Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > İş Dünyası ile İlgili Cd'ler > Zaman Yönetimi

Uyarılar

Zamanı verimli kullanma yolları

İş Dünyası ile İlgili Cd'ler ve Zaman Yönetimi Zamanı verimli kullanma yolları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız 24 saat yetmiyor bazen! Zaman alan aktiviteleri iyi düzenleyemediğimiz için suçlu biziz! Facebook’a fotoğraf yüklemek için günün yarısını harcayabiliyor, o çok bayıldığımız romantik komediyi arka arkaya defalarca izlemekten yorulmuyoruz bazen. Tüm bunlar bilinçli olarak çöpe attığımız zamanlar aslında. Asıl tartışmak ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Zaman Yönetimi telkin cd indir izle İstanbul Zaman Yönetimi nerededir kimdir Zaman Yönetimi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Zaman Yönetimi hipnoz Zaman Yönetimi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Zaman Yönetimi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Zaman Yönetimi kuantum düşünce kitap haberi

Zamanı verimli kullanma yolları

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-08-2010, 03:39 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı
 
RenaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 996
Tesekkür: 1,234
980 Mesajinıza toplam 4,011 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
RenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really nice
Standart Zamanı verimli kullanma yolları

24 saat yetmiyor bazen! Zaman alan aktiviteleri iyi düzenleyemediğimiz için suçlu biziz! Facebook’a fotoğraf yüklemek için günün yarısını harcayabiliyor, o çok bayıldığımız romantik komediyi arka arkaya defalarca izlemekten yorulmuyoruz bazen. Tüm bunlar bilinçli olarak çöpe attığımız zamanlar aslında.

Asıl tartışmak istediğimiz konu, sinsice gelip bizden zamanı çalan işler! Dikkatimizi dağıtıp bizi işimizden alıkoyan gereksiz e-postalar, istemediğimiz halde uzadıkça uzayan telefon konuşmaları, nereye koyduğumuzu bir türlü hatırlayamadığımız anahtarımızı arama faaliyetleri...


Zaman hırsızı: Dağınıklık

Eşya kalabalığı içinde size en çok lazım olanı ararken boşa geçen zamanın farkında mısınız? Peki, hiç kullanmadığınız “ihtiyacınız olandan çok daha fazlası” ile yarattığınız eşya kalabalığının farkında mısınız? Nereden başlamalı ayıklamaya?

Her şeyi bölümlendirin öncelikle. Nevresimler için bir dolap, ayakkabılar için bir dolap... Herbir yatak için ikişer nevresim takımı bulundurmanız yeterli. Fazla olanları kaldırın. Aslında hiç giymediğiniz ya da çok nadiren giydiğiniz ayakkabılarınızı her zaman kullandıklarınızın önünde engel olmaktan çıkarın. Küçük ve sık kaybolan eşyalarınız için ayrı kaplar ya da dolaplar belirleyin. Anahtar kabı, tamir aletleri çekmecesi, yapıştırıcı ve bant kutusu, şarj aletleri dolabı, kartvizit kutusu, önemli evraklar dosyası gibi...


Zaman hırsızı: Aynı anda birden çok iş yapmak

Bir taraftan tost yaparken, diğer taraftan makyaj yapmak, araya çocukların odasını toplamak ve sunum hazırlamak gibi işleri sıkıştırmak, biz kadınların pek alışkın olduğu bir durum. Bu sayede işleri daha kısa sürede hallettiğimizi sanıyoruz. Oysa yanılıyoruz!

Gerek evde gerekse de çalışma hayatında beynimizi pek çok parçaya böldüğümüz için aslında yaptıklarımızın hepsinden verimli sonuç alamıyoruz. Kendimiz için yapabileceğimiz en kötü şey, bizim için önemli olan her bir konuya yeterince odaklanmadan sonuçlandırmaya çalışmak. İşlerin bir listesini çıkarmalıyız öncelikle. İlk sıradakine konsantre olarak onu bitirmeye çalışmalı, birinci görev bitmeden ikinciye geçmemeliyiz. Deneyin, bu sayede çok daha hızlı çalışabildiğinizi göreceksiniz.


Zaman hırsızı: Alışveriş

Ne alacağımızı bilerek çıktığımız ve çok zaman kaybetmeden geri döneceğimiz alışverişlerde bile ne çok zaman kaybediyoruz, hiç düşündünüz mü? Bu sinsi zaman hırsızı alışveriş, özellikle süpermarketlerde gözümüzü döndürüp bizi amacımızdan kolayca saptırabiliyor. Hadi siz de itiraf edin, bir ekmek bir de süt almak için gittiğiniz marketten tüm sepeti doldurup çıktığınız olmuyor mu hiç? Bunun çözümü de bizde!

Online alışveriş yaparak hızınızı ayarlamaya ne dersiniz? Ya da ikinci bir öneri: Evden çıkmadan alacaklarınızın listesini hazırlayın. Böylece alışverişte amacınızdan sapmanız imkansız! Evet, biraz sıkıcı olabilir ama zamandan tasarruf için çok kullanışlı bir yöntem!


Zaman hırsızı: Toplantılar

Ahkam kesmeler, beyin jimnastikleri, sürekli projeler, projeler, projeler... İş yerindeki zamanınızın ne çoğu toplantılarla geçiyor, değil mi? İster inanın ister inanmayın, pek çok yönetici her dört toplantıdan üçünün “çöp” olduğunu düşünüyor. Yalnız değilsiniz! Üstelik bu toplantılarla geçen zaman, gerçek çalışma sürenizden çalıyor ve çoğu zaman iş yetiştirememek, fazla mesaiye kalmak kaderiniz oluyor.

Mümkünse her toplantıya katılmayın. Toplantı sonrası katılamadığınız için özür dileyin ve neden orada olmadığınıza dair olumlu nedenleri sıralayın. Sonra da toplantı süresince tamamladığınız yapıcı ve yaratıcı işlerinizi gösterin.


Zaman hırsızı: Başkalarının aciliyetleri

Diyelim ki iş arkadaşınız ya da müşteriniz bir sorunu ya da işinin aciliyetinden dolayı işinize ara verip onun sorunuyla ilgilenmenizi istiyor. Unutmayın, başkalarının acil işleri sizin de aciliyetiniz olmak zorunda değil!

İşinizi bölen kişi her kimse, yüz yüze, telefon ya da e-posta yoluyla ona kısa sürede geri döneceğinizi söyleyin. Sonra durun ve düşünün. Bunun için zaman harcayabilir misiniz? Şimdi yapmak zorunda mısınız, yoksa yarına bırakabilir misiniz? Bu işi siz mi halledeceksiniz, yoksa bir başkası da yapabilir mi?

Soruların yanıtını bulduktan sonra sorunu olan kişiyi arayın ve planınızı sakince açıklayın. Zamanınızı kontrol etmeyi sürdürün ve kimsenin sizin zamanınızdan çalmasına izin vermeyin!


Zaman hırsızı: E-postalar

Gün içinde çalışma hızımızı, e-postaları kontrol etmek ve yanıtlamak amacıyla ne çok kesintiye uğratıyoruz! Üstelik her e-posta arasından sonra işimize kaldığımız yerden aynı hızda devam etmek zorundayız. Üstelik bilgisayar üzerinde çalışırken, her posta gelişinde yanıp sönen uyarıcılarla işe olan konsantrasyonumuz sık sık dağılıyor.

Siz de bu dertten muzdaripseniz, önerimiz, internet kullanmadan çalışmanız gereken zamanlarda internet bağlantınızı kesmeniz. Kendinize bir süre verin, o süre zarfında çalıştıktan sonra tekrar internete bağlanarak e-postalarınızı kontrol edin. Gelen mesajları “acil”, “acil değil”, “okundu” şeklinde bölümlendirin. Böylece okuduklarınızı tekrar okuyarak ve acil olmayanlara gerekenden fazla zaman harcayarak çalışma saatlerinizden çalmamış olursunuz.


Zaman hırsızı: İnternette arama yapmak

Google’dan aradığımız pek çok şeye rahatlıkla ulaşabiliyoruz, ama her zaman çok kısa zamanda değil! Bir araştırmaya göre, internet kullanıcılarının yüzde 52’si doğru “anahtar kelime” kullanmadan arama yapıyor. Böylece aradığımıza ulaşma zamanı uzadıkça uzuyor. Çünkü asıl istediğimizi bulmadan önce gereksiz pek çok sayfayı da gözden geçirmemiz gerekiyor.

İşte bu nedenle yazdığımız anahtar kelime ya da kelimeler, genel değil, spesifik olmalı. Belirli bir cümleyi bulmaya çalışıyorsak, tırnak işareti içine alarak arama yapmalıyız. Böylece aradığımıza çok daha kısa zamanda ulaşabiliriz.


 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

RenaC isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2010, 05:25 PM   #2 (permalink)
Super Moderator
 
yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 2,024
Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future
Standart Cevap: Zamanı verimli kullanma yolları

Teşekkürler Caner,çok faydalı bir paylaşım..

Ben de zamanı verimli kullanmakla ilgili birşeyler eklemek istiyorum..

Zamanı etkili ve verimli kullanmak için eylemlerimizi dört karede inceleyebiliriz:

1-Gereklilik Karesi
2-Kalitelilik Karesi
3-Yanıltan Kare
4-Zarar-Kayıp Karesi

1-Gereklilik Karesi:Hemen müdahele edilmesi gerekli işlerin oluşturduğu karedir.Örn;Hastalıklar,Sorunlar,Ödemeler,Şükürler ,Dini Vecibelerimiz vs... Yani hem acil hem önemli şeyler..

2-Kalitelilik Karesi:Önemli olmakla birlikte,aciliyet modunda yapılamayacak işler..belli bir süreç isteyen işler..Örn;Eğitim,Öğrenmek,Planlamalar(her çeşit),Sağlıklı ilişkileri kurmak ve geliştirmek,Değerler,Tedbirler,Sanat vs...

3-Yanıltan Kare:Aldatan kare,bazen acil olmakla birlikte önemli olmayan,özen gerektirmeyen işlerden oluşan kare..Örn;Bazı temizlik yöntemleri (aşırı titizlik),ziyaretler (tebrik,taziye gibi..bu ziyaretler bazen tel. ile de halledilebilir),ikili görüşmeler (kişilerin ve sizin ihtiyacınıza göre zaman dilimi koymalısınız,5dk, 15 dk veya bir saat ),Başkalarının önceliklerini öncelemek(arkadaşınızın çantasını yokuşu çıkana kadar taşıyın,yardım etmek güzeldir fakat yokuşu çıkana kadar..sınır koyulmalı),Sürekli başkalarına ait sorumlulukları üstlenmek (annelerin çocuklarına karşı, eşlerin birbirlerine karşı),Yetki Vermemek vs...

4-Zarar-Kayıp Karesi:önemli ve acil olmayan işlerin oluşturduğu kare...Örn; Ev Toplantıları,Günler, Yakınmalar,Şikayetler, Sürekli Tekrarlanan İç Hesaplaşmaları,Faydalı bir amaca bağlı olmayan konuşmalar, Televizyon-internet bağımlılıkları,Fazla Uyku vs...

Bu karelerdeki örnekler çoğaltılabilir..

3. Karenin 1. Kare ile karışması,4. Kareyi hazırlar..
2.Kareyi oluşturmak için 1. ve 3. Karelerin bilincinde olmak gerekir..

Bu kareleri hayatınızda oturtmaya başladığınızda,güzel değişiklikler yaşayacaksınız..Sürekli zamanınızı çalarak sizden istifade etmeye çalışan yakınlarınız bu durumdan hiç hoşnut olmayacaklardır..Eğer siz, emir vermeye çalışan bir kişiyseniz siz de memnun olmayacaksınız:)
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2010, 05:54 PM   #3 (permalink)
Yüzbaşı
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 508
Tesekkür: 0
624 Mesajinıza toplam 1,979 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zahiri will become famous soon enoughzahiri will become famous soon enough
Standart Cevap: Zamanı verimli kullanma yolları

super bi bilgi ozellikle zarar-kayip karemin dikdortgene donusmus oldugunu fark ettm fazla uyku yuzunden
__________________
Birisini arıyorsanız, yeryüzünde sizi de arayan biri var demektir. Eğer öyle olmasaydı siz de arayış içinde olmazdınız.
zahiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2010, 05:09 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı
 
vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Bulunduğu yer: İstAnbul
Mesajlar: 501
Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all
Standart Cevap: Zamanı verimli kullanma yolları

dagınıklık başkalarının aciliyetleri internet:( şu kareleride artık birbirinden ayırmak lazım:) çok güzel bilgiler paylaşımlar için teşekkürler:) herdaim sevgiyle ve ışıkla kalın:)
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-12-2010, 11:06 AM   #5 (permalink)
Moderator
 
Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 1,111
Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Zamanı verimli kullanma yolları

Çok güzel iki postta da çok güzel bilgiler var. Çok teşekkür ediyorum.
__________________
Kendimi seviyor ve onaylıyorum.
Neptün isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-12-2010, 02:27 PM   #6 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 63
Tesekkür: 67
50 Mesajinıza toplam 150 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeşşil is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Zamanı verimli kullanma yolları

vaktimizi gerçekten çok bilinçsiz bi şekilde harcıyoruz en azından internette geçirdiğim boş zamanlar benim öyle yaptığımın çok açık bi kanıtı. yazıları okuduktan sonra facebook u kapatmaya karar verdim umarım başarılı olurum :) paylaşımlar için sonsuz teşekkürler ....
__________________
LA VİDA ES UN CARNAVAL !!
yeşşil isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Zamanı verimli kullanma yolları

İş Dünyası ile İlgili Cd'ler ve Zaman Yönetimi Zamanı verimli kullanma yolları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız 24 saat yetmiyor bazen! Zaman alan aktiviteleri iyi düzenleyemediğimiz için suçlu biziz! Facebook’a fotoğraf yüklemek için günün yarısını harcayabiliyor, o çok bayıldığımız romantik komediyi arka arkaya defalarca izlemekten yorulmuyoruz bazen. Tüm bunlar bilinçli olarak çöpe attığımız zamanlar aslında. Asıl tartışmak ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Zaman Yönetimi telkin cd indir izle İstanbul Zaman Yönetimi nerededir kimdir Zaman Yönetimi çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Zaman Yönetimi hipnoz Zaman Yönetimi olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Zaman Yönetimi hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Zaman Yönetimi kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:23 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.