Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Güzel Gelişmeler :) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/624077-guzel-gelismeler.html)

kediiicik 15-04-2014 02:50 PM

Güzel Gelişmeler :)

Merhaba günlük,
Bu siteye yaklaşık 2 ay önce üye oldum. Telkinleri düzensiz dinlediğimden mi, yoksa telkinin yanında hiçbir çalışma yapmadığımdan mı bilmiyorum, hiçbir faydasını görmedim. Bugün tekrardan suçluluk ve egoya başlamak istemiyorum.
Ve şöyle bir göz geçirdim de diğer üyeler değişimlerini çok güzel anlatmışlar, benim neden bir günlüğüm olmasın, ben neden değişmeyeyim? Bence seninle birlikte değişime adım atıyorum :)
Öncelikle, ben 16 yaşındayım. Çekingenlik, sosyal olmama, kendini diğer insanlardan yetersiz görme, iç huzursuzluk, kendine güvenmeme sorunlarıyla uğraşıyorum.
Artık kendime güvenmek istiyorum. Girdiğim yeni ortamlarda, arkadaş edinirken, kendi içime kapanmayı değil de, yakın arkadaşlarımın yanında nasılsam öyle olmayı istiyorum. Huzursuz hissetmek istemiyorum. Özellikle karşı cinste - erkeklerde-, ve sosyal olan insanlarla muhabbet edememek sorunum oluyor. Onları kendimden üstün görüyorum. Ben kendimi değerli görmek istiyorum.
Bu anlamda sen başlangıçsın günlük, inşallah değişimlerime tanık olursun inşallah istediğim kişi olabilirim.
Görüşürüüüz :)

hatiicee 15-04-2014 04:37 PM

Cevap: Güzel Gelişmeler :)

Günlüğün hayırlı olsun.Güzel değişimlerle dolsun

sweeet 15-04-2014 08:44 PM

Günlüğün hayırlı olsun. Başlığı görünce içime umut doldu. Telkinleri düzenli dinlersen daha kısa sürede fayda görürsün, sevgiler.

kediiicik 15-04-2014 08:57 PM

Teşekkürler :))
İnşallah buraya "Yaşasıııın olmak istediğim kişiyim :D " demek için de gelirim.
Güzel gelişmeler beni bekliyooooor :DD

kediiicik 16-04-2014 07:33 PM

Merhaba günlük,
Az önce kendimi çok kötü hissetmemi sağlayan bir rüya gördüm. Okulun kantinine gidiyorum,sabah saat 8 civarları. Okulun sonuncu sınıflarından yakın arkadaş bir kız bir erkek var onları görüyorum, tost alıyorum kendime. Ertesi gün yine o saatlerde tost almaya gidiyorum, onları görüyorum. Konuşuyorlar, gülüyorlar, bana bakıyorlar. Birkaç gün tekrarlanıyor bu durum. En sonuncu kez yine gittiğimde onlara hiç bakmıyorum, yüksek sesle konuşuyorlar, bana gülüyorlar. Yine aynı saattin de geldi şuna bak diye alay ediyorlar, küçük görüyorlar. Onlara hiç bakmıyorum, kafam önümde çıkıyorum. Sonradan farkediyorum ki yakın bir arkadaşım da duymuş onların dediklerini. Onunla konuşuyoruz, yanımızda biri daha var. Ne kadar kötü olduğundan bahsediyor arkadaşım. Kendimi çok değersiz hissettim, çok kötü hissediyorum, ezik gibi.
Gerçekten de uyandığımda öyle hissediyordum. İçimde o kadar büyük bir huzursuzluk var ki şuan, onu tutup oradan koparmak istiyorum. Beni boğuyor, beni öyle sıkıyor ki nefes alamayacak gibi hissediyorum.
Ben çekingen bir kızım tekiyim. Hayatımda zorlukların olduğu bir dönemdeyim. İnsanların yanında neden kendimi değersiz hissediyorum? Neden onlarla konuşurken içimden delice konu arayışına giriyorum, huzursuzluk geliyor, kabuğuma çekiliyorum? Ben neden sosyal değilim?
Hiçbir şeyi başaramayacak gibi hissediyorum, dipte hissediyorum, belki depresyondayım bile.
Ne zaman içimdeki bu huzursuzluktan kurtulacağım günlük?

kediiicik 16-04-2014 07:48 PM

Üstelik telkinler sayesinde dik durmam gerekirken ben sırtımda bir yük varmış gibi hissediyorum. Dik duramıyorum.
Telkinler bana etki etmiyor galiba.
Ya da bilinçaltım tamamen olumsuz düşünceyle kaplanmış.
Şuan bile kendimle ilgili olumlu bir şey düşünemiyorum.
Bana göre, ben tam bir umutsuzluk örneğiyim

Janer 16-04-2014 10:28 PM

Alıntı:

kediiicik Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849681)
Üstelik telkinler sayesinde dik durmam gerekirken ben sırtımda bir yük varmış gibi hissediyorum. Dik duramıyorum.
Telkinler bana etki etmiyor galiba.
Ya da bilinçaltım tamamen olumsuz düşünceyle kaplanmış.
Şuan bile kendimle ilgili olumlu bir şey düşünemiyorum.
Bana göre, ben tam bir umutsuzluk örneğiyim

Biraz zamana bırak olumlu yada olumsuz düşünmek zorunda değilsin . telkinler bilinçaltını temizlemeye çalışıyor şuan.

sweeet 17-04-2014 11:17 AM

Rüyalarla arınma yaşayabilirsin. Aynı rüyanın tekrar etmesi senin bu ve bu gibi olaylarda aşman gereken bir şeyler olduğunu gösteriyor. Rüyalarda gerçek hayatta olduğumuzdan daha özgür hissederiz. Her doğruyu ve her yanlışı istediğimiz gibi deneyimleyebiliriz. Özellikle rüyada olduğunun farkına varırsan o zaman buna lusid rüya deniyor ve gelişim için kullanılabiliyor. Bu rüyalar sana kötü değil daha iyi hissettirmek için var akışa güven. Ve sabırlı ol.

kediiicik 28-04-2014 04:28 PM

Merhaba günlük,
uzun bir aradan sonra yine ben.
Evet yine sözümü tutamadım, bilirsin beni.
Telkinleri yarım bıraktım.
Bugün tekrardan başlamak istiyorum.
Artık güzel günlerin gelmesini istiyorum günlük, hayatımı amaçsız yaşamak istemiyorum.Kendine güvenen bir kız olmak istiyorum. Hayatın her anını dolu dolu yaşayan, sosyal, özgüvenli pırıl pırıl bir genç olmak istiyorum.
Sürekli yatağımı düşlemekten, sürekli uyku halinde, huzursuz olmaktan bıktım günlük.
Artık başlamaya gücüm kalmıyor,umutsuzlaşıyorum, mutsuzluk havuzumda yüzüp duruyorum.
Şu yaşadığım her neyse onu aşmak istiyorum günlük, huzurlu olmak istiyorum.
En önemlisi kendimle huzurlu olmak istiyorum.
Kendiyle barışık bir genç.
Değişimi gerçekleştiremiyorum, olmuyor, ne kadar istesem de başlayamıyorum.
Kendimi sevemiyorum, saygı gösteremiyorum, değerli göremiyorum günlük.
Nasıl seveceğim kendimi, ne yapmam gerekiyor?

kediiicik 28-04-2014 04:50 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849685)
Rüyalarla arınma yaşayabilirsin. Aynı rüyanın tekrar etmesi senin bu ve bu gibi olaylarda aşman gereken bir şeyler olduğunu gösteriyor. Rüyalarda gerçek hayatta olduğumuzdan daha özgür hissederiz. Her doğruyu ve her yanlışı istediğimiz gibi deneyimleyebiliriz. Özellikle rüyada olduğunun farkına varırsan o zaman buna lusid rüya deniyor ve gelişim için kullanılabiliyor. Bu rüyalar sana kötü değil daha iyi hissettirmek için var akışa güven. Ve sabırlı ol.

Sabırlı olmaya çalışıyorum tekrardan başlıyorum. Çok teşekkürler bilgilerin için.

kediiicik 28-04-2014 04:51 PM

Alıntı:

Janer Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849682)
Biraz zamana bırak olumlu yada olumsuz düşünmek zorunda değilsin . telkinler bilinçaltını temizlemeye çalışıyor şuan.

Zamana bırakmaya karar verdim, bakalım, inşallah bilinçaltım temizlenebilir :)

atmaca42 29-04-2014 07:54 AM

senin yaşlarda olur böyle şeyler ergenlik dönemi çok takılma bizde o dönemlerden geçtik kendini ezik görme ,küçük hissetme vs... zamanla geçecek birde senin üzen arkadaşların varsa uzak dur kendine meşguliyet ara kafanı başka şeylerle meşgul et hedeflerin olsun hedefleriyin peşine git kimse kimseden üstün değil bazen hayatı sallamak gerekiyor salla gitsin ne demişler ÇARESİZSENİZ ÇARE SİZSİNİZ herşey sizde biter hanım kız (bir abi tavsiyesi )

kilicmakina 29-04-2014 12:50 PM

arkadaşlar herkeze merhaba gerçekten bu sitede hayatımın değişeceğine inanıyorum herkeze iyi günler :D

kediiicik 30-04-2014 04:04 PM

Alıntı:

atmaca42 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849851)
senin yaşlarda olur böyle şeyler ergenlik dönemi çok takılma bizde o dönemlerden geçtik kendini ezik görme ,küçük hissetme vs... zamanla geçecek birde senin üzen arkadaşların varsa uzak dur kendine meşguliyet ara kafanı başka şeylerle meşgul et hedeflerin olsun hedefleriyin peşine git kimse kimseden üstün değil bazen hayatı sallamak gerekiyor salla gitsin ne demişler ÇARESİZSENİZ ÇARE SİZSİNİZ herşey sizde biter hanım kız (bir abi tavsiyesi )

Biliyorum bu yaşlarda yaşanılası şeyler ama bu yaşlarda bunu atlatamazsam bu benim tüm hayatımı etkileyebilir. Üstelik ben ilerde gençlik yıllarımı, lise hayatımı dolu dolu, mutlu yaşadım demek istiyorum.
Bu kendini ezik görme, küçük hissetme, kendinle mutlu olamama durumu beni fazlasıyla etkilediği, umutsuzluğuma sürüklediği için buradayım düzeltmeye çalışıyorum.
Biz her zaman böyle abi, abla tavsiyelerine ihtiyaç duyuyoruz
yorumun için teşekkürler :)

kediiicik 30-04-2014 04:16 PM

Merhaba günlük,
bugün nasılsın bakalım?
Günlükleri her zaman kendimle özdeşleştirmiş, kendimle konuşur gibi onlara hal hatır sormuşumdur küçüklüğümden beri. Gerçi günlük yazarak aslında kendimizle konuşmaz mıyız, kimsenin bilmediği en ince detayları, hislerimizi, kendimizi onlara açmaz mıyız?
Şükür ki yazmayı hep seven bir insan oldum. Ne zaman kötü hissetsem, hala oturur bir şeyler karalarım kendimce. Günlükleri severim bu yüzden, günlüğüm benim en karanlık köşelerimi anlatır.
Yeni küçük sırlarla geldim sana, günlük.
Başkalarının düşüncelerini çok fazla önemsediğimi farkettim. Hatta o kadar fazla ki bir şeyler yaptığımda acaba o benim hakkımda ne düşündü diye kendimi yiyip bitiriyorum. Sanki ben başkalarıyla yaşıyorum. Onların düşünceleri öyle sarsıyor ki beni, mutluyken bir anda karanlığa, düşüncelerime boğulabiliyorum. Aşmam gereken bir sorun daha.
Ve bir şey daha farkettim günlük. Sanki benim ilacım insanlar. Birileriyle konuştuğumda, güldüğümüzde bulutların en tepesinde oluyorum. Suskunluklarım karartıyor beni, suskunluklarım tam bir karanlık benim için.
İyileşeceğim günlük, sen karanlık bir günlük olmaktan çıkacaksın, sen umut dolu bir günlük olacaksın.

Değişmek 30-04-2014 07:30 PM

Alıntı:

kediiicik Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849666)
Merhaba günlük,
Bu siteye yaklaşık 2 ay önce üye oldum. Telkinleri düzensiz dinlediğimden mi, yoksa telkinin yanında hiçbir çalışma yapmadığımdan mı bilmiyorum, hiçbir faydasını görmedim. Bugün tekrardan suçluluk ve egoya başlamak istemiyorum.
Ve şöyle bir göz geçirdim de diğer üyeler değişimlerini çok güzel anlatmışlar, benim neden bir günlüğüm olmasın, ben neden değişmeyeyim? Bence seninle birlikte değişime adım atıyorum :)
Öncelikle, ben 16 yaşındayım. Çekingenlik, sosyal olmama, kendini diğer insanlardan yetersiz görme, iç huzursuzluk, kendine güvenmeme sorunlarıyla uğraşıyorum.
Artık kendime güvenmek istiyorum. Girdiğim yeni ortamlarda, arkadaş edinirken, kendi içime kapanmayı değil de, yakın arkadaşlarımın yanında nasılsam öyle olmayı istiyorum. Huzursuz hissetmek istemiyorum. Özellikle karşı cinste - erkeklerde-, ve sosyal olan insanlarla muhabbet edememek sorunum oluyor. Onları kendimden üstün görüyorum. Ben kendimi değerli görmek istiyorum.
Bu anlamda sen başlangıçsın günlük, inşallah değişimlerime tanık olursun inşallah istediğim kişi olabilirim.
Görüşürüüüz :)

Vaybe senin bu yazını görünce kendi günlüğümü ilk açtığım zamanki halim aklıma geldi 1 yıl çabukcak geçti bu sitede.
Bir sürü olay yaşadım,üzüldüm,pes edecek duruma geldim ama hiç pes etmedim bu site sayesinde küçük,büyük değişimler yaşadım halada değişiyorum ve şimdi mutluyum değişim zor bir süreçtir unutma hiçbirşey kolay elde edilemez bence sende değişeceksin yeterki iste ve değişmek için çabala

kediiicik 04-05-2014 12:40 PM

Alıntı:

Değişmek Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849862)
Vaybe senin bu yazını görünce kendi günlüğümü ilk açtığım zamanki halim aklıma geldi 1 yıl çabukcak geçti bu sitede.
Bir sürü olay yaşadım,üzüldüm,pes edecek duruma geldim ama hiç pes etmedim bu site sayesinde küçük,büyük değişimler yaşadım halada değişiyorum ve şimdi mutluyum değişim zor bir süreçtir unutma hiçbirşey kolay elde edilemez bence sende değişeceksin yeterki iste ve değişmek için çabala

İnşallah dediğin gibi olur ve değişebilirim. Ben de 1 sene sonra ne olacağını merak ediyorum doğrusu. Acaba senin gibi gelip buraya 'mutluyum' diye yazabilecek miyim? :) kimbilir belki istediğim kişi bile olabilirim :)

kediiicik 04-05-2014 12:45 PM

Olumlamalara başladım günlük, her gece mutlaka yatmadan önce okuyorum. Ne yalan söyleyeyim bazen okuduklarıma inanasım gelmiyor ama yapıyorum. Telkinleri de tam saatinde dinlemediğim için huzursuzum, hep bir aksilik çıkıyor. Bir de şu içimdeki huzursuzluk geçse. Sıkıyor beni, alıp içimden koparmak istiyorum şu şeyi. Yapamıyorum olmuyor diye şikayet etmek istemiyorum . 4-5 ay sonra görüşücem kendimle, ve içimdeki şu şeyi mağlup edicem. O zaman işte kendimle tamamen baş başa kalıcaz

kediiicik 04-05-2014 08:06 PM

Re: Güzel Gelişmeler :)

Dipteyim. Kendimi kandırmaktan başka hiçbir şey yapmıyorum. Kalkamıyorum, yoruldum, tek istediğim huzurlu bir uyku ve sonrası derinlik

kediiicik 05-05-2014 10:23 PM

İçimde büyük bir kızgınlık var, neye, kime karşı olduğunu bilmiyorum. Ama umudum yanımda, inanıyorum düzelmek zorundayım

sweeet 07-05-2014 10:57 PM

Seni kızdıran durumları yazsana nedenleri ile;

... beni kızdırıyor ... nın beni kızdırmasının nedeni ...
... yaptığım için kendime kızıyorum çünkü ... .

Gibi.

kediiicik 09-05-2014 10:56 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 849953)
Seni kızdıran durumları yazsana nedenleri ile;

... beni kızdırıyor ... nın beni kızdırmasının nedeni ...
... yaptığım için kendime kızıyorum çünkü ... .

Gibi.

Özgüvensizliğim beni kızdırıyor. Beni kızdırmasının nedeni de içimi huzursuzlukla kaplaması, yaşamımı zorlaştırması, ilişkilerimde sosyal yaşantımda bana problemler yaşatması. Yeni insanlarla tanışmakta zorlandığım, yakın arkadaşlarım ve alıştığım insanlar haricinde çekingen davranmam, yaşamımın en güzel döneminde mutlu olamamamdan dolayı kendime kızıyorum. Çünkü, ben sosyal yaşantısı olan, hayattan zevk alan, kem küm etmeden çekinmeden çatır çutur konuşan biri olmak istiyorum

sümbül1980 10-05-2014 09:25 PM

sevgilimin benle ilgilenmemesi beni kızdırıyor ve her defasında onu affettiğim için kendime kızıyorum

Değişmek 11-05-2014 04:19 PM

Geçicek böyle olmayı biz istemedik bizi böyle yapan toplum.
Yalnız değilsin senin gibi olan binlerce kişi var senin gibi olup değişen binlerce kişi var ben varım ve ben sadece kendime inanarak değişeceğime inanarak başardıysam sende başarabilirsin.
Motivasyon için benim günlüğümü okuyabilirsin orda ne kadar mutsuz olduğumu dibe girdiğimi bazen seninle aynı duyguları paylaştığımı görebilirsin ve günlüğümün son sayfasına bakınca şaşıracaksın

kediiicik 13-05-2014 03:28 PM

Alıntı:

Değişmek Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850077)
Geçicek böyle olmayı biz istemedik bizi böyle yapan toplum.
Yalnız değilsin senin gibi olan binlerce kişi var senin gibi olup değişen binlerce kişi var ben varım ve ben sadece kendime inanarak değişeceğime inanarak başardıysam sende başarabilirsin.
Motivasyon için benim günlüğümü okuyabilirsin orda ne kadar mutsuz olduğumu dibe girdiğimi bazen seninle aynı duyguları paylaştığımı görebilirsin ve günlüğümün son sayfasına bakınca şaşıracaksın

Bu siteye giriyorum, bazı yazılar okuyorum üyelerin tavsiyelerine bakıyorum,kendimi motive ediyorum. Mesela şuan bile değişimime inanıyorum,ama evdeyim. Dışarda okulda durumlar değişiyor, yine çökmüş birin görüyorum. Günlüğüne de zamanım yeterli olduğunda bakıcam, ama inanıyorum ki sen, değişime başladığındaki sen değilsin. Gelişimlerin sürer inşallah. Sevgiler.

kediiicik 13-05-2014 03:30 PM

Yoğun bir ay olucak günlük,son sınavlar. Ay sonunu iple çekiyorum

kediiicik 13-05-2014 03:34 PM

Ve kendimi hala bitmiş hissediyorum, neden kendimi erteliyorum ki?

kediiicik 13-05-2014 04:02 PM

Upuzun bi süre evde kalmaya, yatmaya,dinlenmeye, yalnızlığa ihtiyacım var. Oysa ben yalnızlığı hiç sevmem ki sadanim

kediiicik 16-05-2014 07:42 PM

Ailemle çok büyük bir kavga ettik. Onları üzmekten başka bir işe yaramıyorım. Asi ve biraz inatçı olmamdan dolayı, zaten pek de anlaşamıyorduk ama bugün bütün taşlarn yıkılmasına şahit oldum. Annem biz-ben ve kardeşim- daha küçükken bir sinir hastalığı geçirmiş. O yüzden çocukluğumuz çok da kolay geçmedi. Çok çabuk sinirlenir hala. Annemlerin uzun bir süre çocukları olmamış bir de. 14 yıl evliliklerinden sonra ben doğmuşum, ardından 1 yıl sonra da kardeşim. Bu yüzden çok düşkünlerdir bize. Ama aynı zamanda çok sıkıyorlar. Küçükken hep ona karışmayın şuna karışmayın diye koruma içgüdüsüyle hareket ederlerdi. Galiba çekingenliğimin ilk adımları da böylece atılmış oldu. Üstümüze o kadar düştüler, bize bir şey olmasından o kadar korktular ki bunun sonucunda ben pısırık,asosyal biri oldum çıktım- tabiki bir yerde benim de suçum vardı. En basitinden arkadaşlarımla haftasonu dışarı çıkmama bile izin vermiyorlar. Onların tek istediği evden okula okuldan eve bir hayat sürmem. Okul çıkışları arkadaşlarımla vakit geçirmedikçe,haftasonu dışarı çıkmadıkça nasıl sosyalleşmeyi bekleyebilirim ki? Bana güvenemediler, beni yalan söylemeye mecbur bıraktılar. O kadar çok sıkılıyorum ki onlar tarafından, napacağımı bilmiyorum artık. Hep sorgu, hep bir tartışma. Neden bende dyiğer arkadaşlarım gibi okul çıkışı bir şeyler yapamıyorum? Niye annemler haftasonları çıkmama izin vermiyorlar? Napıcam,nasıl başarıcam ben? Bu durumun altından kalkamıyorum. Hayatım elimden kayıp gidiyor ve ben oyunculuğu bıraktım,artık sadece seyirciyim. İzlediğim oyun da fazla trajik

sweeet 17-05-2014 06:42 PM

Daha sakin bir zamanda konuşmayı denedin mi? Onların neden böyle yaptıklarını sorup, onlara gitmek istediğin yerleri, görüşmek istediğin arkadaşlarını anlattın mı hiç?

kediiicik 18-05-2014 09:13 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850159)
Daha sakin bir zamanda konuşmayı denedin mi? Onların neden böyle yaptıklarını sorup, onlara gitmek istediğin yerleri, görüşmek istediğin arkadaşlarını anlattın mı hiç?

Hayır, denemedim galiba dusun2

sweeet 18-05-2014 10:46 AM

Bunu dene canım hissettiklerini de anlat ve sonuç alamasan bile ne olursa olsun sakin kal çünkü istediğin hayat senin olacak. Biraz daha sabır. İnan bana lisede ben de senin kadar sıkılıyordum bu izin durumlarından üniversiteye gittiğinde daha özgür olacaksın. Hem yaş hem de konum itibarıyla belki de bir şeyleri erkenden tüketmemek güzeldir. Bazen tepkisizlik en güzel tepkidir ve en çözüm olan. İkisiyle ayrı ayrı konuşmayı da deneyebilirsin belki.

kediiicik 18-05-2014 10:50 PM

Bu akşam yemeğinde gayet sakinlerdi, bende konuşmayı denedim. En azından haftasonu bir gün, cumartesi günleri arkadaşlarımla vakit geçirmek istediğimi söyledim. Zaten izin verdiklerini söylediler. Üst üste iki cumartesi çıkamadığımı söylediğimde de öyle olmaz dediler. Nedenini sordum, neden dışarı çıkmama izin vermediklerini açıklamalarını istedim. Bence üslubum gayet iyiydi. Korktuklarını söylediler. Çevremizdeki bazı olaylardan örnek verdiler. Yok biri kocaya kaçmış, yok birinin arkadaşı ona hap vermiş. Kendilerini o kadar çok kötü şeylerler şartlandırmışlar ki, arkadaşlarım sanki benim kötülüğüm için her şeyi yapabilirler, arkadaşlarım her an beni ayartabilir, böyle düşünüyorlar. Neyse ki büyük tartışmalar olmadan kapattık konuyu. İnşallah izin verirler . Çünkü benim sosyalleşmeye ihtiyacım var

delioglan 18-05-2014 11:48 PM

Hem ailene hem de kendine zaman tanı arkadaşlarınla tanıştır. Seni sıktığının farkındayım ancak böylesine sana düşkün ve senin için endişelen anne baban olduğu için şükret. Zamanla hem sana hem arkadaşlarına güvenerek aşılacaktır tüm bunlar. Sağlıcakla kal.

sweeet 19-05-2014 08:40 PM

Oley. Aranızda başarılı bir konuşma geçmiş bence. Belki de daha önce hiç bunlar dillenmemişti. Kesinlikle arkadaşlarınla tanıştırman ve arkadaşlarının aklı başında insanlar olması da onları rahatlatır bir sonraki adımda belki bir gün anneni alıp arkadaşlarınla gittiğin ortamlardan birine gidebilirsin. Belki onun için de yaşayamadığı gençlik anılarını telafi fırsatı olur. Gideceğin yerler nezihse onlar da daha gönül rahatlığı ile izin verir. İki haftada bir çıkabilmek hiç çıkmamaktan iyidir. Daha sonra onlar da alışır. Sen de sorumluluklarının farkında olarak sosyalleşirsin. Kendi güvenliğin ve geleceğin her şeyden önemli.

kediiicik 21-05-2014 10:59 PM

Zaten son 2 yılım kaldı üniversiteye gitmeme, onları da yavaş yavaş alıştırmaya başlıyorum. Evet galiba olumlu yönden bakmakta yarar var en azından konuşabildik 956k

kediiicik 21-05-2014 11:08 PM

Sınavlar üst üste geliyor, son 2 haftam kaldı. Bu yıl derslerimde büyük oranda düşüş yaşadım. Şu an 10. Sınıfa dair hiçbir şey yok bende. Sayısaldayım ama sayısalda kalmakta da kararsızım. Gelecekte ne yapmak istediğimi, neyi yapabileceğimi, mesleğimi bilmiyorum. Ama yakınlarım benim eşit ağırlık öğrencisi olduğumu söylüyor. Kararsız olma sebeplerimden biri de, yine çekingenliğim. Okulumuzda bir tane tm sınıfı var , ordaki insanlarla anlaşabilecek miyim, yoksa yine utangaç mı olucam bilmiyorum. Galiba en çok kafamı bu kurcalıyor. Kendimi tanımamak, ilgi alanlarımın farkında olmamak da bir sorun tabi. Hem de fazlasıyla büyük bir sorun. Yakın zamanda okuldaki rehber hocamla konuşmalıyım

delioglan 22-05-2014 12:47 AM

Rehber öğretmeninle kesinlikle konuşmalısın. Seçeceğin alanla ilgili gerekirse test yaptır ki yapmış olması lazımdı şimdiye kadar. Ben de öğrenciliğimde o testlerin formaliteden olduğunu düşünürdüm ama yanıldığımı anladım. Hem dershanede hem de okulda yapılan testler eşit ağırlık seçmemi söylerken ben sayısal seçtim ve sıkıntısını üniversite hazırlığında da yaşadım. Diğer sorun ettiğin şeyler hayatınla ilgili tercihlerden daha önemli ve öncelikli değil. Ki o endişelerinin de zamanla yersiz olduğunu anlayacaksın.

sweeet 22-05-2014 10:04 AM

Belki de yeni sınıfında hem daha başarılı olacaksın hem de daha iyi dostluklar kurabileceksin. Yazın telkinleri dinleyip yeni döneme bomba gibi bir giriş yapabilirsin. Bu dönemde yine EFT yi öğrenir durumunla ilgili EFT yaparsın hyine EFT den sonra olumlamalar yaparsın ve bir kaç kişisel gelişim kitabı okursan belki de hayatın tamamen değişir geleceğe ve kendine olan inancın daha da artar. Bunu yapan ve başaranlar ve neden sen de onlardan olmayasın.

kediiicik 23-05-2014 03:43 PM

Rehber öğretmenimi müsait gördüğüm ilk an konuşmayı planlıyorum. Zaten yeni yılın harika geçmesi için tek güvencem yaz. 3 ay gayet uzun bir süre, bu süre içinde kendine güvenen, bambaşka biri olabilirim. smileydance Çok okucam, olumlamalar, telkinler her şeyi uygulamak istiyorum. İnşallah kendime verdiğim sözü tutabilirim ve yaz değişimlerle geçer y789

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:33 AM.