Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Makaleleri ve Yazıları

Uyarılar

Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Makaleleri ve Yazıları Daha Olumlu Düşünme Sanatı :) Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız DAha Olumlu Düşünme Sanatı Kişisel gelişim öğretilerinin çağımızda yaygınlaşmasıyla birlikte büyük düşünme,olumlu düşünme gibi kavramlar bizlerin hayatına girmiş durumda. İstediklerimize sahip olmak istiyor ve olumlu olumlu düşünmeye çalışıyoruz ama neden olmuyor ki?.....ve kafalarımızdaki en büyük soru işareti şu: Ama neden ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Makaleleri ve Yazıları telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Makaleleri ve Yazıları nerededir kimdir Üyelerin Makaleleri ve Yazıları çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hipnoz Üyelerin Makaleleri ve Yazıları olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Makaleleri ve Yazıları hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Makaleleri ve Yazıları kuantum düşünce kitap haberi

Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12-09-2008, 12:08 PM   #1 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

DAha Olumlu Düşünme Sanatı

Kişisel gelişim öğretilerinin çağımızda yaygınlaşmasıyla birlikte büyük düşünme,olumlu düşünme gibi kavramlar bizlerin hayatına girmiş durumda.
İstediklerimize sahip olmak istiyor ve olumlu olumlu düşünmeye çalışıyoruz ama neden olmuyor ki?.....ve kafalarımızdaki en büyük soru işareti şu:
Ama neden hayatım değişmiyor ki ?O kadarda olacağına inanıp olumlu düşünmüştüm!!!!
Anlamamız gereken şu ki
Olumlu düşünme bir yaşam biçimi,hayata bakış stili...
Olumlu düşünüyorum ama neden olmuyor diyenler neden olmuyor? sözünün bir olumsuzlama olduğunun farkında değiller...
Olumlu düşünenler nasıl diye sorarlar.
Olumsuz düşünenler neden benim başıma bunlar geliyor diye sızlanırlar.
Evet ama dediğinizde bilinki olumsuzluk sizin pusulanız olmuş.
Çünkü ama bağlacı olumsuzluğa götüren bağlaçtır..
Olumlu düşünüyorum ama :)
Sizinde belki başınıza gelen küçük bir öykü
Evde bütün gün boyunca ideal otomobiline kavuşabilmek için olumlama yapmıştı ve hayal kurmuştu mert bey...
Secret filmindeki o sahne gibi havaya sıçrayarak o araba benim dedi
ve sonra arkadaşıyla randevusuna gitti..
ve yolun kenarında bir kafeye oturup sohbete başladılar.Hayalini kurduğu araba yolun kenarından geçti ve o sırada Mert bey arkadaşına şu arabayı çok istiyorum dedi hep onun hayalini kuruyorum...ve bu sözle farkında olmadan bilinçaltına yeni mesajı kodladı ve evde yaptığı olumlama ve hayallerin boşuna gittiğin farkına varmadan
o arabayı çok istiyorum demekle ona sahip değilim mesajını verdi bilinçaltına
Olumsuz düşündüğümüzün farkında değiliz aslında tüm mesele bu
bir kaç olumlamayı evde tekrarlayarak olumlu düşündüğümüzü sanıyoruz
Farkında ol...
Düşüncelerin cidden farkında ol
Onları izle kardeşim uzaktan gerçekten olumlu mu değilmi
Olumlu düşünme.... 2 şekildedir birincisi sahip olduğunuzu onaylarsınız
Örneğin:Honda civic sahibiyim dersiniz ki bu yolu pek tavsiye etmem...
Gerçeklikten koparır çünkü...ve kendinizi buna inandıramazsınız
Çünkü o arabaya sahipseniz niye geçen gece yolda arkadaşınızla evinize gidebilmek için otobüsün gelmesini bekliyordunuz
Deneyimleriniz ona sahip olmadığınızı inkar eder
hedef belirleyerek olumlu düşünmek ise en makul ve doğru yoldur
bu yolda sahip olacağınızı onaylarsınız 1 yıl içinde ne yapıp yapıp bu otomobile sahip olacağım..
bir yolunu bulacağım...tüm herşeyi yapmaya hazırım şeklinde hedef belirlersiniz
Şİmdi elinize kağıt kalemi alın ve ileriye tarih atarak(belirlediğiniz tarihi çok ileriye atmayın sizi motive edicek ve harekete geçirecek bir zaman dilimi olsun ) ideallerinizi ve buna götüren yolları yazın ve isteğinize ulaşmak için küçük bir adım atın...
1.hedefim.........şu tarihte ulaşacağım
2.hedefim..........şu tarihte ulaşacağım
Ajandanıza eylem planlarınızı yazın (4 Y kuralı) Y apacaklarınızı Y azın, Y azdıklarınızı Y apın
ve unutmayın söz uçar yazı kalır....
Bir defa yazmak bin defa düşünmek gibidir..
Bu çalışmaları zaten başarılı ve mutlu insanlar yapıyor inanmıyorsanız sorun :)ve başarılı insanların özgeçmişlerini okuyun sizde çok şaşıracaksınız..keyifli uygulamalar

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-09-2008, 05:05 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light
Standart Ynt: Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı
.
Şİmdi elinize kağıt kalemi alın ve ileriye tarih atarak(belirlediğiniz tarihi çok ileriye atmayın sizi motive edicek ve harekete geçirecek bir zaman dilimi olsun ) ideallerinizi ve buna götüren yolları yazın ve isteğinize ulaşmak için küçük bir adım atın...
Ajandanıza eylem planlarınızı yazın (4 Y kuralı) Y apacaklarınızı Y azın, Y azdıklarınızı Y apın
Bu çalışmaları zaten başarılı ve mutlu insanlar yapıyor inanmıyorsanız sorun :)ve başarılı insanların özgeçmişlerini okuyun sizde çok şaşıracaksınız..keyifli uygulamalar

Sevgili Keops bu olumlamalar hep kafamı karıştırıyor.Seninle daha önce de konuşmuştuk bunu ..
Şimdi bazı kitaplarda olumlamaların sonu "seçiyorum " ya da"sahibim"ile bitiyor.Ve olumlamaları yaparken "yapıcam""edicem"gibi gelicek zamanlı cümleler kurmayın deniyor.
Peki senin verdiğin örnekte "ulaşıcağım" dediğimizde gelicek zaman olmuyormu?Ya da başında tarih olduğu için işin şeklimi değişiyor?
Mesela diyelim ben araba istiyorum şöylemi demem lazım:ben 3 ay sonra bmw marka arabama ulaşıcağım.Ya da
Ben x şirkette 1 ay sonra çalışmaya başlıyacağım gibi mi?

Ayrıca aynı anda 2 yada 3 hedef belirlediğimizde enerjiyi bölmüş olmuyoruz değil mi?diyelim hem araba hem de iş aynı anda isteyebilirim?Nedersin?

duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-09-2008, 05:56 PM   #3 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light

Alıntı:
duru79 Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
.

Sevgili Keops bu olumlamalar hep kafamı karıştırıyor.Seninle daha önce de konuşmuştuk bunu ..
Şimdi bazı kitaplarda olumlamaların sonu "seçiyorum " ya da"sahibim"ile bitiyor.Ve olumlamaları yaparken "yapıcam""edicem"gibi gelicek zamanlı cümleler kurmayın deniyor.
Peki senin verdiğin örnekte "ulaşıcağım" dediğimizde gelicek zaman olmuyormu?Ya da başında tarih olduğu için işin şeklimi değişiyor?
Mesela diyelim ben araba istiyorum şöylemi demem lazım:ben 3 ay sonra bmw marka arabama ulaşıcağım.Ya da
Ben x şirkette 1 ay sonra çalışmaya başlıyacağım gibi mi?

Ayrıca aynı anda 2 yada 3 hedef belirlediğimizde enerjiyi bölmüş olmuyoruz değil mi?diyelim hem araba hem de iş aynı anda isteyebilirim?Nedersin?

Sevgili duru79 olumlama tarzıyla hedefe ulaşma biraz kuantum boyutla alakalı
yani çekim yasası dedikleri şey..ben o yolu pek önermiyorum ama isteyen kullanabilir.
hedef belirleme ile hedefe ulaşmada mutlaka net bir tarih belirtilir... örneğin öss sınavına hazırlanan bir gencin 1 yıllık günü ayı belli olan bir sınavı vardır ve sınavın yaklaşıp yaklaşmadığına bakar..çalışma hızına ve kaynaklarına bakar hedefine yaklaşıp yaklaşmadığına bakar ve ona göre içsel ve dışsal kaynaklarını kullanır...
aradığın cevap olumlamayı doğru yapıp yapmadığın olmamalı
olumlama ve hayallerin(imgelemenin)mantığı çok basit
hayal ve olumlamaların duygu üretir
duygular hedefe uygun davranışlara dönüşür
davranışlar sonuç almanı sağlar
hayal ve olumlamaların duygu üretmiyorsa...yıllarca hayal kursan bi işe yaramaz...
olumlamalarınız boş bir kelime gibi değil size hedefinizi hatırlatan kutsal kelimeler gibi davranın...onları her söylediğinizde çoşkuyla söyleyin
ayrıca olumlamaların nasıl düzgün oluşturulacağıyla ilgili bir yazım vardı sitede onuda okuyabilirsin
Alt 13-09-2008, 10:07 AM   #4 (permalink)
Mustang
Guest

Keops çok sağol ben bu yazıyı okuyunca ne çok ama dediğimi fark ettim ve elimden geldiğince kulanmamaya karar verdim.Paylaşımların için çok sağol .
Alt 13-09-2008, 10:55 AM   #5 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
122 Mesajinıza toplam 635 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mücevher is an unknown quantity at this point

tebrikler üstad keops, siz bu işi çözmüşsünüz... super
Benim inandığım ölümsüz masallarım var
mücevher isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-10-2008, 03:43 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 11
132 Mesajinıza toplam 504 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ametist is an unknown quantity at this point

olumlama yaparken gelecek zmn kullanmabilirmiyiz yoksa mesela atıyorum mesela verdiğiniz araba örneğinden gidiyim;
bir sene sonra honda sahibiyim gibi mi olumlama vermeli yoksa sahip olacağım gibi ifade de kullanılır mı?yani merak ettiğim gelecek zmnlı olumlama yapmak doğru mu?
Alıntı:
DAha Olumlu Düşünme Sanatı

Kişisel gelişim öğretilerinin çağımızda yaygınlaşmasıyla birlikte büyük düşünme,olumlu düşünme gibi kavramlar bizlerin hayatına girmiş durumda.
İstediklerimize sahip olmak istiyor ve olumlu olumlu düşünmeye çalışıyoruz ama neden olmuyor ki?.....ve kafalarımızdaki en büyük soru işareti şu:
Ama neden hayatım değişmiyor ki ?O kadarda olacağına inanıp olumlu düşünmüştüm!!!!
Anlamamız gereken şu ki
Olumlu düşünme bir yaşam biçimi,hayata bakış stili...
Olumlu düşünüyorum ama neden olmuyor diyenler neden olmuyor? sözünün bir olumsuzlama olduğunun farkında değiller...
Olumlu düşünenler nasıl diye sorarlar.
Olumsuz düşünenler neden benim başıma bunlar geliyor diye sızlanırlar.
Evet ama dediğinizde bilinki olumsuzluk sizin pusulanız olmuş.
Çünkü ama bağlacı olumsuzluğa götüren bağlaçtır..
Olumlu düşünüyorum ama :)
Sizinde belki başınıza gelen küçük bir öykü
Evde bütün gün boyunca ideal otomobiline kavuşabilmek için olumlama yapmıştı ve hayal kurmuştu mert bey...
Secret filmindeki o sahne gibi havaya sıçrayarak o araba benim dedi
ve sonra arkadaşıyla randevusuna gitti..
ve yolun kenarında bir kafeye oturup sohbete başladılar.Hayalini kurduğu araba yolun kenarından geçti ve o sırada Mert bey arkadaşına şu arabayı çok istiyorum dedi hep onun hayalini kuruyorum...ve bu sözle farkında olmadan bilinçaltına yeni mesajı kodladı ve evde yaptığı olumlama ve hayallerin boşuna gittiğin farkına varmadan
o arabayı çok istiyorum demekle ona sahip değilim mesajını verdi bilinçaltına
Olumsuz düşündüğümüzün farkında değiliz aslında tüm mesele bu
bir kaç olumlamayı evde tekrarlayarak olumlu düşündüğümüzü sanıyoruz
Farkında ol...
Düşüncelerin cidden farkında ol
Onları izle kardeşim uzaktan gerçekten olumlu mu değilmi
Olumlu düşünme.... 2 şekildedir birincisi sahip olduğunuzu onaylarsınız
Örneğin:Honda civic sahibiyim dersiniz ki bu yolu pek tavsiye etmem...
Gerçeklikten koparır çünkü...ve kendinizi buna inandıramazsınız
Çünkü o arabaya sahipseniz niye geçen gece yolda arkadaşınızla evinize gidebilmek için otobüsün gelmesini bekliyordunuz
Deneyimleriniz ona sahip olmadığınızı inkar eder
hedef belirleyerek olumlu düşünmek ise en makul ve doğru yoldur
bu yolda sahip olacağınızı onaylarsınız 1 yıl içinde ne yapıp yapıp bu otomobile sahip olacağım..
bir yolunu bulacağım...tüm herşeyi yapmaya hazırım şeklinde hedef belirlersiniz

Alt 06-10-2008, 10:34 AM   #7 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

Gelecek zamanla olumlama yapmak doğru mu diye sormuş kısmen
olumlama gelecek zamanda yapılmaz olumlama şimdi sahip olmuş gibi düşünülerek yapılır
Diğeri telkindir...
şu tarihte ....sahip olacağımdemek gerçek bir hedef sahibi olmak demektir
bu telkin yöntemidir ve bir hedefe ulaşmada bu dğru bir yöntemdir
Olumlamaların ise bir takım kuralları vardır mesela olumlamalar sizinle ilgili olmalı
örneğin
eşim beni sevecek yerine eşimi mutlu edecek yine yollar buluyorum demek sizin kontrolünüzdedir
onaylamalar hedef değildir Büyük harflerle yazıyorum iyi dikkat edin bu cümle üzerine
OLUMLAMALAR ŞANS DUASI DEĞİLLERDİR
şatoya eve arabaya ve çok paraya sahibim
emin misin bi cebini kontrol et istersen
idealimdeki arabaya sahibim... içerden bi ses cevap verir:bu akşam neden yürüyerek gittin
çok zenginim saatlerce olumlama yaptınız .dışardan birisi borç para istedi ve sizde dedinizki valla bi kuruş yok yanımda olsa verirdim biliyorsun bu aralar biraz sıkışkınım...hani çok zengindiniz :)
X firmasında işe girdiğinizi canlandırdınız ve siz hayal ederken başka biride mülakata hazırlandı yeteneklerini geliştirdi ve sürekli eyleme geçti pozitif düşündü ben bu firmaya veya bundan daha iyisine girmek için elimden geleni yapacağım bu firmaya veya bundan daha iyisinde ideal işimi yapıyor olacağım az kaldı dedi ve bi baktınız sizin hayal ettiğiniz koltukta o oturuyor :)çünkü olumlama yapmadı hedef koydu kendine telkin verdi ve eyleme geçti
olumlamalar sahip olmadığımız eşyalar,kişiler ve nesneler için kullanılması hayal kırıklığınıda beraberinde getirmesi kaçınılmazdır.
ONAYLAMALAR İLE NELERİ AMAÇ EDİNEBİLİRSİNİZ
kim olduğunuz
nasıl davrandığınız
ne yaptığınız
yaşam kurallarınız
inançlarınız
başkalarıyla ilgili beklentileriniz..
bunlara dikkat edin....
Alt 06-10-2008, 12:32 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 11
132 Mesajinıza toplam 504 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ametist is an unknown quantity at this point

keops hocam çok çok teşekkürler .şimdi netleşti .
Alt 05-05-2009, 07:07 PM   #9 (permalink)
Teğmen

eylul0676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49
8 Mesajinıza toplam 52 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
eylul0676 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

sevgili keops harekete geçmek lazım diyorsunuz içimizde harekete geçmek isteği yoksa yada harekete geçmek için ne yapacağımızı bilmiyorsak ne yapmalıyız kendimizi nasıl motive etmeliyiz.örneğin ben araba tamircisiyim işlerimin iyi olmasını istiyorum ama bunun için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.bu durumda ne yapmalıyım teşekkürler
eylul0676 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2009, 10:30 PM   #10 (permalink)
Moderator
Abdullah Canıtez

Standart Cevap: Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

eylül 0676 merhaba demişsin ki

''sevgili keops harekete geçmek lazım diyorsunuz içimizde harekete geçmek isteği yoksa yada harekete geçmek için ne yapacağımızı bilmiyorsak ne yapmalıyız kendimizi nasıl motive etmeliyiz.örneğin ben araba tamircisiyim işlerimin iyi olmasını istiyorum ama bunun için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.bu durumda ne yapmalıyım teşekkürler''

cevabım şu gerçekte ne istediğini bul işlerin iyi gitmesini istemek bi hedef değildir mümkün olduğunca kesin ol...gerçekte ne istiyorum diye defalarca sor ..
bu soru çok önemli seni o motive eder.
Yani ihtiyaçların seni motive eder. :))en derinden inançlarında senin birşeyi yapıp yapmayacağınıu tayin eder
inanç=eylemdir

Bookmarks

Seçenekler
Stil