Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-09-2008, 05:56 PM   #3 (permalink)
keops
Moderator
Abdullah Canıtez

keops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 154
290 Mesajinıza toplam 2,351 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
keops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of lightkeops is a glorious beacon of light
Standart Ynt: Daha Olumlu Düşünme Sanatı :)

Alıntı:
duru79 Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı
.
Şİmdi elinize kağıt kalemi alın ve ileriye tarih atarak(belirlediğiniz tarihi çok ileriye atmayın sizi motive edicek ve harekete geçirecek bir zaman dilimi olsun ) ideallerinizi ve buna götüren yolları yazın ve isteğinize ulaşmak için küçük bir adım atın...
1.hedefim.........şu tarihte ulaşacağım
2.hedefim..........şu tarihte ulaşacağım
Ajandanıza eylem planlarınızı yazın (4 Y kuralı) Y apacaklarınızı Y azın, Y azdıklarınızı Y apın
ve unutmayın söz uçar yazı kalır....
Bir defa yazmak bin defa düşünmek gibidir..
Bu çalışmaları zaten başarılı ve mutlu insanlar yapıyor inanmıyorsanız sorun :)ve başarılı insanların özgeçmişlerini okuyun sizde çok şaşıracaksınız..keyifli uygulamalar

Sevgili Keops bu olumlamalar hep kafamı karıştırıyor.Seninle daha önce de konuşmuştuk bunu ..
Şimdi bazı kitaplarda olumlamaların sonu "seçiyorum " ya da"sahibim"ile bitiyor.Ve olumlamaları yaparken "yapıcam""edicem"gibi gelicek zamanlı cümleler kurmayın deniyor.
Peki senin verdiğin örnekte "ulaşıcağım" dediğimizde gelicek zaman olmuyormu?Ya da başında tarih olduğu için işin şeklimi değişiyor?
Mesela diyelim ben araba istiyorum şöylemi demem lazım:ben 3 ay sonra bmw marka arabama ulaşıcağım.Ya da
Ben x şirkette 1 ay sonra çalışmaya başlıyacağım gibi mi?

Ayrıca aynı anda 2 yada 3 hedef belirlediğimizde enerjiyi bölmüş olmuyoruz değil mi?diyelim hem araba hem de iş aynı anda isteyebilirim?Nedersin?

Sevgili duru79 olumlama tarzıyla hedefe ulaşma biraz kuantum boyutla alakalı
yani çekim yasası dedikleri şey..ben o yolu pek önermiyorum ama isteyen kullanabilir.
hedef belirleme ile hedefe ulaşmada mutlaka net bir tarih belirtilir... örneğin öss sınavına hazırlanan bir gencin 1 yıllık günü ayı belli olan bir sınavı vardır ve sınavın yaklaşıp yaklaşmadığına bakar..çalışma hızına ve kaynaklarına bakar hedefine yaklaşıp yaklaşmadığına bakar ve ona göre içsel ve dışsal kaynaklarını kullanır...
aradığın cevap olumlamayı doğru yapıp yapmadığın olmamalı
olumlama ve hayallerin(imgelemenin)mantığı çok basit
hayal ve olumlamaların duygu üretir
duygular hedefe uygun davranışlara dönüşür
davranışlar sonuç almanı sağlar
hayal ve olumlamaların duygu üretmiyorsa...yıllarca hayal kursan bi işe yaramaz...
olumlamalarınız boş bir kelime gibi değil size hedefinizi hatırlatan kutsal kelimeler gibi davranın...onları her söylediğinizde çoşkuyla söyleyin
ayrıca olumlamaların nasıl düzgün oluşturulacağıyla ilgili bir yazım vardı sitede onuda okuyabilirsin
keops isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla