Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Genel Kişisel Gelişim Cd'leri > Yaratıcılık

Uyarılar

Detaylı Nasıl Hayal kurabilirim?

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Yaratıcılık Detaylı Nasıl Hayal kurabilirim? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız zamanı_geldi, şunu söyleyeyim sadece sana. Annem bana hep derdi ki, "Hayaller dua yerine geçer." Bunu bir düşün....

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yaratıcılık telkin cd indir izle İstanbul Yaratıcılık nerededir kimdir Yaratıcılık çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yaratıcılık hipnoz Yaratıcılık olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yaratıcılık hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yaratıcılık kuantum düşünce kitap haberi

Detaylı Nasıl Hayal kurabilirim?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28-10-2010, 11:09 AM   #11 (permalink)
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Detaylı Nasıl Hayal kurabilirim?

zamanı_geldi, şunu söyleyeyim sadece sana. Annem bana hep derdi ki, "Hayaller dua yerine geçer." Bunu bir düşün.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 29-10-2010, 03:29 PM   #12 (permalink)
Üsteğmen

zamanı_geldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 593
357 Mesajinıza toplam 832 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura about

bence hayal kurmaktan korkuyorum...gerçekleşmeyip üzüleceğime, kendi kendine olsun da sevineyim olmazsada bişey kaybetmem mi diyorum acaba??????
Alt 29-10-2010, 03:40 PM   #13 (permalink)
Moderator

1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold

Öyle diyorsan bile artık öyle deme. Çünkü hayal kurarak birçok şeye sahip olma imkanını, hayal kurmayarak elinden kaçırıyor da olabilirsin. En azından bir çaban olmuş olsun.
Alt 29-10-2010, 03:53 PM   #14 (permalink)
Üsteğmen

357 Mesajinıza toplam 832 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura aboutzamanı_geldi has a spectacular aura about

arkadaşım mesela sen en son ne hayal kurdun özel değilse bir örnek istiyorum:)
Alt 29-10-2010, 04:06 PM   #15 (permalink)
Moderator

Bu sabah çok yoğun bir şekilde bir şeyin hayalini kurdum ama burada alenen söylemek istemiyorum bağışla lütfen :(
Alt 29-10-2010, 04:23 PM   #16 (permalink)
Üsteğmen

planner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,609
451 Mesajinıza toplam 1,748 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
planner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really nice

Sümbülili ve cliviaf; dediklerinizi uygulayacağım. Hayal kurmak / imgelemek üzerine uzun zamandır çalışıyorum. Net bir sonuç alamadım, görüntüyü oluşturmayı başarsam o ana gerekli duyguyu da yerleştireceğim. Bir adım atabilsem gerisi çorap söküğü gibi gelecek biliyorum.

Teşekkürler, sevgiler.:)
Alt 29-10-2010, 04:28 PM   #17 (permalink)
Moderator

Alıntı:
planner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sümbülili ve cliviaf; dediklerinizi uygulayacağım. Hayal kurmak / imgelemek üzerine uzun zamandır çalışıyorum. Net bir sonuç alamadım, görüntüyü oluşturmayı başarsam o ana gerekli duyguyu da yerleştireceğim. Bir adım atabilsem gerisi çorap söküğü gibi gelecek biliyorum.

Teşekkürler, sevgiler.:)
Hayal kurmayı çocukluğumdan beri yapıyorum da imgelemeye yeni başlamıştım ben de. Artık her şeyi imgeliyorum. Daha bugün(dün gece) imgelediğim bir şeye sahip oldum çok eğlenceli bir şeymiş.
Görüntü oluşturmak kolay aslında değil mi ? Önce bir çıkış noktası, sonra detaylar. Sonra da duygular
Alt 29-10-2010, 04:33 PM   #18 (permalink)
Üsteğmen

planner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,609
451 Mesajinıza toplam 1,748 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
planner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really niceplanner is just really nice

Alıntı:
cliviaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayal kurmayı çocukluğumdan beri yapıyorum da imgelemeye yeni başlamıştım ben de. Artık her şeyi imgeliyorum. Daha bugün(dün gece) imgelediğim bir şeye sahip oldum çok eğlenceli bir şeymiş.
Görüntü oluşturmak kolay aslında değil mi ? Önce bir çıkış noktası, sonra detaylar. Sonra da duygular
Ben biliyorum neden yapamadığımı, çok kasıyorum kendimi. Bir şey istediğim zaman en ince detayına kadar inme huyum var. Eksik bir şey kalırsa yapamamaya koşullamışım kendimi istemeden. E hal böyle olunca kasmak kaçınılmaz oluyor.

Adına sevindim, imgeleyebildikten sonra isteğimin olması için bir engel düşünemiyorum. :)
Alt 29-10-2010, 04:45 PM   #19 (permalink)
Yüzbaşı

vittoria è nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,013
553 Mesajinıza toplam 1,445 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to allvittoria è nostra is a name known to all

Alıntı:
Sümbülii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir alıştırması şöyle belki faydalı olur..
-----------------------
Madem kendi gerçekliğinizi yaratırken kullanacağınız en önemli araç hayal gücünüz o halde bunu mümkün olduğunca geliştirmenizde büyük yarar var. Herkesin hayal gücü vardır,tıpkı herkesin kasları olduğu gibi ve tıpkı kaslarımız gibi hayal gücümüz de egzersiz yaptıkça gelişir.

Alıştırma:
Tam karşınızda boş bir alanda yerde yada masanın üzerinde olabilir,yaklaşık bir metre boyunda kalınca bir ip imgesi oluşturun;ipin ortasında basit bir düğüm atılmış olsun.Bu ipi gerçekten karşınızda duruyormuş gibi üç boyutlu haliyle hayal edin.Şimdi hayalinizde elinizi ipe doğru uzatıp dokunduğnuzu canlandırın;ağırlığını dokusunu tam anlamıyla hissedin.Şimdi hayalinizde,ellerinizle ipteki düğümü çözün.Yaptığınız işlemi net birşekilde görüp hissetiğinizden emin olun.Şayet bunu kolayca yapabildiyseniz zaten oldukça gelişmiş bir taklitli imgelemeniz var demektir;bu durumda daha karmışık bir düğüm mesela gemici düğümünü çözmeye girişebilirsiniz.Şayet bu alıştırmayı yaparken zorlandıysanız sakın paniğe kapılmayın.Tam da bi nedenle yapıyorsunuz bu egzersizi.Sadece kolayca üstesinden gelebilene dek pratik yapın.Düğümü net bir şekilde görmekte fazlasıyla zorlanıyorsanız elinize gerçek bir ip alıp buna düğüm atın;neye benzediğini iyice gördükten sonra tekrar "taklit" ipine dönün.
imgelemelerimi zaten kolaylıkla yapabildiğimi farkediyordum sayende emin olmuş oldum bu durumdan paylaşımın için teşekkürler:)

Alıntı:
cliviaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim başka bir şey için uyguladığım bir yöntem var. Ama hayal kurmada ve imgelemede de işe yarar diye yazıyorum.

Önce kendime bir obje belirliyorum. Bu bir masa da olabilir, bir kalem ve bir hayvan da. Hatta bir insanın suratı bile.
Ardından gözlerimi kapatıp önce bir boşluk hayal ediyorum, beyaz renk tercihim.
Daha sonra belirlediğim objeyi gözümün önüne getirip hayal edebildiğim kadar çok detayını hayal ediyorum.

Örnek verecek olursam:

Objem: Sevdiğim bir arkadaşım.
Gözlerimi kapatıp arkadaşımın yüzünü beyaz boşluğa oturtuyorum. Sonra gözlerini, kirpiklerini, kaşlarını, burnunu, cilt tonunu, yapısını, varsa benlerini, yara izlerini, sonra dudaklarını, kulaklarını, çenesini, dişlerini vs tek tek gözümün önüne getiriyorum. Ve yapabildiğim kadar çok detay getirmeye çalışıyorum gözümün önüne.

Bunu 5 dk boyunca yapıyorum.

her zamanki gibi çok güzel paylaşım cliviafcım:) teşekkürler ben 5dk boyunca yapmıyordum en fazla 2-3dk sürüyordu, bende biraz süreyi uzatsam iyi olucak sanırım:)

Alıntı:
zamanı_geldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yaa benim hayal kurma yeteneğim zaten zayıfdı..evlendikten sonra vede özellikle çocukdan sonra kopdu gitti hiç hayal kurmuyorum..ve bu beni üzüyor..olmayacak duaya amin demem ondanmı acaba????

yani hayal kurmak aynı zamanda ümit etmektir..ve onu gerçekleştirmek için çaba göstermektir..bunlar bende yok denecek kadar azaldı..

bişey olmasını istersem elimden birşey gelirse onun olması için çabalarım ama hiç hayal etmem...

neden hayal edilir?ne hayal edilir?
güzelce bi tarif lütfeeeeen:(
bende fikrimi paylaşayım belki işine yarar:)

neden hayal edilir?
bence isteklerimizin gerçekleşmesi, daha iyi yaşam standartlarına ulaşabilmek ve kendimizi geliştirmemiz, ümidimizi yitirmememiz için hayal edilir.

ne hayal edilir?
bir ev, bir araba, sevdiğimiz huzurla çalışabileceğimiz bir iş, bir eş, evli isek mutlu bir yuva, yoğun çalışıyorsak güzel bir tatil, bazen sınavda başarılı bir sonuç, yada sadece hatırlanmak da olabilir.. vb. şeyler.

nasıl hayal edilir?
-ben en son imgelememden hayalimden bahsedeyim-
işsizim evdeyim ve kardeşim vasıtasıyla gördüğüm bir iş ilanına cvmi yolladım mail ile. ve peşinden başladım hayal etmeye ve imgelemeye:

-mailin ulaştığı bayan pc başına geçiyor
-maillerini kontrol için gmail adresini açıyor
-gelen birçok mailleri sırayla okumaya başlıyor
-önemlilerini not düşüyor, değerlendirmeye almak için
-ve sıra benim mailime geliyor
-şöyle bir önyazıma göz gezdiriyor
-önyazımda bahsettiğim aldığım dersler, yaptığım projeler ve stajlarımı okuyor, çok etkileniyor
-ekteki cv mi bilgisayarına indiriyor
-açıyor ve okumaya başlıyor
-mezun oldugum okullara, aldıgım eğitimlere ve gittiğim kurslara bakıyor
-sonra mailindeki ön yazıma dönüp tekrar bir göz atıyor
-daha önce dikkatini çekmediği noktalar dikkatini çekiyor
-gıda ve beslenmeyi sadece bir meslek değil yaşam biçim olarak algıladıgımı farkediyor
-ve benide bir kenara not düşüyor
-diğerlerinden farklı olarak adımın kenarına yıldız koyuyor
-sonra birkaç mail daha okuyp maillerinden çıkıyor ve pc kapatıyor
-başvurulara dönüş yapmak üzere not defterini eline aldıgında
-ilk yıldızlı ismim dikkatini çekiyor
-hemen telefonla cebimi arıyor
-cevap veriyorum
-iş görüşmesine çağırdıklarını söylüyorlar
-gidiyorum
-aradıkları kriterlere uygun biri olduğumu, benimle çalışmaktan zevk duyacaklarını söylüyorlar
-bende zaten böyle kendimi yansıtabileceğim bir iş aradıgımı ve onlarla çalışmaktan mutluluk duyacagımı söylüyorum ve kabul ediyorum
-olanaklardan konuşuyoruz bana sundukları olanaklar tamda benim istediğim gibi.
-maaş, sosyal sigorta, yol vs beni maddi olarak rahatlatacak cinsten.
-bir kağıda bir kaç bişi yazıyor
-iş arkadaşlarımla tanışmak üzere müdüre hanımın odasından çıkıyoruz
-artık diyetisyen şirketinde yönetici asistanıyım
-iş arkadaşlarımla tanışıyorum hepsi çok sıcakkanlı ve iyi yürekli insanlartıpkı yöneticilerim gibi.
-ve müdüre hanım elindeki kagıdı bana uzatıyor, kagıtta yazılanlar ssk işlemlerim ve şirkete kaydım için gerekli evrakların listesi
-kagıtta: ikametgah, fotograf, diploma örneği vs. yazıyor
-pazartesi evrakları tamamlamış bir şekilde hazır olacagımı söyleyerek ve iyi günler dileyerek çıkıyorum
-ve koca bir yuppppiiiiiiiiiiiiiiiiii çekiyorumm içimden tabii :))
-bundan sonraki birkaç gün içinde evralarımı tamamlıyorum ve pazartesi tamda söylediğim gibi işe başlıyorum
-bu iş önümdeki yıllar içinde daimi olarak kaldıgım ve mutlulukla yaptıgım, aynı zamanda kendini geliştirdiğim bir iş oluyor.

huhhh yoruldum yazarken ama yazarken bile tekrar imgeledim hayal kurdum adetaa :))))

heh bu işin olmama ihtimali ??? bendede öyle bir ihtimal yok!

ama senin olasılık ihtimalinle düşünürsem ve olmaz ise bir hayır vardır belki daha iyibir iş fırsatı çıkacaktır önüme derim.

ama genelde olumsuz düşünmemeye çalışıyorum

bol bol dua ediyorum ben ve benim gibi olanlar için tüm evren için biliyorum ki ne istersem isteyeyim bencillik edip kendimi düşünürsem olmaz bütünün hayrı için herkesin hayatının güzelleşmesini dileyerek istegimi evrene dualarımla birlikte yolluyorum.

ben bu imgelemeyi yaptıgım evrene gönderdim böyle birşeyin gerçekleştiğine inandım yaşadım ve bekliyorum sonucumu:)

umarım kafanda birazda olsa aydınlığa sebebiyet verebilmişizdir

herşeyin gönlünce olmasını diliyorum, ışıkla kal;)
vittoria è nostra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-10-2010, 01:10 PM   #20 (permalink)
Üsteğmen

teşekkürler birasisaçlıkız...gerçekten çok detaylı bir hayal kutlarım..umarım hayalin gerçek olur...

aramızdaki farkta bu belki ev hanımıyım belirli bir düzenim var..hayal etsem etsem çocuğumun okula gittiğini,güzel bir üniversiteyi kazandığını..yada 2. çocuğumu hayal edebilirim evet...

kapılarımı biraz aralayabildim teşekkürler arkadaşlar...

Bookmarks

Seçenekler
Stil