Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Uykusuzluk (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uykusuzluk/)
-   -   uyumak için ilaç kullanan var mı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uykusuzluk/615983-uyumak-icin-ilac-kullanan-var-mi.html)

ceko_25 26-11-2012 06:38 PM

Cevap: uyumak için ilaç kullanan var mı?

benim sorunumda çok uyumak uzun bi geceden sora 15 saat uyudugum bile olur uyku yüzünden kahvaltı yaptıgımı hiç hatırlamam

Vaveylaaa 13-12-2012 01:01 AM

ben kullanıyordum ama çok nadir alıyorum. yarısını içtiğim halde ertesi gün uyandığımda sersem gibi oluyorum.. daha başka etkileride var o yüzden kullanmıyorum çok sık olarak

azraist_24 13-12-2012 08:11 AM

Ertelemeyi birak + Sucluluk telkinleri uyku duzenini daha iyi hale getiriyor en azindan ben de oyle olmustu...

Sana da tavsiye ederim ve sonuclarini bizimle paylasirsan sevinirim....

Kal saglicakla....

wave44

orda 02-04-2013 10:47 PM

86 doğumluyum çok nadir uyanıyorum. ardından tekrar uykuya geçiyorum neler onerirsiniz. birde çok uyumuşda olabilirim. neler oldu lan ben uyurken1112?

sule_06 08-05-2013 10:56 AM

iki yıldır kullanıyorum mirtaron çok etkili. ama çok iştah açıyor :(

Işıklı yol 08-05-2013 11:24 AM

Alıntı:

sule_06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 840240)
iki yıldır kullanıyorum mirtaron çok etkili. ama çok iştah açıyor :(

Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda düzelir rahatsızlığın arkadaşım.

ßyKuS 07-06-2013 08:41 PM

benim bu konuda farkettiğim bir nokta var. Bazılarımızın sorunu geceleri uyumakta zorluk çekiyoruz. Çocukluk zamanlarımızda sabahtan akşama kadar dışarılarda gezer. Akşam'da eve gittiğimizde geceleri uyumak için hiçbir sıkıntı çekmeden saniyeler içerisinde mışıl mışıl uyurduk. Tabii misafirlerde uyumakta sıkıntı çekerdim ben çünkü çok sıcak olurdu.. Neyse herhangi bir iş'e girdiğimde de gün boyu fazlalık enerjimi harcadığım için gece uyumakta zorluk çekmiyordum.

Ne zaman evde bütün gün boş boş zaman geçirmeye başlasam geceleri uyumakta epey bir zorlanmaya başladım. Bunun olsa olsa 2 nedeni olabilir. Biri, gün boyu enerjimizi atamadığımız için diğeri ise geceleri çok fazla düşündüğümüz için sıkıntı stres işte.. Eğer fazlalık enerjinizi harcarsanız ilaç kullanmanıza gerek kalmıcak.. Bunun en açık örneği çocukluk zamanımız ve iş yerinde geçen zamanımızı göz önünde bulundurursak daha iyi anlıcağımızı düşünüyorum. Dii mi Işıklı yol :))

Işıklı yol 08-06-2013 07:40 AM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843021)
benim bu konuda farkettiğim bir nokta var. Bazılarımızın sorunu geceleri uyumakta zorluk çekiyoruz. Çocukluk zamanlarımızda sabahtan akşama kadar dışarılarda gezer. Akşam'da eve gittiğimizde geceleri uyumak için hiçbir sıkıntı çekmeden saniyeler içerisinde mışıl mışıl uyurduk. Tabii misafirlerde uyumakta sıkıntı çekerdim ben çünkü çok sıcak olurdu.. Neyse herhangi bir iş'e girdiğimde de gün boyu fazlalık enerjimi harcadığım için gece uyumakta zorluk çekmiyordum.

Ne zaman evde bütün gün boş boş zaman geçirmeye başlasam geceleri uyumakta epey bir zorlanmaya başladım. Bunun olsa olsa 2 nedeni olabilir. Biri, gün boyu enerjimizi atamadığımız için diğeri ise geceleri çok fazla düşündüğümüz için sıkıntı stres işte.. Eğer fazlalık enerjinizi harcarsanız ilaç kullanmanıza gerek kalmıcak.. Bunun en açık örneği çocukluk zamanımız ve iş yerinde geçen zamanımızı göz önünde bulundurursak daha iyi anlıcağımızı düşünüyorum. Dii mi Işıklı yol :))

Hımmm evet çok haklısın tespitlerine katılıyorum. Birde şu var ki çok fazla bilgisayar başında geçirilen zaman, çok fazla cep telefonu kullanımı da vücudun doğal dengesini bozabiliyor. Tabi bu daha çok psikolojik sebeplerle olabiliyor. Gün içerisinde yaptığınız her şeyi Gece yatağa yattığınızda irdeliyorsanız, hatalarınız, pişmanlıklarınız ve her şey. Aşırı stres ve endişe, kaygı hali de uyumaya engel olabiliyor. Bunun için iki ayrı yöntem var. Biri rüya baloncuğu çalışması, diğeri dua etmek arkadaşlar. Rüya baloncuğu gün içerisinde yaşadığınız her sinirinizi bozan olayı bir balonun içine dolduruyor ve salıveriyorsunuz onu gökyüzüne ve gidene dek ardından bakıyorsunuz. Sonrasında ise o olayları tek tek düşünüp istediğiniz şekliyle tekrar oynuyorsunuz zihninizde böylece sizi üzen ve öfkelendiren yoran her olayı zihninizin ekranında başka bir boyuta taşımız oluyoruz. Bilinçaltı hayal ve gerçeği ayıramadığından yeni haliyle kabul ediyor olayları bu zaman içerisinde size daha sakin ve berrak bir zihin sunabiliyor.

Tam Kung 08-06-2013 07:48 AM

hayel kurun ,hayeliniz daha bitmeden uykuya dalarsiniz.

Işıklı yol 08-06-2013 07:51 AM

İkinci yöntem ise, dua etmektir. Öncelikle mümkünse boy abdesti yahut normal abdest alır iki rekat namaz kılarsınız. Sonra secdeye kapanır ve sizi yoran, canınızı sıkan ne varsa itiraf edersiniz. İtiraf etmek arkadaşlar müthiş huzur verir. Hz Adem as cennette ilk sürçtüğünde hemen günahını itiraf etmiş ve özür beyanında bulunmuştur. Bu bize günahlarımız yada hatalarımız karşısında tavrımızın ne olması gerektiğini gösterir. Günahınızı hatanızı itiraf ettikten sonra ellerinizi açın ve dileyin. Hatta ağlayın, şükredin anlatın anlatın anlatın bilin ki Onun elinde her şey her imkan. Bizler insanlara derdimizi anlatır dururuz. Oysa demiş ki eskiler" kendi muhtacı geda kime himmet ede" Yani kendisi bir günahkarken yada muhtaçken san ane verecek. Onun elinde ne varki sana yardım etsin. Tabi ki dertleri paylaşmalı ama Allahın dergahından daha güzel bir korunak sığınak yoktur. İşte bundan sonra gider yatarsınız. BUnu olmadı hergün yapın bir müddet sonra zaten şeytan sen bu eylemi yapma diye erkenden seni bayıltır:))) Yeter ki uyusun der yeterki yatsında kötü olsun, mutlu olmasın acı çeksin kurtulmasın ve ben bu zeminde istediğim gibi at koşturabileyin onların gözlerini bağlayım efsunlayım onları kandırayım da yeryüzünde aç perişan kalsınlar. Acı çeksinler canları yansın.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:20 PM.