Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Adale inşa etmek.

 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri ve  Vücut Geliştirme   Adale inşa etmek. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Adale inşa etmek. On dokuzuncu yüzyılın sonuna doğru sporda yeni bir yaklaşım oluştu : Adale inşa etmek. Eski taş kaldırma geleneği yerini modern ağırlık kaldırmaya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Adale inşa etmek. telkin cd indir izle İstanbul Adale inşa etmek. nerededir kimdir Adale inşa etmek. çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Adale inşa etmek. hipnoz Adale inşa etmek.olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Adale inşa etmek. hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Adale inşa etmek. kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Vücut Geliştirme Vücut Geliştirme


Reklam Alanı

Adale inşa etmek.

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-02-2007, 10:13 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,397
Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Adale inşa etmek.On dokuzuncu yüzyılın sonuna doğru sporda yeni bir yaklaşım oluştu : Adale inşa etmek.

Eski taş kaldırma geleneği yerini modern ağırlık kaldırmaya bıraktı . İlk başlarda sporcuların fiziklerinden çok ne kadar ağırlık kaldırdıkları önemliydi.

Avrupa’da durum böyle iken Amerika’da kuvvet geliştirmenin sağlık ile olan ilgisi üstünde durulmaya başlandı . Zira Amerika’da hayat modernleşiyor ve hareketsiz bir insan türü ortaya çıkıyordu . Bu nedenle programlı beslenme ve egzersiz kurslarına ilgi ve talep oluşmaktaydı.

O günlerde ortaya Eugene Sandow adında fiziği eski yunan idealine çok uygun bir sporcu olarak ortaya çıktı . Bu kişi o zamanın fizik süperstarı olacaktı.

Sandow , adını bir profesyonel kuvvetli adam olarak Avrupa’da da duyurmakta gecikmedi . Daha sonra , Amerika’ya döndüğünde Dünya’nın en güçlü adamı ünvanı ile turnelere çıktı.

Sandow’un vücudu çok estetikti . Önüne sadece bir yaprak koyarak seyircilerin karşısına çıkıyor ve görüntüsü ile onları hayran ediyordu . Erkek vücudunun , estetik özelliği açısından bu derece ilgi uyandırması yeni bir olguydu . O güne kadar Dünya’da çıplak erkek vücudu pek az konu olmuştu.

Sandow’un yaptığı bu ün ile beraber , bar ve dambel satışları tavana vurdu.Bunun neticesi olarak Sandow çok para kazandı . Daha sonra kendi adına vücut müsabakaları düzenlemeye başladı.

Ancak Sandow kendi egosunun kurbanı oldu . Yoldan çıkıp çamura saplanan arabasını , gösteri amacıyla tek elle kutarmaya çalışırken bir beyin kanamasından öldüğü söylenir.

Rus arslanı ünvanını alarak adını duyuran George Hackenschmidt , Rusya ağırlık kaldırma şampiyonluğunu kazanmış , güreşte pek çok şampiyonluk almıştı.

O tarihlerde pek çok Avrupa'lı organizatör Türk pehlivanlarınıda Dünya'ya tanıtıyor ve güreştiriyorlardı.Ünlü Hackenschmidt'in Mandıralı Ahmet Pehlivan'ı kolunu kırarak yendiği , ancak Kara Ahmet Pehlivan'a yenildiği söylenir.Ancak bu ikinci olay Türk kaynaklarında böyle rivayet edilmekle birlikte , yabancı kaynaklarda bunu doğrulayan bir bilgiye rastlanmıyor.

Fiziki kültürün adeta bir mezhep, bir din olması bu konuda dergi ve kitapların yayınlanmasıyla gerçekleşmiştir . Bu tür dergilerinde teşvikiyle spor müsabakaları düzenlenmiştir . O günün şampiyonları vücutlarının gelişmişlikleri ile değil , daha ziyade atletik hünerleri ile bu başarıya ulaşırken , günümüzün modern vücut geliştirme sporunun temelini atmışlardır.

1921'de Angelo Siciliano adında genç bir adam vücut şampiyonu oldu . Vücudunu çok iyi geliştirmiş olan bu adam , adını Charles Atlas olarak değiştirdi ve mektupla kursiyerlere gönderdiği bir fizik kursu oluşturdu.

1920'li ve 30'lu yıllardan sonra sağlık ve fiziki gelişmişliğin paralelliği anlaşılmaya başlandı . Ağırlık çalışmasının da en kolay adale geliştirme metodu olduğu anlaşıldı . Mesela Charles Atlas Vücudunu geliştirmek için izometrik çalışmalar yerine ağırlık kullanmıştı . Çalışma bilgisi yetersizdi . O devrin vücutcuları sadece kendilerinden evvelkilerin fizikleri ile kendilerininkini mukayese ederek pek çok şey öğrenmişlerdi.

Yüzyılın hemen başında 135 kilo ağırlığında , yağlı vücuda sahip güçlü bir adam vardı : Louis Cry . 20'lerde ise mükemmel adale yapısıyla Sigmund Klein ortaya çıktı . Dengeli orantılı ve yağsız bir vücudu vardı . Bu özellikleri ile Cry ile mukayese kabul etmez yapıdaydı . Bu yıllar artık vücud geliştirmeye geçiş yıllarıdır .

Ancak ağırlık çalışarak vücud geliştirmek 30'larda bile şüphe ile bakılan bir olaydı .Ağırlıkçılar tam manasıyla sporcu olarak kabul edilmiyorlardı.

Bir halterci olan John Grimek o günlerde vücut geliştirmek isteyen bir çok kişiye model teşkil etmişti . Buna rağmen 30'ların sonunda da boksör , halterci , yüzücü ve diğer sporcuları bir araya getiren fiziki müsabakalar dönemi devam etti . Müsabıklar fizikleri kadar bedensel hünerlerinide göstermek zorundaydılar.

1939 yılında bazı şeyler değişmeye başladı . Bir Bay Amerika müsabakası yapıldı . Yine de müsabıklar doğma büyüme vücutcu değillerdi . Değişik sporlardan gelmişlerdi . Ama esas not fiziki görüntüye verildiği için ağırlıkçılar daha avantajlı bir konuma geldiler.

1940'larda ilk modern vücut geliştirme olayı yaşandı . O ve bir sonraki yıl şampiyonluğu vücudunu ağırlıkla geliştirmiş olan John Grimek kazandı . Grimek'in bu başarısı ,onu geçmek isteyenleri aynı sistemle çalışmaya itti . John Grimek'in poz stilide oldukça moderndi.

Bay Amerika ünvanını 1943 'de Clarence Ross kazandı . Ross ilk modern vücutcudur . Omuzları geniş ,kanatları yaygın , beli ince , baldır ve mide adaleleri gelişmişti . Bu günden itibaren vücudu orantılı bir şekilde geliştirmek için yapılan ağırlık çalışması ile kuvvet arttırmak için ağırlık kaldırmak birbirinden ayrıldı.

Yinede hala vücut geliştirme anlaşılamamış bir spordu . Ve Steve Reeves ortaya çıktı.Yakışıklı ve endamlıydı . Fiziği çok iyiydi.

Bay Amerika ve Bay Kainat yarışmalarını kazandıktan sonra bir çok film çevirdi ve uluslar arası bir yıldız oldu . Çevirdiği herkül filmleri vücudunu iyice öne çıkardı . Daha sonra bu rolü Reg Park ve Arnold Schwarzenegger'de canlandıracaklardır.

1950'lerde Charles Atlası saymazsanız bir tek ünlü vücutcu vardı : Steve Reeves.

Vücut geliştirme ile uğraşanlar , hiçbir tıp bilim adamının insan vücudu ile ilgili evvelce söylememiş olduğu pek çok şeyi gün ışığına çıkardılar.

Daha sonra Bill Parl , Jack Delinger , Chuck Sipes gibi vücutcular yetişti . Bir vücutcunun eğitimi adlı kitabında Arnold Schwarzenegger , Reg Park'ın kendisini nasıl etkilediğini anlatmaktadır . Güçlü adaleleri ve muazzam ölçüleri ile Reg park 1951 ve 1958 Bay Kainat ve 1965'de de profesyonel Bay Kainat seçildi . 20 yıl boyunca vücut geliştirme aleminin kralı oldu.

Arnold Schwarzenegger uluslar arası vücut geliştirme sahnesine 1966'da çıktı ve bu tarihten itibaren katıldığı hiçbir müsabakada geçilmeden pek çok ünvan kazandı.

Arnold Schwarzenegger ile beraber yetişmiş pek çok iyi vücutcu vardı . Ancak 70 ve 80'lerde bu sporda muazzam bir patlama oldu . Korkunç ölçülere sahip , muazzam definisyonlu ve orantılı vücuda sahip sayısız vücutçu yetişti.

Vücut geliştirmenin bu inanılmaz tırmanışında çok büyük pay sahibi olan bir isim vardır : Joe Weider. Joe Weider modern vücut geliştirmenin babası sayılır . Pek çok şampiyon vücutçu yetiştirmiş ve bu sporun çok uzun yıllardır propagandasını yapmıştır . Vücut geliştirme ve ağırlıkcılık üzerine yayınladığı pek çok kitap ve dergi vardır . Bunların en önemlisi ''Muscle and Fitness'' dergisidir . Ayda bir yayımlanan bu dergi 80'lerin başında ayda bir milyon satarken şimdilerde onmilyon adede yakın , inanılmaz bir traja ulaşmıştır . Türkiye'de toplam gazete satışının sadece iki bucuk milyon olduğunu göz önünde bulundurursanız ''Muscle and Fitness''dergisinin trajının muazzamlığını takdir edebilirsiniz.

Derginin bu muazzam başarısının sebeplerinden biride elbetteki Amerika'daki taleptir . Ancak esas önemli neden , derginin bilimsel içeriğidir . Konular o konuda uzmanlaşmış bilim adamları tarafından , incelenmekte ve aktarılmaktadır . Üslup tamamen bilimseldir . İçeriği basitleştirme den anlatımı basitleştirerek , konuların herkesce anlaşılmasını sağlamışlardır.

Weider Enstitüsü'nde spor üstüne pek çok araştırma yapılmakta ve bu araştırmaların sonuçlarından elde edilen bilgiler , yayın organlarında yayınlanmakta , ayrıca karşı görüşlere de yer verilmektedir.

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://www.dropbox.com/sh/b6youoq8m...vwFPsoEYa?dl=0
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-08-2007, 06:42 PM   #2 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
Mesajlar: 7
Tesekkür: 1
4 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
BCANG is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

abi vücut geliştirme telkini bulunur muu? ilgiliyimde..

bide abi kilo verme telkinini gördüm.. kilo almalı olan da varsa bi zahmet.....
BCANG isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 01-09-2007, 03:43 AM   #3 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
Mesajlar: 27
Tesekkür: 0
5 Mesajinıza toplam 13 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
BHTYR_VFR is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.


bir bodyduilder sporcu olarak görülmez, hatta bu sporu doktorlar tavsiye bile etmez......

fakat çok yanlış görüşlerdir; bodybuilding spordur ve en saglıklı spor çeşididir. Body yapmak için felsefesini anlamak gerekir,
X düzenlilik gerekir= calışma ve dinlenme süreleri vardır; rasgele herhangi bir yerde yapılmaz,
X hareketleri kontrollü yapmak gerekir = bir bodybuilder kafasız, zekasız sadece agırlık kaldırarak hammaldan farksız görülür fakat öyle degildir(öyle olsa inşaat işçileri mükemmel vücutlara sahip olurlardı), şişkin ve sert adeleler için agırlığı kaldırma şeklini ve kaldırış dogrultusunu hesap eder ayrıca kaldıracagı agırlıgıda hesaplamalıdır.
X acı hissetmelidir= vucudunun herhangi bir bolgesiyle beyni herzaman konuşmalıdır, acı yoksa gelişmenin olmadıgını bilmelidir
X beslenmesini bilir= vucuduna gerektiği kadar besin alır(protein,karbonhidrt dengesini kurmalıdır)
X bu işi spor ve saglık için yapmalıdır= gereksiz doping ve iğneler kullanmamalıdır

daha çok ince ayrıntılar var, elimden geldiğince bilğilerimi paylasa bilirim..

en büyük ip ucunu yazayım; heryerde bu bilgiyi paylasmazlar= dönemsel calışılan bir spordur, sürekli yapılması faydadan çok zarar verir, vücudumuzda biriken atıkların atılması için dönemsel çalışılır..
örnek vermek gerekirse bir adele bölgesini calıştıktan sonra en az 2 gün dinlenilmelidir, ayrıca bir hafta süperset lerle adele kanla bombalanmalı dier hafta acı hiissi baslayıncaya kadar calışılmalıdır, her 3 aylık dilimden sonra en az 3 hafta vücut dinlendirilmelidir.. eger bu şekilde çalışılırsa çok hızlı hacim ve kutle kazanabilirsinizz


BHTYR_VFR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 26-09-2007, 09:21 PM   #4 (permalink)
Teğmen
 
anceline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 62
Tesekkür: 408
58 Mesajinıza toplam 408 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
anceline is on a distinguished road
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

merhaba...
Bodybuilding gerçekten çok güzel bir spor. Bir hanımefendi olmama rağmen fitness çalışmalarında biraz daha ileri seviyeye giderek uzun yıllardır ağırlık çalışmaları yapıyorum.
Hem fizken güçlü hissediyorum, yağ oranım azalıyor, gün boyu daha çok enerji yakıyorum, metabolizmam hızlanıyor.
Bana sağladığı fiziki faydalarla birlikte ruhuma inanılmaz katkısı oluyor bu sporun. Kendimi çok güçlü hissediyorum. Bir kadın, zarafetini kaybetmeden rahatlıkla bu sporu yapabilir ancak çok zor ve disiplin istiyor, acıya tahammül istiyor. Fakat bu beni kamçılıyor.
Çok seviyorum, bırakmayı hiç ama hiç düşünmüyorum.Mücadele ruhu ve güçlü, sağlam bir fizik ömür boyu lazım insana. hepinize selamlar...
__________________
Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol !
anceline isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 04-01-2008, 07:16 PM   #5 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 2
Tesekkür: 0
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vivaldi_dos is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

ya bu konuyla ilgili telkin var mı?
vivaldi_dos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-01-2008, 07:22 PM   #6 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥
 
shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 4,953
Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

merhabalar vivaldi_dos

spor ile ilgili telkinler var..

kişiye özel çalışmalar olduğu için ücretli telkinler bölümüne giriyor...

emin olmak için konu ilgili olarak atakan bey e (hayatimdegisti rumuzlu üye )özel mesaj atabilir
yada sayfanın en üstünde yer alan sipariş butonuna tıklayarak yollayacağınız mesaj ile bilgi edinebilirsiniz...

forum içerisinde katılım gösterdikçe tlk puan kazanırsınız..
biriken puanlarınızla kendinize özel telkin yaptırabilirsiniz..

sevgiler..
__________________
ben mevlana değilim, insan ol öyle gel..
shamanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-01-2008, 07:25 PM   #7 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 2
Tesekkür: 0
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
vivaldi_dos is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim=))
vivaldi_dos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-01-2008, 07:40 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Mesajlar: 473
Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

selam arkadaslar ben geldimmmmmmmmmmmmmmm valla konuyu okumadim ama anladim sizlerde herseyi devletten bekliyorusnuz ya huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu (telkinden:) ya bende konu acagim hamile kalmak icin telkin varmi:PPP kikikiki varsa ben alayim:P
__________________
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-01-2008, 07:42 PM   #9 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥
 
shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 4,953
Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

ahhh canımmmm ..... geldin mi sen bi tanemmmm...

özlemişim yahuuu

var var olmamıııı.. hamilelik telkinide var... atakan beyyy yetişinnn...

__________________
ben mevlana değilim, insan ol öyle gel..
shamanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-01-2008, 07:42 PM   #10 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Mesajlar: 473
Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Adale inşa etmek.

ben niyemi yoktum anlatyim ben yoktum aranizda cunki calistim gece ve gunduz. simdi cikis aldim evdeyim artik is yok gumbur gumbur buralardayim fakat konular ne alemde ben nerdeyim bilemesiniz. eve geldim yatakl dosek yatiyorum soguk soguk ter atiyorum zehir atiyorum vucudumdan para kazandim ama ben kendimden gitim bitim yani
__________________
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Adale inşa etmek.

 Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri ve  Vücut Geliştirme   Adale inşa etmek. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Adale inşa etmek. On dokuzuncu yüzyılın sonuna doğru sporda yeni bir yaklaşım oluştu : Adale inşa etmek. Eski taş kaldırma geleneği yerini modern ağırlık kaldırmaya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Adale inşa etmek. telkin cd indir izle İstanbul Adale inşa etmek. nerededir kimdir Adale inşa etmek. çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Adale inşa etmek. hipnoz Adale inşa etmek.olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Adale inşa etmek. hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Adale inşa etmek. kuantum düşünce kitap haberi porno porno izle sincan escort
WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:22 PM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1