Görüşme sadece bir kez yapılmaktadır. İlk etkiler ortalama 1 haftada çıkar.Genelde değişim fark etmek için  sizi bir ay görmeyen arkadaşınızla görüşün.Arkadaşınız mutlaka değişimi fark edecektir.Bunun gibi güzel haberlerinizi bizimle paylaşın sitemizde isimsiz yayınlayalım.

Başarı hikayeleri var mı?

Çekirdek inanç gizlilik prensibi gereği isim vermeden samimi başarı hikayelerinden sadece 3 tanesi okuyun. Son 10 yılda toplam 4500 üzeri başarı hikayemiz oldu hatta  günlük tutanlar var.Gizlilik prensibi gereği bizi arayan hiç kimseye sms ya da mail atmıyoruz.

Peki Hiç fayda görmeyen olmuyor mu?

Çekirdek inanç çalışması 2010 yılından beri yaşam boyu garantilidir ve başarı oranı %90 üzerindedir.Her ne kadar dinlenilen telkinlerin etkileri kişiden kişiye değişse de eğer fayda görülemezse önce ücretsiz destek verilir yine fayda olmazsa ücret iadesi yapılır.Bu iade  sistemi   sözde değil gerçektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here