Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/620193-benim-kisisel-gelisim-yolculugum.html)

sweeet 13-12-2011 08:50 PM

Cevap: Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum

Alıntı:

Kisisel gelisim yolculugunda, daha basarili ve guzel yollar katetmen dilegiyle

Çok teşekkür ederim
İsola güzel dileklerin hepimiz için geçerli olsun...
Alıntı:

Harika benim canim arkadasim dokturmus yine yureginin en guzel halini ortaya...

Seni gormeden sevdim ben...

Iyi ki varsin...

Maddesel dünyada görüşemesek de henüz ruhlarımız yakın bitanem. Ben de seni seviyorum. İlerleyen zamanlarda senle görüşeceğiz bir fırsatını bulup.

azraist_24 18-12-2011 11:49 AM

Canim,

Sabirsizlikla tecrubelerini takip ediyorum...956k

kendini arayan adam 18-12-2011 04:26 PM

Evet bugünlerde kendimi sweetin yazılarında buluyorum:) Paylaşımlar çok güzel, bir çok kişiye ışık tutacak cinsten, bana tutacağı kesin..

'sweet' burdadır diye söylemiyorum, tanınması gereken, faydalı,ne konuştugunu bilen, değerli, harika bir arkadaş..

İYİKİ VAR

Işıldayan Safir 18-12-2011 05:04 PM

Günlüğün hayırlı olsun sweeet.

Dostluğun ne kadar samimi, içten... Çok hoşuma gitti karşılıklı yazılanlar. tender45

İlginç bir tarzın var. Çok seviyorum bunu.

Kocaman sevgimle. actionsmile

filo100 18-12-2011 10:18 PM

Yaşadıklarını paylaştığın için çok teşekkürler sweet.actionsmile Okurken bile tebessüm ediyor insan. Benzer şeyleri yazmak için sabırsızlanıyorumderty

sweeet 19-12-2011 10:50 PM

Alıntı:

azraist_24 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814139)
Canim,

Sabirsizlikla tecrubelerini takip ediyorum...956k

Bu ara çok sık yazamasam da az ve öz yazmaya devam etmek istiyorum Arzucum.

Öğrendiklerim bana kalırsa ben iyi olurum.

Çevremdekiler fikirlerime ve tavsiyelerime değer verirlerse kendileri istedikleri takdirde iyi olurlar.

Öğrendiklerimi burada paylaşır ve anlatırsam daha çok kişi iyi olabilir inancındayım.

Alıntı:

kendini arayan adam Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814147)
Evet bugünlerde kendimi sweetin yazılarında buluyorum:) Paylaşımlar çok güzel, bir çok kişiye ışık tutacak cinsten, bana tutacağı kesin..

'sweet' burdadır diye söylemiyorum, tanınması gereken, faydalı,ne konuştugunu bilen, değerli, harika bir arkadaş..

İYİKİ VAR

Alıntı:

Zerynthia Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814148)
Günlüğün hayırlı olsun sweeet.
Dostluğun ne kadar samimi, içten... Çok hoşuma gitti karşılıklı yazılanlar. tender45
İlginç bir tarzın var. Çok seviyorum bunu.
Kocaman sevgimle. actionsmile

Alıntı:

filo100 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814163)
Yaşadıklarını paylaştığın için çok teşekkürler sweet.actionsmile Okurken bile tebessüm ediyor insan. Benzer şeyleri yazmak için sabırsızlanıyorumderty

Bunları okumak beni inanılmaz mutlu etti. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler iyi ki varsınız.

Sevgili Zerynthia. Ben de senin yazılarını ilk günden beri severek okuyorum. Arada kızdırsalar da seni her zaman yorumlarına değer verdiğim kişilerden birisin forumda. Hala son 10 konu listesinde günlüğünü gördüğümde içimde kelebekler uçuyor meraktan. Acaba yine ne gibi güzellikleri paylaşmışsın diye bizimle. Sen hep sakin ve mutlu kal istiyorum ben. Çok şey mi istiyorum? Hepimiz öyle kalalım istiyorum. Kimine göre çok ama başarılabilir. %100 olmasa da %90 olsun başarı. :)

Kendi iyiliğim ve çevremdekilerin iyiliği için öfkemi kontrol etmeyi seçtim. Değiştirdiğim durumlardan biri bu. Eskiye göre çok çok az öfkelendiğim oluyor ama kısa sürede sakinleşebiliyorum. Bunu da anlatmalıyım bir ara uzun uzun.

Sevgili KAA :)) (nickin ne uzun ya:D (tembelliğim su yüzüne çıktı gördün mü?) ve filo100 siz de inşallah istediğiniz değişimleri yaşarsınız en hayırlı şekilde. Sadece ben özel bir insan değilim. Tüm insanlar özeldir ve değerlidir. Esas olan bunun farkında olabilmek.

sweeet 23-12-2011 12:20 AM

DENEMELER

DENEMELER

Malum sınav hazırlığındayım dershanemin olmazsa olmazları deneme sınavları. Bu hafta bir alana bir de bedava vermişler : ) haliyle geri çevirmek ne mümkün çevirmem de zaten.

Bu sınavlar geçen sene çok uzun ve sıkıcı gelirdi. Uzun hala kısalmadı elbet süresi ama doğru cevaplarım arttıkça daha bir eğleniyorum sınavda. Daha kolay geçiyor o vakit. 2 + 2.5 saat olmak üzere iki oturum.

Geçen sınavdan önce bir arkadaşımla aramızda şöyle bir konuşma geçti. Dedi ki bana “Çekilir işkence mi bu?”. Bir an durdum. İşkence değildi bana göre gerekliydi bunlara katılmam. Aslında beni tedirgin eden bir mecburiyet hissediyordum ve bu da olumlu duygularıma engel teşkil ediyordu. Ayrıca kendimi adadığım bir şey için şikayet etmem söz konusu değildi. O sırada aklıma Athony Robbins’in kitaplarından birini okurken almış olduğum bir not geldi. Kelimelerin gücüne ve hassas bir şekilde kullanılması gerektiğine yürekten inanıyorum. “Bunu yapmaya mecburum.” yerine “Bunu yapmaya fırsatım var.” demeyi öneriyordu. İşte bu kalıbı kullanmak için mükemmel bir fırsat dedim ben de. :) Arkadaşıma şu cevabı verdim: “Ne kadar harika kendimi denemek için bol bol fırsatım var.”. Sadece ona söylemek değildi ki mesele ona söyleyince söylediğim cümleye olan inancım da arttı. Sınavlara bakış açımda az miktarda da olsa olumsuz duygulardan kolaylıkla kurtulmış oldum. Bunu kendime tekrarladım. Tekrarladıkça daha iyi hissettim.Han insan çok mutlu olur da gözlerinin içi parlar ya işte öyle mutlu oldum. Her deneme sınavı benim için kendimi deneme fırsatı ve ben bu fırsatlara sahip olduğum için çok şanslıyım.

Hayat bazen ne tuhaf gerçekten herhangi bir konuda bazılarına mecburiyet gibi gelen şeyler bazıları için fırsat gibi görünebilir. Geniş düşünmek gerek mecburiyetleri mümkünse fırsata çevirmek gerek.

Bunu yapabildiğim için kendi adıma mutluyum, huzurluyum.

Yarın kendimi deneme fırsatım olduğu için şükürler olsun. :))

kutayhun 23-12-2011 12:29 AM

sweet, götür bizi gittiğin yere.... senden öğrenecek ve edimleyecek çok şeyimiz var..... esenlikle kal...

sweeet 23-12-2011 12:35 AM

Neler oluyor hayat(ım)t(d)a? Hedef: Hedef günlüğü hazırlama. :))

2012 hedef günlüğümü hazırlamaya başladım. Hedef günlüğümün hedeflerimi analiz etmemde faydası olacağına inanıyorum.Değişmez hedeflerim var iki tane. Diğer hedeflerimde günlüğümle birlikte şekillenecek heyecanla bekliyorum. Şimdilik günlüğümü sadece kendimle paylaşmayı seçiyorum. Ama yazarken nelere dikkat ettiğimi bu günlüğü hazırlamam için bana ilham olan başlık altında paylaşacağım. Yaptığım adımları orada da yazacağım.

Hayatımda ilk kez ciddi bir hedef günlüğü hazırlıyorum. Olacakları da heyecanla bekliyorum. Öyleyim işte ben. Bazen fazla mı heyecanlı ne? Heyecan insan hayatında kararında olunca güzel. Kalbin bir şeyler gerçekleştirmek için atması...

Ben başkaları da bazı konularda heyecan duyduğunda onların heyecanına ortak olabiliyorum. Özellikle değişim konularında istekli insanlar görünce bazen daha ilk konuşmada veya mesajımda tavsiyeleri bir sürü bir sürü sıralamış oluyorum. Halbuki bazen adım adım gitmek gerek. Emin adımlarla bunun da farkındayım.
Heyecanıma verin işte. Kalıplara da koyamam ki insanları karşımdaki kişiye de bağlı. Kimi hızlı ilerliyor kimi daha çok sindire sindire yoluna devam etmek istiyor. Saygı duyuyorum. Ama seviyorum bu hallerimi de.

Günlüğümü ziyaret eden, okuyan, okumayan(hani çooook uzun diye şikayet edenler var ya bazen), beğenen, beğenmeyen herkesi seviyorum. Bugün çok sevgi doluyum. :))

Yarın hepimiz için çok güzel bir gün olsun.

azraist_24 23-12-2011 08:35 AM

Canimsin,

Tum yazdiklarini nefessiz okuyorum inan. O kadar guxel anlatiyorsun ki yuregindeki guzellikleri, o kadar guzel dile dokuyorsun ki yasadiklarini hayran olmamak, feyz almamak elde degil.... Tek kelime ile MUKEMMELSIN, MUKEMMELIZ....

Umarim hayat yolunda kosusturma arasinda hicbirzaman birbirimizi kaybetmeyiz.....

Seni seviyorum,cat3500

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:11 AM.