Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Zenginlik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zenginlik/)
-   -   ZENGİNLİK DİRENÇLERİ (http://www.hayatimdegisti.com/forum/zenginlik/20-zeng304nl304k-d304ren199ler304.html)

siyah 18-03-2008 03:42 PM

Ynt: ZENGİNLİK DİRENÇLERİ

Sanırım parayı kontrol etmenin zor olduğunu düşündüm...
Annem babamın Cimri olduğunu, sahip olduğu parayı harcarsa ne kadar rahat edeceğimizi söylerdi. O da olabildiğince hesaplı davranmaya çalışırdı. Babam çok çalışırdı annem çok yakınırdı... Annem yiyecekleri saklardı azar azar vermek için sonra sakladığı yeri unutur yiyecekleri çürütürdü. Allahtan aynısı evde hiç uygulamadım...
Eşimin cimri olduğunu düşünürdüm onun hesaplı davranması sayesinde zor günleri kimseye muhtaç olmadan atlattık...
İlk işimde iyi ücretim olduğu halde hep kendimi sabote ettim...
Şimdi az kazanıyorum yine harcıyorum, kendimi sabote ediyorum.
Konforu istiyorum içten içten hak etmediğimi düşünüyorum...
Şimdi kendi kendime Her türlü konforu hak ettiğimi söyleyeceğim. Sonuçlarını paylaşacağım...
Şimdi bir olumlama yapmak istiiyorum diyelimki arabamı değiştirmek istiyorum hayalini kurduğum araba ile benim arabamı sattığımda aradaki fark çok nasıl bir olumlama yapmalıyımki hayalimi gerçeğe dönüştürmeliyim yardım lütfen....

siyah 19-03-2008 10:12 AM

Evet parayla ilgili çelişkilerim var. Hem istiyor istediğim zaman çektiğime inanıyorum hem de layık olmadığıma inanıyorum...
Paranın getireceği konforu her zaman istedim. Evler, mimari dekorasyon dekore etmek, kumaşlar, onlarla oynamak iyi olanı seçmek her zaman ilgimi çekti. Hatta çevremde dekorasyon konusunda çok çok iyi olduğum böyle bir işte kendimi çok daha ifade edeceğimi söyleyenler var. Hatta benim döşediğim bir mekanın profesyonel biri tarafından döşendiğini düşünenlerde var. Burdan nereye geleceğim tabikii paraya...
Ben bunlarla ilgilenirken daha doğrusu bunlarla oynarken maddi durumumuzda farklılık meydana gelmeye başlaması, ben çok mutluydum oynayacağım oyuncağı bulmuştum oyuncak bebeğine elbise diken küçük kızlar gibiydim... Yeni bir ev alınmıştı ben bunu giydirmeye çalışıyordum. İşte bu noktada en büyük dışlanmayı yaşadım annem çok mutsuz olmuştu benimle ya tartışıyor, ya babama saldırıyordu sonrası malum biliyorsunuz yüzyıl savaşları başladı yaklaşık beş yıl beş koca yıl bizim aldığımız evin yasını tuttu... Acı ve Mutluluk kabul görmek isteği annenizin rakibi olmuşsunuz artık ortada cendereye alınmış ama direnen babam... Beş yıllık bir savaştan sonra annem evini aldırdı. Biz o kapıdan hiç geçmedik ve bu arada bu gerginlikten yararlanan ablam. Ne ilişki ama...
Bundan üç yıl önce özelleştirme nedeniyle maaşımda ciddi bir kayıp yaşadım güzel şeyleri hala çok seviyorum onları alamasam bile seyretmek kendi kendime eşleştermek çok hoşuma gidiyor. Böyle bir çelişki işte benimki...

siyah 19-03-2008 10:20 AM

Parayla ilgili çelişkilerimi atlatmak için bir çözülme yaşamam gerekiyor.
Ben Ne istiyorum
Nasıl bir hayat istiyorum
Başkalarının düşüncelerini yolumdan kaldırmalıyım
Onların bana biçtiği değer beni bağlamamalı
Kendimi daha değerli görmeliyim
Hak ettiğime inanmalıyım
Ama nasıl, nerden başlamalıyım, önce cümlelerimi yeniden kurmalı, hala değersizlik hislerim çok baskın sanırım şöyle düşünüyorum İyi bir insan olsam annem bana düşman olurmuydu. Ben kötüyümki bu reddedişi yaşıyorum. Tabiki mantıklı düşüncelerim böyle işlemese Hem red ediliyorum yanlız bırakılıyorum öfkelenip kızacağıma bir de suçluluk duygusu geliştiriyorum.
Bence hayatıma paranın akmasını zorlaştıran imkanları ve parayı kaçıran suçluluk duygularım...

siyah 19-03-2008 10:26 AM

Hayatta yakaladığım güzel şeyler var ve ben bunların tadını çıkaramıyorum...
Tam oniki yıldır bana hayatında yer vermemiş oniki yıldır huzursuzluk üretmiş huzursuz olmama çalışmış düşmanlarımdan çok düşmanlık yapmış sınırlarıma, çocuklarıma saygı göstermemiş bir kadının verdiği tahribat var...
Ve ben hala bana bu kadar zarar vermiş bir insanla dost olamamanın yasını tutuyorum...
Para benim dostumdur diyorum ama gerçek anlamda bu dostluğu kabul etmiyorum. Hep kazanamadığımın peşindeyim...

maxim 08-04-2008 12:49 AM

ZENGİNLİK DİRENÇLERİ

the secret filmini izledim neye yoğunlaşırsanız onu çekiyorsunuz hayatınıza odaklandığınız çey ne ise
onunla karşılaşıyorsunuz..bende kendim geçmişi düşündüğüm zaman ne kadar engel koymuşum diyorum hayatıma
hep acaba,yoksa,keşke,ya olmazsa,bilmem olumsuzda olumsuz.....tereddüt,korku,gelecek endişesi, nasıl yaparım,nasıl ederim,aman,zaman..........
bıraktım hepsini baktım ne kadar büyükmüş bu engeller yıktım olumsuzlukları hayatımdan kaldırdım..
engeller artık yok telkinleri çok fazla dinleyemiyorum ama dinlemeye çalışıyorum babamla çok tartışırdım artık değil babacığım benim diyorum şaşırıyor canım benim....delirdinmi sen dedi hayır dedim aklım başıma geldi dedim küçücük şeyleri nasıl büyütmüşüz mini minnacık olaylar nasıl dev olmuş meğer...artık hep olumlu şeyler düşünmeye başladım...içimde çok güzel bir huzur oluştu sanki yeniden doğdum..atakan beyden zenginlik ve refah cd si ile şans ve sezgi cd si istiycem biraz bekliyorum kendimi bir düzene sokayım öyle...tabi olumlu düşünceler ile kendi kendimide adapte ediyorum..
zengin olmak benim hakkım bolluk ve bereket benim hakkım.....
zenginlik güzeldir.....
zenginlik rahatlıktır....
herşeyi satın alabileceğin güce sahipsin....
neye odaklanırsan onu çekersin...............
sevgiyle kalın hpm1

hayathan 13-08-2009 04:33 PM

Cevap: ZENGİNLİK DİRENÇLERİ

benden yana sinyaller vızır vızır gidiyor

İnşallah gelen sinyaller olumludur. olumsuzları da olumluya çevirmenin bir çok yolu var..
:D
Sonucu merakla bekliyorum sevgili csk

hayathan 13-08-2009 04:46 PM

Cevap: Ynt: ZENGİNLİK DİRENÇLERİ

Alıntı:

siyah Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 39206)
Parayla ilgili çelişkilerimi atlatmak için bir çözülme yaşamam gerekiyor.
Ben Ne istiyorum
Nasıl bir hayat istiyorum
Başkalarının düşüncelerini yolumdan kaldırmalıyım
Onların bana biçtiği değer beni bağlamamalı
Kendimi daha değerli görmeliyim
Hak ettiğime inanmalıyım
Ama nasıl, nerden başlamalıyım, önce cümlelerimi yeniden kurmalı, hala değersizlik hislerim çok baskın sanırım şöyle düşünüyorum İyi bir insan olsam annem bana düşman olurmuydu. Ben kötüyümki bu reddedişi yaşıyorum. Tabiki mantıklı düşüncelerim böyle işlemese Hem red ediliyorum yanlız bırakılıyorum öfkelenip kızacağıma bir de suçluluk duygusu geliştiriyorum.
Bence hayatıma paranın akmasını zorlaştıran imkanları ve parayı kaçıran suçluluk duygularım...

Bir çok korkumuz var ama en altta yatan korkumuz Değersizlik korkusudur. Ben bu kış bir kanalda yayınlanan polisiye dizide CEZA nın okuduğu "ARAMIZDA İRİCE BİR FARK VAR" parçasının ne anlama geldiğini çözmeye çalıştım durdum. Aklımla çözmeye çalıştığım içinde bulamadım. Oysaki bu şarkı bana "Değersizlik korkumu ve kendimi sürekli değersiz ve hiç bir şeye layık olmayan biri gibi gördüğüm için sürekli Cezalandırmak istediğimi anlatıyordu.
Polisiye bir dizinin jenerik müziği olması da işin en acı yönü. Kendini suçlayan ben ve cezalandırmak isteyen ben ve herkes beni cezalandırabilen polisler ve hiç bir şeye layık değilim.
Olu mlamaları ne kadar çok yapsamda değersizlik korkumu temizlemedikçe CEZA "SENİNLE ARAMIZDA İRİCE BİR FARK VAR" diye şarkısını söylemeye devam edecek.

Hayatınızda sizi zorlayan, yolunda gitmeyen ne varsa çözümünü içinize sorun. O cevap veriri. Bazen içimizin sesini duymamakta ısrar ederiz. İçimiz ise dışarıda şarkılarda ve kulağımıza çalınan sözlerle bize sorunu fısıldayacaktır. Yeterki duymayı bilelim. Eninde sonunda o sözlerin anlamı yine bize doğar..

İçinizin sesini daha rahat duyabilmeniz ve hayatta hep güzellilerle yaşayabilmeniz dileğiyle..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:37 PM.